dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 44
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 869
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    U nas za mapkę 400zł wziął,a za wyznaczenie w terenie 200zł.

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    haniahania

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jak tam idą prace nad budową? My dopiero poczyniliśmy pierwsze kroki i czekamy na wszystkie pozwolenia... Jeśli ktoś ma jakieś nowe zdjęcia, chętnie obejrzymy w ramach mobilizacji... i trzymamy kciuki za jak najszybszą budowę!

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    W piątek projekcik dostarczyliśmy do Starostwa, teraz czekamy za pozwoleniem na budowę, a potem zaczynamy szukać majstra w między czasie załatwiliśmy decyzję na wycinkę drzew z naszej działeczki, ale z wycinką musimy się wstrzymać do października.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam, czy robicie ten projekt z piwnicą??? Bo ja się nad tym zastanawiam tylko nie wiem ile więcej mnie to wyjdzie

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Hej,nie nie my bez piwnicy robimy,mamy tylko garaż powiększony o metr i zmniejszone te okna w salonie do połowy.

  6. #66

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie odnośnie adaptacji projektu. Ile za to płaciliście dodatkowo???

  7. #67

    Domyślnie

    i jeszcze mam pytanie odnośnie mediów na działce. czy jak się już uzyska pozwolenie na budowę to nie trzeba mieć skrzynki??? chodzi mi o to czy skrzynkę mogę na jakimś etapie budowy zainstalować???

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adreal88

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    i jeszcze mam pytanie odnośnie mediów na działce. czy jak się już uzyska pozwolenie na budowę to nie trzeba mieć skrzynki??? chodzi mi o to czy skrzynkę mogę na jakimś etapie budowy zainstalować???
    Nie trzeba. Można prowadzić budowę bez prądu (np. agregat - ja tak robię). Do pozwolenia na budowę wystarczą warunki techniczne wykonania przyłącza.

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adreal88

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie odnośnie adaptacji projektu. Ile za to płaciliście dodatkowo???
    Adaptacja projektu kosztowała mnie 1800 zł. Realizowane na terenie Warszawy. Nie wprowadzałem dużych zmian w projekt.

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adreal88

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Witam, czy robicie ten projekt z piwnicą??? Bo ja się nad tym zastanawiam tylko nie wiem ile więcej mnie to wyjdzie
    Piwnica znacznie zwiększa koszty budowy domu. Przed podjęciem decyzji związanej z budową piwnicy warto sprawdzić warunki geotechniczne gruntu. Kilku moich znajomych zdecydowało się na piwnice i w rezultacie przy opadach deszczu albo mają wodę po kostki albo muszą stosować skomplikowane systemy odprowadzania wody (dość kosztowna sprawa). W moim przypadku wykonywałem badania jakości gruntu(zwykłe badanie geotechniczne - koszt około 900 zł) i wyszło bardzo dobrze, natomiast w rezultacie dałem sobie spokój z tematem piwnicy .

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał adreal88 Zobacz post
    Nie trzeba. Można prowadzić budowę bez prądu (np. agregat - ja tak robię). Do pozwolenia na budowę wystarczą warunki techniczne wykonania przyłącza.
    Nom. my też na agregacie postawiliśmy większość, ale jak już dach się zaczynał, zrobiliśmy przyłącze (prąd budowlany), a tymczasową skrzynkę umieściliśmy już w miejscu docelowym (na ścianie w garażu). Jak robiliśmy instalację elektryczną to elektryk podmienił skrzynkę i jest jak należy. Warto wcześniej przez fundament przeciągnąć peszel przez który można potem kabel zasilający wsunąć do domu, bez dodatkowego kopania i kucia. Z wodą podobnie, w środku w miejscu gdzie ma być licznik niech wystaje z 1 m, a reszta metrów na zewnątrz zakopana w ziemi. Dzięki temu zaoszczędziliśmy parę zł podczas wykonywania przyłącza.

    Pozdr
    Artur
    SZUM MORZA.

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie odnośnie adaptacji projektu. Ile za to płaciliście dodatkowo???

    U nas adaptacja wyszła trochę więcej bo 2 800 zł , ale to dlatego, że mięliśmy pewne zmiany. Wiadomo każdy projektant inaczej się ceni, jednak nie ukrywajmy spore koszty musimy posieść przed wbiciem łopaty w ziemię

  13. #73

    Domyślnie

    A jak robiliście adaptację projektu to od razu projektant projektował poddasze??? Macie też wykorzystane pomieszczenie nad garażem??

  14. #74

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie odnośnie wniosku o przyłączenie energetyczne. Chce złożyć wniosek tylko że mam problem z wnioskiem. Nie wiem jaka mam wpisać wartość mocy przyłączenia i jaką wartość napięcia znamionowej instalacji. Aaa i jeszcze z wyborem właściwego wniosku bo jest wniosek o przyłącze docelowe i wniosek o przyłączenie tymczasowe dla placu budowy. Proszę o pomoc

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    A jak robiliście adaptację projektu to od razu projektant projektował poddasze??? Macie też wykorzystane pomieszczenie nad garażem??
    My na razie nie ruszamy poddasza, z tego co mi się kojarzy to wesoła9, robi poddasze i wykorzystuje pomieszczenie nad garażem, jako pomieszczenie strychowe z wejściem z połowy schodów

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie odnośnie wniosku o przyłączenie energetyczne. Chce złożyć wniosek tylko że mam problem z wnioskiem. Nie wiem jaka mam wpisać wartość mocy przyłączenia i jaką wartość napięcia znamionowej instalacji. Aaa i jeszcze z wyborem właściwego wniosku bo jest wniosek o przyłącze docelowe i wniosek o przyłączenie tymczasowe dla placu budowy. Proszę o pomoc
    co do wniosku o przyłącze energetyczne to hmmm... pomógł nam je wypełnić znajomy (niestety nie pamiętam jakie wartości były tam wpisane) i wypisaliśmy wniosek o przyłącze docelowe, ponieważ prąd na czas budowy będziemy ciągnąć od sąsiada, zdecydowaliśmy się w ten sposób ponieważ prąd na czas budowy jest sporo droższy

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adreal88

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie odnośnie wniosku o przyłączenie energetyczne. Chce złożyć wniosek tylko że mam problem z wnioskiem. Nie wiem jaka mam wpisać wartość mocy przyłączenia i jaką wartość napięcia znamionowej instalacji. Aaa i jeszcze z wyborem właściwego wniosku bo jest wniosek o przyłącze docelowe i wniosek o przyłączenie tymczasowe dla placu budowy. Proszę o pomoc
    Polecam wypełnić wniosek o przyłącze docelowe (jeśli nie masz linii energetycznej w pobliżu działki to jedno i drugie to podobny termin realizacji). Jeśli przy działce jest linia napowietrzna to przyłącze budowlane zostanie wykonane zdecydowanie szybciej. Jeśli chodzi o moc przyłączeniową to na dom jednorodzinny średnio przyjmuje się 11 kW (bezpiecznik 20A). Powyżej 13 kW jest już stosowany bezpiecznik 25 A. Ja u siebie wnioskowałem o moc 14 kW. Moc wylicza się zgodnie ze wzorem stosując współczynnik jednoczesności (czyli założenie, że nie wszystkie urządzenia pracują jednocześnie). Współczynnik jednoczesności przyjmuje się zazwyczaj w granicach 0,5-0,6. Wyliczenie mocy przyłącza to zwyczajnie suma pobieranej mocy wszystkich urządzeń w domu pomnożona przez podany współczynnik. Jeśli nie masz elektrycznych podgrzewaczy wody i ogrzewania elektrycznego to moc w okolicach 11-15 kW dla domu jednorodzinnego powinna wystarczyć.

    P.S. aktualnie w umowie na wykonanie przyłącza jest pododawany termin 18 miesięcy (może być szybciej ale nie musi )

  18. #78

    Domyślnie

    dziękuję za cenne wskazówki

  19. #79

    Domyślnie

    w sumie to nie będę miała skąd brać prądu więc pewnie będę musiała wystąpić o ten budowlany

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    haniahania

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    czy budując dom zostawiliście schody takie jak w projekcie, czy może ktoś zrobił drewniane?

Strona 4 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony