dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 154 z 249
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 4962
  1. #3061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Demontowałem w starym domu...do pół roku za free, po pół roku 100zł za ponowny montaż i jakiś przegląd....chyba kominiarski.
    A można wypowiedzieć umowę?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #3062
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A można wypowiedzieć umowę?
    Tam był gaz z 20 lat.....był jakiś okres wypowiedzenia.
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  3. #3063

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A można wypowiedzieć umowę?
    Jak będę bliżej tematu to na pewno się dowiem konkretniej . Tymczasem myślisz o meetingu. Ja ostatnio zainteresowałem się tym: http://www.biawar.com.pl/pompy-ciepl...rzne-aei1g-emx Tylko brakuje im kanałówki i już ich terroryzuję nieco. Mam zamiar zobaczyć konkretniej jak to działa. Coś podobnie do LG tyle że to jest dużo tańsze.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #3064
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    11,1 kw to niestety można tylko z FV odczytać
    Podaj jeden, JEDEN!!!, przykład udowodnienia PGNiG oszukiwania na jakości dostarczanego gazu.

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Bo sprawność kotła nie musi i zwykle nie przekłada się na sprawność całego systemu.
    Sprawność systemu nie ma nic do rzeczy. Porównujemy sprawność źródła PC PW vs kocioł na gaz. Za nimi jest identycznie to samo.

    O obie rzeczy już Ciebie pytałem i odpowiedzi się nie doczekałem

  5. #3065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Podaj jeden, JEDEN!!!, przykład udowodnienia PGNiG oszukiwania na jakości dostarczanego gazu.



    Sprawność systemu nie ma nic do rzeczy. Porównujemy sprawność źródła PC PW vs kocioł na gaz. Za nimi jest identycznie to samo.

    O obie rzeczy już Ciebie pytałem i odpowiedzi się nie doczekałem
    9,55555556 kWh ja znam taką wartość. Widocznie pgning zna większą.

    Ależ oczywiście sprawność podobnie dotyczy systemu opartego na pompie ciepła...

    Słyszałem o jednym przypadku nawet raz na forum budowlanym był opisywany, niestety nie mogę znaleźć. Gość zapłacił za monitorowanie paliwa i okazało się że nie było zgodnie z tym co w umowie.
    Ostatnio edytowane przez oszczednyGrześ ; 03-02-2017 o 18:00
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #3066
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kotły kondensacyjne.

    Sprawność podawana jest do 98% liczona z ciepła spalania.
    Dlaczego do tej wartości?
    98% sprawność uzyskuje przy układzie 50/30 st. C. czyli prawidłowo wykonanej podłogówce lub przewymiarowanych grzejnikach.
    Niestety ta sprawność spada o 5-8 % gdy kocioł pracuje na rzecz cwu.
    Z proporcji pracy kotła na rzecz co i cwu można przyjąć średnią sprawność na poziomie 96%.

  7. #3067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jeśli chodzi o kotły kondensacyjne.

    Sprawność podawana jest do 98% liczona z ciepła spalania.
    Dlaczego do tej wartości?
    98% sprawność uzyskuje przy układzie 50/30 st. C. czyli prawidłowo wykonanej podłogówce lub przewymiarowanych grzejnikach.
    Niestety ta sprawność spada o 5-8 % gdy kocioł pracuje na rzecz cwu.
    Z proporcji pracy kotła na rzecz co i cwu można przyjąć średnią sprawność na poziomie 96%.
    Moment, że co z tymi kotłami kondensacyjnymi? Nie rozumiem teraz do czego i o czym piszesz.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #3068
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    9,55555556 kWh ja znam taką wartość. Widocznie pgning zna większą.

    Ależ oczywiście sprawność podobnie dotyczy systemu opartego na pompie ciepła...
    Chłopie przejrzyj rachunki za gaz, a zobaczysz na nich pozycję "wsp. konwersji". Na cytowanej tu fakturze wynosi on. 11,4 kWh/m3.
    W innym regionie może to być 9,55...kWh/m3.
    Płacisz za kWh a nie za m3!!!

    Czekam dalej na dowód, że PGNiG oszukuje odbiorców. Nie interesuje mnie co Ty myślisz, co Ci się wydaje, co doświadczalnie na swoim kotle sprawdziłeś, co Ci mówił klient i tym podobne "dowody".

    Co do sprawności systemu.
    To po co o nim piszesz jeśli są takie same i nie maja nic do rzeczy.

  9. #3069
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Moment, że co z tymi kotłami kondensacyjnymi? Nie rozumiem teraz do czego i o czym piszesz.
    Gubisz się już.
    Strona wstecz była dyskusja na ten temat. Nie każdy ma czas siedzieć non-stop przy komputerze.

  10. #3070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Sprawność podawana jest do 98%
    Tutaj twierdzą, że to średnia rzeczywista sprawność kotła kondensacyjnego. "Do" jest 108-111%
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-02-2017 o 18:36

  11. #3071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chłopie, , RAZ W ROKU 180zł

    Dlatego dodaję go do ROCZNYCH kosztów.
    Czy ja piszę po chińsku ?
    No to faktycznie źle odczytałem. Zmyliło mnie to 50zł - nie spodziewałem się, że kocioł tak mało prądu rocznie ciągnie. I dalej przeczytałem kWh zamiast m3. A z tych danych nie da się wyliczyć kWh. Brakuje albo liczby kWh, albo średnioważonej kaloryczności gazu z komunikatów PGNiG. A różnice są znaczące.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-02-2017 o 18:39

  12. #3072
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tutaj twierdzą, że to średnia rzeczywista sprawność kotła kondensacyjnego. "Do" jest 108-111%
    PGNiG rozlicza się z klientami wg. ciepła spalania, które uwzględnia ciepło kondensacji pary wodnej. Stąd sprawność poniżej 100%.

    W innych źródłach ciepła np. kotłach na paliwa stałe posługujemy się wartością opałową nie uwzględniającą ciepła kondensacji.

    I teraz jeżeli podamy sprawność kotła kondensacyjnego w stosunku do wartości opałowej gazu powiększamy niejako sztucznie jego sprawność do 108 -109%.

    Nie wiem czy to jasne .

  13. #3073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No to faktycznie źle odczytałem. Zmyliło mnie to 50zł - nie spodziewałem się, że kocioł tak mało prądu rocznie ciągnie. I dalej przeczytałem kWh zamiast m3. A z tych danych nie da się wyliczyć kWh. Brakuje albo liczby kWh, albo średnioważonej kaloryczności gazu z komunikatów PGNiG. A różnice są znaczące.

    Już pisałem, moj kociol pracuje kilka godzin na dobe w sezonie. U innych nawet do 20. I juz placa za prąd 2-3 razy więcej, co jeszcze pogarsza cenę kWh.
    Wspólczynnik 11.1kWh.
    I wychodzi 25gr, kijem Wisły nie zawrócisz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #3074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Gubisz się już.
    Strona wstecz była dyskusja na ten temat. Nie każdy ma czas siedzieć non-stop przy komputerze.
    Nie, nie gubię się. Tylko nie wiadomo do czego to było. Więc ty się raczej odpowiednio nie odnalazłeś.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #3075
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie, nie gubię się. Tylko nie wiadomo do czego to było. Więc ty się raczej odpowiednio nie odnalazłeś.
    Cały czas czekam na dowód oszustw PGNiG oraz koszt 1 m3 gazu o wartości opałowej 9,55 kWh który znasz.
    Jak pokażesz przyznam - pogubiłem się.

  16. #3076

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Cały czas czekam na dowód oszustw PGNiG oraz koszt 1 m3 gazu o wartości opałowej 9,55 kWh który znasz.
    Jak pokażesz przyznam - pogubiłem się.
    Nie rozumiesz. Nie chodzi o to, że PGNiG oszukuje na jakości gazu. Tylko poprzez zawyżenie współczynnika konwersji udało im się z dnia na dzień obniżyć znacznie cenę kWh z gazu.

    Proszę mi podać źródła, które pozwalają uznawać wartości powyżej 11 kWh z m3 gazu. Do czasu tej zmiany wszyscy wszem i wobec używali raczej wartości w okolicy 9.5 kWh/m3.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #3077
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Do zmiany, z PGNiG odbiorca rozliczał się z m3 bez względu na kaloryczność gazu. Jedynym rozróżnieniem, a tym samym i cena, była nazwa: gaz wysokometanowy, zaazotowany typu Ls i Lw. Kaloryczność każdego z tych gazów mogła się wahać w określonych granicach.
    Np wysokometanowy, o którym tu mówimy, mógł mieć 10,5 kWh, ale i 11,5 kWh, ale cena była taka sama.
    Wprowadzając zmianę cenę uśredniono i wprowadzono rozliczenie od kaloryczności gazu /kWh/ przyjmując wartość opałową. W ten sposób klient płaci za faktycznie dostarczoną ilość kWh, a nie m3 o niewiadomej kaloryczności.
    Z punktu widzenia odbiorcy zmiana była neutralna kosztowo.
    W #3135 wyjaśniłem różnicę pomiędzy ciepłem spalania, a wartością opałową.
    Przykładowo dla
    propanu ciepło spalania wynosi 6,9 kWh/litr, a wartość opałowa 6,7 kWh/litr,
    oleju opalowego ciepło spalania -12,9 kWh, wartość opałowa -11,8 kWh/kg

  18. #3078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Do zmiany, z PGNiG odbiorca rozliczał się z m3 bez względu na kaloryczność gazu.


    To powiedz i co oznaczał na tej fakturze współczynnik korekty ciepła spalania i z czego wynikał, skoro nie z kaloryczności gazu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wspolczynnikpgnig.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	380770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wspolczynnikpgnig.jpg
Wyświetleń:	827
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	380771  

  19. #3079
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cyt.
    Dla odbiorców najważniejszą zmianą będą nowe jednostki rozliczeniowe na fakturze (kolumna „j.m." - jednostka miary). Oprócz ilości zużytego gazu w jednostkach objętości (m3) na rachunku dodatkowo będą widniały poniższe wartości:
    współczynnik konwersji,
    ilość zużytego gazu wyrażona w jednostkach energii (kWh).
    Informujemy, że wszelkie zmiany, które wprowadzamy, nie będą miały wpływu na wzrost cen. Mogą jednak pojawić się niewielkie różnice nieprzekraczające +/- 1% wartości faktury. Wynika to z faktu nieznacznych wahań w wartościach ciepła spalania dla różnych okresów i obszarów geograficznych.

    Nowy system rozliczeń pozwoli klientom monitorować, ile faktycznie zużyli energii. Do przeliczenia m3 na kWh wykorzystywany będzie bowiem współczynnik konwersji, uwzględniający realne ciepło spalania gazu na danym obszarze.

  20. #3080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Cyt.
    Jak cytujesz, to warto podać co cytujesz. Tekst marketingowy który nie odpowiada w żadnym miejscu na moje pytanie, co to za współczynnik na starej fakturze?

Strona 154 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony