dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majkel12

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1

    Domyślnie EKOGROSZEK - gdzie szukać oszczędności?

    Witam serdecznie,

    Od 2 miesięcy jestem właścicielem pieca z podajnikiem na ekogroszek. Piec ma na sterowniku zadany czas pobierania, przerwę podawania, siłę nadmuchu itd.itd. Wszystko jasne.

    W poniedziałek grzejniki są odkręcone na maxa (ustawienie na poziom 5) przez 24 godziny. We wtorek grzejniki są odkręcone np. na poziom 3. W jednym jak i w drugim przypadku sterownik na piecu ma zadane takie same ustawienia.

    Czy pomiędzy poniedziałkiem, a wtorkiem będzie różnica w spalaniu ekogroszku? Przecież piec i tak chodzi na takich samych parametrach, tylko wpuszczamy mniej lub więcej ciepła do domu.

    Proszę albo mnie skarcić za takie myślenie, albo potwierdzić to co napisałem. Przez całe życie mieszkałem w bloku dlatego zadaję takie idiotyczne pytania. Jest to mój pierwszy okres grzewczy w domku jednorodzinnym i chciałbym wiedzieć gdzie szukać oszczędności bo chyba raczej na sterowniku, a nie na grzejnikach...

    Piec DEFRO EKO. Część domu na podłogówce, część na grzejnikach. Dom ocieplony.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jako ze kazdy opał jak i kazda instalacja wymaga indywidualnych ustawień.
    Bardzo dobry rozwiązaniem jest sterownik adaptacyjny który dostosowywuje proces spalania wedlug zmiennych tj. temp. spalin, temp. zew, temp pokojowej.
    Wiadomo jednak ze nie jest to idealne rozwiązanie (chcoć ciągle pewnie algorytmy sa udoskonalane) ale nastawy wykonane przez sterownik moga stanowic dobre nastawy do malutkich korekt recznych.
    Jest wiele fajnych rozwiązań na rynku ja moge polecic Ci sterownik Plum Ecomax 800R ja mam wersje do kotła zasypowego Ecomax 250W i jest naprawde super.
    Zobacz niedawno napisałem post porównanie sterownikow z P.I.D i bez.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony