dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 169 z 249
Pokaż wyniki od 3.361 do 3.380 z 4962
  1. #3361
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ciekawe że jak dodasz , pogrubisz , izolację o 50% to nie wykazuje różnicy . Najwyraźniej jest błąd. Zobacz że drewna pokazuje tyle samo przed i po...
    Darek B

  2. #3362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ciekawe że jak dodasz , pogrubisz , izolację o 50% to nie wykazuje różnicy . Najwyraźniej jest błąd. Zobacz że drewna pokazuje tyle samo przed i po...
    I to w dachu gdzie ucieka najwięcej.

  3. #3363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ciekawe że jak dodasz , pogrubisz , izolację o 50% to nie wykazuje różnicy . Najwyraźniej jest błąd. Zobacz że drewna pokazuje tyle samo przed i po...
    Nic nie ma ciekawego, to tylko kalkulator do bardzo zgrubnego oszacowania. A obliczenia ilosci poszczegolnych nosników energii to istne curiosum, tyle błedów to nawet dziecko ze szkoly podstawowej by nie zrobiło. Zle algorytmy, zle załozenia to jakosc koncowych wyników wiadomo jaka jest. Ale jest darmowy i dlatego tak polecany na tym forum, wiadomo przy kilkuset tysiacach kosztów budowych trzeba szukac nawet tych najmniejszych oszczednosci które czesto generują błedy kosztujace inwestora kilkanascie tysiecy. Tak sie konczą oszczednosci na tym czym nie powinny byc.

  4. #3364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeeF Zobacz post
    Cały czas się zastanawiam żeby zamiast 20cm wełny wrzucić 30 - musiałbym nadbić łaty na jętki aby nie stracić wysokości, na skosach już nic nie ugram z wysokością.
    Słabo...

    Cytat Napisał DeeeF Zobacz post
    Patrząc na zmianę izolacji dachu na cieplowlasciwe z 20 na 30 wielkiej różnicy nie widzę
    Jak pisałem wcześniej, sugerując w pierwszej kolejności wykonanie OZC, to tylko z grubsza kalkulator. Niby niektórzy twierdzą, że to daje wymierne wyniki, bo im się pokrywa z OZC, ale to raczej przypadek niż reguła.

    Cytat Napisał DeeeF Zobacz post
    Możesz mi łopatologicznie rozpisać jak wyliczyłeś 5500pln za gaz??
    Mnożysz ilość kWh z zapotrzebowania razy (średnią) cenę zł/kWh z gazu. Ja dodałem jeszcze trochę na CWU.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #3365
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Świadomy inwestorze MYJK , dlaczego cały czas zgłaszasz moje posty w twoim temacie i są usuwane ? Taki to mądry byłeś przed budową i razem z arturkiem się mądrzyliście jacy to wszyscy są idioci jak pisali o swoich problemach a wy jesteście świadomymi inwestorami a teraz jak czytaj twój dziennik budowy to masz więcej spartolone jak nie jeden z tych co się naśmiewałeś i rady dawałeś. Jak to jest teraz ? zgłaszasz bo prawda w oczy kole ?

  6. #3366

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    najtańsze ogrzewanie to moi zdaniem pompa ciepła. Bo nie trzeba kupować żadnego opału aby go później spalać.
    Witam,

    Praca pompy ciepła nie wymaga dostarczania żadnego opału, ponieważ wytwarzanie ciepła nie opiera się na zjawisku spalania. Proces oparty jest o obieg termodynamiczny, który za pomocą sprężarki zwiększa temperaturę darmowego ciepła niskotemperaturowego pozyskanego z gruntu lub bezpośrednio z powietrza. Do pracy sprężarki wymagane jest dostarczenie energii elektrycznej, co będzie jedynym kosztem użytkowania pompy ciepła. Cały proces ma bardzo wysoką sprawność wyrażoną współczynnikiem COP, więc roczne koszty ogrzewania za pomocą pompy ciepła są na niższym poziomie jak kotła węglowego.
    Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, na której moderowano.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-09-2017 o 13:28 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem PP.

  7. #3367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Podaj proszę link do wyliczeń na cieplowlasciwie.

    Gaz średnio z całego roku przyjmuje się, tak jak napisałem, 0.24 zł brutto za kWh W tym są już wszelkie opłaty. Naturalnie w zależności od miejsca ceny mogą się różnić. U mnie wychodzi 0,28 a inni podobno płacą 0,20 także najlepiej wstąp do sąsiada, poproś o faktury i podlicz.
    Nie rozumiem sensu grzania gazem, kiedy prąd w II taryfie wraz ze wszystkimi opłatami kosztuje 0,27 zł i 1kWh ma rzeczywiście 1kWh.
    Z 1kWh gazu otrzymamy maksymalnie 1kWh ciepła, a z 1kWh prądu można otrzymać np 3 kWh ciepła.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #3368
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie rozumiem sensu grzania gazem, kiedy prąd w II taryfie wraz ze wszystkimi opłatami kosztuje 0,27 zł i 1kWh ma rzeczywiście 1kWh.
    Z 1kWh gazu otrzymamy maksymalnie 1kWh ciepła, a z 1kWh prądu można otrzymać np 3 kWh ciepła.
    Popatrz jakie człowiek ma zużycie, to zrozumiesz. Aby zamontować PC grzejącą w 2T musiałby wydać ze 30 tys. zł na samą pompę. Czyli gdzieś 2x więcej niż na podpięcie gazu z zakupem kotła. Nie wspomnę że grzanie z COP3 na kalafiorach to marzenie ściętej głowy. Więc albo cena kWh z prądu zbliżyła by się do ceny gazu, albo musiałby zainwestować kolejną kasę w konwektory.

  9. #3369

    Domyślnie

    Pompa ciepła powietrze powietrze pracująca do -15 kosztowała mnie 4000 z montażem osiem lat temu. Ogrzewa u mnie 30m2 nieocieplonego domu. Po ociepleniu będzie ogrzewać cały parter.
    Teraz za 6500 bym kupił taką do -20.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #3370

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Pompa ciepła powietrze powietrze pracująca do -15 kosztowała mnie 4000 z montażem osiem lat temu. Ogrzewa u mnie 30m2 nieocieplonego domu. Po ociepleniu będzie ogrzewać cały parter.
    Teraz za 6500 bym kupił taką do -20.
    6500 jaka?

  11. #3371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Pompa ciepła powietrze powietrze pracująca do -15 kosztowała mnie 4000 z montażem osiem lat temu. Ogrzewa u mnie 30m2 nieocieplonego domu. Po ociepleniu będzie ogrzewać cały parter.
    Teraz za 6500 bym kupił taką do -20.
    Ale tutaj dyskutujemy o domu energochłonnym 200m2 a nie mieszkaniu 30m2.

  12. #3372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gree w najtańszej linii chwali się działaniem do -22* (ok. 1,9K zł zestaw do samodzielnego montażu o nominalnej mocy grzewczej 3,4kW) SCOP=4.0.
    Prawie dwa razy drożej wychodzi ich najwyższa seria 3,0kW nominalnie (przyjmuję, że lepiej działa w niższych temperaturach, więc realnie osiągnie przy większych mrozach podobną moc, dlatego nominalną może mieć mniejsżą) grzejąca do -30* SCOP=4,6 wg katalogu..

  13. #3373

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale tutaj dyskutujemy o domu energochłonnym 200m2 a nie mieszkaniu 30m2.
    No to liczmy. 200m2 x30kWh daje 6MWh. To 1620 zł za energię elektryczną w II taryfie i piece akumulacyjne dynamiczne z COP 1. Klimatyzator to podzielenie tej energii na 3 i 2MWh.
    Dlaczego wybudowałeś dom bez ocieplenia?

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    6500 jaka?
    Split Fujitsu inwerterowy. Zajrzyj do katalogu i szukaj tych do -20. 6500 to cena na Allegro.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gree w najtańszej linii chwali się działaniem do -22* (ok. 1,9K zł zestaw do samodzielnego montażu o nominalnej mocy grzewczej 3,4kW) SCOP=4.0.
    Prawie dwa razy drożej wychodzi ich najwyższa seria 3,0kW nominalnie (przyjmuję, że lepiej działa w niższych temperaturach, więc realnie osiągnie przy większych mrozach podobną moc, dlatego nominalną może mieć mniejsżą) grzejąca do -30* SCOP=4,6 wg katalogu..
    W ciągu ostatnich 10 lat rekordowe mrozy u mnie to -27 stopni. Taka temperatura była tylko raz. Zwykle zimą rekord do -10 do -17. I trwa jedną czy dwie noce. Typowe temperatury stycznia to mróz do -5. Po co przewymiarować ogrzewanie na pół roku? Żeby dwa dni było wystarczające? Nie lepiej sobie farelkę włączyć i oszczędzić kilkadziesiąt tys zł na instalacji i stratach energii?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 17-09-2017 o 13:34 Powód: Łączenie postów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #3374
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    No to liczmy. 200m2 x30kWh daje 6MWh. To 1620 zł za energię elektryczną w II taryfie i piece akumulacyjne dynamiczne z COP 1. Klimatyzator to podzielenie tej energii na 3 i 2MWh.
    Dlaczego wybudowałeś dom bez ocieplenia?
    Jesteś oderwany nie tylko od ostatniej dyskusji do której się odnosiłeś, ale także od rzeczywistości. Nie było mowy o moim domu, tylko użytkownika który ma stary dom, i poddaje go termo- i kotło- modernizacji. Z wstępnych wyliczeń użytkownika DeeF, dla którego był proponowany GAZ zamiast węglosyfa, wyszło z kalkulatora 21 MWh na CO i około 11kW potrzebnej mocy. Człowiek ma też w domu kaloryfery, więc PC nie bedzie chodzić na optymalnych dla siebie parametrach, ergo, będzie zaniżać COP i nie upchnie się w żaden sposób tylko w 2T. Odnieś się z łaski do tego, a nie do jakichś wymyślonych przez siebie założeń. Uzyskanie 30kWhm2 dla domu 200m2 jest do uzyskania ogromnym nakładem pieniędzy i jakości wykonania -- szczególnie jest trudne do uzyskania w stojącym już domu (jak w ostatniej dyskusji).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #3375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jesteś oderwany nie tylko od ostatniej dyskusji do której się odnosiłeś, ale także od rzeczywistości. Nie było mowy o moim domu, tylko użytkownika który ma stary dom, i poddaje go termo- i kotło- modernizacji. Z wstępnych wyliczeń użytkownika DeeF, dla którego był proponowany GAZ zamiast węglosyfa, wyszło z kalkulatora 21 MWh na CO i około 11kW potrzebnej mocy. Człowiek ma też w domu kaloryfery, więc PC nie bedzie chodzić na optymalnych dla siebie parametrach, ergo, będzie zaniżać COP i nie upchnie się w żaden sposób tylko w 2T. Odnieś się z łaski do tego, a nie do jakichś wymyślonych przez siebie założeń. Uzyskanie 30kWhm2 dla domu 200m2 jest do uzyskania ogromnym nakładem pieniędzy i jakości wykonania -- szczególnie jest trudne do uzyskania w stojącym już domu (jak w ostatniej dyskusji).
    Ja poddaję mój stary dom termomodernizacji. Grafit 15, rolety, nowe okna, rekuperacja, zatkanie kominów. W przyszłości dołożenie kolejnych klimatyzatorów i wyrzucenie gazu. Bez ocieplenia zużywałem 43kWh/m2podłogi/0,5m2okien energii do klimatyzatora.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #3376
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Ja poddaję mój stary dom termomodernizacji. Grafit 15, rolety, nowe okna, rekuperacja, zatkanie kominów. W przyszłości dołożenie kolejnych klimatyzatorów i wyrzucenie gazu. Bez ocieplenia zużywałem 43kWh/m2podłogi/0,5m2okien energii do klimatyzatora.
    Z grafitem 15 cm uzyskasz w DOMU 30 kWh/m2? Powodzenia.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #3377

    Domyślnie

    Nikt nie zabrania marzyć .

  18. #3378
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Ja poddaję mój stary dom termomodernizacji. Grafit 15, rolety, nowe okna, rekuperacja, zatkanie kominów. W przyszłości dołożenie kolejnych klimatyzatorów i wyrzucenie gazu. Bez ocieplenia zużywałem 43kWh/m2podłogi/0,5m2okien energii do klimatyzatora.
    To ile dasz tych klimatyzatorów ?
    Darek B

  19. #3379

    Domyślnie

    Od ośmiu lat działa jeden, ale ogrzewał głównie jedno pomieszczenie. Teraz powinien ogrzać cały parter. Izolacja i uszczelnienie wszystkiego łącznie z kominami wyrównają temperatury i spróbuję ogrzać jednym klimatyzatorem. Jeżeli się nie uda, to zamontuję drugi, mniejszy.

    30kWh/m2 pomnożone przez COP 3 daje nam 90. Czyli w dalszym ciągu za dużo.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #3380
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski
    Nie rozumiem sensu grzania gazem, kiedy prąd w II taryfie wraz ze wszystkimi opłatami kosztuje 0,27 zł i 1kWh ma rzeczywiście 1kWh.

    Ile kosztuje prąd?? Mój ostatni rachunek= droga 17 kWh, tania 690 kWh do zapłaty 249,14. skąd stawka 0,27 marzenia ?

Strona 169 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony