dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 164 z 249
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 4962
  1. #3261
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pozazdrościć. Owszem, zazwyczaj rozróżnię, czy czoło dziecka ma 36,6, czy 37,6. Ale juz 22 czy 24 nie czuję. A gres dopiero przy 27 odczuwam jako ciepły.

    A czemu miałby nie być grzana przez kilkanaście godzin?
    czuje roznice rzedu 1K. Ale dotyczy to posadzki ktora podgrzana zostala przez godzine i wcale.

    Kilkanascie godzin ? Nie bylo przez ostatnie 2 sezony tak dlugotrwalych duzych mrozow by w moim domu trzeba bylo grzac dluzej niz max 6h. Dobrze zaizoluj i uszczelnij.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  2. #3262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To pokaż mi fotkę z termowizji równomiernie ogrzanej pracującą instalacją wodną (nie takiej, której pompa czy kocioł wyłączyły się 6 godzin wcześniej i miała czas wyrównać temperaturę) wylewki. Jaką ma grubość i z czego jest zrobiona?
    O kurcze, ile warunkow! To po jakim czasie ma byc? Po 15 minutach?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jakim cudem powrót wody ma niższą temperaturę, niż zasilanie jak cała podłoga ma jednakową temperaturę?
    A kto pisze o "jednakowej"? Na fotce masz roznice 3,7K. To zdecydowanie nie jest normalne.
    Tak wogole, to ten rodzaj "magii", ktorego Ty nie pojmujesz. To fizyka.

    Czy sugerujesz, ze jak na zasilaniu masz 32*C a na powrocie 26*C, to wylewka w jednym miejscu ma 32*C a gdzie indziej 26*C?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #3263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To pokaż mi fotkę z termowizji równomiernie ogrzanej pracującą instalacją wodną (nie takiej, której pompa czy kocioł wyłączyły się 6 godzin wcześniej i miała czas wyrównać temperaturę) wylewki. Jaką ma grubość i z czego jest zrobiona?
    I jakim cudem powrót wody ma niższą temperaturę, niż zasilanie jak cała podłoga ma jednakową temperaturę?
    dodaj jeszcze, że zdjęcie ma być zrobione w lipcowy deszczowy poranek gdzie noc wcześniej była pełnia i jeszcze zdjęcie ma być wykonane pomiędzy 09:30 a 09:45 przez osobę, która uprawnienia do badań zrobiła podczas przesilenia wiosennego ale nie później niż 4 lata temu.

    dopiero wtedy Twoje argumenty będą zasadne ....

  4. #3264

    Domyślnie

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #3265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    O kurcze, ile warunkow! To po jakim czasie ma byc? Po 15 minutach?
    Dobra - uprośćmy. Pracującej (w której krąży woda ogrzewana w kotle/PC).
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    A kto pisze o "jednakowej"? Na fotce masz roznice 3,7K. To zdecydowanie nie jest normalne.
    To jaka, Twoim zdaniem, jaka jest normalna różnica, pomiędzy najzimniejszym, a najcieplejszym miejscem dla jednego obwodu?

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Czy sugerujesz, ze jak na zasilaniu masz 32*C a na powrocie 26*C, to wylewka w jednym miejscu ma 32*C a gdzie indziej 26*C?
    Sugeruję*, że jak masz ślimaka, to najzimniejsza woda jest na środku obwodu - wracając ogrzewa się od rur zasilania w sąsiedztwie których przepływa. Więc na środku ma znacznie niższą temperaturę, niż na powrocie. I to widać na fotce, którą wrzucałem.
    Zauważyłeś, że sąsiednie rurki mają bardzo podobny kolor? A przecież jedna to zasilanie, a druga powrót w takim układzie. Ślimak wprawdzie fajnie uśrednia temperaturę dookoła, ale powoduje, że na środku obwodu jest najzimniej, a powrót jest dużo cieplejszy, niż temperatura wody właśnie na środku... Woda zabiera ciepło, które już było w posadzce.

    *sugestia to trochę złe słowo - ale skoro nie widzisz tego na zdjęciu... Bo inaczej czemu byś porównywał temperaturę powrotu i zasilania?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-04-2017 o 15:16

  6. #3266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dobra - uprośćmy.
    Jestem za.
    Zaprezentowales obrazek z kamery termowizyjnej. Ja zaprezentuje podpis, ktory jest pod nim w artykule o duzo mowiacym tytule:
    KAMERY TERMOWIZYJNE FLIR DO ODKRYWANIE UKRYTYCH WAD W SYSTEMIE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

    http://www.klimatyzacja.biz/artykuly...IA_PODLOGOWEGO

    Wykrywanie ukrytych wad

    "Promiennikowe systemy ogrzewania podłogowego stały się bardzo popularne w ostatnich latach, zwłaszcza w nowych budynkach mieszkalnych" mówi Valerio Di Stefano. "Czasami jednak system, który działa poprawnie najprawdopodobniej będzie miał wady ukryte. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie te problemy mogą być szybko wykrywane przez kamerę termowizyjną."


    Nim cos bezmyslnie wrzucisz z sieci, zrob jakies sladowe rozeznanie chociaz.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  7. #3267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #3268

    Domyślnie

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #3269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jestem za.
    Zaprezentowales obrazek z kamery termowizyjnej. Ja zaprezentuje podpis, ktory jest pod nim w artykule o duzo mowiacym tytule:
    KAMERY TERMOWIZYJNE FLIR DO ODKRYWANIE UKRYTYCH WAD W SYSTEMIE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

    http://www.klimatyzacja.biz/artykuly...IA_PODLOGOWEGO

    Wykrywanie ukrytych wad

    "Promiennikowe systemy ogrzewania podłogowego stały się bardzo popularne w ostatnich latach, zwłaszcza w nowych budynkach mieszkalnych" mówi Valerio Di Stefano. "Czasami jednak system, który działa poprawnie najprawdopodobniej będzie miał wady ukryte. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie te problemy mogą być szybko wykrywane przez kamerę termowizyjną."


    Nim cos bezmyslnie wrzucisz z sieci, zrob jakies sladowe rozeznanie chociaz.

  10. #3270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    KAMERY TERMOWIZYJNE FLIR DO ODKRYWANIE UKRYTYCH WAD W SYSTEMIE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
    Ojejeku. Czyli nie ma kamer robiących zdjęcia prawidłowo działającego ogrzewania podłogowego, więc nie możesz mi pokazać takiej fotki?

    No trudno. Jakoś to przeboleję

    A kto zechce, to pogoogla. I ciekawe, do jakich wniosków dojdzie. Czy faktycznie aparat potrafi robić tylko zdjęcia źle działających podłogówek wodnych, czy też faktycznie są spore różnice temperatury posadzki.

    EOsT z mojej strony.

  11. #3271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ojejeku. Czyli nie ma kamer robiących zdjęcia prawidłowo działającego ogrzewania podłogowego, więc nie możesz mi pokazać takiej fotki?

    No trudno. Jakoś to przeboleję

    A kto zechce, to pogoogla. I ciekawe, do jakich wniosków dojdzie. Czy faktycznie aparat potrafi robić tylko zdjęcia źle działających podłogówek wodnych, czy też faktycznie są spore różnice temperatury posadzki.

    EOsT z mojej strony.
    Może oglądnij filmik zrobiony kamerą termowizyjną , Klub Samoroba DURIS 3 tymi ręcmi robiony # 1146

  12. #3272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ojejeku. Czyli nie ma kamer robiących zdjęcia prawidłowo działającego ogrzewania podłogowego, więc nie możesz mi pokazać takiej fotki?

    No trudno. Jakoś to przeboleję

    A kto zechce, to pogoogla. I ciekawe, do jakich wniosków dojdzie. Czy faktycznie aparat potrafi robić tylko zdjęcia źle działających podłogówek wodnych, czy też faktycznie są spore różnice temperatury posadzki.

    EOsT z mojej strony.
    no tak, zero refleksji

    Czy chociaż w jednym wątku przyznałeś, że może nie masz racji? Dałeś zdjęcie, które miało pokazać jaka twoja teza jest świetna - okazało się, że przykład jest mocno chybiony - ale nadal - brniesz w swoje - tak samo w innych wątkach, gdzie ludzie punktują Twoją niewiedze.

  13. #3273

    Domyślnie

    proponuję zgłoszenie jego kandydatury do tytułu "NAJLEPSZY FANTASTA FORUM czy coś w tym stylu
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #3274
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    No i jak tam Kaizen filmik ? podłogówka robiona w ślimaka .

  15. #3275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Może oglądnij filmik zrobiony kamerą termowizyjną , Klub Samoroba DURIS 3 tymi ręcmi robiony # 1146
    Fajny filmik. Ładnie potwierdza wszystko, co napisałem. Widać różnicę w temperaturze podłogi całkiem niezłą. A tu ogrzewanie jest zrobione superancko - zwłaszcza pod względem wyrównania temperatury posadzki.

    W czasie filmu PC załączona, zasilanie 28* powrot 25*. czyli dt zaledwie 3*. Jakie PC tak działają? I jak musi być zgrana instalacja, żeby nie trzeba było tłumić przepływu w niektórych pomieszczeniach? Mi Purmo SDG krzyczy, że w łazience mam za małą moc posadzki (a rozstaw co 10cm) a jednocześnie w kilku innych pomieszczeniach za dużą moc posadzki (rozstaw co 30cm). Będę musiał skręcać przepływ, co spowoduje większe zróżnicowanie temperatury podłogi (i tak mało jednorodną z powodu takiego rozstawu. No i wylewkę będę miał 6,5 cm.

    Grubość posadzki to 9-10cm z przewagą 10cm. Jako wzmocnienie dodane włókna + dodatek do betonu do ogrzewania podłogowego.

    Ciekawe jest też jak mocno uśrednia ta kamerka - szczególnie to widać ok. 1:40, gdzie pokazuje temperaturę ścian. Ewidentnie widać duże różnice, a wyświetlana temperatura całej ściany tak do wysokości prawie metra jest 26,6.

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Czy chociaż w jednym wątku przyznałeś, że może nie masz racji?
    Wielokrotnie się przyznawałem do błędów - Tutaj w pierwszym zdaniu, tutaj też

    Nie ma to jak zasiąść na loży szyderców i tylko krytykować. A fotki jak nie było, tak nie ma.

    A wrzucałem wcześniej też inne totki

    Że piszę dalej w tym sT to też mój błąd. Przyznaję. To wynik mojej słabej silnej woli. Ale spróbuję jeszcze raz EOsT

  16. #3276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że piszę dalej w tym sT to też mój błąd. Przyznaję. To wynik mojej słabej silnej woli. Ale spróbuję jeszcze raz EOsT
    Jak bym tak dal doopy jak Ty z ta fotka, to albo bym przeprosil szybciutko, albo pier...al naprawde glebokiego strusia. Tak na 2 tygodnie. Po Tobie to jednak splywa jak po kaczce i dalej brniesz.

    Bedziesz mial kiedys podlogowke w domu, to Ci sie wiele samo wyjasni.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  17. #3277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Bedziesz mial kiedys podlogowke w domu, to Ci sie wiele samo wyjasni.
    Mam podłogówkę w mieszkaniu. Równiutko grzeje.

    I przestań się zgrywać i nabijać z precyzyjnych wypowiedzi - zacznij czytać je ze zrozumieniem. Ze szczegółami. I też tak się wypowiadaj.
    Bo pewnie zaraz zaczniesz precyzować, że nie chodziło o ogrzewanie kablowe, tylko wodne, i nie co 5 cm, a co najmniej co 10, i nie tuż pod płytkami, a w wylewce itd. itp.

    Dobra. Do trzech razy sztuka. EOsT
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-04-2017 o 23:25

  18. #3278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Mam nieodparte wrazenie, za zaczynasz bredzic.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #3279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyxis Zobacz post
    mam nieodparte wrazenie, za zaczynasz bredzic.
    PLONK (nizależnie od tego, do kogo pisałeś - ale to kwintesencja twojego nastawienia do innych - "bzdurzysz _KROPKA_") Bez argumentacji, swojego stanowiska - zwykłe trolowanie.

    Edyta.
    Ależ jestem zaskoczony, jak mało wyników daje słowo PLONK w forumowej szukajce.
    Ja mam już w killfajlu 7 osób - zawsze na forum piszę słowo plonk (nieczęsto z uzasadnieniem) żebym w przypływie miłosierdzia kiedyś mógł sprawdzić dlaczego ktoś tam wylądował. Netykieta umiera.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-04-2017 o 01:02

  20. #3280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    PLONK (nizależnie od tego, do kogo pisałeś - ale to kwintesencja twojego nastawienia do innych - "bzdurzysz _KROPKA_") Bez argumentacji, swojego stanowiska - zwykłe trolowanie.

    Edyta.
    Ależ jestem zaskoczony, jak mało wyników daje słowo PLONK w forumowej szukajce.
    Ja mam już w killfajlu 7 osób - zawsze na forum piszę słowo plonk (nieczęsto z uzasadnieniem) żebym w przypływie miłosierdzia kiedyś mógł sprawdzić dlaczego ktoś tam wylądował. Netykieta umiera.
    Myślę że ciebie wszyscy powinni tam wpakować. Zasyfiasz wszystkie tematy, w których bierzesz udział.

Strona 164 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony