dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 170 z 249
Pokaż wyniki od 3.381 do 3.400 z 4962
  1. #3381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Cytat Napisał JanWerbinski
    Nie rozumiem sensu grzania gazem, kiedy prąd w II taryfie wraz ze wszystkimi opłatami kosztuje 0,27 zł i 1kWh ma rzeczywiście 1kWh.

    Ile kosztuje prąd?? Mój ostatni rachunek= droga 17 kWh, tania 690 kWh do zapłaty 249,14. skąd stawka 0,27 marzenia ?
    Nie widzę w stawce 0,27 pln za kwh nic dziwnego . Są różni dostawcy z różnymi ofertami .

  2. #3382

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Pompa ciepła powietrze powietrze pracująca do -15 kosztowała mnie 4000 z montażem osiem lat temu.
    Tylko jaki komfort cieplny takiego orzewania - Posiedziec w dziupli "by przeżyć" to OK,ale komfortowe to nie jest. Mam klimatyzację 7kW samsung i uzywalem jej przez sezon do grzania kondygnacji. To jest dobre aby sobie chwilowo podgrzać jak jest nam zimno ale w porównaniu do grzanej podłogi jest to słabe

  3. #3383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Nie widzę w stawce 0,27 pln za kwh nic dziwnego . Są różni dostawcy z różnymi ofertami .
    Są też różni odbiorcy = nie wiedzą ile płacą. Ogromną prace włożono by ukryć prawdę o cenach płaconych. Za to oferty - u mnie = 0,1464 tania. A rzeczywistość skrzeczy + opłata jakościowa.

  4. #3384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Są też różni odbiorcy = nie wiedzą ile płacą. Ogromną prace włożono by ukryć prawdę o cenach płaconych. Za to oferty - u mnie = 0,1464 tania. A rzeczywistość skrzeczy + opłata jakościowa.
    Nie wiem dlaczego celowo pomijasz opłate dystrybucyjną, koszt całkowity kWh skada sie z czesci sprzedazowej i czesci dystrybucyjnej oraz opłaty jakosciowej. Dodatkowo na rachunku masz abonamenty które nie zalezą od ilosci zazytej energii. Wszystkie opłaty zwiazane z dystrybucją zawarte są w taryfie zatwierdzonej przez URE, przykładowo dla Energii ta taryfa jest tu: http://www.energa-operator.pl/upload...PERATOR_SA.pdf
    nie jest to tajne opracowanie a ogolnie dostępne, natomiast ceny energii mamy tu :
    https://www.energa.pl/dla-domu/energ...cje_podstawowe
    Celowo podaję zródła cen poszczegolnych skladników energii elektrycznej bo widzę ze masz wielki problem z dotarciem do tych danych. Snujesz teorie spiskowe na temat cen energii, a dla chcącego poznac ten temat wystarczy lektura w/w opracowan, trzeba jedynie chciec, nie jest to wiedza tajemna ani taka której nie da sie posiąść.

  5. #3385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Tylko jaki komfort cieplny takiego orzewania - Posiedziec w dziupli "by przeżyć" to OK,ale komfortowe to nie jest. Mam klimatyzację 7kW samsung i uzywalem jej przez sezon do grzania kondygnacji. To jest dobre aby sobie chwilowo podgrzać jak jest nam zimno ale w porównaniu do grzanej podłogi jest to słabe
    Dlatego jak pompa p-p to z podłogówką jak jest izolacja wtedy ogrzewanie podłogowe odpowiada za komfort cieplej podłogi a klima za powietrze.

  6. #3386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Są też różni odbiorcy = nie wiedzą ile płacą. Ogromną prace włożono by ukryć prawdę o cenach płaconych. Za to oferty - u mnie = 0,1464 tania. A rzeczywistość skrzeczy + opłata jakościowa.
    Wystarczy zadzwonić do bok a podadzą wszelkie dane. Przynajmniej zawsze tak miałem z tauronem.

  7. #3387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Dlatego jak pompa p-p to z podłogówką jak jest izolacja wtedy ogrzewanie podłogowe odpowiada za komfort cieplej podłogi a klima za powietrze.
    Jak jest izolacja, to jaką temperaturę ma podłoga? Co to "komfort ciepłej podłogi" jak jest ze 2* cieplejsza od powietrza (a przy grzaniu P-P pewnie jeszcze mniej)?

  8. #3388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Tylko jaki komfort cieplny takiego orzewania - Posiedziec w dziupli "by przeżyć" to OK,ale komfortowe to nie jest. Mam klimatyzację 7kW samsung i uzywalem jej przez sezon do grzania kondygnacji. To jest dobre aby sobie chwilowo podgrzać jak jest nam zimno ale w porównaniu do grzanej podłogi jest to słabe
    Grzana podłoga jest fajna jeśli jest nam zimno i bez znaczenia jeśli jest ciepło. Mam ogrzewaną podłogę w łazience i kamperze. To dla mnie nie nowość.

    Cenę energii można obliczyć samodzielnie z cennika.
    Jeszcze prościej z faktury dzieląc cenę na ilość kWh. U mnie G12 w I 0,63, a w II 0,27 zł z wszystkimi opłatami zmiennymi.
    I pokrywa w całości fotowoltaika, więc dokupuję tylko energię w II.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 21-09-2017 o 03:19
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #3389
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Trzy rachunki:
    1 - 10kWh droga, 292 kWh tania koszt = 134,35 średnio 044kWh
    2 - 10 kWh droga, 347 kWh tania koszt = 149,51 średnio 041kWh
    3 - 17 kWh droga, 690 kWh tania koszt =249,14 średnio 035kWh
    To ile kosztuje mnie prąd. Proszę nie tłumaczyć skąd różnice, tylko odpowiedzieć na pytanie. Chciałbym w postach podawać prawdziwe dane. Do @asolt wytłumacz mi co to jest opłata jakościowa i przejściowa. Czy bez jakościowej będzie mniejsze napięcie, inna częstotliwość. Czy pobieranie opłaty za jakośc jest OK. Ile jest wart prąd "niejakościowy" i co to jest. Rozumiem, że opłata przejściowa jest konieczna, dzięki niej prąd "przechodzi" Wprowadzenie rozbicie składowych z kalkulacji kosztów służy ? Jest nieodzowna dla odbiorcy?

  10. #3390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Trzy rachunki:
    1 - 10kWh droga, 292 kWh tania koszt = 134,35 średnio 044kWh
    2 - 10 kWh droga, 347 kWh tania koszt = 149,51 średnio 041kWh?
    Dajesz równanie z wieloma niewiadomymi.
    Nie znamy okresu, nie znamy taryfy, nie wiemy jakie płacisz abonamenty, nie wiemy jaki masz koszt energii w danej taryfie.
    Jeśli nie umiesz samodzielnie policzyć to idź do ZE i tam pomogą. Koszt krańcowy energii to u mnie 0,63 w I i 0,27 w II wraz z wszystkimi zmiennymi oraz VAT. Do tego dochodzi stały abonament niezależny od zużycia na poziomie kilkunastu zł miesięcznie. Abonament za energię w G12 jest wyższy niż w G11 ale prawdopodobnie niższy niż w przypadku gazu (muszę to sprawdzić). Nie ma znaczenia za co jest opłata jakościowa. Masz płacić i koniec.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #3391
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    To ile kosztuje mnie prąd. Proszę nie tłumaczyć skąd różnice, tylko odpowiedzieć na pytanie.
    Ależ to proste. Kosztuje tyle, ile jest na fakturze. Ja tu faktury nie widzę -- tylko jakiś miszmasz.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #3392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Trzy rachunki:
    1 - 10kWh droga, 292 kWh tania koszt = 134,35 średnio 044kWh
    2 - 10 kWh droga, 347 kWh tania koszt = 149,51 średnio 041kWh
    3 - 17 kWh droga, 690 kWh tania koszt =249,14 średnio 035kWh
    To ile kosztuje mnie prąd. Proszę nie tłumaczyć skąd różnice, tylko odpowiedzieć na pytanie. Chciałbym w postach podawać prawdziwe dane. Do @asolt wytłumacz mi co to jest opłata jakościowa i przejściowa. Czy bez jakościowej będzie mniejsze napięcie, inna częstotliwość. Czy pobieranie opłaty za jakośc jest OK. Ile jest wart prąd "niejakościowy" i co to jest. Rozumiem, że opłata przejściowa jest konieczna, dzięki niej prąd "przechodzi" Wprowadzenie rozbicie składowych z kalkulacji kosztów służy ? Jest nieodzowna dla odbiorcy?
    Dodatkowe opłaty są i już. Zostawmy to.

    Koszt kWh w danym okresie rozliczeniowym może się różnić - mamy inny stosunek opłat stałych do opłat za zużycie energii, więc generalnie czym większy okres uśrednimy tym bardziej miarodajny wynik uzyskamy.

    Najlepiej jest brać pod uwagę sezon grzewczy i skorygować o rachunki za całe 12 miesięcy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #3393

    Domyślnie

    Jurgonka - tak trudno policzyć średnią cenę 1kwh z faktur za cały rok?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #3394
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Moje pytanie o koszt kWh miało pokazać, żę podając te dane nie można napisać prawdy, stałej w czasie. "Koszt kWh w danym okresie rozliczeniowym może się różnić - mamy inny stosunek opłat stałych do opłat za zużycie energii" (@miloszenko) . Natomiast są giganty z uporem podający konkretne ceny, zawsze zaniżone.
    Podałem 3 rachunki za 1/2 roku. łącznie = droga 37 kWh , tania 1329 kWh koszt całkowity 533 zł . a w ofercie (cenniku) droga 0,32 a tania 0,15 netto. Ale tanio, szkoda, że to nieprawda.

  15. #3395

    Domyślnie

    ale po co to bicie piany?
    jak uwzględnisz wszystkie składniki, to wyjdzie ci prawidłowa cena
    nie wiesz, że to wszystko jest tak skonstruowane, bo takie mamy prawo??
    nie wiem do czego zmierzasz...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #3396
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Podałem 3 rachunki za 1/2 roku. łącznie = droga 37 kWh , tania 1329 kWh koszt całkowity 533 zł . a w ofercie (cenniku) droga 0,32 a tania 0,15 netto. Ale tanio, szkoda, że to nieprawda.
    Jaka cena wychodzi z faktury drogiej i taniej energii bez ich bezsensownego mieszania? I co to Twoje zestawienie niby ma udowodnić?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #3397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Moje pytanie o koszt kWh miało pokazać, żę podając te dane nie można napisać prawdy, stałej w czasie.

    W przypadku prądu nie ma sensu podawanie całkowitego kosztu kWh, razem z narzutami opłat miesięcznych. Bo jak zużyjesz mniej kWh na ogrzewanie to wcale nie takie oszczędności będziesz miał, jakie wynikałyby z pomnożenia tych oszczędzonych kWh przez cenę zawierającą również opłaty abonamentowe.

    Prąd jest specyficzny, bo masz przyłącze i płacisz abonament niezależnie od tego, czy grzejesz nim, czy nie. W przypadku gazy czy ciepła sieciowego, gdzie pewnie nie robiłbyś przyłącza i nie płacił abonamentu gdybyś tak nie ogrzewał, to wliczenie opłat stałych ma jakiś sens. Chociaż również można się wtedy rozczarować, że "zużyłem połowę gazu, co rok temu, a oszczędziłem tylko 1/4 kasy a cena gazu się nie zmieniła".

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    tania 0,15 netto.
    Tak masz na fakturze po zsumowaniu wszystkich składników zmiennych (sprzedaż i dystrybucja)? Czy zapomniałeś też kilku składowych zmiennych, zależnych od ilości kWh?

  18. #3398
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Wyjaśnie - nie zgadzam się na umieszczanie na rachunku kalkulacji ceny. Ceny powinny być tak skalulowane by były czytelne, bym wiedział kiedy muszę przestać kupować bo nie mam funduszy. Dla "rozumiejących" rachunki za energie. Dane z ostatniej faktury: Opłata abonamentowa 2,60 opłata przejściowa 13,00. I tu można mi tłumaczyć koniecznośc płacenia abonamentu, oraz opłaty przejściowej. Płać bo tak żąda monopolista i bądz zadowolony, że łaskawie zrezygnował z należności wynikającej z "stałej inżynierskiej" Taryfa jest zatwierdzana przez polityków, a oni słyną z uczciwości i profezjonalalizmu. Natomiast monopolista ma mieć funduszę na produkt oraz na potrzeby rządzących.
    Biorąc pożyczkę muszę znać koszt całkowity. Kupując prąd muszę liczyć codziennie bo cena się zmienia z każdym zużytym kWh. Biedni ci którym w kalkulatorze zabraknie baterii.

  19. #3399

    Domyślnie

    Są czytelne, ale trzeba usiąść na spokojnie z kalkulatorem. Najlepiej wziąć kilka faktur oraz odczyty liczników. Trzeba dodać trzy składniki ceny kilowatogodziny, które poznasz że liczba "sztuk" jest podobna jak liczba kWh i masz cenę krańcową energii. To co pozostaje jest prawdopodobnie abonamentem. Porównujesz z poprzednią fakturą i tam zapewne abonament będzie identyczny.

    W skrócie: pozycje których na każdej fakturze jest inna ilość to składniki zmienne, których suma podzielona na ilość kWh da cenę kWh.
    Pozycje stałe to abonament, których suma dzielona na ilość miesięcy okresu faktury da cenę abonamentu.
    Pamiętaj o VAT.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #3400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Rachunki za prąd są nieczytelne. Rzeczywiście 2x2=4 ale pytanie jest dlaczego mnożymy przez dwa. Czy ta operacja na uzasadnienie poza chciejstwem. Jeśli rozumiesz rachunki (to nie jest pytanie z matematyki) to wytłumacz pozycje: -Opłata przejściowa, - opłata jakościowa. (moim zdaniem - opłata przejściowa to za przechodzenie prądu, a jakościowa to?
    Pozycja abonament jest zrozumiała = 1,3 zł tylko dlaczego jest mnożona przez 2 i płacę 2,60.
    Nie zgadzam się na umieszczanie na rachunku kalkulacji ceny. Wyobraż sobie, że jutro chleb dostaniesz z rachunkiem w którym będzie kalkulacja ceny. Nie będziesz w stanie zweryfikować poprawności kalkulacji, ale w/g Ciebie rachunek będzie zrozumiały, bo 2x2=4

Strona 170 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony