Witam
Szukam pół roku rozwiązania na kotłownie i już parę razy zmieniałem zdanie. A czas kiedy mam kupić piec/piece się zbliża.
Posiadam dom 130m^2 oraz dwa budynki handlowe 500 (nowy budynek 10cm styropian) +500 (stary budynek docieplony 10 styropian) m^2 - w sklepie w zimie utrzymuje temperaturę >5C. (Biuro dogrzewam elektrycznie jeśli trzeba)
W tej chwili są zasilane ze starej kotłowni w której stoi piec na ekogroszek (kołton) około 50kW + stary piec na wszystko w który wrzuca się węgiel/drzewo kiedy temperatura spada poniżej -10C, powyżej sam ekogroszek daje rade.

W tej chwili problemem jest pomimo zainstalowanych zaworów 3d brak możliwości grzania podczas mrozów domu i sklepu, poniewaz za bardzo chłodzi dom. Oraz druga sprawa ze sklep ogrzewam tylko przy niskich temperaturach, a dom ponad pół roku i duzy piec chodzi nonstop.

Na wiosne przenosze sie na najnowszy budynek. Bede mial dom 130m + dwa lokale 500m (10 styropian) + 500m (15 styropian).

Moj dylemat polega na tym co wybrac czy jeden duzy piec cos jak defro duo uni (lub kołton duox) >50kW i za pomoca zaworow rozprowadzic cieplo pomiedzy uslugi a dom. Czy wziasc dwa piece osobno na dom osobno na lokale. Jeden z piecy musi miec mozliwosc palenia drewnem poniewaz mam mala stolarnie z ktorej sa odpady drewniane. Chce zeby bylo to w miare wygodne rozwiazanie poniewaz ze wzgledow BHP palę sam w piecach. Podalem dwie firmy ktore w regionie sa sprzedawane, ale nie mam wybranej zadnej, poniewaz nikt jak do tej pory nie potrafil mi polecic ktorego producenta wybrac (lub opinie sie wykluczaly u roznych sprzedawcow).
Piece chodzily by niezaleznie, ale na wszelki wypadek bylyby spiete (bylby zawor pomiedzy) gdyby jeden wysiadl albo bylo trzeba dogrzewac.
Na chwile obecna nie planuje grzac CWU, ale nie wykluczam takiej mozliwosci za pare lat.
Jesli ktos jest w stanie nakierowac mnie na sensowne rozwiazanie to z gory dziekuje.
Pozdrawiam
Marcin