dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasiu226

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    31

    Domyślnie Fundament bez zbrojenia - co wy na to ?

    Witam, mam takie pytanie. Bede budowal domek 5x7m i mój budowniczy chce wykopać rowy pod fundament na 80 cm i wlac w to beton z gruszki bez zbrojenia. prosto w ziemie. Czy przy tym metrazu to bedzie ok ? jak sie na to zapatrujecie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Taki domek powinien miec projekt i jego należy sie trzymać.

    Zbrojenie ławy jest zabezpieczeniem sie przed pękaniem ławy ściany w przypadku róznego osiadania budynku. Wielkość nie ma znaczenia.

    Policzmy ile oszczedzasz 4 pręty fi 10 po obwodzie. 5+5+7+7=24 ==>26mb x4=104mb *0,617=~65kg stali x~3000zł/tona =195zł
    strzemiona ~90szt L=90cm fi6, L=81mb x 0,222=18kg *3000=54zł
    Montaż zbrojenia pewnie ze 100zł.


    masz 300zl w kieszeni lub spokój

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    nawet niech to kosztuje 500zł, ale masz spokój, jak chcesz oszczędzać to kup tańsze płytki, ale konstrukcję budynku zrób solidnie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiu226 Zobacz post
    Witam, mam takie pytanie. Bede budowal domek 5x7m i mój budowniczy chce wykopać rowy pod fundament na 80 cm i wlac w to beton z gruszki bez zbrojenia. prosto w ziemie. Czy przy tym metrazu to bedzie ok ? jak sie na to zapatrujecie?
    1. Z szacunku dla innych forumowiczów naucz się używać klawisza ALT.
    2. Czego oczekujesz na forum ?
    Ogólnej aklamacji dla wyczynów twojego "budowniczego", przez ciebie akceptowanych ?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasiu226

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dziękuję za porady. Nie oczekuje aklamacji wyczynów budowniczego tylko dobrych rad, chyba od tego jest to forum, no chyba, że się mylę...

  6. #6

    Domyślnie

    To posłuchaj dobrych rad i daj zbrojenie. I tyle w temacie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    1. Z szacunku dla innych forumowiczów naucz się używać klawisza ALT.
    2. Czego oczekujesz na forum ?
    Ogólnej aklamacji dla wyczynów twojego "budowniczego", przez ciebie akceptowanych ?
    Ciebie-piszemy z wielkiej litery......z szacunku dla innych formulowiczow
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    Ciebie-piszemy z wielkiej litery......z szacunku dla innych formulowiczow
    Zauważ teko że z szacunku dla innych forumowiczów należy pisać chociaż trochę coś na temat.

    Ty tylko zaatakowałeś innego forumowicza, zupełnie offtopic

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Zauważ teko że z szacunku dla innych forumowiczów należy pisać chociaż trochę coś na temat.

    Ty tylko zaatakowałeś innego forumowicza, zupełnie offtopic
    on ma 5postow ,jest tu nowy,nie musi wiedziec wszystkiego direct.o co chodzi na forum,Ty masz ich 4tysie,wiec wiesz o co "kaman".nie chcesz mu pomoc nie pomagaj,tez nie odpychaj
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiu226 Zobacz post
    Witam, mam takie pytanie. Bede budowal domek 5x7m i mój budowniczy chce wykopać rowy pod fundament na 80 cm i wlac w to beton z gruszki bez zbrojenia. prosto w ziemie. Czy przy tym metrazu to bedzie ok ? jak sie na to zapatrujecie?
    Witam, jest projekt? Pewnie jest, jeżeli nie ma zbrojenia w projekcie, albo w trakcie adaptacji wyszło, że nie ma konieczności zbrojenia to po co 500zł tracić, dodatkowo budowniczy pewnie z doświadczeniem w budowaniu w Twoim rejonie. Ostateczna decyzja należy do Ciebie, oczywiście za zgodą kierownika budowy. Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów
    Osobiście sam zrobiłbym zbrojenie i spał spokojnie
    Ostatnio edytowane przez maggs1 ; 14-12-2013 o 20:08

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jasiu226

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    31

    Domyślnie

    Sprawa wygląda następująco. Domek jest na rodzinnym ogrodzie działkowym tzw. ROD, na których można stawiać "altany" do 35m2 po obrysie ścian bez zezwolenia i 5m wysokości. Ma to wyglądać podobnie do tego;



    Nie mam projektu szczegółowego jak w domach jednorodzinnych. Budynek ma mieć taki wymiar i nie więcej. Wracając do fundamentu ma to wyglądać tak jak na moim pseudo-rysunku poniżej.



    Facet, który ma mi to budować postawił na tym ogrodzie działkowym kilka takich domków - w tym swój, tam to już jest naprawdę osiedle Co o tym myślicie? Bo może niektórzy mnie nie zrozumieli, a ja fachowcem nie jestem.

    P.S. Tak wygląda ten "ogród" wg google z satelity, stare fotki, teraz na płd części jest tego więcej.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	540x405_domek-na-rod-gorzkie-pole-5609841.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	230546  
    Ostatnio edytowane przez jasiu226 ; 16-12-2013 o 18:55

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiu226 Zobacz post
    Nie mam projektu szczegółowego jak w domach jednorodzinnych.
    To tym bardziej pilnuj się tego, żeby wykonać go zgodnie ze sztuką budowlaną.

    I naucz się tego na pamięć :
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zbrojenie ławy jest zabezpieczeniem sie przed pękaniem ławy ściany w przypadku róznego osiadania budynku.
    j
    Uprzedzę Twoje następne pytanie............ wieniec też zbroimy.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin.nowak.67

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-646
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tak. Zbrojenie obowiązkowo...

  14. #14

    Domyślnie

    Nie tak dawno bo jeszce w latach 60-70 malo kto dawal zbrojenie w lawach fundametowych. Te domy do dzis stoja i z wiekszoscia z nich nic sie nie stalo a przeciez grunty sie nie zmienily.
    Generalnie jednak lepiej raczej dac te zbrojenie bo wiele sie nie oszczedzi a jak przyjdzie klopot tojuz tak latwo nie bedzie go mozna naprawic (a na pewno nie tak tanio)

  15. #15

    Domyślnie

    Rodzinny ogród działkowy i budowa czegoś co udaje domek całoroczny to mi się kojarzy z kłopotami.
    Jeśli nie masz możliwości uzyskania pozwolenia na budowę domu, to nie przywiązuj się do tego co zbudujesz bo może się zdarzyć, że będzie trzeba rozbierać!
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony