dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 44
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 869
  1. #201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reksiunio
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Witam, jaka jest powierzchnia zmniejszonego pokoju o pół metra? Czy mógłbyś wstawić zdjęcie tego pokoju??
    Witam. Poniżej wstawiam zdjęcie małego pokoju i schodów. W małym pokoju ma być docelowo tzw. biuro to myślę, że będzie tam wystarczająca ilość miejsca.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_175133.jpg
Wyświetleń:	577
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	313125   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_175120.jpg
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	313126   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_175112.jpg
Wyświetleń:	443
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	313127  

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reksiunio
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika&Mariusz Zobacz post
    justysia87171 dziękujemy za odpowiedź
    Czyli Wasze okno kuchenne się nie otwiera, my byśmy chcieli chociaż żeby te boczne okienka można było otworzyć.
    Wysłaliśmy parę zapytań o wycenę i widzę, że już zaczynają się schody jeżeli chodzi o to okno
    Zobaczymy jak już pozbieramy wszystkie oferty, co z tego wyjdzie.
    Witajcie.

    Z oknem wykuszowym nie jest prosto. Ale jak znajdziecie dobrych fachowców to poradzą sobie z problemem. My mamy boczne, małe okna uchylne i otwierane jednocześnie. Nie wyobrażałam sobie kuchni bez otwieranego okna Okna te mają 41 cm szerokości, a zewnętrzna część ramy okiennej szklenia stałego wysunięta jest o ok 5 cm na zewnątrz w strefę ocieplenia. Poniżej zdjęcia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_174736.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	313129   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_174500.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	313130   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_174457.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	313131   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150408_174443.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	313132  

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reksiunio
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    21

    Domyślnie

    justysia87171 co macie położone na ścianie w wiatrołapie? Bardzo fajnie to wygląda Mam jeszcze pytanie o wyspo-barek dzielący kuchnię z jadalnią czy jesteście z niego zadowoleni? Ile ma cm? My jesteśmy na etapie szukania mebli do kuchni i zastanawiamy się czy z barkiem nie będzie za ciasno w jadalni, czy wejdzie stół i krzesła. Jakiej szerokości macie stół? Chociaż bez tego barku na projektach jest jakoś tak łyso

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał justysia87171 Zobacz post
    ja nie mam skończonej łazienki a w ogóle to mam powiększoną o pomieszczenie (kotlownie) kotłownię mamy w garażu. my mamy tylko tarasowe otwierane okienko a tak nie otwieralne w salonie w sumie nie ma takiej potrzeby mieszkam od miesiąca i nie jest to potrzebne w domu mamy rekuperacje to wentylacja jest.
    tez szukaliśmy ale ... to rozwiązanie najbardziej nam się podobało... jakby było otwieralne to by było jeszcze mniejsze szklenie
    Witam, mam pytanie ponieważ również chce przenieść kotłownie do garażu (projektant poszerzył go o 1m i wydłużył o 1 m). Czy możesz napisać ile więcej co do kosztów budowy wyszła was ta zmiana?? I czy mogłabyś wstawić zdjęcie kotłowni??

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    Czy ktoś z was brał kredyt na budowę Szumu Morza w banku PKO BP i ma kosztorys który zaakceptował bank? Jeżeli ktoś może udostępnić to prosiłabym na maila.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał komkom1 Zobacz post
    Czy ktoś z was brał kredyt na budowę Szumu Morza w banku PKO BP i ma kosztorys który zaakceptował bank? Jeżeli ktoś może udostępnić to prosiłabym na maila.
    Również podłączam się do pytania

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz19 Zobacz post
    Również podłączam się do pytania
    Witam, jak znajde chwilke to podesle kosztory z tego co pamietam to wpisywalismy szacunkowo... zeby zgadzona sie na koniec z kwota ktora chcemy wziac.



    Ja mam pytanko o taras czy ktos ma gotowy i podesle jakies foty??? Wesola z czego jest wasz taras jaki koszt?

  8. #208

    Domyślnie

    Witam, może kogoś zainteresuje informacja, szczególnie tych dla których podstawowa wersja domu jest za mała, że wkrótce w sprzedaży pojawi się większy wariant projektu SZUM MORZAII http://projekty.muratordom.pl/projek...3048,0%2C0.htm projekt posiada dwie możliwość do wyboru min: wariant z dwoma sypialniami i inaczej usytuowaną kuchnią i tradycyjny, trzeba kliknąć w warianty rzutu. Bardzo fajna sprawa, myślę.

    My czekamy na zezwolenie myślę, że ruszymy w połowie lata
    Ostatnio edytowane przez Efia ; 02-05-2015 o 14:21

  9. #209

    Domyślnie

    [QUOTE=justysia87171;6851612]Witam, jak znajde chwilke to podesle kosztory z tego co pamietam to wpisywalismy szacunkowo... zeby zgadzona sie na koniec z kwota ktora chcemy wziac.



    Witam, również prosiłabym o kosztorys.

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał justysia87171 Zobacz post
    Witam, jak znajde chwilke to podesle kosztory z tego co pamietam to wpisywalismy szacunkowo... zeby zgadzona sie na koniec z kwota ktora chcemy wziac.



    Ja mam pytanko o taras czy ktos ma gotowy i podesle jakies foty??? Wesola z czego jest wasz taras jaki koszt?
    Cześć
    - Materiał na konstrukcję nośną tarasu to sosna (nasza, krajowa impregnowana w tartaku i pomalowana jakimś tam dodatkowym impregnatem z promocji)
    - Sam taras (tam gdzie stąpam i leżę ) jest modrzew - nasz krajowy, ryflowany z tartaku, pomalowany impregnatem

    koszty:
    sosna = to tak jak m3 za sosnę (tarcica/więźba) -zależy jakie przekroje przewidujecie
    modrzew = w tej chwili ok 55pln za m2 (grubość deski 3cm)
    mamy taras o powierzchni ok38m2, ca cenę ok 4000pln (projekt i wykonanie we własnym zakresie)
    do produkcji tarasu potrzebne było:
    cement, żwir, tuleja tekturowa na słupy nośne, drewno sosnowe jako elementy konstrukcyjne, drewno modrzewiowe jako "blat", wkręty tarasowe ze stali nierdzewnej, łączniki ciesielskie (nowa wkrętarka bo stara padła w połowie )

    plusy/minusy -
    - modrzew ciemnieje od słońca, chyba że wcześniej pomalujecie bezbarwnym czymś;
    - zdarza się że żywica gdzieniegdzie się pokaże;
    - może też deska pęknąć, - no cóż, takie uroki drewna :-/,
    - w porównaniu do tarasu betonowo/płytkowego to trwałość i koszty są podobne,
    - zresztą jeżeli wybierzecie taras z np kostki to pewnie cenowo wyjdzie podobnie ale trwałość wg mnie będzie większa.
    - zauważyłem też że taras szybko się nagrzewa i schnie (np po deszczu) przez co szybko nadaje się do użytkowania, kładę karimatę (lub nie kładę) i się - wygrzewam. a sąsiad co ma taras z kostki... czeka.... czeka..... czeka.... .
    - grill na tarasie drewnianym hmm.. raczej elektryczny
    - bez większego żalu za kilkanaście lat zmienię taras na inny (pewnie ostatni )

    obecnie poleciłbym taras z desek kompozytowych ale cena jest jak dla mnie kosmiczna (tym bardziej że powierzchnia spora i z tego nie chciałem zrezygnować ) taras z modrzewia który posiadamy obecnie wystarczy na jakieś 10 do 15lat, potem będzie zmiana na coś innego bo nic nie jest wieczne (pewnie kompozyt bo cena będzie już rozsądna)

    pozdr
    Artur
    SZUM MORZA.

  11. #211

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnośnie prądu.

    Czy ktoś z was budował ten dom z na prąd budowlany??? Jeśli tak to proszę powiedzieć jak to wygląda cenowo?? Czy są opłaty stałe które niezależnie od tego czy się zużywa prąd czy nie trzeba płacić i jaka jest stawka ???

    zastanawiam się teraz czy nie założyć prądu budowlanego bo mój majster powiedział mi że paliwo do agregatu wyjdzie jakieś 2000zł

  12. #212

    Domyślnie

    Jest może ktoś kto buduje ten dom w wielkopolsce, bardzo chciałbym zobaczyć na żywo jak wygląda. Fajnie by było jakby ktoś wstawił zdjęcia poddasza interesuje mnie jakie wysokie jest i jak będą wyglądać pokoje i czy warto podnosić ściankę kolanową.

  13. #213

    Domyślnie

    Witam, pytanko odnośnie stanu "ZERO"

    Rozpoczynam budowę w czerwcu. Powiedźcie ile was wyszedł sam stan "ZERO" bez robocizny.

    Z góry dzięki

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Witam, pytanko odnośnie stanu "ZERO"

    Rozpoczynam budowę w czerwcu. Powiedźcie ile was wyszedł sam stan "ZERO" bez robocizny.

    Z góry dzięki
    Stan "zero"-za materiały zapłaciliśmy 9 000 zł-to jest cena bez betonu, nie powiem ile dokładnie wyszedł koszt betonu na stan zero, ponieważ rozliczaliśmy się za cały beton na wszystkie etapy, do tego trzeba by doliczyć piasek na zasypanie fundamentów, my nie mieliśmy dużo dowiezione ponieważ nasz Pan koparkowy wrzucił ziemię, która wybrał z wykopanych fundamentów.

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz19 Zobacz post
    Jest może ktoś kto buduje ten dom w wielkopolsce, bardzo chciałbym zobaczyć na żywo jak wygląda. Fajnie by było jakby ktoś wstawił zdjęcia poddasza interesuje mnie jakie wysokie jest i jak będą wyglądać pokoje i czy warto podnosić ściankę kolanową.
    A więc tak, nie chcieliśmy na razie ruszać góry, ponieważ wiadomo to są koszty... ale nasz majster zaproponował abyśmy postawili chociaż ścianki działowe, ponieważ jest to największy bałagan, a jak już będziemy mieszkać, to po co robić sobie bajzel.
    Wydzieliliśmy na lewo jak się wchodzi po schodach łazienkę, na środku korytarz z wnęka na garderobę, po prawej stronie pomieszczenie na strych z którego wchodzi się do kolejnego pomieszczenia nad garaż i na wprost pokój który wyszedł naprawdę ogromny. Powiemy tak góra jest naprawdę duża, a ścianki kolankowej nie podnosiliśmy, została jak w projekcie. Poniżej parę fotek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0999.jpg
Wyświetleń:	853
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	315948Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1000.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	315949Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1001.jpg
Wyświetleń:	771
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	315950Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1002.jpg
Wyświetleń:	667
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	315951Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1003.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	315952

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1004.jpg
Wyświetleń:	353
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	315953Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1005.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	315954Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1008.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	315955

  17. #217
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Witam, mam pytanie odnośnie prądu.

    Czy ktoś z was budował ten dom z na prąd budowlany??? Jeśli tak to proszę powiedzieć jak to wygląda cenowo?? Czy są opłaty stałe które niezależnie od tego czy się zużywa prąd czy nie trzeba płacić i jaka jest stawka ???

    zastanawiam się teraz czy nie założyć prądu budowlanego bo mój majster powiedział mi że paliwo do agregatu wyjdzie jakieś 2000zł
    My budowaliśmy domek do etapu stan surowy otwarty ciągnąc prąd od sąsiada, jednak za niedługo chcemy podłączyć prąd budowlany bo wiadomo zanim się wprowadzimy to jeszcze potrwa, a nie chcemy być do końca na łasce sąsiada -z resztą on też jedzie na prądzie budowlanym. Z tego co się dowiedzieliśmy opłata stała miesięczna za prąd jest to 70 zł+jego zużycie. Ale najlepiej zapytajcie się dokładnie ocenę w Waszym oddziale energetycznym.

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika&Mariusz Zobacz post
    A więc tak, nie chcieliśmy na razie ruszać góry, ponieważ wiadomo to są koszty... ale nasz majster zaproponował abyśmy postawili chociaż ścianki działowe, ponieważ jest to największy bałagan, a jak już będziemy mieszkać, to po co robić sobie bajzel.
    Wydzieliliśmy na lewo jak się wchodzi po schodach łazienkę, na środku korytarz z wnęka na garderobę, po prawej stronie pomieszczenie na strych z którego wchodzi się do kolejnego pomieszczenia nad garaż i na wprost pokój który wyszedł naprawdę ogromny. Powiemy tak góra jest naprawdę duża, a ścianki kolankowej nie podnosiliśmy, została jak w projekcie. Poniżej parę fotek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0999.jpg
Wyświetleń:	853
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	315948Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1000.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	315949Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1001.jpg
Wyświetleń:	771
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	315950Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1002.jpg
Wyświetleń:	667
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	315951Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1003.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	315952
    Witam!
    dzięki za zdjęcia, mam tylko jeszcze jedno pytanie jaka jest wysokość tych pomieszczeń w najwyższym punkcie
    pozdrawiam

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz19 Zobacz post
    Witam!
    dzięki za zdjęcia, mam tylko jeszcze jedno pytanie jaka jest wysokość tych pomieszczeń w najwyższym punkcie
    pozdrawiam
    Wysokość w najwyższym punkcie wynosi 2,82 m, tylko musimy jeszcze wylać posadzkę a to będzie jakieś 15 cm.

  20. #220

    Domyślnie

    To pewnie po obniżeniu sufitu płytą i wylaniu posadzki będzie ok. 2.60 m.
    To faktycznie fajne pomieszczenia wyjdą. Ja myślę o zrobieniu 2 pokoi i łazienki tylko cały czas się zastanawiam czy ściankę kolanową nie podnieś o jeden bloczek.

Strona 11 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony