dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 247
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 4930
  1. #2541

    Domyślnie

    Witam,
    Planuję zrobić WM korzystając z usług firmy wentylacyjnej. Mam wstępny projekt rozprowadzenia instalacji. Rury do rozprowadzenia na strychu mają być* spiro, natomiast kanały na poziomie podłogi poddasza mają być prostokątne (styropian na podłodze ma 5 cm). W instalacji mają się pojawić przepustnice oraz tłumik. Rekuperator dobrany to Bartosz Vena siler plus 350.
    Czy ktoś mógłby zerknąć na ten projekt i podpowiedzieć czy firma wentylacyjna odpowiednio zaplanowała instalację. Cała instalację mam wyceniona na blisko 18000 zł z pisemną umową. Teoretycznie mogę spać spokojnie, ale licho nie śpi , więc wolę dopytać się na forum.
    Strych
    https://drive.google.com/file/d/0B0M...w?usp=drivesdk
    Poddasze
    https://drive.google.com/file/d/0B0M...w?usp=drivesdk
    Parter
    https://drive.google.com/file/d/0B0M...w?usp=drivesdk

  2. #2542

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Witam,
    Planuję zrobić WM korzystając z usług firmy wentylacyjnej. Mam wstępny projekt rozprowadzenia instalacji. Rury do rozprowadzenia na strychu mają być* spiro, natomiast kanały na poziomie podłogi poddasza mają być prostokątne (styropian na podłodze ma 5 cm). W instalacji mają się pojawić przepustnice oraz tłumik. Rekuperator dobrany to Bartosz Vena siler plus 350.
    Czy ktoś mógłby zerknąć na ten projekt i podpowiedzieć czy firma wentylacyjna odpowiednio zaplanowała instalację. Cała instalację mam wyceniona na blisko 18000 zł z pisemną umową. Teoretycznie mogę spać spokojnie, ale licho nie śpi , więc wolę dopytać się na forum.
    Strych
    https://drive.google.com/file/d/0B0M...w?usp=drivesdk
    Poddasze
    https://drive.google.com/file/d/0B0M...w?usp=drivesdk
    Parter
    https://drive.google.com/file/d/0B0M...w?usp=drivesdk
    Żadne spiro i nie ta cena. Na resztę popatrze później i dam znać.

  3. #2543

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Żadne spiro i nie ta cena. Na resztę popatrze później i dam znać.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi

  4. #2544

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi
    Wentylację zrobić na flexach antybakteryjnych i rozdzielaczach oraz skrzynkach rozprężnych to raz. Dwa nie pchać się w żadne bartosze tylko wybrać solidny rekuperator powiedzmy airpack od thessli green. Kolega z okolic Nowego Sącza?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #2545

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Wentylację zrobić na flexach antybakteryjnych i rozdzielaczach oraz skrzynkach rozprężnych to raz. Dwa nie pchać się w żadne bartosze tylko wybrać solidny rekuperator powiedzmy airpack od thessli green. Kolega z okolic Nowego Sącza?
    Obecnie na ścianach mam tynki, oraz wylewkę na strychu, wylewki nie ma narazie jedynie na podłodze poddasza. Niestety grubość styropianu na poddaszu to 5 cm. Oprócz w ścianach położone są instalacje. Na początku budowy nie przewidywałem WM i stąd ta sytuacja. Czy flexy mają w takim przypadku rację bytu? Na upartego mogę powycinać kanały na flexy w wylewce na strychu.
    A czy rekuperator Bartosza to niezbyt trafiony wybór? Dom buduje pod Sączem.

  6. #2546
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jakiś czas temu podszedłem do tematu WM i z pomocą forumowego Grzesia udało się wszystko skompletować i wstępnie zamontować. Efekt poniżej na fotkach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2614.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	391545 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2618.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	391546Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2667.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	391547Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2693.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	391548Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2696.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	391549

    Montowałem sam, a przy skrzynkach u góry z pomocą Taty. Samemu cholernie ciężko byłoby wpasować taką ilość rur do skrzynek.

  7. #2547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Wentylację zrobić na flexach antybakteryjnych i rozdzielaczach oraz skrzynkach rozprężnych to raz. Dwa nie pchać się w żadne bartosze tylko wybrać solidny rekuperator powiedzmy airpack od thessli green. Kolega z okolic Nowego Sącza?
    Mozesz podac wady bartosza i zalety theslii green?

  8. #2548

    Domyślnie

    Nie wiem jak rozdzielić wentylację pomiędzy górą a dołem oto dwa scenariusze który będzie lepszy?
    rekuperator umieszczony na parterze
    Opcja 1
    nawiew:

    rekuperator> trójnik Y180/2x125 z trójnika >
    > przewód 125 np spiro > skrzynka rozdzielcza wejście 1x125 > wyjście 4x rura peflex 75 mm,fi wewn.63mm parter

    > przewód 125 np spiro > skrzynka rozdzielcza wejście 1x125 > wyjście 4x rura peflex 75 mm,fi wewn.63mm piętro


    Wyciąg:

    rekuperator> trójnik Y180/2x125 z trójnika idzie>
    > przewód 125 np spiro > skrzynka rozdzielcza wejście 1x125 > wyjście 4x rura peflex 75 mm,fi wewn.63mm parter

    > przewód 125 np spiro > skrzynka rozdzielcza wejście 1x125 > wyjście 4x rura peflex 75 mm,fi wewn.63mm piętro

    Opcja 2

    nawiew:

    rekuperator> kanał180 > skrzynka rozdzielcza > 8x rura peflex 75 mm,fi wewn.63mm przewody rozprowadzić po parterze i piętrze

    Wyciąg:

    rekuperator> kanał180 > skrzynka rozdzielcza > 8x rura peflex 75 mm,fi wewn.63mm przewody rozprowadzić po parterze i piętrze
    Ostatnio edytowane przez kicaj222 ; 20-06-2017 o 18:30

  9. #2549

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Obecnie na ścianach mam tynki, oraz wylewkę na strychu, wylewki nie ma narazie jedynie na podłodze poddasza. Niestety grubość styropianu na poddaszu to 5 cm. Oprócz w ścianach położone są instalacje. Na początku budowy nie przewidywałem WM i stąd ta sytuacja. Czy flexy mają w takim przypadku rację bytu? Na upartego mogę powycinać kanały na flexy w wylewce na strychu.
    A czy rekuperator Bartosza to niezbyt trafiony wybór? Dom buduje pod Sączem.
    Jaki to ten Bartosz?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #2550

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jaki to ten Bartosz?
    Centrala wentylacyjna VENA Silver Plus VS.P.3EC z automatyką sterująca STW-2 /EC /EC-B.

    A jak ma się sprawa dobranych przekrojów rur? Czy będą one prawidłowe, aby ta instalacja była cicha? Czy obligatoryjne wstawienie tłumika ma na celu wybaczyć błędy montażowe czy też projektowe? Przeglądałem forum i wydaje mi się, że taki tłumik akustyczny pojawia się w instalacjach domowych bardzo rzadko.

  11. #2551

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Centrala wentylacyjna VENA Silver Plus VS.P.3EC z automatyką sterująca STW-2 /EC /EC-B.

    A jak ma się sprawa dobranych przekrojów rur? Czy będą one prawidłowe, aby ta instalacja była cicha? Czy obligatoryjne wstawienie tłumika ma na celu wybaczyć błędy montażowe czy też projektowe? Przeglądałem forum i wydaje mi się, że taki tłumik akustyczny pojawia się w instalacjach domowych bardzo rzadko.
    Ja nie wrzucam w domu żadnych dedykowanych tłumików. Ale robiąc na blaszanych to się zdarza. Tak jak pisałem, z blaszanych zrezygnować.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #2552
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek222

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    32-222
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam Serdecznie,

    Mam pytanie do Pana Grzegorza jak i do innych szanownych forumowiczów. Chodzi mi konkretnie o rodzaj rur od reku do skrzynek rozdzielczych. Na oku mam nierdzewne spiro, skrzynki nierdzewne i flexy. Czy rury sztywne nierdzewne będą miały jakieś wady oprócz swojej ceny? Czy na odcinku gdzie będę posiadał Spiro 4m (fi200) - skrzynka - flex3m(fi70) hałas może być słyszalny? Co będzie lepsze jeżeli popatrzymy przez pryzmat cichej pracy wentylacji? Zaizolowane wełną spiro, czy kanały elastyczne?

    Oprócz tego pytanie z innej beczki do użytkowników Airpacka 400, czy w czasie nocy gdy reku pracuje na 40%, to czy nic nie szumi?

  13. #2553

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek222 Zobacz post
    Witam Serdecznie,

    Mam pytanie do Pana Grzegorza jak i do innych szanownych forumowiczów. Chodzi mi konkretnie o rodzaj rur od reku do skrzynek rozdzielczych. Na oku mam nierdzewne spiro, skrzynki nierdzewne i flexy. Czy rury sztywne nierdzewne będą miały jakieś wady oprócz swojej ceny? Czy na odcinku gdzie będę posiadał Spiro 4m (fi200) - skrzynka - flex3m(fi70) hałas może być słyszalny? Co będzie lepsze jeżeli popatrzymy przez pryzmat cichej pracy wentylacji? Zaizolowane wełną spiro, czy kanały elastyczne?

    Oprócz tego pytanie z innej beczki do użytkowników Airpacka 400, czy w czasie nocy gdy reku pracuje na 40%, to czy nic nie szumi?
    Połączenie do reku zalecane jest robić na kanałach elastycznych. Oczywiście kanały elastyczne są bardziej "ciche". Ja często na nawiew polecam elastyczny antybakteryjny izolowany. Wywiew może być na zwykłym lub spiro ale bezpośrednie połączenia z reku robić na elastykach. te 40% to ile m3/h?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #2554
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek222

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    32-222
    Posty
    45

    Domyślnie

    Te 40% to jakieś 150m3/h... w zależności od oporów, ciśnienia statycznego... bo jakie duże może być na małej instalacji 100Pa? W sumie czy te 150m3 wystarczy dla 103m2 domu? Za dużo? Za mało?

    Panie Grzegorzu czy będzie jakaś znacząca różnica, jeżeli instalacje wykonam na spiro? Rekuperator będę miał w kotłowni, jakieś 7 metrów rur porozwieszanych w kątach. Nie ukrywam, że lepiej byłoby to ogarnąć w sztywnych i solidnych rurach. Elastyczne będą wyglądały nieco nieestetycznie i będą bardziej podatne na uszkodzenia.

  15. #2555
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ja też robię sam tzn z pomocą forum rury elastyczne łatwo sie układa i wyglądają estetyczne, mimo ze są ładne zdecydowałem sie ukryć je w suficie podwieszanym. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170612_160123.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	391619
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170610_170759.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	391622 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170612_160147.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	391623

    reku bedzie na ocieplonym stryszku centralny punkt w domu kanały są w miarę równej długości od 6 do 8 metrów, ale mam pytanie jaka moze byc minimalna odległość od reku do skrzynki rozdzielczej? ??
    Ostatnio edytowane przez Michalgosc ; 21-06-2017 o 19:32

  16. #2556
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, widzę zapewne nawiew nad oknem, czy nie za blisko ściany. Wypływające powietrze będzie odbijać się od ściany. Czy nie lepiej trochę dalej od okna.

    Marek

  17. #2557
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    To jest wyciąg z kuchni.

  18. #2558

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    W przyszłym tygodniu będę robił wentylacje u siebie w domku, zastanawiam się czy robić wywiew w pomieszczeni technicznym jest dosyć spore będzie tam kocioł kondensacyjny, pralka, reku, mały warsztacik w którym będę spędzał sporo czasu, oraz pewnie będzie się tam suszyć pranie w zimę. Proszę doradźcie czy robić czy nie?
    Pozdrawiam

  19. #2559

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartm71 Zobacz post
    Witam wszystkich.
    W przyszłym tygodniu będę robił wentylacje u siebie w domku, zastanawiam się czy robić wywiew w pomieszczeni technicznym jest dosyć spore będzie tam kocioł kondensacyjny, pralka, reku, mały warsztacik w którym będę spędzał sporo czasu, oraz pewnie będzie się tam suszyć pranie w zimę. Proszę doradźcie czy robić czy nie?
    Pozdrawiam
    Powiadasz że będzie tam kondensat a zatem Wentylacja musi się tam znaleźć.

  20. #2560
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hardy

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jestem na etapie fundamentów ale chciałem zaplanować prace związane z wentylacją mechaniczną. Wklejam zrobione projekty i proszę o sugestie. Projekt wentylacji kupiony z projektem domu, ale mam kilka wątpliwości. W projekcie:
    AERIS 350 (prawy) - raczej takiego nie kupię z uwagi na cenę.
    Przewody R-VENT 63mm
    Skrzynki rozprężne 3x63 L350mm z anemostatem An i Aw 125mm
    2 kolektory główne 18x63
    3 tłumiki akustyczne okrągłe.... to tak z grubsza

    Kotłownia, piec gazowy kondensacyjny - tu nie zaprojektowano nawiewu - słusznie?. Na parterze przesunąłem anemostaty znad tapczanów w inne miejsce. W wiatrołapie zostaje wywiew moim zdaniem z uwagi na eliminację zapachów (z zewnątrz, ubrań, butów!) i korzystny wpływ na cyrkulację powietrza. Prawdopodobnie w pokoju nad garażem nie będzie garderoby i zostanie zlikwidowany Aw i może dodany jedenkanał w łazience. Na rysunku ilość kresek oznacza ilość kanałów 63mm do skrzynek rozprężnych. Vn=Vw - 295m3/h Wentylacja grawitacyjna i tak będzie wykonana - tylko pozostanie zaślepiona gdzie trzeba. Proszę zwróćcie uwagę na lokalizację czerpni/wyrzutni (wschód/południe) - czy jest ok?
    Kominek z zamkniętą komorą spalania i tu nie wiem czy płaszcz wodny, czy jakoś da radę DGP zrobić czy ciepło z kominka zostanie rozprowadzone tylko wentylacją. Dół poza garażem podłogówka, na piętrze grzejniki poza łazienką gdzie to i to.

    Będę wdzięczy za wszelkie sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	REKparter.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	392608Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	REKpietro.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	392609

Strona 128 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony