dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 165 z 249
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 4962
  1. #3281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    PLONK (nizależnie od tego, do kogo pisałeś....
    A jak myslisz, do kogo?

    Widzisz, "netykieta" jest taka, ze jak sie pisze czesto bzdury, to w koncu ktos Ci to wypomni. Tworzysz rozne "ciekawe" hipotezy, tyle ze w ogromnej wiekszosci sa mocno oderwane od rzeczywistosci. Nawet jak taka "hipoteze" poprzesz fotka z termowizji, ktora to fotka wskazuje na dokladnie odwrotna sytuacje, to sie wijesz jak piskorz i jeszcze starasz sie "kasac", bo liczysz, ze taka "obrona przez atak" przykryje Twoja ignorancje. To koowa nie szachy.

    Ja Cie nigdy do czarnej listy nie dodam. Lubie sie po prostu usmiechnac, jak robisz te swoje forumowe "salta"
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #3282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Kaizen


    Fajny filmik. Ładnie potwierdza wszystko, co napisałem. Widać różnicę w temperaturze podłogi całkiem niezłą. A tu ogrzewanie jest zrobione superancko - zwłaszcza pod względem wyrównania temperatury posadzki.
    W czasie filmu PC załączona, zasilanie 28* powrot 25*. czyli dt zaledwie 3*. Jakie PC tak działają

    ? I jak musi być zgrana instalacja, żeby nie trzeba było tłumić przepływu w niektórych pomieszczeniach? Mi Purmo SDG krzyczy, że w łazience mam za małą moc posadzki (a rozstaw co 10cm) a jednocześnie w kilku innych pomieszczeniach za dużą moc posadzki (rozstaw co 30cm). Będę musiał skręcać przepływ, co spowoduje większe zróżnicowanie temperatury podłogi (i tak mało jednorodną z powodu takiego rozstawu. No i wylewkę będę miał 6,5 cm.

    Grubość posadzki to 9-10cm z przewagą 10cm. Jako wzmocnienie dodane włókna + dodatek do betonu do ogrzewania podłogowego.

    Ciekawe jest też jak mocno uśrednia ta kamerka - szczególnie to widać ok. 1:40, gdzie pokazuje temperaturę ścian. Ewidentnie widać duże różnice, a wyświetlana temperatura całej ściany tak do wysokości prawie metra jest 26,6.
    A tam guzik potwierdza , gdzie tam widzisz ,,znaczne różnice" temperatur w danym pomieszczeniu na środku pętli . Myślisz że zrobisz w realu podłogę która będzie miała co do 0,1* taką samą temperaturę na każdym metrze ?
    A tu ogrzewanie jest zrobione superancko - zwłaszcza pod względem wyrównania temperatury posadzki.
    A tu Ciebie pewnie zaskoczę , sprawdzona zasada 10/15 cm + ściana w łazience ( jak masz problem z małą podłogą w łazience , to dodaj też ścianę )
    W czasie filmu PC załączona, zasilanie 28* powrot 25*. czyli dt zaledwie 3*. Jakie PC tak działają
    Tak ta delta jest taka wysoka , ponieważ poniżej 3*C ciepłomierz nie zlicza wyprodukowanego ciepła , bez problemu można zejść jeszcze niżej z deltą . Im niższa temperatura zasilania , niższa delta i dłuższy czas działania ( plus odpowiednia grubość wylewek ) tym bardziej osiąga się równomiernie nagrzana posadzkę . Każda moja PC tak działa . Zwróć też uwagę na temperaturę posdzki i powietrza w domu , kiedyś strasznie śmiałeś się że różnica tych temperatur w/g Ciebie musi być większa , A tu proszę , w pomieszczeniach z wykładziną posadzkową tem 22/24* a tem w domu 21*C .
    To że naczytałeś się że delta GZ 5* to żadne prawidła sztuki chłodniczej , tutaj z tą deltą 5*C całkiem o co innego chodzi .

    A zrób sobie te pętle z zagęszczeniem 30 cm i ułóż w meandrę , zasil tą podłogę wężownicą z pc która planujesz , zrobisz wtedy zdjęcie kamerką termowizyjną , zobaczysz jak będzie Tobie do śmiechu , w realu sprawdzisz sobie swoją teoretyczną wiedzę techniczną , . Zobaczymy też jak wykorzystasz 2 taryfę i jaka temperaturą będziesz zasilał podłogówkę .

    Bez obrazy , ale na razie nie będę z Tobą dyskutował , teraz będę p prostu bardzo zajęty przez parę dni , składanie takich pc ( z deltą 3*C i niżej ) jest trochę zajmujące .

  3. #3283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Poczekam , jak już zrobisz ten swój dom z tymi pętlami o zagęszczeniu 30 . Nie niepokoi Ciebie fakt że dom z filmiku jest bardzo dobrze ocieplony( tak jak ma, z tego co się orientuję , zbudowany być Twój dom ) , ma pętle 15 cm , temperatury GZ i posadzki takie jak widać , to jak to będzie u Ciebie wyglądać , lepiej będzie ?

  4. #3284

    Domyślnie

    Sezon grzewczy zakończony. Wyjątkowo długi w tym roku Wyszło mi jakieś 1200 zł za drewno i ok 1000 za prąd. Podaję opał + prąd, bo nie jestem w stanie określić ile % opału poszło na grzanie CWU i ile prądu poszło na zasilanie pompy obiegowej. Kanadyjczyk z poddaszem, 96 m2 po podłogach + nieogrzewana piwnica. 20 cm wełny w ścianach + 6 cm drewnianej elewacji, 25cm w skosach na poddaszu. Grzanie wyłącznie piecokominkiem z akumulacją i wymiennikiem ciepła spaliny/woda. Po wprowadzanych modyfikacjach (głównie ogrzewania) myślę, że zejdę do 1800 łącznie za rok.

  5. #3285

    Domyślnie

    Tak czytam, czytam i nie rozumiem skąd ta nagonka na ogrzewanie węglem. Przecież kotły 5 klasy spełniają wszystkie normy emisji zanieczyszczeń. To nie są już stare piece które dymią ile się da. Koszty kotła oraz instalacji są porównywalne z innymi rozwiązaniami. A jak na razie węgiel jest najtańszym opałem, najkorzystniejszym dla naszej kieszeni

  6. #3286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Temot Zobacz post
    Tak czytam, czytam i nie rozumiem skąd ta nagonka na ogrzewanie węglem. Przecież kotły 5 klasy spełniają wszystkie normy emisji zanieczyszczeń. To nie są już stare piece które dymią ile się da. Koszty kotła oraz instalacji są porównywalne z innymi rozwiązaniami. A jak na razie węgiel jest najtańszym opałem, najkorzystniejszym dla naszej kieszeni
    Pleszew. Czy to nie jest zupełnie przypadkiem zagłębie produkcji kotłów?

    Do starych domów wymiana na kocioł nowszej generacji może być sensowna, do nowych to głupota inwestora.

  7. #3287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Temot Zobacz post
    Tak czytam, czytam i nie rozumiem skąd ta nagonka na ogrzewanie węglem. Przecież kotły 5 klasy spełniają wszystkie normy emisji zanieczyszczeń. To nie są już stare piece które dymią ile się da. Koszty kotła oraz instalacji są porównywalne z innymi rozwiązaniami. A jak na razie węgiel jest najtańszym opałem, najkorzystniejszym dla naszej kieszeni
    Ale budowa kotłowni węglowej największym kosztem inwestycyjnym w porównaniu z bezobsługowymi paliwami (poza gruntową PC).
    Za koszt budowy kotłowni węglowej można za darmo kilka lat ogrzewać się samym prądem.

  8. #3288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Temot Zobacz post
    Tak czytam, czytam i nie rozumiem skąd ta nagonka na ogrzewanie węglem. Przecież kotły 5 klasy spełniają wszystkie normy emisji zanieczyszczeń. To nie są już stare piece które dymią ile się da. Koszty kotła oraz instalacji są porównywalne z innymi rozwiązaniami. A jak na razie węgiel jest najtańszym opałem, najkorzystniejszym dla naszej kieszeni
    Może węgiel i jest najtańszym opałem, ale za to obsługa, konserwacja, czyszczenie kotła- najbardziej czasochłonna, o sadzy już nie wspomnę
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #3289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Temot Zobacz post
    Tak czytam, czytam i nie rozumiem skąd ta nagonka na ogrzewanie węglem. Przecież kotły 5 klasy spełniają wszystkie normy emisji zanieczyszczeń. To nie są już stare piece które dymią ile się da. Koszty kotła oraz instalacji są porównywalne z innymi rozwiązaniami. A jak na razie węgiel jest najtańszym opałem, najkorzystniejszym dla naszej kieszeni
    Co z tego że spełniają normy, skoro normy są krojone pod konkretne warunki pracy (czyt. laboratoryjne, nieosiągalne w praktyce) a te i tak są dalekie od czystości i nadal jest to trutka wisząca bezpośrednio nad głową i trująca domowników i sąsiadów? Ty z tych co wierzą że jak kupują wodę w butelce, to ta jest lepsza niż woda z kranu? Nie wspomnę o kosztach jakie trzeba przyjąć na klatę aby mieć gdzie taki kocioł postawić. No ale o tym było już setki, jak nie tysiące razy -- ale widzę nadal niektórzy liczyć nie potrafią i łudzą się, że węgiel jest tani i zdrowy (sic!). No ale pochodzenie autora wpisu z całymi dwoma postami trochę zdradza skąd ta "ignorancja".
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #3290
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.029
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A dla tych, którzy jednak chcą oddychać zdrowym czyli czystym powietrzem i chcą coś zrobić dla otoczenia i dla siebie, przypominam o licznych dotacjach na wymianę starych kotłów na nowe i ekologiczne!
    Viessmann pomaga w modernizacji kotłowni. Wszystkie informacje o walce ze smogiem z firmą Viessmann znajdziecie TUTAJ

    Polecam też raport o tym, jakim powietrzem oddycha Europa!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #3291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Temot Zobacz post
    Tak czytam, czytam i nie rozumiem skąd ta nagonka na ogrzewanie węglem. Przecież kotły 5 klasy spełniają wszystkie normy emisji zanieczyszczeń. To nie są już stare piece które dymią ile się da. Koszty kotła oraz instalacji są porównywalne z innymi rozwiązaniami. A jak na razie węgiel jest najtańszym opałem, najkorzystniejszym dla naszej kieszeni
    Czy 800 zł za ogrzewanie domu 100m2 zimą prądem w tym CWU i rekuperacja podliczona to dużo?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #3292

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie wentylacji, w takich okresach jak teraz tzn wysokie temperstury macie włączony rekuperayor calą dobę ? Pytam bo szczwrze mowiac nie wiem jak z tego korzystać, mieszkam dopiero od stycznia. Do tej pory wentylacja pracowała całą dobę ale teraz wyłączam na dzień i otwieram okna. Jak jest przeciąg to wyfaje mi się ze jest przyjemniej, jak u was ?

  13. #3293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony87 Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie wentylacji, w takich okresach jak teraz tzn wysokie temperstury macie włączony rekuperayor calą dobę ? Pytam bo szczwrze mowiac nie wiem jak z tego korzystać, mieszkam dopiero od stycznia. Do tej pory wentylacja pracowała całą dobę ale teraz wyłączam na dzień i otwieram okna. Jak jest przeciąg to wyfaje mi się ze jest przyjemniej, jak u was ?
    W ten sposób możesz szybciej przegrzać dom. W dzień niech chodzi reku, a w nocy najwyżej uchylaj okna (jeśli masz moskitiery).

  14. #3294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie reku włączone jest całą dobę. Wieczorem i w nocy z otwartym bypass-em.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #3295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    U mnie reku włączone jest całą dobę. Wieczorem i w nocy z otwartym bypass-em.
    U mnie tak samo.

  16. #3296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    U mnie reku włączone jest całą dobę. Wieczorem i w nocy z otwartym bypass-em.
    Dlatego napisałem, że najwyżej w nocy niech otwiera. U mnie reku chodzi nieprzerwanie od ponad ośmiu lat

  17. #3297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlatego napisałem, że najwyżej w nocy niech otwiera. U mnie reku chodzi nieprzerwanie od ponad ośmiu lat
    Ubiegłeś mnie swoim postem o pare sekund, kolejny argument za cytowaniem posta na który się odpowiada
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #3298

    Domyślnie

    Witam,

    Ze wszystkich metod ogrzewania budynku, najbardziej ekonomicznym eksploatacyjnie i ekologicznym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy ciepła. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych w porównaniu do kotła na paliwa stałe, roczne koszty ogrzewania są na najniższym poziomie. Dodatkowo jest to w pełni bezobsługowe oraz ekologiczne rozwiązanie. W pompach ciepła wykorzystując energię elektryczną przetwarzamy ciepło uzyskane ze źródła niskotemperaturowego na energię niezbędną do ogrzania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej. W uproszczeniu np. dla pomp ciepła gruntowych o współczynniku COP 4.8 można powiedzieć, ze z 1 kWh energii elektrycznej, uzyskujemy 4,8 kWh energii grzewczej. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z oferta pomp ciepła marki Buderus, która znajduje się na stronie internetowej: : [moderowano].
    Pozostając do dyspozycji w razie pytań.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-07-2017 o 15:05 Powód: Reklama wykraczajaca po za ramy PP.

  19. #3299

    Domyślnie

    Witam! Jakie ogrzewanie polecacie do domu z lat 40,50 budowanego z cegły? Póki co nie jest ocieplony, ale do 3 lat będzie. Na razie wybór padł na kocioł 5klasy na ekogroszek. Na parterze chcemy zrobić podłogówkę ,a na pierwszym piętrze grzejniki (podłogówki podobno nie można tam zrobić, bo nie ma betonowych stropów). Jakie byście zrobili ogrzewanie dla takiego domu ?

  20. #3300

    Domyślnie

    Cytat Napisał miko112 Zobacz post
    Witam! Jakie ogrzewanie polecacie do domu z lat 40,50 budowanego z cegły? Póki co nie jest ocieplony, ale do 3 lat będzie. Na razie wybór padł na kocioł 5klasy na ekogroszek. Na parterze chcemy zrobić podłogówkę ,a na pierwszym piętrze grzejniki (podłogówki podobno nie można tam zrobić, bo nie ma betonowych stropów). Jakie byście zrobili ogrzewanie dla takiego domu ?
    Ja zrobiłbym na odwrót. Zaczął od jak najlepszego zaizolowania budynku a potem myślał o ogrzewaniu. Poza tym, potrzeba więcej informacji o tym budynku. tzn. jaki metraż, jakie okna. Skoro podłogówka to ile izolacji w podłodze. Ile izolacji w dachu?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 165 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony