dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 268 z 268
  1. #261

    Domyślnie

    No i U-Crown zawitał u mnie w domu.
    Cichy skurcybyk

    I całkiem gładko wygląda, w około 40 minut chłodząc na 21*C (dłużej nie mogłem, bo mi żona oprotestowała działanie) zeżarł jakiś 0,1 kWh w taniej taryfie, czyli 3 grosze....

    Podlicznik założony tylko na Gree, zobaczymy jak będzie sobie dawał radę.

  2. #262
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    trochę za ambitnie to zużycie policzyłeś, dla przykładu klima 3,5kW chłodu bierze w klasie A+++ 0,850kWh / na godzinę pracy.
    Jak masz U crown 3,5 to on bierze jakieś 0,95kWh x 40 minut to wziął jakieś 0,63 kWh chyba że żona zabrała Ci pilota i z cool przełączyła na fan wtedy to możliwe.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #263

    Domyślnie

    Hehehe....tyle poszło z podlicznika.

    A ustawień się uczę, temp. zadana 21C, trzeci bieg wentylatora i tak sobie chodził te 40 minut.
    Na zewn. za zimno na klimę i za ciepło na grzanie. W sumie na eksperymentach (chłodzenie na 16C i grzanie 30C) zeżarł ok. 0,5 kWh.

    Na razie absolutnie za wcześnie na wnioski.

  4. #264

    Domyślnie

    ProStaś jak sprawuje się Gree?

  5. #265

  6. #266

    Domyślnie

    Czytałem oczywiście, ale trochę minęło, a kolega pisał opinie po kilku godzinach pracy.

  7. #267
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Witajcie.
    A mnie zaciekawiły jeszcze prostsze rozwiązania - taki najtańszy inverter LG potrafi mieć COP w okolicy 3 przy -15/20 *C a kosztuje 2000zl - LG Basic E12EL. Liczyłem to z karty katalogowej http://www.lg.wienkra.pl/files//BASI...techniczna.pdf dzieląc maksymalną moc grzewczą przez moc pobieraną, czy dobrze to liczę? Może brakuje mi w obliczeniach odszraniania itp?

    Czemu "prawdziwe" pompy ciepła GW są nieporównywalnie droższe od klimatyzatorów?

    Dodatkowo ten LG przy 7/20 *C ma COP 3.8 może można wymiennik zewnętrzny zatopić w glikolu z GWC i wyszłaby z tego PC grunt-powietrze z prawie stałym COP. I dodatkowy zysk przy klimatyzacji w lecie bo zamiast pracować przy temperaturach 30/24 *C pracowalaby z 7/24 *C (niestety katalog nie podaje jaki byłby COP przy takiej kombinacji chłodzenia ale pewnie bardziej niż niezły).
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 18-09-2016 o 13:12

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Witajcie.
    A mnie zaciekawiły jeszcze prostsze rozwiązania - taki najtańszy inverter LG potrafi mieć COP w okolicy 3 przy -15/20 *C a kosztuje 2000zl - LG Basic E12EL. Liczyłem to z karty katalogowej http://www.lg.wienkra.pl/files//BASI...techniczna.pdf dzieląc maksymalną moc grzewczą przez moc pobieraną, czy dobrze to liczę? Może brakuje mi w obliczeniach odszraniania itp?

    Czemu "prawdziwe" pompy ciepła GW są nieporównywalnie droższe od klimatyzatorów?

    Dodatkowo ten LG przy 7/20 *C ma COP 3.8 może można wymiennik zewnętrzny zatopić w glikolu z GWC i wyszłaby z tego PC grunt-powietrze z prawie stałym COP. I dodatkowy zysk przy klimatyzacji w lecie bo zamiast pracować przy temperaturach 30/24 *C pracowalaby z 7/24 *C (niestety katalog nie podaje jaki byłby COP przy takiej kombinacji chłodzenia ale pewnie bardziej niż niezły).
    Dobrze liczysz, tylko pamiętaj jak liczysz max moc grzewcza to dziel przez max moc pobieraną*a nie nominalną.

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony