dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 72 z 249
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 4962
  1. #1421
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak sobie tłumacz liwko. Historia pokazuje co innego. nie mam zamiaru się spierać któryś raz z kolei. Już twój kolega aruterek miał takie swoje podobne teorie co ty , oczywiście jego wszystko prawda i najlepsze. Z czasem pewnie kadencje na forum skończysz jak on

  2. #1422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Tak sobie tłumacz liwko. Historia pokazuje co innego. nie mam zamiaru się spierać któryś raz z kolei. Już twój kolega aruterek miał takie swoje podobne teorie co ty , oczywiście jego wszystko prawda i najlepsze. Z czasem pewnie kadencje na forum skończysz jak on
    Ale o co się tu spierać, kiedy taka jest prawda.
    Zadanie dla ciebie.
    Jeżeli srednio kWh prądu kosztuje 50gr., to ile będzie kosztowała jak prąd podrożeje o 100%?
    Jezeli średnia cena węgla to 800zł, to ile będzie kosztował jak podrozeje o 100%?

  3. #1423
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a jedna tona węgla to jeden kwh?
    to dlaczego ogrzewanie na prąd jest jednym z najdroższych ? zapomniałem, ty z arturkiem macie najtaniej.samo ciepło produkuje i jeszcze doplaty macie

  4. #1424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    a jedna tona węgla to jeden kwh?
    to dlaczego ogrzewanie na prąd jest jednym z najdroższych ? zapomniałem, ty z arturkiem macie najtaniej.samo ciepło produkuje i jeszcze doplaty macie
    Nie świruj tylko odpowiedz na pytanie. Jak się pokazują cyferki to już trudniej?

  5. #1425

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jeżeli srednio kWh prądu kosztuje 50gr., to ile będzie kosztowała jak prąd podrożeje o 100%?
    Jezeli średnia cena węgla to 800zł, to ile będzie kosztował jak podrożeje o 100%?
    z ciekawości takie sobie obliczenia porobiłem...bardzo ogólnie i pobieżnie
    1/3 ceny kwh to przesył, po podwyżce energii o 100%, cena 1kwh=0,835zł
    uwzględniając COP=3, daje to przed podwyżka 1kwh=0,166zł i po podwyżce0,278zł

    1tona węgla to około 7100kwh(dla węgla 25500MJ), sprawność pieca=80%, czyli 5680kwh, 1kwh=0,14zł
    po podwyżce ceny węgla, cena 1kwh=0,28zł

    przez to, że około 1/3 cześć ceny prądu to przesył, podwyzke bardziej odczują palący węglem
    wiem,wiem, węgle są różne, niekoniecznie muszą kosztować 800zł i mogą mieć więcej niz 25500MJ
    równie dobrze może być też kiepski palacz który o takiej cenie za 1kwh może pomarzyć
    tak samo średnia cena 1kwh może być duuuuużo niższa niż 0,50zł (nic nadzwyczajnego dla tych co mają DUON i cene energii w taniej taryfie 0,13zł)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #1426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dokładnie bo mówimy tu o procentach nie o cenie.

    A przesył i opłaty to niemal 50% ceny prądu.

  7. #1427

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Myślisz , że jak węgiel podrożeje to energia elektryczna nie ? A skąd w Polsce ją masz ? Myślisz, że ruski wtedy nie podniesie ceny gazu ? Wszystko będziesz szło w górę tak jak do tej pory.
    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Tak sobie tłumacz liwko. Historia pokazuje co innego. nie mam zamiaru się spierać któryś raz z kolei. Już twój kolega aruterek miał takie swoje podobne teorie co ty , oczywiście jego wszystko prawda i najlepsze. Z czasem pewnie kadencje na forum skończysz jak on
    Jak zawsze u Ciebie ciężko z wiedzą,cyferkami i z kalkulatorem...

    Poniżej cena ekosyfu w 2007r
    Cytat Napisał kaczorek. Zobacz post
    zasobnik 150 l słabo ocieplony (groszek po 380 pln)
    Cena ekosyfu dzisiaj:
    Cytat Napisał szelest1 Zobacz post
    Kupowałem po 810
    Policz o ile % cena ekosyfu wzrósła w przeciągu 8lat

    Teraz prąd:
    Cena kWh w 2006r:
    Cytat Napisał Jezier Zobacz post
    U ciebie wygląda to następująco
    dzień 0,1483+0,1689+0,0442=0,3614 zł netto=0,440908 zł brutto
    noc 0,1077+0,0321+0,0442=0,184 zł netto=0,22448 zł brutto
    Cena kWh obecnie:
    Cytat Napisał Bobromil Zobacz post
    Wg Energa brutto: z przesyłem: droższa to 0,6950 zł. Tańsza 0,3278 zł (brutto)
    Policz o ile % zdrożał prąd w przeciągu 9lat

    Prosiłbym o Twoje wnioski w tej sprawię oraz z satysfakcją usłyszę "dobra,nie mam pojęcia,gadam głupoty i będę słuchał lepiej wiedzących"
    Rustin,nie wstydź się,męską rzeczą dla chłopa z jajami jest przyznać się do błędu,bo historia faktycznie pokazuje co innego
    I proszę mnie nie obrażać bo zgłoszę trójkąta

    A teraz możecie trójkątować,że mój styl wypowiedzi jest zły
    Ostatnio edytowane przez zaś tam ktosik ; 05-11-2015 o 16:57

  8. #1428
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ale tak jest.. w dodatku prąd można produkować se słońca, z atomu itp. a wegiel.. drzewnym chyba nie opłaca się palić..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #1429

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    I poleciał raporcik na cymbała, chorego psychicznie który nie potrafi żyć bez forum i ciągle zakłada kąta klony.

    mam jedno pytanie, dlaczego tak mało ludzi ogrzewa dom prądem ?
    Dlaczego... ponieważ generalnie uważa się że grzanie prądem jest drogie. Ja też tak niegdyś myślałem gdy siedziałem w tradycyjnych rozwiązaniach i mało interesowałem się rozwiązaniami energooszczędnymi. Wierzyłem generalnie w to co mi mówiono tu i tam a i prądem grzanie to był absurd. ale jak człowieka pochłonęły rozwiązania pro ekologiczne i energooszczędne tak zaczęło się okazywać że prąd bywa najtańszy. Ale trzeba wiedzieć jak to zorganizować. Prądem grzaniem będzie drogie jak nie będziemy szanować kwh. Trzeba wiedzieć jak to robić. Potem okazuje się, że można grzać dom nawet 3 razy taniej niż gazem. Są mieszkania 60m2 które płacą po 3,2 tys zł za grzanie za sezon a mogłyby ogrzać się za poniżej 1 tys zł. Grunt to odpowiednie technologie dobrane do danej sytuacji.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #1430
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    mam jedno pytanie, dlaczego tak mało ludzi ogrzewa dom prądem ?
    przecież to proste.. odpowiedzią jest tytuł mojego dziennika ..
    a serio - bo trzeba od początku nastawić się na takie grzanie czyli ozc, izolacja, WM, itp. a w obiegowej opinii prąd to najdroższe medium - owszem, ale przy drogiej taryfie.. ja w taniej płacę 0.2424 za kWh brutto (wszystko, przesył, jakościowe i co tam jeszcze).. za cały zeszły sezon (pierwszy, więc z pewnymi błędami) zużycie wyszło 8282kWh - i cos około 1400 kWh za CWU - wszystko 2ga taryfa.. czyli razem 2,5 tysiąca rocznie.. sąsiedzi za 4 tony węgla płacą 3600 rocznie.. i mam spokój.. a co do prądu to nie ma możliwości żeby zdrożał o kilkaset procent jak np. olej opałowy.. jakby co mam rurki w płycie, ale póki co nie mam zamiaru ich odpalać, kable grzeją wystarczająco a mam "tylko" 7kW na cały dom..
    pewnie jakbym mial las to bym drewnem palił ale nie mam.. poza tym jestem leniwy i nie chce mi sie z szuflą i wiadrem biegać
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  11. #1431

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    przecież to proste.. odpowiedzią jest tytuł mojego dziennika ..
    a serio - bo trzeba od początku nastawić się na takie grzanie czyli ozc, izolacja, WM, itp. a w obiegowej opinii prąd to najdroższe medium - owszem, ale przy drogiej taryfie.. ja w taniej płacę 0.2424 za kWh brutto (wszystko, przesył, jakościowe i co tam jeszcze).. za cały zeszły sezon (pierwszy, więc z pewnymi błędami) zużycie wyszło 8282kWh - i cos około 1400 kWh za CWU - wszystko 2ga taryfa.. czyli razem 2,5 tysiąca rocznie.. sąsiedzi za 4 tony węgla płacą 3600 rocznie.. i mam spokój.. a co do prądu to nie ma możliwości żeby zdrożał o kilkaset procent jak np. olej opałowy.. jakby co mam rurki w płycie, ale póki co nie mam zamiaru ich odpalać, kable grzeją wystarczająco a mam "tylko" 7kW na cały dom..
    pewnie jakbym mial las to bym drewnem palił ale nie mam.. poza tym jestem leniwy i nie chce mi sie z szuflą i wiadrem biegać
    Ile płacisz w droższej taryfie? tzn. stawka ze wszystkimi opłatami?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #1432
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ile płacisz w droższej taryfie? tzn. stawka ze wszystkimi opłatami?
    w droższej jest 0.7487 brutto ze wszystkim..
    do tego opłaty miesięczne parę zł ale nie pamiętam ile ale to wszyscy płacą..
    żeby była jasność - ja nie "ewangelizuję" że tylko prąd itp. ale namawiam żeby policzyć rzetelnie ile będzie nas kosztować każdy rodzaj ogrzewania - rzetelnie to znaczy nawet komin, powierzchnię do składowania opału jeśli paliwo stałe, koszt przyłącza gazu, piec, koszty instalacji, przeglądów gwarancyjnych itp.
    bez uprzedzeń że to to nie bo nie.. łącznie z prądem, olejem, zakupem hektara lasu i traktora itp. ocieplenie i okna każdy robi i tak jak najlepsze więc zakładam że tu będzie jednakowy wydatek..
    ja zrobiłem sobie kalkulację i wyszło mi źe CWU grzeję grzałką zwykłą choć miała być po pierwszym sezonie PC PP - ale koszt roczny grzania grzałką 436 zł brutto wyszło (1802 kWh nie 1400) więc wyjdzie około 200zl rocznie oszczędności.. za pompę musiałbym zapłacić 3500 (hewalex do cwu bez zbiornika bo mam) - czyli jakieś 15 lat.. chyba tyle nie wytrzyma bez usterek.. a grzałka kosztuje 80zł jak ją szlag trafi..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #1433

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    ja w taniej płacę 0.2424 za kWh brutto (wszystko, przesył, jakościowe i co tam jeszcze).. za cały zeszły sezon (pierwszy, więc z pewnymi błędami) zużycie wyszło 8282kWh - i cos około 1400 kWh za CWU - wszystko 2ga taryfa.. czyli razem 2,5 tysiąca rocznie.. sąsiedzi za 4 tony węgla płacą 3600 rocznie.. i mam spokój.. a co do prądu to nie ma możliwości żeby zdrożał o kilkaset procent
    Cytat Napisał rustin Zobacz post

    mam jedno pytanie, dlaczego tak mało ludzi ogrzewa dom prądem ?
    rustin,przyswoiłeś i zrozumiałeś co pisał _artur_ czy czujesz się przez niego obrażony i wprowadzony w błąd ?

  14. #1434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A przesył i opłaty to niemal 50% ceny prądu.
    no już nie manipuluj
    opłaty stałe ponoszą wszyscy
    a grzejąc 100% w taniej taryfie, powinieneś mieć mniej niz te 33% (bo przesył w 2T jest taniutki) Ja nie mam 100% w 2T i dlatego przyjąłem te 33%, bo mniej więcej tak to u mnie wygląda

    ceny prądu już ktos podał dla 2 taryf, ja pamiętam też wpisy w kbaba, on gromadził dane dla G11


    tyle że to jest średnia cena za 1kwh z faktur - ale i widać że węgiel do ogrzewania domów podrożał znacznie bardziej niż energia elektryczna
    jak ktoś używa G12/G12w to ten wzrost ceny był sporo mniejszy

    i chętnie usłyszałbym rustin od ciebie słowo komentarza nt tych danych (w tym jednym zgadzam się z A72 ))
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #1435

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    mam jedno pytanie, dlaczego tak mało ludzi ogrzewa dom prądem ?
    to chyba oczywiste
    taka jest obiegowa opinia, a statystyczny polak to idiota i nie potrafi posługiwać sie kalkulatorem, na co dowodów można znaleźć mnóstwo, także na tym forum

    @oszczednyGrzes - u mnie z Duonu wychodzi 1T=0,7092 a 2T=0,183
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #1436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post

    tyle że to jest średnia cena za 1kwh z faktur - ale i widać że węgiel do ogrzewania domów podrożał znacznie bardziej niż energia elektryczna
    jak ktoś używa G12/G12w to ten wzrost ceny był sporo mniejszy
    Jak dokładnie to analizujemy to pasuje porównac ceny węgla o tej samej kalorycznosci, podawanie ze w 2007 węgiel kosztował 380 zł/t, a obecnie 820 zł/t bez podania jaki wegiel i z której kopalni to trochę za mało. Te ceny to na pewno nie mediana cen w okresach porównawczych, porównywanie cen węgla który ma wiele gatunków to nie jest prosta sprawa w odroznieniu od cen energii, chociaz i w tym przypadku ten wzrost nie jest jednakowy u poszczegolnych dystrybutorów i sprzedawców.

  17. #1437

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jak dokładnie to analizujemy to pasuje porównac ceny węgla o tej samej kalorycznosci, podawanie ze w 2007 węgiel kosztował 380 zł/t, a obecnie 820 zł/t bez podania jaki wegiel i z której kopalni to trochę za mało. Te ceny to na pewno nie mediana cen w okresach porównawczych, porównywanie cen węgla który ma wiele gatunków to nie jest prosta sprawa w odroznieniu od cen energii, chociaz i w tym przypadku ten wzrost nie jest jednakowy u poszczegolnych dystrybutorów i sprzedawców.
    oj przestań się czepiać
    wystarczy spojrzeć na stary wątek z 2006
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5ca-cena/page2

    o, mam
    Cytat Napisał Wojtek86 Zobacz post
    Moje teorytyczne obliczenia, robione na szybko
    http://www.kwsa.pl/index.php?m=38&ind=1&menu=3

    Retopal z kopalni PIAST II kosztuje 8,30 za worek 25 kg, czyli na tonę przypada 40 worków = w sumie 332 zł

    Przy założeniu, że Warszawa oddalona jest od Woli (gdzie znajduje sie kopalnia PIAST II) o 313 km, a koszt transportu wynosi 1,50 zł/km ( tyle mi policzono, ale ja mieszkam 15 km od kopalni )
    to:

    (313 x 2) x 1,5 = 939 zł

    Przy zakupie 6 ton groszku ( mniejszą ilość się nie opłaca) w workach mamy:
    6 x 332 = 1992 zł

    W SUMIE:
    939 zł + 1992 = 2931 zł ( czyli 488,50 za tone)

    Obliczenia są teorytyczne, przy większych ilościach opłaca się znacznie bardziej, więc może warto dogadać się z sąsiadem
    workowany retopal kosztował w sierpniu 2006 332zł/t
    dzisiaj workowany retopal kosztuje 713,40zł/t
    https://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/paliwa_ekologiczne
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #1438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    I poleciał raporcik na cymbała, chorego psychicznie który nie potrafi żyć bez forum i ciągle zakłada kąta klony.

    mam jedno pytanie, dlaczego tak mało ludzi ogrzewa dom prądem ?
    Większość ludzi, zamiast pomyśleć przed budową buduje energochłonne dworki, pózniej wstawia w nie kocioł, bo przecież "węgiel najtańszy"

    Bo ludzie nie zdają sobie sprawy, ze tania taryfa to jakieś 33grosze za kWh i nawet przy prądzie bytowym przynosi ona oszczędności.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Bo ludzie nie zdają sobie sprawy, ze tania taryfa to jakieś 33grosze za kWh i nawet przy prądzie bytowym przynosi ona oszczędności.
    Tauron ma za 26,4 gr/kWh (g12w)

  20. #1440

    Domyślnie

    jeśli wszyscy by mieli ocieplone budynki i piece/kotły z podajnikiem to smog np w Krakowie i innych miastach byłby znacznie mniejszy......
    jednakże to nie spalanie w piecach jest bolączką dużych miast tylko samochody .....i to najbardziej ciężarowe....
    ruch uliczny wzrósł w ciągu ostatnich 15 lat ponad dwukrotnie
    sam palę węglem tj. miałem....ponieważ koszty mam przez to małe wrecz bardzo małe ....(900-1050 zł - 2,8-3,5t miału na cały rok CO i CWU zimą oraz CWU poza sezonem grzewczym)
    a dom nie aż taki mały....165 m2 + 84 m2 piwnicy
    także nie zanieczyszczam aż tak powietrza .....gdyż myślę że więcej emituje jedna ciężarówka jeżdżąca po polskich drogach

    przyszłością jest energia elektryczna uzyskiwana w różny sposób... i w przyszłości ja również na nią przejdę...ale nie teraz

Strona 72 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony