dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 247
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 4930
  1. #2421
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja bym dał tam gdzie niebieska.

  2. #2422

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170421_091309.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	387128
    W jakiś sposób mocować rury do profili CD?
    Skręać tym płaskownikiem od dołu profila, czy z boku?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #2423
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Panowie - pytanie czym podłączyć reku z rozdzielaczami?
    Sytuacja wygląda tak, że centrala będzie w pomieszczeniu technicznym w narożniku domu a skrzynki na stropie poddasza nieużytkowego (parterowa stodoła). Cały system umieszczony w warstwie styro/wełny 30-35cm i docelowo przyciśnięte podłogą z OSB lub wylewką (tu jeszcze nie mam pewności). Myślałem, żeby do skrzynek puścić przewody półelastyczne aluminiowe (coś takiego http://www.ventia.pl/systemy-wentyla...y-nieizolowany) czy lepsze będą sztywne spiro? które będą cichsze?

    z góry dzięki
    pozdrawiam

  4. #2424

    Domyślnie

    Czy na wyciągu (Kuchnia toaleta) też muszą być skrzynki rozprężne, czy można anemostat podłączyć bezpośrednio do kanału?

  5. #2425

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Czy na wyciągu (Kuchnia toaleta) też muszą być skrzynki rozprężne, czy można anemostat podłączyć bezpośrednio do kanału?
    Zwykle w tych pomieszczeniach jest więcej niż jeden przewód więc bez skrzynek się raczej nie obędzie..

  6. #2426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xbinek

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-117
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Zwykle w tych pomieszczeniach jest więcej niż jeden przewód więc bez skrzynek się raczej nie obędzie..

    Ale ogólnie jest taka możliwość(można tak robić) żeby np rurę fi 75 wpiąć bezpośrednio do anemostatu bez skrzynki rozprężnej ?

    pozdrawiam

  7. #2427

    Domyślnie

    Cytat Napisał xbinek Zobacz post
    Ale ogólnie jest taka możliwość(można tak robić) żeby np rurę fi 75 wpiąć bezpośrednio do anemostatu bez skrzynki rozprężnej ?

    pozdrawiam
    Tak, Widziałem taka przejściowke...

  8. #2428

    Domyślnie

    Witam.

    Czy anemostat wywiewny powinien znajdowac się nad pochłaniaczem w kuchni , czy może jego umieszcznie tak naprawdę nie ma dużego znaczenia ?

    Kuchnię będę miał z wysokim sufitem i trochę utrudnione bedzie mi zamontowanie wywiewu nad pochłaniczem , więc jeśli nie ma przeciwskazań zamontowałbym w zupełnie innym miejscu , dość bliskim od pochłaniacza ale jednak kilka materów dalej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #2429

    Domyślnie

    Możesz tak śmiało zrobić. Anemostat nie musi być bezpośrednio nad wyciągiem ( pochłaniaczem ).,

  10. #2430
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Chyba nawet nie powinien być zbyt blisko, przy non stop działającej WM lepiej żeby nie zaciągał tłuszczów - a te leciały wprost do pochłaniacza

  11. #2431
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Panowie szybkie pytanie. Czy wielkość skrzynek rozdzielczych ma jakieś znaczenie ? Jestem na etapie projektowania skrzynek i w zasadzie zrobiłem. Wszystkie potrzebne króćce zmieściłem i w zasadzie widzę ze mozna jeszcze skrzynkę zmniejszyć bo jest zapas miejsca. Pytanie czy to nie wpłynie później na użytkowanie ?

  12. #2432
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Widzę że na tym forum jest kilku dobrych fachowców w związku z tym mam ogromną prośbę o sprawdzenie z grubsza schematu mojej instalacji którą planuję wykonać sam za jakieś 2 m-ce. Problem w tym że będę wykonywał instalację WM w domu w którym mieszkam od 5 lat i jest już wykończny
    W domu zamieszkują 2+1 (może będzie 2+2) 165 m2 pow. użytkowej
    PARTER
    1. Wiatrołap 3,76 - nawiew 1x75mm
    2. Spiżarnia 1,68 - Brak
    3. Kuchnia 11,08 - wywiew 2 x 75mm (w kuchni okap z wyjściem na dach)
    4. Salon 31,12 - nawiew 3 x 75mm (1x75 + 2x75)
    5. Schody 3,59 - brak
    6. Hol 10,23 - brak
    7. WC 2,00 - wywiew 1 x 75mm
    8. Łazienka 6,00 - wywiew 2 x 75mm
    9. Kotłownia 6,50 - brak (w kotłowni piec gazowy kondensacyjny)
    10. Sypialnia 17,40 - nawiew 2x75mm
    Parter: suma nawiewów 6 x 75mm, suma wywiewów 5 x 75mm

    PODDASZE
    1. Hol i schody 10,52 - brak
    2. Pralnia 3,08 - nawiew 1x75mm
    3. Łazienka 8,00 - wywiew 3 x 75mm
    4. Pokój 12,98 - nawiew 1x75mm
    5. Pokój 11,75- nawiew 1x75mm
    6. Pokój 16,36- nawiew 1x75mm
    7. Garderoba 4,36 - brak

    Parter: suma nawiewów 4 x 75mm, suma wywiewów 3 x 75mm

    Całość będzie rozprowadzona ze stychu nad poddaszem użytkowym poprzez skrzynki rozdzielające tylko pytanie czy ilość wszystkich nawiewów i wywiewów jest w porządku: 10 nawiewów na 8 wywiewów ?

    Reku jeszcze nie wybrany, myślę że taki 350 m3/h wystarczy - może coś polecicie w granicach 6-8 tys.- coś cichego w miarę oszczędnego.
    Iinstalacja na przewodach elastycznych 75mm (63mm) raczej antybakteryjnych.
    Rekuperator planuję na poddaszu-strychu ocieplonym nieogrzewanym.
    Czy można wyzutnię podpiąć pod dwa kominki wentylacyjne w dachu (dachówka) o srednicy fi 100mm np poprzez trójnik bo mam takie kominki wentylacyjne (odpowietrrzające) .-zdj na dole postu.

    Mam plan zlikwidować wyprowadzenie z okapu na dach a tymi rurami (kanalizacyjne fi 100) poprowadziłbym kanały elastyczne wywiewne z kuchni (do okapu włożyłbym filtry węglowe-nie gotuje się u nas zbyt często).
    Jakiej firmy rrury pe-flex antybakteyjne polecacie czy to bez różnicy?
    Czy czepnię dać w ścianie na północ (poziomo) czy mogę wpiąć do dwóch odpowietrrzeń w dachu fi 100 (takie jak na zdj pod postem) ? nie ukrywam że byłoby mi łatwiej bo i tak będę miał dość demolki żeby ze stychu poprowadzić kanały na parter przez pomieszczenia poddasza

    poniżej schemat rozmieszczenia nawiewów i wywiewów i odpowietzenie na dachu:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	388912   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	388913   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	388914  
    Ostatnio edytowane przez siloj ; 11-05-2017 o 09:24

  13. #2433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To odpowietrzenie sobie odpuść.. Straszliwie tłumi przepływ. Na mojej 300 przy dwóch takich cudach ledwo 180 można było uzyskać. Po obcięciu kapturków i wstawieniu strażaków reku odżyło.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #2434
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To odpowietrzenie sobie odpuść.. Straszliwie tłumi przepływ. Na mojej 300 przy dwóch takich cudach ledwo 180 można było uzyskać. Po obcięciu kapturków i wstawieniu strażaków reku odżyło.
    aha czyli nie tzeba nowej wyrzutni moontować tylko zrobić tunning tych odpowietrzeń.

  15. #2435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja tak zrobiłem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #2436
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Zamontowałeś zwykłe kominki czy takie ze wspomaganiem ciągu? a jak połączyłeś z reku wyjście do wyrzutni, na jakmś trrójniku ?

  17. #2437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na trójniku 160/2*110. Po obcięciu czapki dołożyłem coś takiego:
    http://allegro.pl/nasada-kominowa-obrotowa-strazak-fi-200-na-komin-i6320984902.html
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #2438
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Na trójniku 160/2*110. Po obcięciu czapki dołożyłem coś takiego:
    http://allegro.pl/nasada-kominowa-obrotowa-strazak-fi-200-na-komin-i6320984902.html
    To przykładowy strażak? o chyba pod tym obciętym kapturem jest srednica 110mm. Dawałeś dwa takie strażaki ? czy wystawaly ponad kalenicę?

  19. #2439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC9672.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	388949
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #2440
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Czy te defekty dachówek to z powodu powietrza wywiewanego z domu?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

Strona 122 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony