dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie oświetlenie i projekt korytarza

    witajcie,
    planuję w przyszłym roku wykończyć poddasze bo na razie mieszkamy tylko na dole i pomału robi się ciasno i chciałoby się w końcu wyjść na "górę". Mam problem z oświetleniem korytarza. Nie wiem czy lepiej wyglądałyby tam plafony lub halogeny w suficie podwieszanym czy też może bardziej kinkiety? Załączam dwie wersje:


    Kinkiety będą raczej inne ale dałam takie, żeby było je dobrze widać.
    Tam gdzie jest ściana w kolorze brązowym to na tej ścianie będą schody, na których planuje oświetlenie schodowe juz bez lampy górnej, myślicie, że wystarczy?
    Poradźcie też czy pomalować tą ścianę na inny kolor (myślałam coś o brązie) lub położyć na tą ścianę tapetę? Ściana jest dość wysoka i jak będzie w innym kolorze niż jasna wanilia jak resztę korytarza planuję pomalować to będzie się może mniej brudzić zwłaszcza od dziecięcych łapek. Balustradę planuję brązową z białymi tralkami, schody drewniane + podstopnica biała, drzwi i listwy przypodłogowe.
    Jestem otwarta na wasze komentarze i sugestie

  2. #2

    Domyślnie

    No nikt nie ma zdania w tym temacie Mi bardziej pasują plafony ale nie wiem czy to dobry wybór. hmm..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może dlatego, że cięko coś radzić na podstawie takich szkiców?

  4. #4

    Domyślnie

    To raczej zrobione wizualizacje niż szkice Szkice w takim razie przygotuje i wkleje później, może wtedy coś komuś to lepiej zobrazuje

  5. #5

    Domyślnie

    może tym razem będzie bardziej widoczny mój korytarz, wstawki na pomarańczowo to drzwi. Tep paseczki to schody a oddzielone są balustradą. Cyfry obok ścian to wymiary w metrach. Zastanawiam sie czy dać plafony/halogeny czy kinkiety oraz czy pomalować tą ścianę po lewej stronie schodów na jakiś inny kolor lub obłożyć tapetą

    Uploaded with ImageShack.usKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka rzut.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	229313

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jaki styl to ma być?

  7. #7

    Domyślnie

    Trudno mi powiedzieć jaki styl ponieważ nie znam tych wszystkich określeń używanych na forum. wg mnie to styl klasyczny, chcę aby było przytulnie, nie lubię zimnych kolorów i akcentów(jak dla mnie to popiel, szkło, metal). Nie chce też królewskich komnat ani wiejskiej chaty. Rozjaśniłam chociaż troszkę ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli klasyczny to kinkiety jak najbardziej mogą być. Takie typowe, z materiałowym abażurem.


    Tylko dobierz dobrze moc światła. Do kinkietów rzadko używa się silniejszych żarówek i może być trochę ciemno gdy kinkietów będzie za mało:



    Osobiście przyznam, że też nie planuję szarości

    Przy takiej sppokojnej klasyce możesz dac tapetę w pionowe pasy albo zabawnie - kratkę. Chyba, że pójdziesz w lekko rustykalne klimaty i dasz okładzinę ceglaną.

  9. #9

    Domyślnie

    Elfir kinkiet bardzo ładny, kiedyś myślałam o takich do sypialni. Ta jedna kropka to rozumiem, że na tej ścianie przy schodach Zastanawiałam się czy nie dać dużej wiszącej lampy na środku schodów ale odeszłam od tego. Chyba nie jest potrzebne aż tyle światła na schodach.
    Tapeta w cegłę odpada, nie te klimaty choć u niektórych wygląda całkiem fajnie. Ta ściana jest dość wysoka więc czy paski jej jeszcze nie wydłużą? No chyba, że dać w poziomie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie tapeta w cegłę, tylko cegła - okładzina z ceglanych licówek

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-12-2013 o 22:31

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie





    Trudno coś doradzać tak bez wglądu w całość przestrzeni

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post




    Trudno coś doradzać tak bez wglądu w całość przestrzeni
    Dlatego też zrobie zdjęcia jak to teraz wygląda, ale dopiero w sobotę bo po południu już jest ciemno. Ta druga tapeta jest całkiem fajna, spokojna ale nie nudna, dzięki Elfir
    A cegła w jakiejkolwiek wersji odpada- no jakoś mi się nie podoba.

  13. #13

    Domyślnie

    W końcu udało mi się zrobić zdjęcie korytarza na górze, przy okazji jeszcze raz zmierzyłam go, wymiary załączam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz rzut.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	230141

    Teraz opis: zdjęcie pokazuje ścianę na której są schody i którą myślałam pomalować na inny kolor, np brąz

    nr 2 tam są okna, lewe nieotwieralne, po prawej jest ściana, która jest też widoczna na zdjęciu nr 3.
    nr 4, to są drzwi, które wychodzą prawie równo na schody, po lewej są drugie drzwi, i długi korytarz
    nr 5 widać drzwi, które są na ścianie od balkonu i drzwi x2 na wprost schodów
    Myślałam żeby dać kinkiet na ściane widocznej na 3 zdjęciu, i pomiędzy drzwiami na zdj,4 i gdzieś w połowie długiego korytarza. Albo zrobic sufit podwieszany i halogeny albo normalnie plafony.
    Która opcja byłaby najlepsza? Jak urzadzić ten korytarz aby fajnie wyglądał? Schody planuję coś w tym stylu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balustradaschody6ss0.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	230148

  14. #14

    Domyślnie

    dalej nikt nie ma pomysłu na ten korytarz?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magduska85

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    8

    Domyślnie Czy ktoś rozpoznaje producenta lamp ze zdjęcia?

    Witam,
    poszukuję do swojego korytarza lamp halogenowych/reflektorów w stylu tych, które są na załączonym zdjęciu. Czy może ktoś z Forumowiczów rozpoznaje producenta?

    Z góry dziękuję za pomoc,
    magduska85
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufit gk2.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	248205  

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Magduśka, odzew będzie, gdy zapytasz we właściwym miejscu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zie-kupi%C4%87

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magduska85

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję Nowicjusze tak mają ;/ Wybaczcie

  18. #18

    Domyślnie

    Podnoszę temat

    Korytarz już jest pomalowany-kolor melon juice z Beckersa, oświetlenie ledowe w suficie zamontowane ale brakuje dodatków. Ściany są puste i jakoś mało przytulnie tam jest:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz dwie ściany.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	303884Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz ściana z tekstem.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	303885Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	303886

    Myślałam żeby na ścianie po prawej stronie dać jakieś obrazy. Przymiarki już widoczne na ścianie. Wydaje mi się, że czarno-białe będą tam lepiej pasować niż kolorowe.
    Na ścianie po lewej stronie myślałam dać jakiś napis, tego typu w białym kolorze

    Schodząc na dół na wprost schodów jest taka ściana, na której też mi czegoś brakuje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz parter.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	303887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz parter1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	303888

    Po lewej stronie są dwa obrazki, które mogą być usunięte.
    Myślałam, że może powiesić tam dużą literę w białym kolorze np. od nazwiska i parę zdjęć?

    Poradźcie, będzie to dobrze wyglądało? A może macie pomysł na coś innego?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    obrazki chyba większe, bo teraz wyglądają jak zawieszone pod sufitem.

    Nie boisz się smug na ścianie od grzejników?



  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ramka z prostej sztukaterii i wewnątrz zdjęcia w ramkach i literki:


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony