dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie MS vs. Adams vs. Oknoplast

    Witam,
    moje poszukiwania okien do nowobudowanego domu dobiegają końca (mam nadzieję)
    Preferencje zostały określone (okna trzyszybowe), budżet zwiększony...
    Na mojej krótkiej liście są:
    1. M&S - model MSLIne
    2. Adams - model Aluplast 8000
    3. Oknoplast - modele Platinum Evolution oraz Winergetic Premium.
    Spośród ww. okien chcę wybrać. Niemniej jednak bardzo proszę o ostatnie Wasze sugestie i rekomendacje dotyczące ww. okien
    Wyceny przedstawiają się następująco (od najmniej do najbardziej kosztownych):
    1. M&S
    2. Adams, Oknoplast PE (różnica minimalna)
    3. Oknoplast WP.
    Rożnica między najtańszą i najdroższą ofertą wynosi ok. 1500 PLN.
    Dziękuję z góry za komentarze.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Witam,
    moje poszukiwania okien do nowobudowanego domu dobiegają końca (mam nadzieję)
    Preferencje zostały określone (okna trzyszybowe), budżet zwiększony...
    Na mojej krótkiej liście są:
    1. M&S - model MSLIne
    2. Adams - model Aluplast 8000
    3. Oknoplast - modele Platinum Evolution oraz Winergetic Premium.
    Spośród ww. okien chcę wybrać. Niemniej jednak bardzo proszę o ostatnie Wasze sugestie i rekomendacje dotyczące ww. okien
    Wyceny przedstawiają się następująco (od najmniej do najbardziej kosztownych):
    1. M&S
    2. Adams, Oknoplast PE (różnica minimalna)
    3. Oknoplast WP.
    Rożnica między najtańszą i najdroższą ofertą wynosi ok. 1500 PLN.
    Dziękuję z góry za komentarze.
    Pozdrawiam.
    Jeżeli nie bierzesz innych czynników pod uwagę (typu montaż, opinia Klientów o salonie, usługi po-sprzedażowe) to według mnie najlepszym wyborem będzie Winergetic jeżeli chcesz dołożyć to 1500 zł. Mógłbyś jeszcze ewentualnie wycenić z firmy M&S Msevolution (produkt o lepszych parametrach niż WP, ale nie wiem jaką dostaniesz cenę). Adams wprowadziłostatnio do oferty Schucco i mógłbyś wycenić np. CT 70 Cava z szybą 0.5. Tyle z mojej strony.

  3. #3

    Domyślnie

    A z ciekawości. Na jakim profilu jest MS Evolution. Bo z nazwy wychodzi, że na bluEvolution:92, ale jeden z dystrybutorów twierdzi, że na zwykłym Salamandrze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał janoush Zobacz post
    A z ciekawości. Na jakim profilu jest MS Evolution. Bo z nazwy wychodzi, że na bluEvolution:92, ale jeden z dystrybutorów twierdzi, że na zwykłym Salamandrze.
    na bluEvolution92 - http://www.ms.pl/produkty/okna_ms_evolution_pcv# - jest to wspólne dzieło po połączeniu firm Salamander i Brugmann

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jeżeli nie bierzesz innych czynników pod uwagę (typu montaż, opinia Klientów o salonie, usługi po-sprzedażowe) to według mnie najlepszym wyborem będzie Winergetic jeżeli chcesz dołożyć to 1500 zł. Mógłbyś jeszcze ewentualnie wycenić z firmy M&S Msevolution (produkt o lepszych parametrach niż WP, ale nie wiem jaką dostaniesz cenę). Adams wprowadziłostatnio do oferty Schucco i mógłbyś wycenić np. CT 70 Cava z szybą 0.5. Tyle z mojej strony.
    Witaj, dziękują za komentarz.
    Czynniki, takie jak, montaż i opinie klientów wziąłem pod uwagę, o usługach posprzedażowych to chyba przekonam się dopiero na własnej skórze, bo przed zakupem, wszystkie salony składają "bogate" deklaracje... M&S Evolution to chyba za droga impreza...

  6. #6

    Domyślnie

    W Adamsie możesz dostać ciekawą propozyjcę na Schuco Si82. Albo właśnie na Ct Cava 70 z szybą 0,5.


    Pozdrawiam.

    Osobiście Oknoplasu i M&S nie znam, więc nie wiem jak się prezentują te firmy. Ale Adams to dobry wybór.

    I pamietaj, to są dla ciebie okna a nie dla sąsiadów

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    W Adamsie możesz dostać ciekawą propozyjcę na Schuco Si82. Albo właśnie na Ct Cava 70 z szybą 0,5.


    Pozdrawiam.

    Osobiście Oknoplasu i M&S nie znam, więc nie wiem jak się prezentują te firmy. Ale Adams to dobry wybór.

    I pamietaj, to są dla ciebie okna a nie dla sąsiadów
    Witaj. Na opinii sąsiadów mi nie zależy. Chcę wybrać porządne okna, żeby nie mieć z nimi później problemu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam okna M&S MSline i z ich jakosci wykonania jestem zadowolony. O trwałości bede wypowiadal się za za 10 lat
    Wybiarajac okna zwróć uwagę na szyby i to nie tylko na ich współczynnik U, ale teź na wspołczynnik Lt i g, które wskazuja ile światła i energii przepuszczaja szyby. Jak jesteś dociekliwy, to jeszcz sprawdź wsp. Ra który powinien być maksymalnie zbliżony do 100% - wtedy szyby nie beda wprowadzały zafarbu wewnatrz pomieszczeń.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pole

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ja mogę się wypowiedzieć na temat okien trzyszybowych firmy Adams typ okien to PASSIV-LINE .Okna mam założone trzy lata i jestem nimi rozczarowany nie spełniają tego co tak pięknie opowiadają sprzedający a z tego że mieszkam na Podhalu to zima trwa tu dość długo , okna słabo wygłuszają i z tym utrzymywaniem ciepła to mają dużo do życzenia .Jak ktoś to określił te okna to CCC ( cena czyni cuda ) chociaż cena nie jest taka niska i porównywalna do konkurencji .Jeśli tej zimy znajdę czas to wynajmę firmę z kamerą termo wizyjną i sprawdzę dokładnie jak są szczelne .Nie polecam tych okien i zakup ich był wielką pomyłką ale człowiek uczy się na własnych błędach

  10. #10

    Domyślnie

    Skoro drogi użytkowniku tego forum zarejestrowałeś sie tylko po to aby napisać negatywa o tej firmie proszę o konkrety, co dokładnie dzieje się z tymi oknami, kto ci je sprzedał. Pozostaje kwestia regulacji okien po montażu. W większości przypadków wystarczy prosta regulacja aby okna były szczelne, ciepłe i ciche. Proszę o więcej konkretów. Możesz również zgłosić reklamacje do firmy, która ci sprzedawała i może też montowała? Chyba że sam sobie montowałeś i nie regulowałeś okien. W innym przypadku można traktować wpis jako wpis konkurencji.

    Pozdro

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Ja nadal w temacie, który rozpocząłem: MS vs Adams vs Oknoplast.
    Adams i Oknoplast oferują profile 6-komorowe, w MS komór jest jedynie pięć. MS jest najtańszy, choć za dziewięć okien (w tym m.in cztery balkonowe i i jedno 3-skrzydłowe tarasowe) cena wynosi i tak powyżej 10 tys. zł.
    Czy duże znaczenie ma różnicach profili ww. okien?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pole Zobacz post
    Witam ja mogę się wypowiedzieć na temat okien trzyszybowych firmy Adams typ okien to PASSIV-LINE .Okna mam założone trzy lata i jestem nimi rozczarowany nie spełniają tego co tak pięknie opowiadają sprzedający a z tego że mieszkam na Podhalu to zima trwa tu dość długo , okna słabo wygłuszają i z tym utrzymywaniem ciepła to mają dużo do życzenia .Jak ktoś to określił te okna to CCC ( cena czyni cuda ) chociaż cena nie jest taka niska i porównywalna do konkurencji .Jeśli tej zimy znajdę czas to wynajmę firmę z kamerą termo wizyjną i sprawdzę dokładnie jak są szczelne .Nie polecam tych okien i zakup ich był wielką pomyłką ale człowiek uczy się na własnych błędach
    Szanowny Panie,
    W imieniu firmy AdamS z Mrągowa pragnę przypomnieć, że zakupione trzy lata temu okna Passiv line objęte są pełną ochroną z tytułu gwarancji jakości, której udzielamy każdemu nabywcy okien. Jeżeli w Pańskiej ocenie, którakolwiek z wymienionych przez Pana właściwości użytkowych uległa pogorszeniu w trakcie użytkowania naszych okien uprzejmie proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z przedstawicielem firmy AdamS
    Andrzej Wasilewski
    Dział serwisu
    Nr tel 89- 676-05-32
    e-mail: [email protected]
    który niezwłocznie podejmie wszelkie niezbędne kroki zmierzające do ustalenia istniejącego stanu faktycznego oraz działania zmierzające do usunięcia ewentualnych usterek.


    Z poważaniem
    Krzysztof Wycech
    Dyrektor Regionu
    e-mail: [email protected]

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pole

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam odpowiedz dla SLAKU montowane były okna przez firmę gdzie kupiłem regulowane przez głównego sprzedającego ( dzwonienie przez dwa miesiące żeby przyjechał wyregulować, bo przy montażu ekipa mówiła że najlepiej jak się ułożą i niema problemu z przyjazdem do regulacji a jak się okazuje po wzięciu kasy póżniej był ). Gwarancja producenta już minęła dzwoniłem do głównego przedstawiciela na małopolskę i powiedział że zadzwoni do firmy która to montowała bo to jest ich diler na podhale ,najlepszym rozwiązaniem będzie kontrola kamerom termo wizyjną .A co do okien bardzo słabo wygłuszają hałas profil potrafił się wygiąć na długości 220 cm i nawet na krótszym odcinku wiem że ktoś powie że za mało kotew mocujących ale byłem przy montażu i wydaje się że były co 60 cm woda skrapla się na uszczelkach łączenie okna z drzwiami balkonowymi słaba szczelność , z zewnątrz jest kolor a od wewnątrz biały kolor wiem że kolor nagrzewa się od słońca do wysokich temperatur ale to nie znaczy że tak ma buc wygięty profil .Ja wiem że od Adamsa okien nie kupie a co do konkurencji to zauważ że nie podałem żadnej innej firmy chociaż znam wiele firm produkujące okna

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pole Zobacz post
    Witam odpowiedz dla SLAKU montowane były okna przez firmę gdzie kupiłem regulowane przez głównego sprzedającego ( dzwonienie przez dwa miesiące żeby przyjechał wyregulować, bo przy montażu ekipa mówiła że najlepiej jak się ułożą i niema problemu z przyjazdem do regulacji a jak się okazuje po wzięciu kasy póżniej był ). Gwarancja producenta już minęła dzwoniłem do głównego przedstawiciela na małopolskę i powiedział że zadzwoni do firmy która to montowała bo to jest ich diler na podhale ,najlepszym rozwiązaniem będzie kontrola kamerom termo wizyjną .A co do okien bardzo słabo wygłuszają hałas profil potrafił się wygiąć na długości 220 cm i nawet na krótszym odcinku wiem że ktoś powie że za mało kotew mocujących ale byłem przy montażu i wydaje się że były co 60 cm woda skrapla się na uszczelkach łączenie okna z drzwiami balkonowymi słaba szczelność , z zewnątrz jest kolor a od wewnątrz biały kolor wiem że kolor nagrzewa się od słońca do wysokich temperatur ale to nie znaczy że tak ma buc wygięty profil .Ja wiem że od Adamsa okien nie kupie a co do konkurencji to zauważ że nie podałem żadnej innej firmy chociaż znam wiele firm produkujące okna
    Szanowny Panie
    Gwarancja na nasze produkty wynosi 60 miesięcy - z niektórymi wyłączeniami.
    Ponownie więc proszę o kontakt pod wskazany wyżej telefon lub adres e-mail .
    z poważaniem
    Krzysztof Wycech

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pole Zobacz post
    Gwarancja producenta już minęła...
    Padła konkretna propozycja przyjrzenia się całej sprawie ze strony przedstawiciela firmy Adams. Moim zdaniem warto skorzystać, bo może się okazać, że gwarancja jak obowiązywała, tak obowiązuje, a opisane usterki, jeśli się potwierdzą będą łatwo usuwalne albo będzie okazja do wymiany wadliwych produktów na wolne od wad. Jak by nie było Pańskie na wierzchu, więc co szkodzi? Lepiej być wkurzonym lecz praktycznym niż tylko wkurzonym.
    PRO QUALITY

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pole

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam panie Krzysztofie mam przed sobą kartę gwarancyjną i cytuje pkt 4roducent udziela gwarancji na dostarczone wyroby i towary w następującym wymiarze a) stolarka okienna z PVC na okres 60 miesięcy b) stolarka okienna nietypowa z PVC o kształtach łukowych na okres 24 miesięcy c stolarka drzwiowa z PVC na okres 24 miesięcy i dalsze punkty które mnie nie interesują mam okna i drzwi balkonowe to rozumiem że na drzwi gwarancja już minęła a na okna dalej obowiązuje .Jak właśnie na drzwiach jest najbardziej powyginany profil ale jak pan chce przyjechać na regulacje to nie widzę problemu ino czy będą regulowane same okna czy razem z drzwiami .

  17. #17

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Wydaje się, że popełnił Pan przykrą w skutkach pomyłkę w interpretacji treści cytowanego dokumentu gwarancyjnego. Drzwi balkonowe wszystkich typów produkowane przez firmę AdamS z Mrągowa objęte są 60 miesięcznym okresem gwarancji. Mając powyższe na uwadze, raz jeszcze zachęcam i zapraszam do nawiązania bezpośredniego kontaktu z Panem Andrzejem Wasilewskim z naszego działu serwisu, którego numer telefonu i adres e-mail przypominam poniżej:
    Andrzej Wasilewski
    Dział serwisu
    Nr tel 89-676-05-32
    e-mail: [email protected]

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pole

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam skontaktuje się z panem Andrzejem w poniedziałek i bardzo chętnie skorzystam z rad eksperta aby porozmawiać o moim problemie ,dziękuje za zainteresowanie

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Witaj, dziękują za komentarz.
    Czynniki, takie jak, montaż i opinie klientów wziąłem pod uwagę, o usługach posprzedażowych to chyba przekonam się dopiero na własnej skórze, bo przed zakupem, wszystkie salony składają "bogate" deklaracje... M&S Evolution to chyba za droga impreza...
    Ostatnio porównywałem i MsEvolotion wychodzi porównywalnie lub taniej niż Winergetic z Oknoplastu

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Ja nadal w temacie, który rozpocząłem: MS vs Adams vs Oknoplast.
    Adams i Oknoplast oferują profile 6-komorowe, w MS komór jest jedynie pięć. MS jest najtańszy, choć za dziewięć okien (w tym m.in cztery balkonowe i i jedno 3-skrzydłowe tarasowe) cena wynosi i tak powyżej 10 tys. zł.
    Czy duże znaczenie ma różnicach profili ww. okien?
    Jeżeli do wszystkich wstawisz szybę potrójną to różnica współczynników Uw na całych oknach nie będzie duża. Jak dajesz trzy szyby zastosuj też ciepłą ramkę. Poproś też o konkretne parametry okien a nie ilość komór
    Wszyscy wymienieni producenci są godni zaufania.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony