dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zaggy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    1

    Question Bezpieczne zapisy w umowach - glazura, terakota, gres i inne

    Witam wszystkich,

    Za ok. 2 tyg. zaproszę do siebie ekipę remontową w celu ułożenia gresu oraz zrobienia łazienki. Do zrobienia będzie ułożenie gresu (drewnopodobny 100x13 cm) w m.in. salonie, jadalni i kuchni - całość o powierzchni ok. 60m2. Tutaj bezwględnie zapowiedziałem, że przy tak dużej powierzchni będzie b. ważne równe ułożenie płytek - nie chcę, aby odstawały, zapadały się, żeby można się było przewrócić o wystającą płytkę itp. Majster pokiwał głową i zdawało mi się, że jemu też będzie o to chodziło
    ...ale wolę taki zapis zawrzeć w umowie. Tak długa płytka nie ma mowy, żeby nie łódeczkowała, i faktycznie jest niewielkie odchylenie, ale wiem, że można sobie z tym poradzić (kliny).

    Inna sprawa to szkody wyrządzone przez wykonawcę - co jeśli cały karton z gresem wywali mu się na schody, albo zbije umywalkę.....?


    Tak więc chodzi mi o odpowiednie sformułowanie moich zabezpieczeń w umowie. Jak i w jaki sposób? Jeśli możecie to podzielcie się ze mną.

    Pozdrawiam,
    Pawel

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zapraszam do dziełu prawo i finanse

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony