dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nie mogę spłukać wody

    Witam,

    gdy dziś spuszczałem wodę w toalecie nie mogłem wcisnąć spustu. Po zdjęciu pokrywy w wodzie leżał jeden element (na zdjęciu poniżej jest luzem). Akurat z takim typem spłuczki nie miałem styczności i nie mogę wymyślić jak działa ten mechanizm... Czy ktoś pomoże i podpowie gdzie ta część powinna być, albo ma jakąś instrukcję jak działa tego typu spłuczka?

    Pozdrawiam






  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ten luźny element to pływak który zamyka dopływ wody w spłuczce kiedy się napełni wodą.
    Ze zdjęcia nie wiele wynika i nie poradzę Tobie w kwestii gdzie go zamontować ale spróbuj drogą dedukcji. Masz ślady po wodzie (osad) przyłóż mniej więcej do lini z jednej i z drugiej strony i coś tam Ci wyjdzie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    To nie jest żaden pływak. Pływak to jest pojemniczek po lewej stronie mało widoczny. Spróbuj włożyć przycisk bez dekla do tej rurki na górze i spuść wodę. Wywal tą chusteczkę. Oglądnij wszystko dokładnie. Może to być końcówka zaworu zamykającego w spłuczce ale wówczas by ci woda lała się cały czas.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Pisząc pływak miałem na myśli właśnie to co na pierwszych 2-ch zdjęciach jest widoczne po lewej stronie bo właściciel tematu pisał o luźnej części. A na 3-im zdjęci jest wyraźnie przycisk do spłuczki ale właściciel, żeby zdjąć pokrywę musiał to przecież odkręcić więc sądziłem, że wie co to i jak to się zakłada (skoro zdjął). Sprężynka nachodzi na tenże czpień od spodu (najprawdopodobniej 99%) a ta trzecia część to chyba zawieszka do otwierania zaworu.

  5. #5

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że to pływak? Mi się wydaje, że to element, który gdzieś pasuje właśnie do tej głównej części na zdjęciach... Jak klikam ten przycisk do spuszczania wody, jest on za krótki i nie dochodzi do całego mechanizmu, żeby podciągnąć ten dzwon, który właśnie tam spuszcza wodę.


    Tutaj jeszcze zdjęcie całego mechanizmu od tyłu.


    A czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie swojej spłuczki?


    Ta chusteczka jest tam po to, żeby ten element luźny nie wpadł mi do tej dziury..

  6. #6

    Domyślnie

    Spróbuj włożyć przycisk bez dekla do tej rurki na górze i spuść wodę.
    Ta rurka bez dekla nie dochodzi do całego mechanizmu i właśnie nie mogę jej spuścić.

    Tutaj mam jeszcze zdjęcie jak ten elementy połączyłem ze sobą. Niby pasuje, ale to nie powinno tak być, ponieważ potem nie założę tej ceramicznej pokrywy...

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Podaj typ spłuczki (markę)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony