dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie projekt C137 DOM NA CZASIE

    Niska bryła, dach o niewielkim spadku, ciepła kolorystyka elewacji pozwolą harmonijnie wkomponować dom w otoczenie. Jasne ściany kontrastują z kolorem dachu, a proste drewniane detale stanowią bezpretensjonalną ozdobę. Wnętrze jest funkcjonalnie rozplanowane. Od frontu znajdują się dwie sypialnie, które idealnie nadają się na pokoje dla dzieci. Sypialnia rodziców jest większa, można z niej wyjść bezpośrednio na zadaszony taras. Wolno stojący, centralny kominek organizuje przestrzeń w jasnym i ustawnym pokoju dziennym. W zimowe wieczory miło będzie spotkać się tu w rodzinnym gronie. Z kolei do letnich spotkań zachęca duży zaciszny taras. Kuchnia jest dyskretnie otwarta na salon. Granice między pomieszczeniami wyznacza wysoki barek, przy którym można spędzać czas z przyjaciółmi. Osoby, które nie są zwolennikami łączenia pomieszczeń, mogą całkowicie wydzielić kuchnię stawiając ściankę działową. Garaż z pomieszczeniem gospodarczym usytuowany jest przy ścianie bocznej. Można stąd wyjść bezpośrednio do ogrodu, dzięki temu jest to także dobre miejsce na przechowywanie sprzętu ogrodniczego. Garaż jest jednostanowiskowy, ale poszerzenie go na dwa stanowiska jest łatwe do zrealizowania (w ramach indywidualnej adaptacji projektu).

    http://projekty.murator.pl/projekt?I...84&IdKolekcji=

    DOM NA CZASIE - co o nim sądzicie, mi się podoba, chociaż w tej wersji ma dziwny układ kolorów (zrobiłbym lepiej np. brązowy dach, jasny tynk, odcień żółtego i brązowe klinkiery na cokół i filary)

    ;D

  2. #2

    Domyślnie

    Zaletą domu są niewątpliwie:
    - duża, przestronna kuchnia z miejscem na stół, oraz widok z kuchni na wejście do domu;
    - spory, zadaszony taras;
    - wygodna komunikacja, duży przedsionek;
    - oddzielenie strefy dziennej od nocnej;
    - dwie łazienki (jedna większa, druga wc z prysznicem);
    - wygodne sypialnie;
    - garaż z miejscem na warsztacik oraz pomieszczenie gospodarcze dostępne z garażu i od ogrodu;
    - ciekawa, a niezbyt skomplikowana (rozbudowana) bryła domu i prosty dach;
    - optymalna powierzchnia.
    ;D

  3. #3

    Domyślnie

    czekam na wasze wypowiedzi, czy podoba wam się ten domek, co byście zmienili etc. czekam i pozdrawiam
    ;D

  4. #4

    Domyślnie c137

    No mi podoba się bardzo - dodam że kupiłem ten projekt

    Zmiany których chciałbym dokonać to:
    - wydłużenie garażu i zrobienie 2 stanowisk
    - zamiana okien w salonie na większe
    - być może również przesunę nieco ściankę między kuchnią a pom. gosp i zrobię we wnęce spiżarnię - choć muszę sprawdzić czy zmiana nie będzie zbyt upierdliwa


    Pzdr
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NADDOLNA

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    4

    Domyślnie DOM NA CZASIE

    Witam,
    bo obejrzeniu masy projektów-wybraliśmy Dom na czasie-niestety w bazie muratora nie na namiarów na osoby które już działały z tym projektem. Błagamy o wskazówki !!!
    Agnieszka i Jurand Radom

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Myślę, że jest to dość nowy projekt i trudno będzie znależć osoby, które już go zbudowały. Ja jestem zdecydowana kupić ten projekt, czekam tylko na warunki zabudowy. Moja działka ma różnicę poziomów więc muszę pod sypialniami zrobić piwnice. Mam "tylko" problem gdzie zrobić wejście do tej piwnicy. Co sądzicie o nietypowych oknach, czyli nisko przy podłodze, czy będziecie je zmieniać na "normalne"?. Mam jeszcze pytanie dotyczące adaptacji. Udałam się do dwóch architektów i jak powiedziałam, że chcę dorobić piwnice z kotłownią na węgiel (w środku żadnych zmian) każdy z nich mi odpowiadał, że lepiej zrobić projekt indywidualny. Czy wy przy adaptacji też macie takie problemy?
    grazia

  7. #7

    Domyślnie

    Sądzę że przy tak dużych zmianach faktycznie lepiej zrobić projekt indywidualny - kwestia kalkulacji. Przy projekcie indywidualnym nie trzeba iść na kompromisy.
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  8. #8

    Domyślnie

    Podpiwniczenie tego projektu raczej nie powinno byc problemem zwłąszcza gdy chcesz wejście do piwnicy z zewnątrz
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  9. #9

    Domyślnie dom na czasie

    Witam. Czy ktoś już zaczął budowę tego domu, tez sie do niego przymierzam.
    Mam pytanie? W prjekcie jest dach wysuniety 1 metr od ściany. Czy to nie za dużo?
    grazia

  10. #10

    Domyślnie Re: dom na czasie

    Cytat Napisał wysgra
    Witam. Czy ktoś już zaczął budowę tego domu, tez sie do niego przymierzam.
    Ja zaczynam na wiosnę 2008 - pozwolenia już mam.
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oxi!

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    ja również kupiłam ten projekt, zamierzam jednak wprowadzić w nim kilka zmian:
    - drzwi z jadalni do pom gospodarczego ( aby można było np. składować tam drewno do kominka zimą i nie wychodząc z domu z niego korzystać)
    - okno balkonowe w salonie maxymalnie rozszerzyć do 2 metrów
    - zaprojektować wejście na strych (np. ze składanymi schodami) w korytarzu za kominkiem

    Co sądzicie o moich pomysłach
    Oxi

  12. #12

    Domyślnie

    WitamMy zaczęliśmy w lutym 2008, jesteśmy na etapie kładzenia stropu.My wprowadziliśmy dość dużo zmian.Przede wszystkim nad saloem nie będzie stropu, tylko będzi tzw.pustka nad salonem.Nad sypialnią i tarasem będzie antresola, a z niej wejście na strych. W miejscu dwóch okien w salonie, będzie jedno duże 3 metrowe, a kominek na ścianie po lewej stronie drzwi balkonowych które prowadzą na taras. To tak z grubsza, poza tym okno w jadalni też będzie większe, i jeszcze przy kuchni z pomieszczenia gospodarczego wydzieliliśmy spiżarkę. Garaż zrobiliśmy też dwustanowiskowy, i jeszcze kilak innych drobnych zmian

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidka1112
    WitamMy zaczęliśmy w lutym 2008, jesteśmy na etapie kładzenia stropu.My wprowadziliśmy dość dużo zmian.Przede wszystkim nad saloem nie będzie stropu, tylko będzi tzw.pustka nad salonem.Nad sypialnią i tarasem będzie antresola, a z niej wejście na strych. W miejscu dwóch okien w salonie, będzie jedno duże 3 metrowe, a kominek na ścianie po lewej stronie drzwi balkonowych które prowadzą na taras. To tak z grubsza, poza tym okno w jadalni też będzie większe, i jeszcze przy kuchni z pomieszczenia gospodarczego wydzieliliśmy spiżarkę. Garaż zrobiliśmy też dwustanowiskowy, i jeszcze kilak innych drobnych zmian
    Hej hej,

    ja zaczynam w tym miesiącu, i bardzo chętnie zobaczyłbym Wasze dzieło. Czy można liczyć na jakieś foty ? Zwłaszcza jeśli idzie o strop - bo nie ukrywam że myślałem o tym kiedyś. Czy bardzo podskoczyła kubatura ?

    Pozdrawiam
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.
    Chętnie prześlę zdjęcia na prywatny adres.
    [/img]

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidka1112
    Witam.
    Chętnie prześlę zdjęcia na prywatny adres.
    [/img]
    hej hej - mój adres to [email protected]
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oxi!

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    lidka1112,
    dołączam się do prośby mateusha i również proszę o przesłanie zdjęć na mój priv.
    Ja obecnie czekam na pozwolenie na budowę i ruszamy z budową w sierpniu.

  17. #17

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oxi!

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    [email protected]
    czekam z niecierpliwością.
    Z czego budowałaś, my przymierzamy się do Ytonga

  19. #19

    Domyślnie

    Hej budowniczowie domu na czasie - czy ktoś poza Lidką działa z budową ?

    Pozdrawiam
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  20. #20

    Domyślnie Zdjęcia z budowy c137

    Cytat Napisał lidka1112
    WitamMy zaczęliśmy w lutym 2008, jesteśmy na etapie kładzenia stropu.My wprowadziliśmy dość dużo zmian.Przede wszystkim nad saloem nie będzie stropu, tylko będzi tzw.pustka nad salonem.Nad sypialnią i tarasem będzie antresola, a z niej wejście na strych. W miejscu dwóch okien w salonie, będzie jedno duże 3 metrowe, a kominek na ścianie po lewej stronie drzwi balkonowych które prowadzą na taras. To tak z grubsza, poza tym okno w jadalni też będzie większe, i jeszcze przy kuchni z pomieszczenia gospodarczego wydzieliliśmy spiżarkę. Garaż zrobiliśmy też dwustanowiskowy, i jeszcze kilak innych drobnych zmian
    Witam

    Poproszę również o zdjęcia na adres [email protected]

    Dziękuję
    Rafael

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony