dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 168 z 249
Pokaż wyniki od 3.341 do 3.360 z 4962
  1. #3341
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zakaz sprzedaży flotu i miału to coś, na co czekam z utęsknieniem.
    W woj. śląskim zakaz palenia flotem i mułem obowiązuje od 1 września 2017, co nie zmienia faktu, że widzę na podwórkach wielkie sterty paliwa kupionego "na zapas".
    Ostatnio edytowane przez anemonek ; 02-09-2017 o 16:11

  2. #3342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trudno tak, czy tak poprawa nadejdzie, jeak nie teraz, to za rok. Ja na szczescie w okolicy tych zapasow nie widzę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    I gdzie są ci, co się tu ze mną kilka lat temu "naparzali"?

  4. #3344
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał anemonek Zobacz post
    W woj. śląskim zakaz palenia flotem i mułem obowiązuje od 1 września 2017, co nie zmienia faktu, że widzę na podwórkach wielkie kupy paliwa kupionego "na zapas".
    Mieć to sobie mogą, tylko palić nie mogą. Jak będzie to wielu wie, niewielu coś z tym zrobi.

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    I gdzie są ci, co się tu ze mną kilka lat temu "naparzali"?
    Zapasy robią.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #3345
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja ostatni rok a w zasadzie sezon węglem będę palił bo tak mnie wqurwili ci dostawcy że hej , jeden ma węgiel po 840zł drugi po 790 ale czekać nie wiadomo ile trzeci ma niby po 700 ale 3 tygodni mi go już dowozi i dowieść nie może ,
    w następne lato zamawiam koparkę niech mi rozdupcy połowę ogrodu zakopie kilometr rury i pompa gruntowa za 10 tys , te porąbane kotły węglowe 5-tej klasy też tyle kosztują więc dyskusji nie ma

  6. #3346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Brawo ty

  7. #3347
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Brawo ty
    Ano brawo. Szkoda tylko że dopiero pod wyraźnym przymusem.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #3348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ano brawo. Szkoda tylko że dopiero pod wyraźnym przymusem.
    Czyli tak jak zawsze pisałem, zakazać. No i widać zaczyna to przynosić efekty

  9. #3349
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Mieć to sobie mogą, tylko palić nie mogą. Jak będzie to wielu wie, niewielu coś z tym zrobi.
    To prawda, temat dziwnie ucichł, włodarze wielu miejscowości chowają głowy w piasek, a może muł , pewnie boją się zemsty ludności w czasie kolejnych wyborów. Kwoty przeznaczone na dofinansowanie nowoczesnych, (czytaj: piece na ekogroszek) źródeł ciepła już dawno wydane, więc się udaje, że się nie widzi problemu. Do następnego smogu.
    Ostatnio edytowane przez anemonek ; 02-09-2017 o 16:44

  10. #3350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Trudno tak, czy tak poprawa nadejdzie, jeak nie teraz, to za rok. Ja na szczescie w okolicy tych zapasow nie widzę.
    Zrzucają do zsypów pod osłoną nocy Ale owszem, ja również nie mogę doczekać się poprawy.

  11. #3351

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    W dalszym ciągu jeszcze nie jestem przekonany w co pójść.
    Na cieplowlasciwe wyszło :
    W ciągu sezonu grzewczego

    ~4,6t węgla kamiennego, lub
    ~13mp drewna, lub
    ~2 254m3 gazu ziemnego

    Po ile był gaz zeszłej zimy z tymi wszystkimi opłatami przesyłowymi itd?? jakie są opłaty stałe do gazu??
    Rozważam gaz, ponieważ w mojej gminie jest dofinansowanie do 8tys. na piec + do 6 tys. na instalację

  12. #3352

  13. #3353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Podaj proszę link do wyliczeń na cieplowlasciwie.

    Gaz średnio z całego roku przyjmuje się, tak jak napisałem, 0.24 zł brutto za kWh W tym są już wszelkie opłaty. Naturalnie w zależności od miejsca ceny mogą się różnić. U mnie wychodzi 0,28 a inni podobno płacą 0,20 także najlepiej wstąp do sąsiada, poproś o faktury i podlicz.

  14. #3354
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał anemonek Zobacz post
    To prawda, temat dziwnie ucichł, włodarze wielu miejscowości chowają głowy w piasek, a może muł , pewnie boją się zemsty ludności w czasie kolejnych wyborów. Kwoty przeznaczone na dofinansowanie nowoczesnych, (czytaj: piece na ekogroszek) źródeł ciepła już dawno wydane, więc się udaje, że się nie widzi problemu. Do następnego smogu.
    Witajcie, a słyszeliście, że 5.09.2017 w Dzienniku Ustaw RP opublikowano podpisane przez ministra Morawieckiego rozporządzenie o standardach dla kotłów, eliminujące przestarzałe kotły na węgiel i drewno z polskiego rynku. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 października 2017 r.

    Rozporządzenie zakazuje produkcji kotłów na paliwa stałe klasy niższej niż 5. Kotły niższej klasy wyprodukowane przed 1 października 2017 r. będzie można sprzedawać do 1 lipca 2018 roku.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #3355

    Domyślnie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ohv

    Słyszałem o tym rozporządzeniu, ciekawe jak to będzie w praktyce wyglądało.

    Kilka dni temu podczas wizyty w sklepie z kotłami koleś kupował nowiutkiego śmieciuch, a teoretycznie w Małopolsce nie powinno się ich już instalować

  16. #3356
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jak zdejmiesz ocieplenia to jakie wartości wyjdą? Wg obecnych wyliczeń domu już z ociepleniem jakoś się to nie spina z wyliczeniami zużycia dla domu nieocieplonego. Dla ocieplonego wyszło więcej energii niż realne zużycie dla domu nieocieplonego. Teraz są dwie opcje, albo spalałeś więcej niż wykazałeś, albo z większą sprawnością. Przy czym w przypadku tego drugiego na więcej jak +10% nie ma realnych szans a i wtedy nadal pozostaje rozjazd. Trzecia opcja, że ten kalkulator się mocno myli, co zresztą, szczególnie w przypadku zapotrzebowania, asolt wielokrotnie wypominał temu kalkulatorowi.

    Cytat Napisał DeeeF Zobacz post
    Słyszałem o tym rozporządzeniu, ciekawe jak to będzie w praktyce wyglądało.
    Kilka dni temu podczas wizyty w sklepie z kotłami koleś kupował nowiutkiego śmieciuch, a teoretycznie w Małopolsce nie powinno się ich już instalować
    Co poradzić, taka ludzka mentalność.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #3357

    Domyślnie

    Pochyle się nad tematem rozbieżności, ale na szybko myśląc rozbieżności wynikają z tego, że poprzedniej zimy nie ogrzewałem poddasza a teraz ociepliłem ściany docieplę poddasze i będę ogrzewał.

  18. #3358
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeeF Zobacz post
    Pochyle się nad tematem rozbieżności, ale na szybko myśląc rozbieżności wynikają z tego, że poprzedniej zimy nie ogrzewałem poddasza a teraz ociepliłem ściany docieplę poddasze i będę ogrzewał.
    Rozumiem. To by miało sens. Myślałeś aby pod dach dać więcej ocieplenia niż tylko 20 cm? Jak się w kalkulatorze przełoży taka zmiana na zużycie? Obecnie za gaz wychodzi około 5500 zł/rok z CWU, trochę dużo, z drugiej strony zdrowiej i bezobsługowo a dom mały nie jest. Jak cena węgla jeszcze skoczy, to koszt będzie niedaleko przy zużyciu prawie 5T... Już teraz przy cenie 800zł/tona kostki/orzecha to 4000 zł, ekogroszki droższe są z zasady.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #3359
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    judżin24

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzięki . Sporo ciekawych rzeczy dzięki Wam dowiedziałem się

  20. #3360

    Domyślnie

    Cały czas się zastanawiam żeby zamiast 20cm wełny wrzucić 30 - musiałbym nadbić łaty na jętki aby nie stracić wysokości, na skosach już nic nie ugram z wysokością.

    Patrząc na zmianę izolacji dachu na cieplowlasciwe z 20 na 30 wielkiej różnicy nie widzę

    W ciągu sezonu grzewczego przy wełnie 20

    ~4,6t węgla kamiennego, lub
    ~13mp drewna, lub
    ~2 254m3 gazu ziemnego

    W ciągu sezonu grzewczego przy wełnie 30 cm

    ~4,4t węgla kamiennego, lub
    ~13mp drewna, lub
    ~2 197m3 gazu ziemnego

    Możesz mi łopatologicznie rozpisać jak wyliczyłeś 5500pln za gaz??

Strona 168 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony