dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki będzie taras?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • zadaszony

    16 38,10%
  • częściowo zadaszony

    17 40,48%
  • niezadaszony

    4 9,52%
  • przylegający do jednej ściany domu

    13 30,95%
  • przylegający do dwóch ścian domu

    7 16,67%
  • dom nie będzie miał tarasu

    5 11,90%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Nowe pytanie: Jaki będzie taras?

    Jaki będzie taras?

    - zadaszony
    - częściowo zadaszony
    - niezadaszony
    - przylegający do jednej ściany domu
    - przylegający do dwóch ścian domu
    - dom będzie bez tarasu.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 02-12-2013 o 15:25

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja wybrałam - dom bez tarasu.

    Bo taras trzeba zaprojektować nie tylko do kształtu domu, ale i przyszłego ogrodu. Powinen być otwarty na ładne widoki, wkomponowany w roślinność, dopasowany do stylu wypoczynku, osłonięty przed wiatrami. Innymi słowy - niepowatrzalny, dopasowany do konkretnej działki i inwestora.

    Stąd powinen być budowany na gruncie, z kostki, drewna. Łatwo go rozbudować, zmienić kształt a nawet umiejscowienie. Może być przy domu, ale wcale nie musi. Albo można zrobić w ogrodzie dwa lub więcej tarasów (placyków wypoczynkowych), używanych zależnie od nastroju. Na przykład: taras jadalniany przy kuchni, wypoczynkowy z kanapą przy salonie, grillowo-biesiadny przy altanie lub stawie ogrodowym, do opalania w zacisznym, osłoniętym od wiatru zakątku. Dzięki temu ogród można podziwiać z wielu perspektyw, a nie stale tylko spod okna tarasowego.

    Ale NIE dla tarasów wylewanych jako monolityczna płyta betonowa, która jest piekielnie droga i trudna w estetycznym wykończeniu

    Mam wiele przykładów w pracy, gdzie inwestorzy pobudowali wylewane tarasy zgodnie z projektem domu, ale w miejscach, gdzie i tak trudno z nich skorzystać - np. blisko domu sąsiada, od strony ruchliwej drogi, albo z reprezentacyjnymi stopniami schodzącymi wprost na płot czy słup przesyłowy.
    A gdyby tych tarasów nie było, mogliby zrobić tylko zejscie do ogrodu a taras gdzieś z boku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-12-2013 o 21:42

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #3

    Domyślnie

    Taras najlepiej zadaszony, nie narażamy materiałów wykończeniowych na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych oraz stwarzamy sobie możliwość schronienia i odpoczynku w ciepły deszczowy dzień
    anjas

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Kurcze, mamy taras całkowicie zadaszony i wylany (zamiast projektowanego drewnianego), taras nie jest mały, nie był jakoś szczególnie drogi (myślę, że dobrej jakości drewno na taras, zaimpregnowane i obrobione wyniosło by nas tyle samo lub więcej), zwłaszcza, że laliśmy go razem z posadzkami. W związku z powyższym nie zgadzam się ze zdaniem Elfir. Ale wcale nie muszę, prawda? Mnie by się nie chciało bawić w dbanie o taras drewniany. Kostka o wiele bardziej mi podchodzi, ale żeby zrobić u nas sensowny taras z kostki, musielibyśmy podsypać tyle samo ziemi, co pod taras obecny i tak samo ziemię musielibyśmy utwardzić. Więc stanęło na lanym.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a czym wykończyliście betonową płytę?
    Ile kosztował materiał i robocizna na całosć?

    Przy tarasie z kostki - ok, podsypać ziemię, piasek, zagęszczarka i już. Ale nie robi się fundamentu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-12-2013 o 21:44

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Częściowo zadaszony. By nie ograniczał za bardzo ilości światła, które wpada do pomieszczeń.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mgk
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Taras niezadaszony - szkoda zaciemniać pomieszczenia w domu, zawsze można zamontować markizetę lub postawić parasol. Dodatkowo można zamontować pergolę i obsadzić ją pnącą roślinnością. Taras powinien przylegać do ściany budynku, przynajmniej jednej, ale nie może być bezpośrednio z budynkiem związany - kolejny niepotrzebny mostek ! Najtańsza opcja to wyłożony kostką brukową, najpiękniejsza - olejowaną deską.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a czym wykończyliście betonową płytę?
    Ile kosztował materiał i robocizna na całosć?

    Przy tarasie z kostki - ok, podsypać ziemię, piasek, zagęszczarka i już. Ale nie robi się fundamentu.
    Co do robocizny, to za dom do więźby mieliśmy ustaloną cenę, "majster" sam zaproponował, że ekipa zrobi lany taras, cena za robociznę się nie zmieniła, więc powiedzmy, że robocizna za taras wyniosła nas zero. Płyta jeszcze niewykończona, ale w planach jest gres techniczny, więc cena też raczej nie będzie zabójcza. Ceny za piach nie biorę pod uwagę, bo pod taras z kostki czy z drewna musielibyśmy wsypać tyle samo, jeśli nie więcej piachu (teraz piach ograniczony był ścianami z bloczków- ok. 120 bloczków fundamentowych za 2,50zł), do tego beton, ok. 5 kubików za 210zł za kubik. Drut kupowaliśmy na cały dom, nie jestem w stanie powiedzieć teraz, ile dokładnie kosztowałby drut na sam taras. Moim zdaniem koszty raczej strasznie duże nie były.

    Powiem tak, wszystko, co można było chyba w domu wylać z betonu, to mamy lane, schody, strop, słupy, taras, z naszych wyliczeń wychodziło, że wbrew pozorom nie wyszło strasznie drogo, ale to już nie temat na ten wątek.

    Kończąc powiem tak, w sumie mało mnie interesuje, kto z czego taras zrobi, ale dla mnie taras ma być i ma być choć częściowo zadaszony. Nie wyobrażam sobie życia bez tarasu
    Ostatnio edytowane przez Bracianka ; 04-12-2013 o 17:57

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja też sobie nie wyobrażam domu bez tarasu. Natomiast uważam, że taras projektowany w projekcie domu ogranicza inwestora i projektanta. Dlatego uwązam, że lepszy jest projekt domu bez tarasu.
    Z tym, że ja jestem za opcją - dom na poziomie gruntu, powiązany z ogrodem a nie 4 schodki powyżej, górujący nad okolicą.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Elfir nie zawsze tak się da - działka z górami i dolinami, spadkami itd jeszcze z gotowych projektów... mi też się marzył na poziomie gruntu a parter z 1 strony mam tuż nad gruntem a z 2 ponad półtora metra nad ziemią i taras będzie musiał mieć schody, żeby nie był balkonem

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiem, że nie zawsze się da. Ale też działki na pochylościach to nie żelazna reguła

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Jasne ale w końcu to temat o domu marzeń! Więc taras na gruncie dostawiany do budynku jest najlepszy

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Taki będzie taras... no jeszcze nieukończony naturalnie...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P221113_13.44_[01]a.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	228701

    już sobie wyobrażam roślinność piętrową zza tymi murkami

    żeby zachować podobny wystrój od strony ogrodowej będzie takie same wejście tylne do garażu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P261113_15.57.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	228702
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Zadaszony lub chociaz czesciowo zadaszony.
    Najlepiej taki okolo 60-70m2 z jacuzzi

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Tak nad tarasem jest spory dach - widać słupki - można obudować i zrobić ogród zimowy - serio serio
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Wybrałąm opcję taras częściowo zadaszony - oczywiście kieruję się swoim gustem i projektem mojego domku,w którym taras nie był zadaszony i zmieniliśmy projekt w tym zakresie. taras jest narożny - z jednej strony będzie zadaszony, z drugiej nie. część zadaszona - tak jak Piotrek napisał- docelowo stanowić będzie częściowy ogród ziomowy

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #17
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zaznaczyłam bez zadaszenia. Ale to jaki będzie taras nie ma znaczenia - bo to indywidualne upodobania inwestora. Ja nie wyobrazam sobie, że zadaszenie rzuca cień na okna i pomieszczenia domu. Ktoś inny lubi nienasłonecznione pomieszczenia.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #18

    Domyślnie

    Ale czemuż taras musi być przed głównymi oknami?
    Nie lepiej z okien mieć widok na ogród, ewentualnie tylko przejście na taras - a sam taras, wraz z całym majdanem rekreacyjnym gdzieś za rogiem, niewidoczny z salonu i zadaszony? (i jeszcze z przejściem do kuchni?)- jak marzyć, to marzyć

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Zadaszony lub chociaz czesciowo zadaszony.
    Najlepiej taki okolo 60-70m2 z jacuzzi
    W domu marzeń jak najbardziej

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #20

    Domyślnie

    Wg mnie taras powinien być częściowo zadaszony. Albo dwa tarasy - jeden zadaszony, jeden nie. Koniecznie część zadaszona powinna łączyć się z kuchnią - wtedy na lato taras staje się dodatkowym salonem i nie trzeba przez pół domu latać z garami. Powinien być dość spory, żeby nie było problemu z miejscem, jak odwiedzi nas 6-8 osób. Niezadaszony też się przydaje - żeby wysuszyć pranie, wygrzać kości na leżaczku. Materiał - czy kostka, czy drewno, ile zdań tyle opinii, ja postawiłam na kostkę, nie jestem zwolennikiem płytek - widzę co się dzieje w moim rodzinnym domu - wiecznie pękają i są śliskie. Dla mnie istotne jest, żeby nie było ślisko i żeby nie było z tym roboty - wszelkie impregnacje i inne zabiegi odpadają, dom ma być możliwie jak najbardziej bezobsługowy
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony