dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 111
  1. #41

    Domyślnie

    Może napiszę na wstępie ,że jestem zielony na temat okien , nie tak jak wy sami eksperci , ale budowa domu wymusiła na mnie , abym zainteresował się tym troszkę dla swojego komfortu.

    Jeździłem chyba miesiąc czasu zaczynając od firm położonych na moim terenie i oglądałem okna ,odwiedzałem też produkcję tych okien, jeżeli bym nie był wymagający to kupiłbym z najtańszej oferty, bo jak nie znałem i nie widziałem to prawie wszystkie okna były dla mnie takie same.

    Większość producentów lokalnych wciskała mi, że okna osadawiają na podkładkach dębowych , a nie sosnowych , nie znam się nawet o co chodzi , ale dąb jest chyba lepszy od sosny , do tego, nie pracując w branży drewnianej spokojnie go rozpoznam - wybrałem oknoplast i one będą na listwach, tak samo okna balkonowe.

    Jak zweryfikuję parametry - od jednego producenta dostałem wycenę okien na profilu schuco ct 70 , dostałem do niego nawet 15 cm odcinek profilu ze stalą w środku , którą stosują w produkcji, udałem się do ms i oknoplastu i zobaczyłem u nich profil -gołym okiem widać dużą różnicę grubości profilu, grubości ścianek, grubości stali w środku-nie wspominając już o estetyce wykonania - w przeciwieństwie do was wydaje mi się ,że jest to ważne ,a różnica jest duża np. w tym przypadku, a z waszych wypowiedzi powyżej wnioskuję ,że nie jest to ważne , tak ???

    Nie chodzi mi o kolor, orzech to orzech - może różnić się odcieniem , ale struktura - okleiny okna różniła się czasem bardzo w tych tańszych , a tych droższy , ale pewnie to też nieważne.

    Nie będę się już rozpisywał i to już ostatni post z mojej strony , pewnie eksperci nie pozostawią na mnie suchej nitki , ale zrozumcie mnie ze strony szaraka budującego super chatę

    To tyle z mojej strony , mam nadzieję ,że z okien , które wybrałem będę zadowolony , nauczyłem się po tych moich wycieczkach, że nie warto oszczędzać kilku złotych (w moim przypadku różnica najtańszej wyceny z tym co wybrałem była około 6 -7 tyś zł ) pozdrawiam.


    aaaa i nie wiedziałem do tej pory co to taśma 600p , ale wujek google wygoglał

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kamilz1 ; 11-02-2014 o 20:54

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilz1 Zobacz post
    Jgołym okiem widać dużą różnicę grubości profilu, grubości ścianek, grubości stali w środku-nie wspominając już o estetyce wykonania - w przeciwieństwie do was wydaje mi się ,że jest to ważne ,a różnica jest duża np. w tym przypadku, a z waszych wypowiedzi powyżej wnioskuję ,że nie jest to ważne , tak ???
    Wybór czysto intuicyjny. Szczęściem wybierałeś z niezłej kompanii. A teraz idę się zabić.
    PRO QUALITY

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    .... A teraz idę się zabić.
    Ty także? ja pierniczę, nawet nie przypuszczałem że wśród klientów mogą być... .o cholera, zaraz kogoś obrażę, więc zmilczę

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A teraz idę się zabić.
    Hola, hola, nie tak prędko. Wiele można powiedzieć o kaganku ale na pewno nie to że sam się poniesie. Westchnij ciężko, pociągnij z gąsiorka i krocz dalej tą mroczną doliną

  5. #45

    Domyślnie

    IVO, daj spokój, ile można pociągać z gąsiorka, ile można kroczyć ta mroczną doliną, . . . na odwyk od C2H5(OH) skoro tylu głąbów wokoło i kaganek jest im jak plaster na d... no kwiatek do kożucha.
    I później Ci co walczą o stówę w ofercie napiszą ci kolejny post na FM - RAAAAAAARUNKU !!! I znów nikt nie będzie miał odwagi takiemu kretynowi powiedzieć ze sam jest sobie winny.
    Zauważyłem od pewnego czasu pewną prawidłowość na FM. Wszechobecne tchórzostwo. Klient nie jest świętą krową, jak popełnia błędy to trzeba mu je wytknąć palcem, napiętnować ale nie tak jak , niektórzy tu takim kretynom wręcz wchodzą tam gdzie światło nie dochodzi - zastanawiam się tylko po co? W imię czego to czynią? A najlepsi w tym są niektórzy "najlepsi doradcy" gdzie tytuł im już dawno powinien być zabrany, gdyż tylko trolluja a ich wiedza jest warta tyle co papier na gwoździu, wiadomo gdzie
    Tak się zastanawiam , czy czasem niektórym redakcja nie powinna cofnąć takiego tytułu
    Ale to nie mój cyrk i nie moje małpy

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Hola, hola, nie tak prędko. Wiele można powiedzieć o kaganku ale na pewno nie to że sam się poniesie. Westchnij ciężko, pociągnij z gąsiorka i krocz dalej tą mroczną doliną
    Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Tak, dobroć i łaska (i ten kaganek) pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia
    PRO QUALITY

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    strach coś napisać hahahaha

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja ten cały wpis potraktowałem z przymróżeniem oka. Widać że ktoś się napracował, by te wszystkie "parametry" zebrać do kupy.
    Jestem bardzo ciekaw, jakie to czasami"duże różnice" są w kolorach - bo ja ich praktycznie nie widzę. Może jakiś przykład Kamilz`u?
    Z przymróżeniem oka - tzn nie dałem mu dostatecznej wiary. Bo tego typu klient trafia sie raz na tysiąc, a już dalsze losy tego wyboru to kwestaia przemnożenia o kolejne setki razy

    Kamilz,
    ja nie myślę Ci robić zimnego prysznica. Ale zwyczajnie nie mogę się z Tobą zgodzić. Pisałeś o "parametrach". Teraz mówisz o kawałku profila ze stalą który dostałeś. Fajnie. A samochód też wybierasz na podstawie kawałka blachy, który trzymałeś w ręku? To nie są parametry a jedynie fragmenty, z których można coś dalej zrobić.


    Ps. Ja widzę różnicę między "tchórzostwem" a zachowaniem wypowiedzi w ramach w miarę przyjemnej wymiany poglądów. Możemy się przecież pięknie różnić i nie musi to być pyskówka.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a jak z ciepła ramka bo adams z tego co wiem to do schuco nie daje

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    strach coś napisać hahahaha
    może jednak się odważę .....

    właśnie będziemy dawali okna do wyceny. proszę o radę, o co mam pytać w salonie i na co zwrócić uwagę.
    skoro piszecie, że te wszystkie parametry, o których pisze kamilz1 nie są ważne, to co jest?
    o oknach wiem niewiele. chyba jedynie tyle, że mogą być w różnych kolorach, mogą mieć różną ilość szyb i komór, i niższe u oznacza cieplejsze okno. (chociaż mogę się mylić)
    to skąd mam wiedzieć, że kupię dobre okna??

    na pewno zrobimy wycenę w Adamsie, bo mieszkamy w pobliżu Mrągowa. ale też dla porównania w ms.
    jeśli możecie coś poradzić, nie zabijając mnie ironią, to będę bardzo wdzięczna.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z przymróżeniem oka - tzn nie dałem mu dostatecznej wiary.
    Ja wręcz jestem przekonany, że post powstał tylko po to by "mimowolnie" wspomnieć o wspaniałej promocji w pewnej firmie...

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał max-maniacy Zobacz post
    jeśli możecie coś poradzić, nie zabijając mnie ironią, to będę bardzo wdzięczna.
    Może warto zacząć od "Przepis na zakup okien". Potem, jak coś będzie niejasne, proszę pytać.
    PRO QUALITY

  13. #53

    Domyślnie

    no i właśnie kolego T12345T
    Podejrzewam że po Pana pytaniu pojawia się po drugiej stronie niechęć do zadawania jakichkolwiek pytań.
    No bo cóż to może być za przepis? Już narobiłeś bałaganu swoją DWU jako kryterium porównującego dostawcę. Część pytań ma znaczenia dla eksploatacji okna i nawet nie jest mierzona a część może okazać się zmienna np. parametry dla ona jednoskrzydłowego mogą się różnic w zależności od jego gabarytów
    Może odpowiem inaczej.
    Kochani max-maniacy, rzut beretem od Was jest producent największy w Waszym regionie z ofertą która zapewne sprosta Waszym założeniom, no chyba, że jedynym kryterium wyboru okien będzie wygląd czy cena (oczywiście jak najniższa )
    Ja bym się nie zastanawiał, skoro już na wstępie bierzecie go pod uwagę.Im więcej dostaniecie ofert tym . . . głupsi będziecie i szanse na rozsądny wybór zmaleją do zera (przepraszam za głupszych ale nie wiem jak obrazowo opisać to co się dzieje w głowie od nadmiaru informacji)
    Nie róbcie błędu niejednego Forumowicza wysyłającego zapytanie do 50 a nawet i więcej firm (znam przypadek rekordzisty otrzymał 82 oferty - to ile musiał wysłać ? I co z tego zrozumiał ? skoro wybrał ........ oczywiście cenę)

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Ja wręcz jestem przekonany, że post powstał tylko po to by "mimowolnie" wspomnieć o wspaniałej promocji w pewnej firmie...
    Śmieszny doradca jesteś , musiałem to napisać , wspomniana prze ze mnie promocja w oknoplaście trwała od 10 grudnia do 20 stycznia-także dawno się skończyła i jaki teraz z tego wniosek doradco wyciągniesz?, także nie pisałem po to żeby zachwalać tę promocję bo ja się na nią załapałem , a moi znajomi już nie i wzięli okna w Adamsie i żeby nie promocja również bym wybrał Adamsa.

    W ogóle to miałem nic nie pisać ,ale napiszę, kto dał wam te nominacje na tych doradców forum , człowiek pisze o pomoc w doborze okien ,a wy tylko szydzicie... i się wymądrzacie jeden przez drugiego!

    Dla mnie doradca,ALE NIE SPRZEDAWCA -pewnie w większości w waszym przypadku, który chce pomóc- powinien napisać:

    Jak chcesz tanie okna ,z którymi możesz mieć problem, a raczej problem będzie- to szukaj w firmach xxx na profilu:
    1
    2
    3

    Jak chcesz okna droższe , ale przyzwoite to szukaj w firmach xxx na profilu

    1
    2
    3

    Jak cię stać na drogie okna to szukaj okien drewnianych w firmach:

    1
    2
    3

    Przy zakupie zwróć uwagę np. na :

    -profil
    -pakiet szybowy, grubość szyby, odstęp m. szybami
    -współczynniki przenikania ciepła
    -ciepłą ramkie
    -okucia
    -klamki
    -ilość uszczelek
    -jaki profil A,B
    -montaż - warto dołożyć i montować na listwach - to moje zdanie po uzyskanych informacjach
    -czy ramka jest klejona czy wyginana - niektórzy sprzedawcy mi o tym mówili
    To co wyżej to informacje ,które uzyskałem od sprzedawców i moje wnioski, na pewno błędne wg . was super doradców, ale dodam ,że nie znalazłem z waszej strony ,żadnego konkretnego doradctwa na tym forum w sprawie zakupu okien,




    max-maniacy - jeżeli macie blisko Adamsa to polecam tam się udać, ja byłem też osobiście i żeby nie promocja w oknoplaście wybrałbym właśnie Adamsa - najlepsza cena i jakość - robią naprawdę ładne i dobre okna na cienkim zgrzewie na profilu Brugmann - mają dobry pakiet 3-szybowy - 0,6 szyby
    Mają też lepsze profile , także wycenę zrobią w jakim chcecie , kwestia co chcecie i co się Wam będzie podobać, Adams też nie olewa klientów w razie reklamacji, moi znajomi mają te okna i sobie chwalą od okien po serwis.

    Ms - mają też ciekawe okna - i dobre - kwestia ceny -w moim przypadku bardzo wysoka

    Jocz - u mnie wycena była najwyższa , ale na okna nie ma co narzekać z opinii znajomych.

    Oknoplast - żeby nie promocja , której JUŻ NIE MA wybrałbym okna w Adamsie , ale też tylko kwestia wyglądu zadecydowała, dodam ,że Adams ma lepszy pakiet szybowy od oknoplastu w moim przypadku , ale oknoplast lepszy profil do tych w Adamsie którymi JA byłem zainteresowany.

    Odpuście sobie okna w druteksie , dobroplaście-chyba ,że stawiacie na niską cenę , dodam ,że mój znajomy wstawił okna z jakieś firmy z Pisza na profilu gellana , ma je trzy lata i sobie chwali , ale co to za firma to niestety nie znam .

    I nie liczcie na pomoc super doradców z forum, jak sami się nie zainteresujecie i nie pojeździcie po firmach, nie zobaczycie osobiście profilu, jego wyglądu, pakietu szybowego, okleiny, wyglądu okna i jego działania i współczynników - to super doradcy z forum wam nie pomogą , bo oni tylko są dobrzy w przechwalaniu i krytykowaniu , a jak człowiek potrzebuje porady to każdy milczy
    Ostatnio edytowane przez kamilz1 ; 12-02-2014 o 19:54

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilz1 Zobacz post
    Śmieszny doradca jesteś
    Jak będziesz na forum aktywny przez np. rok i tak samo pochwalisz się wyborem tynków/wylewek/ogrzewania/farb/płytek/reszty a do tego zamieścisz zdjęcia i okażesz się prawdziwym inwestorem a nie "meteorem" z 3 postami to przypomnij się. Wyślę dobrą flaszkę na przeprosiny.

  16. #56

    Domyślnie

    A po co mam być na tym forum cały czas aktywny , nie jestem sprzedawcą tak jak większość z was- jak dobrze teraz wywnioskowałem - wybudowałem dom w stanie surowym, od kwietnia będą kryli mi dach dachówką , a po nich mają wstawić mi zakupione już okna .Ja tylko oczekiwałem pomocy, bo niestety z waszej strony na forum żadnej nie znalazłem , a jak napisałem swoje wnioski to traktujecie mnie jako SWOJĄ konkurencję, a jest to mylne bo myślę,że max-maniacy zapewne też nie będą siedzieć na tym forum cały czas , haha żeby wam tylko udowodnić ,że nie są podejrzanymi meteorami.
    Porażka

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilz1 Zobacz post
    Ja tylko oczekiwałem pomocy
    Niby gdzie, kiedy? Przecież ty już wszystko wiesz! W temacie okien wiesz już tyle, że udzielasz porad innym (nie mając nawet zamontowanych okien)!!!
    A do tego podoba mi się twoja lista:
    Przy zakupie zwróć uwagę na :

    -profil
    -pakiet szybowy, grubość szyby, odstęp m. szybami
    -współczynniki przenikania ciepła
    -ciepłą ramkie
    -okucia
    -klamki
    -ilość uszczelek
    -jaki profil A,B
    -montaż - warto dołożyć i montować na listwach - to moje zdanie po uzyskanych informacjach
    -czy ramka jest klejona czy wyginana - niektórzy sprzedawcy mi o tym mówili
    Dlaczego sam się do niej nie zastosowałeś?

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilz1 Zobacz post

    Przy zakupie zwróć uwagę na :

    -profil
    -pakiet szybowy, grubość szyby, odstęp m. szybami
    -współczynniki przenikania ciepła
    -ciepłą ramkie
    -okucia
    -klamki
    -ilość uszczelek
    -jaki profil A,B
    -montaż - warto dołożyć i montować na listwach - to moje zdanie po uzyskanych informacjach
    -czy ramka jest klejona czy wyginana - niektórzy sprzedawcy mi o tym mówili
    To co wyżej to informacje ,które uzyskałem od sprzedawców i moje wnioski,
    Panie kamilz1 pisze Pan, że my jesteśmy do niczego. Pańskie prawo. Pisze Pan czego dowiedział się Pan od sprzedawców i wychodzi, że niczego no, bo co to znaczy

    Zwróć uwagę na profil? Konkretnie na jakie jego cechy należy zwracać uwagę? Tylko na klasę o której dalej Pan pisze?
    Zwróć uwagę na pakiet szybowy? A na co w tym pakiecie trzeba zwrócić uwagę?
    Zwróć uwagę na grubość szyby? No to lepsza grubsza, czy chudsza? Co tam mówili sprzedawcy, co?
    Zwróć uwagę na odstęp m. szybami? No to lepszy większy, czy mniejszy? Jaki jest najlepszy Pańskim zdaniem i dlaczego?
    Zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła? A jaką jego wartość trzeba uznać za właściwą? Najwyższą? Najniższą?
    Zwróć uwagę na ciepłą ramkę? No to która jest lepsza? Tak gięta, czy cięta? Z tworzywa, czy ze stali szlachetnej? Gięta ze stali, czy cięta z tworzywa?
    Zwróć uwagę na okucia? A na co konkretnie w tych okuciach? Na markę?
    Zwróć uwagę na klamki? A na co w tych klamkach? Które są dobre, a które złe i dlaczego?
    Zwróć uwagę na ilość uszczelek? A dlaczego to ważne? Na co wpływa sama ilość uszczelek?
    Zwróć uwagę jaki profil A,B? Dlaczego to Pańskim zdaniem ważne? Na jakie cechy okna realnie wpływa klasa kształtownika? Dla jakich kształtowników klasa ma znaczenie, a dla jakich nie?
    Zwróć uwagę na montaż? Warto montować na listwach. O jakich listwach Pan pisze? Drewniana listwa w oknie PVC? Czy może klasyczna listwa progowa, która w zasadzie jest standardem, a jej brak w wielu przypadkach błędem konstrukcyjnym.

    Jeżeli zechce Pan odpowiedzieć na te pytania to może dowiemy się czego dowiedział się Pan od tego sprzedawcy. Przejdźmy drogi Panie do konkretów. Niech Pan coś doradzi forumowiczom oprócz "zwróć uwagę na".
    PRO QUALITY

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    nikt ważny i kamiz1 bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi.
    prawdę mówiąc na takie liczyłam i tym bardziej jestem wdzięczna.
    mąż uważa, że koronnym argumentem jest bliskość i sprawność serwisu. a okna, tak jak piszecie mają dobrą opinię.
    także uspokoiliście mnie, że nie wyjdę na głupka, jak zdam się po prostu na fachową pomoc sprzedawcy.
    jeszcze raz wielkie dzięki.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilz1 Zobacz post

    Dla mnie doradca,ALE NIE SPRZEDAWCA -pewnie w większości w waszym przypadku, który chce pomóc- powinien napisać:

    Jak chcesz tanie okna ,z którymi możesz mieć problem, a raczej problem będzie- to szukaj w firmach xxx na profilu:
    1
    2
    3
    ...
    Gdyby to było takie proste! Każdy z nas ma swoje typy. Na ogół jednego dostawcę, którego sprzedaje i jest do niego przekonany, bo czemu miałby sprzedawać okna firmy dla której nie ma uznania. Powiesz - dla pieniędzy. Owszem. Ale wtedy taki sprzedawca nie mialby czasu na forum, bo bylby zajęty zarabianiem tych pieniedzy.
    Idąc dalej - wymieniam nazwę swojego faworyta - zostaję posądzony o reklamę. Często słusznie. Wymienie firmę ktorej nie kupować- zostanę napadnięty przez "poszkodowanych"(wiem, bo posądzani przeze mnie o spam grożą mi sądem), a my tu nie jesteśmy anonimowi jak duża część z Was, Klientów.
    Wracając do tematu - co z tego że polecimy Ci jakąś firmę, profil. Jak kupisz u tego sprzedawcy który będzie najtańszy (bo przecież nie będziesz go sprawdzał). A potem spotkać się moższe z takim problemem jak tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zdjęcia/page4

    Cytat Napisał max-maniacy Zobacz post
    nikt ważny i kamiz1
    mąż uważa, że koronnym argumentem jest bliskość i sprawność serwisu. a okna, tak jak piszecie mają dobrą opinię. .
    Jak już będziesz kupować w fabryce, to poproś o wskazanie najlepszego sprzedawcy/montażysty - takiego, który dla nich jest klasą. Bo jak poprosisz tylko o "dobrego" to mogą uznać, że szukasz ceny i wskażą tego co jest najtańszy (a jakość mało kiedy idzie w parze z najniższą ceną)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-02-2014 o 23:22

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony