dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 324
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie VIESSMANN POMPA CIEPŁA SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW

    Witam! Jestem posiadaczem PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Szukam wymiany doświadczeń eksploatatorów tego modelu pompy ciepła, właśnie tego producenta. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji w zakresie:
    - Kosztów eksploatacyjnych
    - Funkcjonalności
    - Optymalizacji ustawień
    - Itp, Itd.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dodam tylko, że urządzenie na potrzeby podgrzewu ciepłej wody eksploatuje od czerwca 2013 a na potrzeby grzewcze od października 2013, także posiadam wstępne szacunkowe koszty zużytej energii elektrycznej.
    Posiadaczy pomp ciepła Viessmanna powietrze/woda typu split zapraszam do wymiany doświadczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    To może na początek przedstawisz swoje pierwsze spostrzeżenia jak to się sprawdza w praktyce. Mile widziane konkretne dane potwierdzające przytaczane argumenty.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Neron79
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-442
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kolega miał pompę vissmana. Ostatecznie wymienił na Samsunga. Decyzja się opłacała. Vissman kompletnie nie radził sobie z odsłaniają em a przy -15 miał połowę swojej wydajności

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Tak jak już wspomniałem, wstępnie mogę powiedzieć, że:
    1. Zgrzanie C.W.U. do temperatury 50*C w zbiorniku 170l przy dodatniej temperaturze zewnętrznej to jakieś 3kWh do 5kWh.
    2. Ogrzanie domu przy pomocy podłogówki 90m2 do temperatury 20*C przy temperaturze zewnętrznej od 0*C do 5*C to jakieś 15kWh.
    Czyli na dobę przy jeszcze dodatnich temperaturach zewnętrznych ten model pompy ciepła potrzebuje do C.W.U + C.O. około 20kWh.
    Oczywiście nadal jestem na etapie rozgryzania ustawień tego urządzenia, gdzie staram się zoptymalizować jej dobowy cykl pracy no i zapotrzebowanie na energie. Jeśli zatem ktoś posiada ten model pompy ciepła proszę o wymianę doświadczeń.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    jak oglądam charakterystyki V to wydaje mi się że ta firma chce koniecznie udowodnić że pw trzeba wspomagać kotłem najlepiej oczywiście ich kotłem

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    jak oglądam charakterystyki V to wydaje mi się że ta firma chce koniecznie udowodnić że pw trzeba wspomagać kotłem najlepiej oczywiście ich kotłem
    witam

    wydaje mi się, że większość firm, które produkują kotły gazowe i do swego portfolio wprowadziło PC tak ma

    pozdrawiam
    ,,,,

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Panowie, będąc szczerym nie o portfolio dostawców urządzeń grzewczych dostępnych na rynku jest ten temat.
    Chciałbym obiektywnie skonfrontować funkcjonowanie mojego układu C.O. i C.W.U z użyciem właśnie tego rozwiązania. Ponadto interesuj mnie zakres doświadczeń innych eksploatatorów tego systemu grzewczego...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    Niemcy od zawsze byli najlepsi w produkcji pieców, tradycje sięgają lat 39-44 XX wieku, z pompami ciepła to sobie nie radzą, brak doświadczeń

  10. #10

    Domyślnie

    Kolego, w piecu to możesz sobie chleb upiec a nie wodę obiegową podgrzewać

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    Niemcy od zawsze byli najlepsi w produkcji pieców, tradycje sięgają lat 39-44 XX wieku, z pompami ciepła to sobie nie radzą, brak doświadczeń
    zdaje sie ze mowisz o polskich piecach

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dalej będę starał się bronić założonego tematu, gdzie będę wdzięczny za wszelkie informacje od posiadaczy POMPA CIEPŁA VIESSMANN SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BENU

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    K-K
    Posty
    2

    Domyślnie

    A jak Tobie się ta pompa sprawuje ?? jakie temp utrzymujesz i ile już prądu zużyła ??

  14. #14

    Domyślnie

    My w firmie użytkujemy pompę powietrzną tylko do CWU. Dla mnie trochę to nieprzemyślana konstrukcja. Po pierwsze moc - 1,54kW mocy grzewczej i 300L zbiornik. Szczerze to nie wiem czy by to wyrobiło w domku jednorodzinnym z rodziną 2+1. W firmie nie daje kompletnie rady i trzeba wspomagać się piecem gazowym i solarami. Sterownik pompy to trochę jakby uczeń technikum na pracę dyplomową robił. Poza zmianą temperatury do jakiej grzać ma pompa, grzałka elektryczna i solary ti za wiele już nie zmienisz. Dla przykładu jak się później okazało za zdecydowanie mniejsze pieniądze mogliśmy nabyć pompę Hewalexa o wydajności 3,8kW. Sterownik zdecydowanie bardziej rozbudowany, możliwości czasowych nastaw tygodniowych itp
    Także jeżeli chodzi o mnie to uważam, że za pieniądze jakie Viessmann każe sobie płacić za powietrzne pompy ciepła to oferuje badziew nie konkurujący z dużo tańszymi pompami konkurencji. No ale cóż wszystkie sporty zimowe oklejone są znaczkami V... a to kosztuje i ktoś musi za to zapłacić.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    My w firmie użytkujemy pompę powietrzną tylko do CWU. Dla mnie trochę to nieprzemyślana konstrukcja. Po pierwsze moc - 1,54kW mocy grzewczej i 300L zbiornik. Szczerze to nie wiem czy by to wyrobiło w domku jednorodzinnym z rodziną 2+1. W firmie nie daje kompletnie rady i trzeba wspomagać się piecem gazowym i solarami. Sterownik pompy to trochę jakby uczeń technikum na pracę dyplomową robił. Poza zmianą temperatury do jakiej grzać ma pompa, grzałka elektryczna i solary ti za wiele już nie zmienisz. Dla przykładu jak się później okazało za zdecydowanie mniejsze pieniądze mogliśmy nabyć pompę Hewalexa o wydajności 3,8kW. Sterownik zdecydowanie bardziej rozbudowany, możliwości czasowych nastaw tygodniowych itp
    Także jeżeli chodzi o mnie to uważam, że za pieniądze jakie Viessmann każe sobie płacić za powietrzne pompy ciepła to oferuje badziew nie konkurujący z dużo tańszymi pompami konkurencji. No ale cóż wszystkie sporty zimowe oklejone są znaczkami V... a to kosztuje i ktoś musi za to zapłacić.
    Co to właściwie jest za odpowiedź ? U nas w firmie nie wyrabia .. firma jednoosobowa ? to faktycznie kiepsko. Ale zobacz, nie ustosunkowałeś się do odpowiedzi z tego wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-VITOCAL-160-A gdzie jeden z użytkowników napisał: u nas w firmie jest 5 takich sztuk i spisują się rewelacyjnie - to o co tu chodzi ?
    Po drugie stwierdzasz, że sterownik zbyt prosty, może masz rację, czyli jakbyś zobaczył sterownik od omawianego splita stwierdziłbyś, że sterownik zbyt skomplikowany i też jest be?
    Nikt nikogo nie zmusza i nie narzuca kupowania danego produktu, czy oglądania sportów zimowych z niechcianą wizytówką firmy w tle, tylko zwróć uwagę, że pewne marki nie powstały z dnia na dzień, na swoje dobre imię pracowały kilkadziesiąt i więcej lat. Możliwe, że po latach sponsorem "sportów zimowych" będzie marka pomp Hewalex-a - wtedy też zaczniesz na niej wieszać psy ?
    [I...]Za zdecydowanie mniejsze pieniądze mogliśmy nabyć.. [/I] jakieś konkretny, jakie to mniejsze pieniądze ?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Obecnie grzeje przy pomocy tej pompy I sezon. Mogę śmiało powiedzieć, że jej zapotrzebowanie na C.O. do temperatury pomieszczeń 20*C, a C.W.U do temperatury 50*C to jakieś 15 - 20kWh przy ustawieniu krzywej grzewczej o nachyleniu 0,6 i poziomie 0K co daje na zasilaniu około 33*C, przy temperaturach zewnętrznych od -2*C do +4*C
    PC pracuje w wyznaczonych jej godzinach dnia, co w ciągu całej doby daje 10godzin. Oczywiście metodami prób i błędów nadal staram się optymalizować zapotrzebowanie na kWh oraz czas pracy urządzenia. Szukam więc na forum porady a jeszcze lepiej doświadczenia innego jej użytkownika...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Co to właściwie jest za odpowiedź ? U nas w firmie nie wyrabia .. firma jednoosobowa ? to faktycznie kiepsko. Ale zobacz, nie ustosunkowałeś się do odpowiedzi z tego wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-VITOCAL-160-A gdzie jeden z użytkowników napisał: u nas w firmie jest 5 takich sztuk i spisują się rewelacyjnie - to o co tu chodzi ?
    Po drugie stwierdzasz, że sterownik zbyt prosty, może masz rację, czyli jakbyś zobaczył sterownik od omawianego splita stwierdziłbyś, że sterownik zbyt skomplikowany i też jest be?
    Nikt nikogo nie zmusza i nie narzuca kupowania danego produktu, czy oglądania sportów zimowych z niechcianą wizytówką firmy w tle, tylko zwróć uwagę, że pewne marki nie powstały z dnia na dzień, na swoje dobre imię pracowały kilkadziesiąt i więcej lat. Możliwe, że po latach sponsorem "sportów zimowych" będzie marka pomp Hewalex-a - wtedy też zaczniesz na niej wieszać psy ?
    [I...]Za zdecydowanie mniejsze pieniądze mogliśmy nabyć.. [/I] jakieś konkretny, jakie to mniejsze pieniądze ?
    No nikogo nie zmuszam, ale uważam i dzielę się opinią że za cenę Viessmanna można dostać coś zdecydowanie lepszego.
    Przykładowy model: PCWU 300K-2,3 kW cena 7000brutto.
    Można troszkę poczytać: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-c...300k-23kw.html
    Najważniejsze to większa wydajność, zbiornik ze stali nierdzewnej, lepszy sterownik.
    A ile i co oferuje konkurencyjny Vitocal 161-A?

    Tak się rzucasz, że tak wspaniały sterownik ma wspomniany przez ciebie split - a ja mam pytanie ile kosztuje ten split?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    Obecnie grzeje przy pomocy tej pompy I sezon. Mogę śmiało powiedzieć, że jej zapotrzebowanie na C.O. do temperatury pomieszczeń 20*C, a C.W.U do temperatury 50*C to jakieś 15 - 20kWh przy ustawieniu krzywej grzewczej o nachyleniu 0,6 i poziomie 0K co daje na zasilaniu około 33*C, przy temperaturach zewnętrznych od -2*C do +4*C
    PC pracuje w wyznaczonych jej godzinach dnia, co w ciągu całej doby daje 10godzin. Oczywiście metodami prób i błędów nadal staram się optymalizować zapotrzebowanie na kWh oraz czas pracy urządzenia. Szukam więc na forum porady a jeszcze lepiej doświadczenia innego jej użytkownika...
    Takie parametry jak podajesz to tylko "belkot". Nic z nich nie wynika. Podaj temperature w domu i zuzycie za dany przedzial czasu na CO oraz zuzyta w tym czasie ilosc CWU.

    Konieczne tez jest zrobienie sobie stopki z parametrami grzanego domku. Dopiero wtedy mozesz liczyc na jakies porownania innych uzytkownikow.

    troszke po tematach na forum gdzie jest podawane zuzycie dla pomp ciepla. Szybko zalapiesz o co mi chodzi.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie


    no tak jedynie słuszny jest tylko jeden sposób pisania
    aż strach jak się tacy dogryzą do jakiegoś stołka
    może gość jest zadowolony ze swojej niezbyt sprawnej pompy i akurat tak chce pisać a nie inaczej
    może nie czuje potrzeby robienia aptekarskich wyliczeń bo akurat takiego skrzywienia nie ma
    założył sobie temat o swojej pompie i niech sobie pisze jak chce w SWOIM temacie

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Az strach pomyslec, ze sa ludzie nieumiejcy czytac ze zrozumieniem i "zaszufladkowujacy" kazdego.

    Mam niesmiale wrazenie, ze "watkotworca" wlasnie dazy do porowan i sprawdzenia w ten sposob wydajnosci/sprawnosci swojej instalacji. Nie kazdy (na Twoje nieszczescie jako instalatora) leje na to jak mu jego pompa dziala. Czy to co zapewnial "zlotousty" przed instalacja, nadal jest takim po zaplaceniu kasy przez inwestora - to IMHO bardzo ciekawy "watek" przy tych urzadzeniach (a zwlaszcza PW).
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony