dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 17
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 324
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    A dla zainteresowanych cd. wyników VITOCAL 200-S 5,6kW. Od 18.01.15 do 18.02.15 na cele C.O. w domu 21*C - 22*C a CWU grzana do 45*C poszło
    423 kWh.
    Komentarze eksploatatorów pomp ciepła do przedstawionego wyniku mile widziane...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    smart ja autentycznie się cieszę że co w tym sezonie zmieszcze w 350 zł
    Gdy po powrocie z urlopu zobaczyłem w twoim ostatnim poście w jaki samozachwyt popadasz aż się wzruszyłem
    Pozdrowienia dla wspólnika...[/QUOTE]

    oczywiście że pozdrowię
    zużycie masz całkiem znośne
    jak za ten okres

    tak przy okazji na jakiej podstawie uważasz że mam wspólnika
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  3. #203
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian S.

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łoś
    Kod pocztowy
    02-134
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów

    W zeszłym tyg. kupiłem nowy dom (rok budowy 2014) wyposażony przez dewelopera w Vitocal 222-S + 20 tyś. dopłaty.

    Projekt domu: http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...me581f8409c5f1

    - ściany: pustak ceramiczny Porotherm 25 cm, styropian 15 cm
    - Sufit wełna 20cm
    - okna DRUTEX Uw = 0,95 W/(m2K).
    - podłoga 10cm styropian + folia + instalacja grzewcza + 10cm betonu
    - grzana podłoga ma 115m2 + 2 grzejniki w łazienkach

    Byłem pełny obaw kupując ten dom ze względu na PC i nadal jestem kłębkiem nerwów czy to był dobry wybór i czy podoła.
    System grzewczy został uruchomiony pierwszy raz 2 dni temu (wcześniej dom stał bez ogrzewania).
    Pompa sterowana z pogodynki na północnej ścianie domu.
    Jak dziś sprawdziłem na pompie ustawiona jest krzywa nachylenie 1,1 a temperatura zasilania wahała się w przedziale 32-34* (temp. zew. 12*C) CWU ustawione na 15*C.
    Dodam że do systemu bezpieczników mam dodany wyłącznik prądowy grzałki elektrycznej by pompa jej nie włączała samoczynnie. (aktualnie grzałka- OFF) Wymysł instalatorów z VS podobno przydatny.

    Czy to nie za mała temp. robocza jak na taką krzywą? Co sądzicie o tej inwestycji? Czy uchylone okna mają wpływ na temp. roboczą?
    Ostatnio edytowane przez Damian S. ; 13-03-2015 o 08:12

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czego w trakcie grzania masz uchylone okna, wygrzewasz posadzki czy, co?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #205
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian S.

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łoś
    Kod pocztowy
    02-134
    Posty
    4

    Domyślnie

    Beton na podłodze i tynki są dość świeże ok. 1,5 miesiąca wcześniej bez ogrzewania nie schły za szybko. Teraz jak jest grzanie to zaczęło wszystko parować więc do czasu wyschnięcia otwieram okna.

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W trakcie wygrzewania okna powinny byc zamkniete. Gdy w przeciągu dnia wilgoć w pomieszczeniach skumuluje się wtedy na chwile otworz okna.
    Wygrzewajac posadzke sukcesywnie zmuszony jestes podnosić temp. utrzymujac otwarte okna przez caly czas komplikujesz caly proces.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekw80

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Przeglądałem oferty powietrznych pomp na stronie viessmana i nie mogę pojąc dlaczego pompa o mocy 7,5kW jest aż o 10 tyś droższa od tej 5,6kW w sytuacji gdy różnica pomiędzy 3 a 5,6kW czy 7,5 a 9 to zaledwie 1,5- tyś.
    Jest teraz promocja na te pompy więc kwota 13 tyś za 5,6kW byłaby do przyjęcia tylko dla mnie raczej za słaba (zapotrzebowanie budynku ok. 7kW).
    Niestety mocniejsza 7,5kW to już wydatek ponad 22 tyś.

    Może słaba pompa ciepła dałaby rade w 80% dniach słabej zimy a pozostałe dni musiałbym dogrzać np. kominkiem z PW lub małym śmieciuchem za 2 tyś?

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekw80 Zobacz post
    Przeglądałem oferty powietrznych pomp na stronie viessmana
    Zobacz może wśród innych marek.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówca, nie pchałbym się w Wieska. Są lepsze pompy dostępne na rynku. Zerknij na watek poświęcony Pci PW.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #210
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian S.

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łoś
    Kod pocztowy
    02-134
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    W trakcie wygrzewania okna powinny byc zamkniete. Gdy w przeciągu dnia wilgoć w pomieszczeniach skumuluje się wtedy na chwile otworz okna.
    Wygrzewajac posadzke sukcesywnie zmuszony jestes podnosić temp. utrzymujac otwarte okna przez caly czas komplikujesz caly proces.
    Dzięki, od jutra tak zacznę robić


    A nawiązując do wcześniejszego mojego postu, sądzicie że ta PC podoła z całorocznym ogrzaniem domu?
    W zapasie mam kominek z dolotami ciepłego powietrza do innych pomieszczeń.

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Damian S moim zdaniem twoja PC Viessmanna poradzi z całorocznym ogrzaniem domu. Pytanie jakie jednak się nasuwa to przy jakim sezonowym zapotrzebowaniu na kWh. Moja pompa ciepła za okres od 18.02.15 do 18.03.15 pożarła na cele C.O. i C.W.U. 287kWh

    Pomimo że jeszcze grzeje mogę powiedzieć ile poszło kWh za okres grzewczy liczony przykładowo od 18.11.14 do 18.03.13.
    Dla wspomnianego okresu zużycie wynosi 1 591 kWh (enea winna postawić mi pomnik )

    Niemniej jednak pomimo że jestem w taryfie G12 to na grubo licząc 1 591 kWh x 0,5 zł/kWh = 795 zł.

    Moje opinie dot. PC Viessmann i samego Viessmanna już znacie z wcześniejszych postów...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  12. #212
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damian S.

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łoś
    Kod pocztowy
    02-134
    Posty
    4

    Domyślnie

    Trudne początki

    Jestem już po pierwszych kalkulacjach:

    • pierwsze 10 dni grzania to 340 kWh (13 marca - 22 marca)

    • kolejne 7 dni grzania to 120 kWh (22 marca - 29 marca)


    Dodam, że jest to pierwsze grzanie tego domu praktycznie od temp. wewnętrznej 5*.
    Pierwszy tydzień grzania PC chodziła na temp. wymaganej 25* i krzywej 1.1 (czyli 100% mocy)
    Kolejny tydzień stopniowo krzywa z 0.6 aż do 0.3 temp. 20* i harmonogram czasowy dostosowany do g12.

    Jak widać zużycie jest gigantyczne ale tłumacze sobie to tym, że to pierwsze rozgrzewanie murów i w sumie jestem 2 miesiące od wylewek i tynków, więc i wilgoci też jest jeszcze dużo. Zainstalowałem podlicznik do PC, więc będę monitorował na bieżąco i dzielił się doświadczeniami.

    P.S
    Dziś podpisałem umowę z PGE na G12 (0,35 brutto- noc) (0,66 brutto- dzień) - koszta przesyłowe itp. już doliczone

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Damian S. ; 01-04-2015 o 20:47

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Damian S. Ja też tłumaczyłem sobie, że duże zużycie kWh Pompy Ciepła Viessmann-a na początku wynika z wygrzewania podłogi, osuszania murów itp. itd.
    Dopiero później okazało się, że ta PC po prostu musi żreć prądu by grzać!!!

    Posprawdzaj jeszcze tylko czy grzałki nie są ustawione w automacie, albo pogadaj z "fachowcami" z Viessmana.

    Jeśli będę mógł coś doradzić pytaj śmiało...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    Damian S moim zdaniem twoja PC Viessmanna poradzi z całorocznym ogrzaniem domu. Pytanie jakie jednak się nasuwa to przy jakim sezonowym zapotrzebowaniu na kWh. Moja pompa ciepła za okres od 18.02.15 do 18.03.15 pożarła na cele C.O. i C.W.U. 287kWh

    Pomimo że jeszcze grzeje mogę powiedzieć ile poszło kWh za okres grzewczy liczony przykładowo od 18.11.14 do 18.03.13.
    Dla wspomnianego okresu zużycie wynosi 1 591 kWh (enea winna postawić mi pomnik )
    uważasz swoje zużycie za jakoś drastycznie wysokie za ten okres?!?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    JTKirk Uważam, że ta pompa ciepła zużywa zdecydowanie więcej energii elektrycznej niż czajnik elektryczny, do którego to w reklamach przyrównuje ją Viessmann.
    zużycie za okres od 18.03.15 do 18.04.15 - 308 kWh
    JTKirk a ty uważasz, że jest to dużo czy mało...???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    JTKirk Uważam, że ta pompa ciepła zużywa zdecydowanie więcej energii elektrycznej niż czajnik elektryczny, do którego to w reklamach przyrównuje ją Viessmann.

    Pewnie że zużywa więcej energii niż czajnik.
    0,5 litra wody można zagotować szybciej dwukilowatowym czajnikiem, niż pokryć straty budynku o 500-1000m3 kubatury.
    Dziwi mnie to pytanie, bo przecież TY doskonale to rozumiesz???


    ...a w ogóle, to energię zużywa DOM, nie pompa. Pompa tylko energię transportuje, z różną efektywnością. Czasem 3, czasem 4, podczas gdy w folderach napisano 5

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    zużycie za okres od 18.03.15 do 18.04.15 - 308 kWh
    JTKirk a ty uważasz, że jest to dużo czy mało...???
    Nieprzyzwoicie dużo, powinieneś zainwestować w izolację
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  17. #217

    Domyślnie

    Jak się naogląda takich forumowych rekordów, czasami przypomina to licytację która PC weźmie mniej to potem można można w kompleksy wpaść...
    i tak sobie tłumaczę fakt, że dla twojego konkretnego domu uważasz że te 308 kwh że jest dużo...
    czasami trzeba trochę dystansu...

    ja spisuję podlicznik zawsze 1-go..z ciekawości byłem zrobiłem dodatkowy odczyt dzisiaj - za okres 1.04-19.04 mam 278kwh - i uważam to za bardzo dobry, satysfakcjonujący mnie w zupełności wynik.
    życzę większego dystansu...bo tutaj widzę problem...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #218
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    ...a w ogóle, to energię zużywa DOM, nie pompa. Pompa tylko energię transportuje, z różną efektywnością.
    I to jest coś z czego niektórzy nie zdają sobie sprawy,dotyczy to użytkowników każdego systemu grzewczego.

  19. #219
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia_Nowicjuszka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    Dodam tylko, że urządzenie na potrzeby podgrzewu ciepłej wody eksploatuje od czerwca 2013 a na potrzeby grzewcze od października 2013, także posiadam wstępne szacunkowe koszty zużytej energii elektrycznej.
    Posiadaczy pomp ciepła Viessmanna powietrze/woda typu split zapraszam do wymiany doświadczeń.
    Witam,

    ciekawa jestem, czy Pan smart_guy1 jest ciagle aktywny na tym forum i co miałby do powiedzenia o pomie Viessmanna dziś? Właśnie rozważam zakup takiej pompy do ogrzewania domu i cwu. Bardzo jestem ciekawa, jak się u Pana spisuje, jakie koszty eksploatacji, jaka wydajność - czy zgodna z obietnicami instalatora i producenta? Byłabym bardzo wdzięczna za opinię. Z góry dziękuję.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia_Nowicjuszka Zobacz post
    Witam,

    ciekawa jestem, czy Pan smart_guy1 jest ciagle aktywny na tym forum i co miałby do powiedzenia o pomie Viessmanna dziś? Właśnie rozważam zakup takiej pompy do ogrzewania domu i cwu. Bardzo jestem ciekawa, jak się u Pana spisuje, jakie koszty eksploatacji, jaka wydajność - czy zgodna z obietnicami instalatora i producenta? Byłabym bardzo wdzięczna za opinię. Z góry dziękuję.
    Pompa ciepła powietrze-woda jest dobrym rozwiązaniem ale nie koniecznie tegoż producenta
    Są inni producenci oferujący tańsze i bardziej zaawansowane technicznie pompy niż Wiesiek.
    Szczegóły na forum żeby nie wyróżniać kogokolwiek.

Strona 11 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony