dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 153
  1. #21

    Domyślnie

    Masz ten gaz? Czy nie?
    Jeśli masz, grzej nim.
    Jeśli nie, prąd taniej.
    Skąd Ci wyszło 5k za gaz?
    Minimum to 10k, u mnie mam rurę za płotem i całkowity koszt z instalacją w domu to przeszło 12k/zł.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Masz ten gaz? Czy nie?
    Jeśli masz, grzej nim.
    Jeśli nie, prąd taniej.
    Skąd Ci wyszło 5k za gaz?
    Minimum to 10k, u mnie mam rurę za płotem i całkowity koszt z instalacją w domu to przeszło 12k/zł.
    No właśnie jeszcze nie mam przyłącza i nie wiem czy je wykonywać...chyba odpuszczę.
    A wyszła mi cena z tego, że na dzień dzisiejszy moja gazownia oświadcza na papierze, że gaz to i owszem mi przyłączą - tak gdzieś za rok może półtora i nawet za darmo zrobią rozbudowę sieci, tylko policzą sobie 2 tysie za przyłącze + po 75 zeta za każdy nadliczbowy metr ponad 15mb. Tych dodatkowych jest ze 25, to razem prawie 4, a do tego jeszcze komin z kwasówki to kondensiaka to liczę razem 5 tyś.
    Tak mi się wydawało, że to zaniżona cena, bo dojdzie jeszcze cała instalacja w domu. Ale 12k to za dużo.
    Tak czy siak to za drogo i chyba nie założę gazu. Najwyżej zostawię komin w kotłowni i kiedyś się dostawi piecyk na drewno.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Niby czemu wyższe rachunki za prąd? Jeżeli już, to raczej niższe, bo cenę prądu w II taryfie zawyżyłeś,
    Chyba nie - u mnie w PGE w II taryfie jest po 0,35 zł. Tematu zmiany operatora jeszcze nie ogarniałem.

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    przy zmianie przyzwyczajeń (zmywarka, pranie , kiedy tylko się da w taryfie II) większość bytowego prądu zużywasz w II, tańszej.
    Ale nie zagrzeję sobie obiadu na indukcji w godzinach, w których nie ma mnie w domu. I w ogóle odkurzyć też muszę po południu... tak samo TV.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Chyba nie - u mnie w PGE w II taryfie jest po 0,35 zł. Tematu zmiany operatora jeszcze nie ogarniałem.



    Ale nie zagrzeję sobie obiadu na indukcji w godzinach, w których nie ma mnie w domu. I w ogóle odkurzyć też muszę po południu... tak samo TV.
    Zmywarkę, pralkę można w nocnej.
    Mieszkasz i wiesz ile teraz wychodzi.
    W sumie to 2/3 możesz mieć w drogiej z bytowego, by się opłaciło.
    Wracając do gazu.
    3 lata temu za licznik gazownia chciała 2k. Teraz nie wiem.
    Projekt około półtora tysiąca, robocizna 3k (tyle wyliczyła mi firma) za instalację w domu + rura od licznika. Kondensat coś około 5-6k + coroczny przegląd 250zł w okresie gwarancji.
    Jak nic przekracza 12k.
    To u mnie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #25

    Domyślnie

    Jedna kWh z gazu dla 100% sprawności wynosi około 25-27gr. Dolicz coroczny przegląd za 200-250zł i koszt przyłącza.
    Kocioł z kospela masz za 2,8k wypasiony bojler na CWU za 1 do 1,2k + przepływowy podgrzewacz lub mały bojler do kuchni za 500 zł.
    Różnicy w cenie w porównaniu do przyłącza gazu z kotłem itd masz na poziomie 7,5k na korzyść prądu.
    Podlicz cenę prądu z Taurona (30gr/kWh w nocnej) czy Duona (20gr).
    Przy dużym domku normalnie ocieplonym na gazie zyskasz za x lat.
    Ceny na dziś są korzystniejsze dla prądu. Za kilka lat, nie wiadomo.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    3 lata temu za licznik gazownia chciała 2k. Teraz nie wiem.
    Projekt około półtora tysiąca, robocizna 3k (tyle wyliczyła mi firma) za instalację w domu + rura od licznika. Kondensat coś około 5-6k + coroczny przegląd 250zł w okresie gwarancji.
    Jak nic przekracza 12k.
    To u mnie.
    Ten kondensat można za 3,5k (Junkers Cerapur smart cośtam) - mam taki od 2 lat i gdzieś tak tyle kosztował. Reszta nie wiem,ale na pewno razem kupa kasy.

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jedna kWh z gazu dla 100% sprawności wynosi około 25-27gr. Dolicz coroczny przegląd za 200-250zł i koszt przyłącza.
    Według mnie w taryfie W2 to jest 2,18zł brutto za m3, czyli 2,18/9,72 = 0,22zł/kWh z gazu. A sprawność rzeczywista to nie wiem...z 85% średnio. Czyli będzie 0,26zł ale dla faktycznej sprawności. Co do przeglądu, to ja płacę taniej i go trochę olewam, ale fakt - koszty są. Koszt przyłącza OGROMNY.

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Kocioł z kospela masz za 2,8k wypasiony bojler na CWU za 1 do 1,2k + przepływowy podgrzewacz lub mały bojler do kuchni za 500 zł.
    Różnicy w cenie w porównaniu do przyłącza gazu z kotłem itd masz na poziomie 7,5k na korzyść prądu.
    Za 3 tyś da się zrobić wszystko w zbiorniku 800L działającym jako bufor, który działa.
    Opis tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...or-ciep%C5%82a

    Ja bym powiedział, że 5 tyś, ale to i tak dużo.

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Podlicz cenę prądu z Taurona (30gr/kWh w nocnej) czy Duona (20gr).
    Przy dużym domku normalnie ocieplonym na gazie zyskasz za x lat.
    Ceny na dziś są korzystniejsze dla prądu. Za kilka lat, nie wiadomo.
    Właśnie. Ja liczyłem ceny przesyłu z mojego rejonu energetycznego, ale cenę samej energii wziąłem z obecnego rachunku - czyli dzienną.
    Wyszło mi 0,64 i 0,35 odpowiednio w dzień i w nocy, a się okazuję że wyjdzie sporo taniej. Teraz jakoś mi wyszła cena nocna w Enei, która u mnie prąd dostarczy, oraz przesył w moim rejonie 0,22 w nocy i 0,57 w dzień. Toż to sprawność pewno min 95%, abo i wiencej.

    Czyli przekonałeś mnie. Kiedyś Tomasz Brzęczkowski pisał takie cudowne opowieści, że prądem taniej a wszyscy się skręcali ze śmiechu i oburzenia. Pisał też, że wentylację robi się na kanałach 60-70mm średnicy i był ten sam odzew. A teraz wszyscy robią wentyle w ten sposób.
    Wygląda na to, że z prądem będzie podobnie.

  7. #27

    Domyślnie

    U mnie obecnie w2 z rocznego rachunku z czerwca wynosi za gaz przeszło 2,9zł od m3.
    Zużycie coś około 360m3/rok.
    Znajomy przy w3 1550m3 zapłacił 2,3zł/m3.
    Teraz ceny podnieśli.
    Metr gazu to około 9,7kWh przy 100% sprawności. Zapytaj gazowców jaki jest gaz. Niestety nie zawsze tak samo kaloryczny. Widać to na palnikach przy kuchence gazowej w kuchni i czasie gotowania.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie obecnie w2 z rocznego rachunku z czerwca wynosi za gaz przeszło 2,9zł od m3.
    Zużycie coś około 360m3/rok.
    Wg ost fakt tar W-1.1 GZ50 w 2013r Z/Z 701,85zł/283m3=2,48zł/m3
    Przy prądzie w tar G11 mnie gaz się opłaca
    Prąd możecie liczyć jak Wam pasuje - faktury sprowadzą Was ma glebę.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 05-01-2014 o 21:57

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Wg ost fakt tar W-1.1 GZ50 w 2013r Z/Z 701,85zł/283m3=2,48zł/m3
    Przy prądzie w tar G11 mnie gaz się opłaca
    Podałem z faktury zbiorczej całorocznej z czerwca. Sprawdź u siebie jak to wygląda.
    W2 jest od 300m3. Być może tak duża cena wychodzi z tego względu że przy 300m3 jest wyższa opłata stała.
    Gdyby to było 10000m3, cena jednostkowa byłaby mniejsza.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Podałem z faktury zbiorczej całorocznej z czerwca. Sprawdź u siebie jak to wygląda.
    W 2012 zmienili mi tar W-2 na W-1 wtedy było drożej Z/Z 808,05zł/249m3=3,2452zł/m3 (opłaty stałe były liczone wg tar W2), W tym roku zamierzam przejść z powrotem do tar W-2 - oddadzą tą nadpłatę. Za en el zapłaciłem wg ost fakt po 0,6002zł/kWh
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 05-01-2014 o 22:05

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    W moim przypadku działa to podobnie. Instalacja podłogowa wodna podłączona pod zbiornik co/cwu o pojemności 100/300. Ogrzewam grzałką eliko o mocy 7,5 KW. Koszt inwestycyjny w instalację ogrzewania i c.w.u. nie przekroczył 10 tys PLN.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Udaje Ci się na tak małym zbiorniku , przesunąć zapotrzebowanie w II taryfę? Grzejesz mocniej wylewkę?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Udaje Ci się na tak małym zbiorniku , przesunąć zapotrzebowanie w II taryfę? Grzejesz mocniej wylewkę?
    Zapomniałem dodać, że mam wylewkę o grubości 17cm, która właśnie eliminuje pojemność zbiornika. Zbiornik został zrobiony na zamówienie pod moją instalację, priorytetem jest c.w.u.
    Podłogę zasilam wodą o temp. 29 stopni, w domu cały czas 24 stopnie i pierwszy sezon grzewczy. 100% tania taryfa.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 05-01-2014 o 23:33

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    W 2012 zmienili mi tar W-2 na W-1 wtedy było drożej Z/Z 808,05zł/249m3=3,2452zł/m3 (opłaty stałe były liczone wg tar W2), W tym roku zamierzam przejść z powrotem do tar W-2 - oddadzą tą nadpłatę. Za en el zapłaciłem wg ost fakt po 0,6002zł/kWh
    Ale ani ja nie planuję, a nikt z tutaj piszących nie grzeje w CO w pierwszej taryfie. Kwota 0,60 zł za kWh to stanowczo za dużo.
    Ale poniżej 0,3 w taryfie nocnej ma mocno sens.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Po przeliczeniu kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych zrezygnowałem z gazu pomimo tego, iż mam go w ulicy.
    Czy ktoś bierze pod uwagę zużycie energii elektrycznej przez piec gazowy?
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 06-01-2014 o 17:58

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Witam serdecznie grzejących prądem,

    miałbym pytań kilka...

    1. czy na domek ~90m2 uż. do ogrzania samą podłogówką wodną wystarczy zbiornik (bojler) 1000L grzany II taryfą?
    2. czy taki bojler zagrzeje się przez noc ?
    3. Ktoś potrafi opisać zasadę działania takiej podłogówki (w jaki sposób woda ta jest rozprowadzana)

    Czy grzejąc wodę w II taryfie podgrzewana tez jest automatycznie woda w rurkach? Sorki jeśli te pytania są banalne, ale nie jest to moja działka...

    Planujemy, aby ciepła woda również była z bojlera z tym ze 150-200l (wg naszych wyliczen powinno to wystarczyć na 4 osobową rodzinę - na prysznic 5 min. idzie około 30 L wody). W domu nie chcemy w ogóle gazu. W kuchni mając zmywarkę planujemy przepływowy podgrzewacz, aby nie robić cyrkulacji.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Zapomniałem dodać, że mam wylewkę o grubości 17cm, która właśnie eliminuje pojemność zbiornika. Zbiornik został zrobiony na zamówienie pod moją instalację, priorytetem jest c.w.u.
    Podłogę zasilam wodą o temp. 29 stopni, w domu cały czas 24 stopnie i pierwszy sezon grzewczy. 100% tania taryfa.
    do tej pory chciałem uniknąć bufora ze względu na brak miejsca, ale taki mały bufor (100-200 L, 200 litrów to jakieś 10 kWh) może bym jakoś upchnął u siebie, przydałby się w największe mrozy i ewentualnie dla poprawienia komfortu. masę akumulacyjną mam jeszcze większą. rozumiem, że dom grzejesz grzałką w tym zbiorniku, ale jak tym sterujesz?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post
    Witam serdecznie grzejących prądem,

    miałbym pytań kilka...
    1. czy na domek ~90m2 uż. do ogrzania samą podłogówką wodną wystarczy zbiornik (bojler) 1000L grzany II taryfą?
    Wszystko zależy od tego jak duże zapotrzebowanie na ciepło ma Twój domek. Zbiornik 1000l grzany do 85C i przy podłogówce zasilane 35C, to ok 60 kWh zmagazynowanej energii. Po nagrzaniu w nocy , musi CI to starczyć na 6 godzin od 7 rano do 13 w południe, do 15 masz dwie godziny taryfy nocnej, gdzie bufor regenerujesz i to powinno Ci starczyć do 21, kiedy zaczyna się taryfa nocna. Zakładając, że założysz sobie do zbiornika grzałkę 12 kW, to w sumie w ciągu dnia masz do dyspozycji ok 60 + 2x12 = 84kWh "tańszej" energii. Aby zrównoważyć straty cieplne ( utrzymać temperaturę) możesz dostarczyć 84/14 = 6 kW mocy grzewczej w każdej godzinie ( jeżeli będzie to więcej - wyjdziesz już w droższą taryfę)
    To jak na 90m dobrze ocieplony dom, sporo

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post

    2. czy taki bojler zagrzeje się przez noc ?
    Wszystko zależy jak dużą dasz grzałkę. Ja na razie grzeję 12kW i daje radę zagrzać podłogę i bufor i jeszcze ma czas żeby "odpocząć" w nocy

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post

    3. Ktoś potrafi opisać zasadę działania takiej podłogówki (w jaki sposób woda ta jest rozprowadzana)

    Czy grzejąc wodę w II taryfie podgrzewana tez jest automatycznie woda w rurkach? Sorki jeśli te pytania są banalne, ale nie jest to moja działka...
    Analogicznie jak w podłogówce zasilanej każdym innym źródłem i to jest wg mnie jej przewaga nad kablami, bo daje możliwośc modernizacji i zastąpienia jej w przyszłości dowolnym źródłem gdyby ceny prądu oszalały.
    U mnie w bufor wsadzone są dwie grzałki , każda po 12 kW, z tego idzie to na zawór mieszający, z głowicą termostatyczną , który wypuszcza na podłogę 35C. Zasada jest prosta.

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post
    Planujemy, aby ciepła woda również była z bojlera z tym ze 150-200l (wg naszych wyliczen powinno to wystarczyć na 4 osobową rodzinę - na prysznic 5 min. idzie około 30 L wody). W domu nie chcemy w ogóle gazu. W kuchni mając zmywarkę planujemy przepływowy podgrzewacz, aby nie robić cyrkulacji.
    90 m dom, to ile tych rurek raptem będziesz miał do tej kuchni żeby się jeszcze w przepływówkę bawić Pamiętaj, że zalety II taryf odczujesz, kiedy maksymaklną ilośc energii będziesz odbierał w taryfie nocnej. Przepływówka działająca w droższej taryfie, moze w rezultacie okazać się dużo droższa niż nawet ewentualna cyrkulacja
    Ostatnio edytowane przez Przewas ; 12-01-2014 o 18:10

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    do tej pory chciałem uniknąć bufora ze względu na brak miejsca, ale taki mały bufor (100-200 L, 200 litrów to jakieś 10 kWh) może bym jakoś upchnął u siebie, przydałby się w największe mrozy i ewentualnie dla poprawienia komfortu. masę akumulacyjną mam jeszcze większą. rozumiem, że dom grzejesz grzałką w tym zbiorniku, ale jak tym sterujesz?
    Ten mój zbiornik jest w zasadzie do cwu a ogrzewanie spiąłem razem stosując zbiornik w zbiorniku. Grzałka znajduje się minimalnie poniżej środka zbiornika (grzałka 7,5KW z termostatem). Sterowanie na zasadzie zegar metron+stycznik trójfazowy.
    W dolnej części zbiornika następuje podmieszanie za pomocą pompy która znajduje się przy rozdzielaczu. Mam także w dolnej części zbiornika zainstalowany termostatyczny zawór mieszający. Zbiornik w rozmiarze 66x200 wyprodukowany na zamówienie przez Termicę. Zbiornik c.w.u oraz dodatkowa wężownica ze stali nierdzewnej. Ocieplenie z twardej pianki poliuretanowej. Cena 4800zł. Dla porównania podobny zbiornik acv 8000zł.
    Mam jeszcze 2 dodatkowe wolne króćce 1'' do podłączenia piecyka kominkowego z płaszczem wodnym o mocy 4KW, ale na razie stoi i się nudzi.
    Moja kotłownia to przejście z domu do garażu. Ilości ciepła jak na razie nie brakuje a grzałka elektryczna wykorzystuje na tę chwilę 50% swojej mocy, to znaczy grzeje średnio od 5 do 6 godzin w 10 godzinnym cyklu nocnym i dziennym II taryfy. Dom grzeję od października, pierwszy sezon grzewczy.
    Wybrałem taki sposób ogrzewania ze względu na to, iż nie jestem w stanie stwierdzić, że zawsze będę ogrzewał dom oraz c.w.u samą energią elektryczną. Koncepcje były naprawdę różne i myślę, że wybrałem system prosty i niezawodny. Ktoś powie pewnie, że kable grzejne byłyby prostsze, owszem ale problem c.w.u. musiałbym także rozwiązać, gdzie przy 5 osobach w domu, w tym 3 kobietach, tej wody naprawdę sporo zużywamy.
    Zauważyłem, że ludzie kombinują nawet poprzez łączenie kabli grzejnych razem z wężami wodnej podłogówki, jednocześnie komplikując tylko system grzewczy i wchodząc w dodatkowe koszty inwestycyjne.
    Wodne ogrzewanie podłogowe można uznać za uniwersalny system grzewczy, ponieważ można poprzez ten system przenieść potrzebne kwh z każdego źrodła ciepła.
    Pewne i rzetelne jest stwierdzenie, że budynek mieszkalny powinien się kojarzyć właśnie z powierzchnią mieszkalną a nie z maszynownią z 10 pompkami, regulatorami czy też składem opału. Polecam wszystkim ogarnięcie wszystkiego na chłopski rozum, poprzez co będziecie mieli więcej zaufania do siebie i własnych przekonań a mniej do instalatorów i kombinatorów, którzy zrobią wszystko aby wycisnąć z Waszej kieszeni jak najwięcej. Po sowitej zapłacie znikają a to co spłodzili zostawiają Nam na kolejne długie lata.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 14-01-2014 o 19:36

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Ten mój zbiornik jest w zasadzie do cwu a ogrzewanie spiąłem razem stosując zbiornik w zbiorniku. Grzałka znajduje się minimalnie poniżej środka zbiornika (grzałka 7,5KW z termostatem). Sterowanie na zasadzie zegar metron+stycznik trójfazowy.
    W dolnej części zbiornika następuje podmieszanie za pomocą pompy która znajduje się przy rozdzielaczu. Mam także w dolnej części zbiornika zainstalowany termostatyczny zawór mieszający. Zbiornik w rozmiarze 66x200 wyprodukowany na zamówienie przez Termicę. Zbiornik c.w.u oraz dodatkowa wężownica ze stali nierdzewnej. Ocieplenie z twardej pianki poliuretanowej. Cena 4800zł. Dla porównania podobny zbiornik acv 8000zł.
    Mam jeszcze 2 dodatkowe wolne króćce 1'' do podłączenia piecyka kominkowego z płaszczem wodnym o mocy 4KW, ale na razie stoi i się nudzi.
    Moja kotłownia to przejście z domu do garażu.
    ten zegar to programator czasowy, z tego co wyczytałem w sieci. ale co dalej? jakoś kontrolujesz temperaturę w buforze? co z załączaniem pompy obiegowej CO? jakiś regulator pokojowy czy pogodowy?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony