dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    A dlaczego coś ma być nie tak z tą wyceną ... ?
    Podał Ci konkretne ceny materiałów, ich ilość, cenę robocizny, wizualizację jak będzie wyglądał faktycznie kominek ...
    Czego jeszcze chcieć więcej ?

    Masz wątpliwości co do cen ?
    Znajdź producentów i dystrybutorów poszczególnych materiałów, sprawdź ceny i będziesz wiedział czy jest OK czy nie jest OK.
    Cóż więcej możemy Ci tutaj poradzić ?
    Jeżeli za drogo dla Ciebie - zdecyduj się po prostu na inną firmę albo posiądź kominek z materiałów innych niż szamotowe - np. z wełny i gipsokartonu. Ta technologia jest dużo tańsza.
    Pozdrawiam.
    PS. Czarny Iwan Ci na pewno coś poradzi ... lubi pisać ...
    Dziękuję za opinię.
    Tak, z różnych powodów świadomie zrezygnowałem z kratek i zdecydowałem się na obudowę szamotową, a to nie każdy umi robić.
    Z automatu musi być drożej, to wiem.
    Zna ktoś te materiały? Bardzo ich cena jest wygórowana a ich ilość przesadzona?
    Wymiary tegoż poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary_kominek_w.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	314435

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_ems Zobacz post
    Witam. Czy mógłby mi ktoś proszę ocenić kosztorys?:
    Załącznik 314431
    Wizualizacja do tego:
    Załącznik 314432
    Jak co to już pytałem - kosztorys jest bez telewizora.
    Dzięki.
    Wyczystki szamotowe - to chyba do kanałów kumulacji ,ale w kosztorysie nie ma ani kanałów ni np cegły na nie ,z płytki 32mm raczej nie wskazane.
    Z płytki szamotowej 6m2 będzie raczej wykonana ściana zewnętrzna. Jeśli tak to płyt krzemianowych raczej sporo. Cześć pod tv z czego innego można zrobić nie koniecznie z płyt krzemianowych.
    Tynk Ortner Modelierputz 6 woreczków to tyż bardzo wiele, za wiele, bo raczej tylko ściany ciepłe będą tynkowane nim.
    Zaprawa Ortner haftmoerputz jeśli do murowania podanych płytek i zaciągnięcia siatki na ciepłych ścianach zabudowy ze zdjęcia to raczej 2 wystarcz.

    Tak to widzę.

    Materiały tynki ,kleje ,zaprawy podane znajdziesz tutaj:

    http://www.godkowie.pl/pl/artykul/kl...-tynki-32.html
    Stach
    Ostatnio edytowane przez bagi69 ; 24-04-2015 o 18:53

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    Wyczystki szamotowe - to chyba do kanałów kumulacji ,ale w kosztorysie nie ma ani kanałów ni np cegły na nie ,z płytki 32mm raczej nie wskazane.
    Z płytki szamotowej 6m2 będzie raczej wykonana ściana zewnętrzna. Jeśli tak to płyt krzemianowych raczej sporo. Cześć pod tv z czego innego można zrobić nie koniecznie z płyt krzemianowych.
    Tynk Ortner Modelierputz 6 woreczków to tyż bardzo wiele, za wiele, bo raczej tylko ściany ciepłe będą tynkowane nim.
    Zaprawa Ortner haftmoerputz jeśli do murowania podanych płytek i zaciągnięcia siatki na ciepłych ścianach zabudowy ze zdjęcia to raczej 2 wystarcz.
    Tak to widzę.
    Materiały tynki ,kleje ,zaprawy podane znajdziesz tutaj:
    http://www.godkowie.pl/pl/artykul/kl...-tynki-32.html
    Stach
    Dzięki bardzo za konkretną odpowiedź. Na pewno z niej skorzystam.
    Dodam do tego jeszcze, że ceny materiałów są zbliżone do tych detalicznych brutto bez żadnych rabatów i szacuję, że jest w nich ukryta druga robocizna. Ale akurat to nie jest niespodzianką, bo wszyscy tak robią (albo prawie wszyscy).
    Zawsze wycena z zawyżonymi kosztami materiału i zaniżonymi kosztami robocizny lepiej się przyjmuje niż TA SAMA wycena z kosztami realnymi.
    Pzdr.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zawsze możesz te materiały kupić sam, dobrać je, wyliczyć ile jest potrzebne, skompletować,przywieźć samemu albo zapłącić za ich transport.
    Wtedy będziesz wiedział dlaczego nie dostaje się za nie rabatów ...
    Nie obraź się, ale czy Ty aby nie dorabiasz do tego wszystkiego jakiejś spiskowej teori ... ?
    NIe prościej zrezygnować z fachowca, skoro wydaje Ci się że puszcza Cię kantem i zarabia na tobie za dużo ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    czy przy budowaniu kominka stawka VAT nie schodzi na 8% w tym wszystkie materiały użyte do jego zbudowania? skoro ma zapłacić z VAT 23% to lepiej kupić samemu. W naszym sklepie wszystkie te materiały są dostępne z jakimś skromnym rabatem + transport - najczęściej gratis
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie wiem, ktoś z fachowców przedmowcow napisał że ta wycena to "jaja" więc pytam dlaczego.
    Mion zdaniem oferta jest przygotowana profesjonalnie.
    Teraz mozesz sprawdzić, czy wklad, płyty k-w można gdzies dostać taniej i negocjować.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Zawsze możesz te materiały kupić sam, dobrać je, wyliczyć ile jest potrzebne, skompletować,przywieźć samemu albo zapłącić za ich transport.
    Wtedy będziesz wiedział dlaczego nie dostaje się za nie rabatów ...
    Nie obraź się, ale czy Ty aby nie dorabiasz do tego wszystkiego jakiejś spiskowej teori ... ?
    NIe prościej zrezygnować z fachowca, skoro wydaje Ci się że puszcza Cię kantem i zarabia na tobie za dużo ?
    Pozdrawiam.
    Ojej, wyluzuj! Nie chciałem nikogo urazić, staram się tylko zrozumieć te koszty i tyle.
    Zwracam uwagę, że w ostatniej pozycji zawierają się już sprawy organizacyjne i transport.
    A znacie ten kawał z hydraulikiem?:
    - dzień dobry, ile Pan weźmie za wymianę pieca?
    - 1000 zł
    - OK, od jutra może Pan zaczynać.
    - ale, piec! Jaki piec Pani chce?
    - piec już mam, kupiłam na allegro
    - Aaa, nie, to ja nie mam czasu


    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    czy przy budowaniu kominka stawka VAT nie schodzi na 8% w tym wszystkie materiały użyte do jego zbudowania? skoro ma zapłacić z VAT 23% to lepiej kupić samemu. W naszym sklepie wszystkie te materiały są dostępne z jakimś skromnym rabatem + transport - najczęściej gratis
    Koment BOMBA! O to właśnie mi się rozchodzi.
    A propos 8% .. czy ktoś wie jakie są ograniczenia co do powierzchni użytkowej?
    Pzdr.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    ogólnie nie powinien przekraczać 300 m2
    Lechosław Kierzkowski.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    ogólnie nie powinien przekraczać 300 m2
    Dziękuję Panie Lechosławie. Czyli wg metryki projektu - mieszczę się.
    Przy okazji odwiedziłem Pańską stronę - bardzo ładne i ciekawe obudowy Pan realizuje.
    Pzdr.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ojej, wyluzuj! Nie chciałem nikogo urazić, staram się tylko zrozumieć te koszty i tyle.
    Zwracam uwagę, że w ostatniej pozycji zawierają się już sprawy organizacyjne i transport.
    A znacie ten kawał z hydraulikiem?:
    - dzień dobry, ile Pan weźmie za wymianę pieca?
    - 1000 zł
    - OK, od jutra może Pan zaczynać.
    - ale, piec! Jaki piec Pani chce?
    - piec już mam, kupiłam na allegro
    - Aaa, nie, to ja nie mam czasu
    Jestem wyluzowany i nie mam powodów żeby czuć się urażony ... niby dlaczego miałbym być ? Ani mnie to ziębi ani grzeje.
    Ale poważnie już mówiąc - od nadmiaru (kosztorysów i ofert również) to jeno głowa może rozboleć ...

    Kawał dobry - obrazuje zachowanie każdej normalnej, fachowej firmy z branży instalacyjno-budowlanej w naszym kraju. I wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o pieniądze - sens tego kawału jest dużo bardziej głębszy, a jego ukryte dno zaczyna się ujawniać w momencie każdej awarii bardziej skomplikowanego niż metr miedzianej ruki, urządzenia montowanego na zasadzie "powierzenia" materiału przez zlecajacego.

    W kosztorysie faktycznie przegapiliśmy chyba odpowiedź na pytanie o to czy jest on netto czy brutto i ew. z jaką stawką VAT są liczone tu materiały.
    Pewnie nic prostszego tylko zapytać się autora kosztorysu ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 25-04-2015 o 14:47
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #51
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czasami ludziska nazbierają się tych wycen , naściągają gratisowo informacji w necie , nazapraszają [ też gratisowo ] kilkunastu wykonawców na swoja budowę ,..... a potem maja taki mętlik w głowie że kupują coś praktycznie na chybił trafił .

    Faktem jest że firma która składa ofertę na KOMPLEKSOWE WYKONANIE przy wycenie robocizny uwzględnia marże wcześniej naliczone w pozycjach "materiały " i tyle .
    Darek B

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Wielu Forumowiczów pokazuje swoją TWARZ , Ty w ramach wyższej kultury pokazujesz czytającym ... ruszająca się ... [ dopisz sobie sam ]
    Cieszę się że sam pokazałeś tu wszystkim kogo dokładnie miałem na myśli. Twoje wypowiedzi na FM to tylko namiastka twojego przaśnego stylu i sposobu traktowania swoich klientów. Z takim podejściem to lepiej zacznij krowy pasać albo jedwabniki hodować. BTW mam Romotopa,nie od Ciebie wiesz z umową i fakturą której u Ciebie przez pół roku nie mogłem sie doprosić i na oczy nie widziałem. EDIT
    Ostatnio edytowane przez CzarnyIwan ; 27-04-2015 o 06:35

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam. ...
    W kosztorysie faktycznie przegapiliśmy chyba odpowiedź na pytanie o to czy jest on netto czy brutto i ew. z jaką stawką VAT są liczone tu materiały.
    Pewnie nic prostszego tylko zapytać się autora kosztorysu ...
    Pozdrawiam.
    A wiesz, że nawet nie wiem?
    Analizując ceny materiału nie wyobrażam sobie, żeby to było bez tych 8%, bo to by była już przesada.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czasami ludziska nazbierają się tych wycen , naściągają gratisowo informacji w necie , nazapraszają [ też gratisowo ] kilkunastu wykonawców na swoja budowę ,..... a potem maja taki mętlik w głowie że kupują coś praktycznie na chybił trafił ....
    Czasami to "wachowcy" (tak żonka nazywa wykonawców udzielających się na FM) obrażają się na samą prośbę o zrobienie wyceny.
    Mam nadzieję, że ta uwaga to nie do mnie. Mam 4 (słownie cztery) oferty. Dwie osoby zaprosiłem na budowę. Z pozostałych dwóch zrezygnowałem (a właściwie sami zrezygnowali), bo zmęczyli się już przy drugim pytaniu.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    ...
    Faktem jest że firma która składa ofertę na KOMPLEKSOWE WYKONANIE przy wycenie robocizny uwzględnia marże wcześniej naliczone w pozycjach "materiały " i tyle .
    No tak! oczywista oczywistość

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Cieszę się że sam pokazałeś tu wszystkim kogo dokładnie miałem na myśli. Twoje wypowiedzi na FM to tylko namiastka twojego przaśnego stylu i sposobu traktowania swoich klientów. Z takim podejściem to lepiej zacznij krowy pasać albo jedwabniki hodować. BTW mam Romotopa,nie od Ciebie wiesz z umową i fakturą której u Ciebie przez pół roku nie mogłem sie doprosić i na oczy nie widziałem. Nawet instalowali go na trzeźwo w odróżnieniu od tych twoich orłów.
    Czarny Iwanie ...dosyć dziwna wypowiedź kogoś, kto w tym dziale rości siebie w co drugiej wypowiedzi prawo do upomina w koło wszystkich jak się mają zachowywać i wypowiadać ...
    W jednym poście zasugerowałeś że ktoś konkretny wysyła na budowę pijanych pracwników, nie daje faktur, a o tych krowach i jedwabnikach też było mało eleganckie ...
    Weź Ty swoje żale wylewaj albo w bezpośrednich kontaktach, bo nie każdy sobie życzy o nich tutaj wiedzieć, albo jeżeli faktycznie to co piszesz jest prawdą, to powiadamiaj na drugi raz o takich rzeczach określone instytucje zajmujace się takimi rzeczami w naszym kraju (Urząd Skarbowy, Policję, Inspekcję Pracy, itp.) ... bez tego jesteś mało wiarygodny po prostu ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 26-04-2015 o 22:19
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #55

    Domyślnie

    Nie roszczę sobie żadnych praw do upominania. Sparzyłem sie na dziale kominkowym FM i poprostu o tym piszę a poziomem wypowiedzi zrównuje się z wami "wachowcami". Piszę po to by inni inwestorzy dwa razy pomyśleli nim sie zdecydują na "wachowca". Kominek już mam, identyczny z drugiego końca Polski, czasem tu wejdę poczytać co wypisujecie i bogatszy w doświadczenie nie mogę sie sam nadziwić jak można jednocześnie obrażać, wyśmiewać i udowadniać głupotę potencjalnym klientom którzy maja prawo do najgłupszych pytań na tym fm bo po to ono jest. Mojej historii nie zgłaszałem bo niczego w niej nie straciłem, resztka rozsądku pozwoliła mi uniknąć wielu nerwów i opisywanych tu historii o nie wykonanych zleceniach.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W związku z tym, że jeden nadepnął mu na odcisk, trzeba reszcie napluć w twarz. Mądry człowiek.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W związku z tym, że jeden nadepnął mu na odcisk, trzeba reszcie napluć w twarz. Mądry człowiek.
    Kto taki się ośmielił?

  18. #58
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Cieszę się że sam pokazałeś tu wszystkim kogo dokładnie miałem na myśli. Twoje wypowiedzi na FM to tylko namiastka twojego przaśnego stylu i sposobu traktowania swoich klientów. Z takim podejściem to lepiej zacznij krowy pasać albo jedwabniki hodować. BTW mam Romotopa,nie od Ciebie wiesz z umową i fakturą której u Ciebie przez pół roku nie mogłem sie doprosić i na oczy nie widziałem. Nawet instalowali go na trzeźwo w odróżnieniu od tych twoich orłów.

    Jeśli sobie życzysz mogę szczegółowo opisać kontakt z Tobą łącznie z telefonami jakie wykonywała twoja Babica i Mama "Kiedy przyjedziesz zapłacić bo panowie czekają ...itd"
    Byłeś pierwszym klientem od którego zabraliśmy dostarczony dzień wcześniej wkład .
    Nie podpisałeś umowy..
    Nie zapłaciłeś za wkład w dniu dostawy , pomimo że zobowiązałeś się do tego przy zamówieniu.
    Nie zapłaciłeś w drugim dniu montażu , pomimo że pierwszego dnia kiedy wreszcie dotarłeś o 18-tej 3 godziny po czasie [ temperatura w budynku około zera stopni ] obiecałeś że " Jutro zostawię pieniądze ,mama panom zapłaci na budowie za wkład "
    Drugiego dnia twoja mama stwierdziła że " Syn na pewno panom zapłaci jak pobudujecie cały kominek "
    Domy twoich rodziców i babci są dokładnie obok budowy ......

    Jeżeli sobie życzysz to mogę wystawić fakturę na :
    - dowiezienie wkładu
    - wniesienie do budynku
    - wyniesienie z budynku
    - odwiezienie z powrotem do magazynu
    - czas oczekiwania na inwestora 3 osób w temperaturze około ZERA stopni przez kilka godzin

    Twój wpis został skopiowany i jeśli go nie usuniesz to zostaniesz pozwany do SĄDU za działanie na szkodę mojej firmy za insynuację o rzekomo "nie trzeźwych" pracownikach .

    Cała korespondencja jąka wykonałeś ze mną w formie SMS będzie najlepszym dowodem z jakiego powodu zrezygnowałem z takiego "dobrego" klienta .
    Darek B

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No i mamy też zdanie drugiej strony ... tyle że Darku, Czarnego Iwana będzie to "walić" ... jest pewna różnica pomiędzy Tobą a anonimową osobą, kóra występuje na forum internetowym i wypowiada się o innej osobie - tej drugiej, tym razem konkretnej i występuącej na tym samym forum z imienia, nazwiska i nazwy własnej działalności gospodarczej.
    Myślę Czarny Iwanie że możesz podziękować Darkowi że nie podał tutaj Twojego imienia, nazwiska i adresu Twojego budowanego domu ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    kominek masz zainstalowany przez kogoś innego, jesteś zadowolony, darek.b chyba nie jest ci winien żadnych pieniążków, po co ta żółć w takim razie ?
    szczególnie, że wynika z opisu sytuacji, ze co najmniej nie jesteś bez winy. nie zapłaciłeś za dostarczony towar. nie wiadomo więc z jakiego powodu czujesz się urażony ?
    Zapewne "ukłuło" Cię, że komuś "opłacało " się zabrać wszystkie zabawki z powrotem, mimo, że wykosztował się już na dojazdy i płace dla pracowników.
    Jeśli opis darka.b jest zgodny z rzeczywistością, wiedz, że raczej każdy z nas postąpił by w tej sytuacji tak samo, niezależnie od tego, że zapewne jesteś uczciwą osobą.
    pozdrawiam.
    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Cieszę się że sam pokazałeś tu wszystkim kogo dokładnie miałem na myśli. Twoje wypowiedzi na FM to tylko namiastka twojego przaśnego stylu i sposobu traktowania swoich klientów. Z takim podejściem to lepiej zacznij krowy pasać albo jedwabniki hodować. BTW mam Romotopa,nie od Ciebie wiesz z umową i fakturą której u Ciebie przez pół roku nie mogłem sie doprosić i na oczy nie widziałem. Nawet instalowali go na trzeźwo w odróżnieniu od tych twoich orłów.
    Lechosław Kierzkowski.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony