dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 153
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    czy któryś z użytkowników pochwali się swoją instalacją grzewczą opartą na II taryfie i buforze ciepła?
    jakie rachunki przychodzą i jak to się w ogole ma do "taniego ogrzewania"?

  2. #82
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post
    czy któryś z użytkowników pochwali się swoją instalacją grzewczą opartą na II taryfie i buforze ciepła?
    jakie rachunki przychodzą i jak to się w ogole ma do "taniego ogrzewania"?
    Wejdź na temat grzejących prądem,tam jest kilku z buforem i grzałkami.
    A jakie wychodzą rachunki to zalezy od Twojego domu ile zużyje energii na ogrzewanie.
    Koszt 1kWh w gliwickim Tauronie to 0,29zł,a ile kWh zużyjesz tak jak mówilem,zależy od domu i jego zapotrzebowania na cieplo.
    W moim domu na ogrzewanie grzejąc prądem zużyłbym ok.5000kWh czyli ok.1500zł,grzany już 2 sezony.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-06-2015 o 14:36

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post
    czy któryś z użytkowników pochwali się swoją instalacją grzewczą opartą na II taryfie i buforze ciepła?
    jakie rachunki przychodzą i jak to się w ogole ma do "taniego ogrzewania"?
    Ja mam taką instalację o jaką pytasz, uruchomiłem ją 21 listopada do celów wykończeniowych, jeszcze nie mieszkam W instalację puszczam wodę o temp ok. 16 st.C w domu temperatura oscyluje 13,5-14,5 st C . W pierwszym tygodniu do rozgrzania domu poszło 400 kWh później sytuacja się ustabilizowała i zużycie kształtuje się na poziomie 140-160 kWh tygodniowo. Dom wentyluję jeszcze grawitacyjnie otworami technologicznymi pomimo że tydzień temu uruchomiłem reku ale nie zrobiony jeszcze odpływ skroplin ( a reku na nieużytkowym poddaszu wczoraj minus 7). Do wczoraj zużycie 1598 kWh . Bufor mam o pojemności 800 l i grzeję go do 34 st.C w taniej taryfie dwoma grzałkami po 4,2 kW, i chyba obserwując stan obecny mógłbym jedną grzałkę spokojnie wyłączyć.Więcej prób technicznych ogrzewania porobię jak wyjdą ,,wykończeniowcy" ,przewidywana docelowo pogodówka z obniżeniem temperatury wody zasilającej po osiągnięciu zadanej temperatury powietrza w reprezentatywnym miejscu. Szacuję że docelowo po osiągnięciu temperatur mieszkalnych i dokończeniu robót izolacyjnych na strychu wzrost zużycia energii nie powinien przekroczyć 50%
    pozdrawiam kalizbi
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Badyl18
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalizbi Zobacz post
    Ja mam taką instalację o jaką pytasz, uruchomiłem ją 21 listopada do celów wykończeniowych, jeszcze nie mieszkam W instalację puszczam wodę o temp ok. 16 st.C w domu temperatura oscyluje 13,5-14,5 st C . W pierwszym tygodniu do rozgrzania domu poszło 400 kWh później sytuacja się ustabilizowała i zużycie kształtuje się na poziomie 140-160 kWh tygodniowo. Dom wentyluję jeszcze grawitacyjnie otworami technologicznymi pomimo że tydzień temu uruchomiłem reku ale nie zrobiony jeszcze odpływ skroplin ( a reku na nieużytkowym poddaszu wczoraj minus 7). Do wczoraj zużycie 1598 kWh . Bufor mam o pojemności 800 l i grzeję go do 34 st.C w taniej taryfie dwoma grzałkami po 4,2 kW, i chyba obserwując stan obecny mógłbym jedną grzałkę spokojnie wyłączyć.Więcej prób technicznych ogrzewania porobię jak wyjdą ,,wykończeniowcy" ,przewidywana docelowo pogodówka z obniżeniem temperatury wody zasilającej po osiągnięciu zadanej temperatury powietrza w reprezentatywnym miejscu. Szacuję że docelowo po osiągnięciu temperatur mieszkalnych i dokończeniu robót izolacyjnych na strychu wzrost zużycia energii nie powinien przekroczyć 50%
    pozdrawiam kalizbi
    Witaj kalzibi!
    Minęło już troszkę czasu - czy mógłbyś przybliżyć temat bufora i pracy grzałek? Jak to się spisuje?
    Zaczynam budowę domu i ten temat jest mi jeszcze daleki ale mimo chciałbym wiedzieć jak to się spisuje w praktyce
    Pozdrawiam i Wesołych świąt
    Z273a na górce

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj Badyl18 !
    Z systemu ogrzewania jesteśmy zadowoleni.
    Największa zaleta to bezobsługowość ,grzałki załączają się tylko w taniej taryfie ,
    wybrany system można zawsze podpiąć pod inne źródło energii jak pompa ciepła ,fotovoltaika czy nawet gaz. Nie występuje efekt stygnącej podłogi i uczucie chłodu. natomiast jest duża bezwładność podnoszenie i obniżanie temperatury wymaga czasu ,jedni uznają to za wadę inni za zaletę, trudno jest ustawiać niewielkie różnice temperatur w poszczególnych pomieszczeniach, ogrzewanie tego typu najlepiej jest wysterować raz dla całego domu, u mnie chodzi w systemie mieszanym pogodowo-pokojowym.
    zużycie energii na ogrzewanie kształtuje się jak niżej
    październik -641kWh
    listopad -755 kWh
    grudzień -965 kWh
    styczeń -1200 kWh
    luty - 943 kWh
    marzec-680 kWh
    Razem sezon - 5184 kWh
    Bufor z grzałkami tania taryfa PGE 34 gr /kWh 104 m kw powierzchni ogrzewanej
    Pozdrawiam kalizbi
    Ostatnio edytowane przez kalizbi ; 21-04-2017 o 22:20
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Badyl18
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź
    Co do metody ogrzewania miałem taki mętlik w głowie że zaczynałem od własnego zbiornika na Propan po PC aż do kabli.
    Chciałbym być przygotowany na ewentualne zmiany w cenach i w razie W móc podpiąć nawet piec na węgiel (czego bardzo bym nie chciał) i szyszkami z lasu ogrzać dom
    Mam jednak jeszcze pytanie - czy masz kominek który ewentualnie wspomaga instalację? Co z CWU ? Posiadasz osobny zasobnik?
    Co do samego domku to Z273a i pozwolenie dostaliśmy 2 dni temu i że tak powoli rozpędzam tą machinę
    Pozdrawiam!
    Z273a na górce

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z kominka zrezygnowałem na rzecz ,,kozy" dla ewentualnego grzania w przypadku dłuższego zaniku prądu lub dla palenia
    z przyjemności. Kominek z płaszczem wodnym i podpięciem do instalacji grzewczej w niedużym nowoczesnym i dobrze
    ocieplonym domu uważam za niepotrzebną komplikację oraz stratę pieniędzy, w przypadku zaniku prądu taki układ nie działa.
    Ciepłą wodę mam z bojlera 140l grzanego tylko w tanim prądzie.
    Masz bardzo fajny projekt domu, przy dobrym ociepleniu koszty ogrzewania będą nieduże bez względu na źródło energii
    Pozdrawiam
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Badyl18
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalizbi Zobacz post
    Masz bardzo fajny projekt domu, przy dobrym ociepleniu koszty ogrzewania będą nieduże bez względu na źródło energii
    Pozdrawiam
    Dziękuję
    Dlatego też nie chciałbym robić z domu maszynowni z masą czujników, pompek i innych dodatków tylko dlatego by mieć w nim ciepło. Wciąż chodzi mi po głowie PC P-W ale koszt zwrotu inwestycji jest tak wysoki że opłacalność jest niska.
    Będę miał małą kotłownię w której będzie nie tylko bufor, ale też odkurzacz centralny, pralka i zamrażarka także muszę to wszystko dobrze zaplanować.
    W każdym razie gdyby ktoś jeszcze mógł pochwalić się wynikami z takiego ogrzewania to chętnie poczytam
    PS. Póki co jadę zamówić materiał na domek
    Pozdrawiam!
    Z273a na górce

  9. #89
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KamilaKarol

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Podbijam temat.
    Jest działka, mam wyciąg z mpzp iiiii gazu nie ma i nie będzie, a nawet już go nie chcę, pompa ciepła - kosztowna inwestycja, olej odpada, ogólnie ekologicznie - kotły na paliwo stałe odpadły, zostaje prąd i kominek. U znajomych ostatnio widziałam bufor ciepłą 2500l podpięty pod kocioł na drzewo, sama podłogówka, bufor grzeje też bojler na cwu, fajna sprawa.
    Pierwszy raz usłyszałam słowo bufor, i zaczęłam drążyć. Przeczytałam kilkanaście opinii i widzę same zalety, tylko - czy rachunki za prąd mnie nie zjedzą?
    Jak to jest u was. Wiem, że dużo zależy od domu, izolacji, nawyków mieszkańców.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilaKarol Zobacz post
    U znajomych ostatnio widziałam bufor ciepłą 2500l podpięty pod kocioł na drzewo, sama podłogówka, bufor grzeje też bojler na cwu, fajna sprawa.
    2,5t wody to ciągle mało (a 2,5m3 to ogromny, jak na domek jednorodzinny, bufor) w porównaniu do 25t betonu.
    Do tego bufor oddaje ciepło tam, gdzie go nie potrzebujesz - więc generuje straty.
    Żeby wykorzystywać bufor potrzebujesz wodnej podłogówki i kotła elektrycznego. Drogie i awaryjne rozwiązanie w porównaniu do kabli grzewczych. Duży bufor też trochę kosztuje.

    Chyba, że się upieracie przy kaloryferach - wtedy bufor to mus przy grzaniu w t2.

  11. #91

    Domyślnie

    Kable grzejne to droga w jedną stronę - grzanie już tylko prądem. No i nie można ich dawać pod meblami żeby podłogi nie przegrzać.
    Rezygnując z kominka i bufora zostaje więcej na PC, która zwróci się szybciej.

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Bufor jest świetny Nie potrzeba piecyka elektrycznego, bo w buforze są grzałki odpowiedniej mocy (115,- zł za 8kW) i otwarta droga do PC lub PV. CWU obsługuje wężownica w buforze.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilaKarol Zobacz post
    Witam
    Podbijam temat.
    Jest działka, mam wyciąg z mpzp iiiii gazu nie ma i nie będzie, a nawet już go nie chcę, pompa ciepła - kosztowna inwestycja, olej odpada, ogólnie ekologicznie - kotły na paliwo stałe odpadły, zostaje prąd i kominek. U znajomych ostatnio widziałam bufor ciepłą 2500l podpięty pod kocioł na drzewo, sama podłogówka, bufor grzeje też bojler na cwu, fajna sprawa.
    Pierwszy raz usłyszałam słowo bufor, i zaczęłam drążyć. Przeczytałam kilkanaście opinii i widzę same zalety, tylko - czy rachunki za prąd mnie nie zjedzą?
    Jak to jest u was. Wiem, że dużo zależy od domu, izolacji, nawyków mieszkańców.
    EP.
    Kominek i prąd, na razie ok.
    Musisz mieć kominek by obniżyć ep. Chyba że robisz pasywniaka.
    Pnb z tego roku, lub zeszłego.
    Niestety.
    Lepiej wejðź w pompę ciepła, zrezygnuj z kominka.
    Kominki także kosztują trochę $$$. Chyba że idziesz po taniości i z własnym wykonaniem.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Kominki także kosztują trochę $$$. Chyba że idziesz po taniości i z własnym wykonaniem.
    Jak ma być do EP, to może być używana koza za 1K zł. Wizualnie wyglądają dużo lepiej, niż nowe paskudy za 5 czy 10K zł (oczywiście de gustibus). Technicznie też nie taka straszna - ale brak dolotu trochę "psuje" wizerunek energooszczędnego domu. Ale coś mi się wydaje, że to może być nawet zaleta, że wywali ciepłe powietrze z pomieszczenia przez komin - bo w dobrze ocieplonym domu jest spora szansa, że koza przegrzeje pomieszczenie w którym stoi.

    Więć grzanie prądem (cała instalacja za 12K zł razem z bojlerem), nawet jak doliczymy do niego kozę i komin (z 5K zł) a nawet klimę (za 3K zł) to dalej jest o co najmniej kilkanaście tysięcy złotych tańsza, od systemu grzewczego opartego na PC PW. A i koszt prądu jak będziemy korzystać z klimy i kozy nie będą takie straszne, jak pokazywałyby wyliczenia ogrzewania w 100% prądem. No i zawsze taka koza to backup na okoliczność braku prądu.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Więć grzanie prądem (cała instalacja za 12K zł razem z bojlerem), nawet jak doliczymy do niego kozę i komin (z 5K zł) a nawet klimę (za 3K zł) to dalej jest o co najmniej kilkanaście tysięcy złotych tańsza, od systemu grzewczego opartego na PC PW. A i koszt prądu jak będziemy korzystać z klimy i kozy nie będą takie straszne, jak pokazywałyby wyliczenia ogrzewania w 100% prądem. No i zawsze taka koza to backup na okoliczność braku prądu.
    U mnie koszt podłogówki(125m2), tz rurki folie, złączki, rozdzielacze, to 5 tys.
    Koszt dodatkowych złączek i rur pex w piwnicy + koszt kotła czyli grzałki w rurce, do tego sterownik pokojowy, licznik, pompa itd, tysiąc zł.
    Koszt podłogówki z kotłem i sterowaniem to 6k zł
    Plus minus.
    Do tego doliczamy styropian i wylewki.
    Do tego bojler, lub bufor. Zależy co potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 23-01-2018 o 23:00
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie koszt podłogówki(125m2), tz rurki folie, złączki, rozdzielacze, to 5 tys.
    Koszt dodatkowych złączek i rur pex w piwnicy + koszt kotła czyli grzałki w rurce, do tego sterownik pokojowy, licznik, pompa itd, tysiąc zł.
    Koszt podłogówki z kotłem i sterowaniem to 6k zł
    Plus minus.
    Do tego doliczamy styropian i wylewki.
    Do tego bojler, lub bufor. Zależy co potrzebne.
    Kaizen jest trochę zakręcony na kable. Zaraz zakwestionuje Twoje dane, lub wspomni o super sterowalności ogrzewania kablami w wylewce.
    I trzeba mu przyznać racje, że do grzania w II taryfie w zupełności wystarczają.
    A prawdą jest również, że wodna podłogówka to obecnie pod względem źródła najbardziej uniwersalny sposób dostarczania ciepła do pomieszczeń.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Zaraz zakwestionuje Twoje dane
    Pewnie, że chciałbym zobaczyć " koszt kotła czyli grzałki w rurce, do tego sterownik pokojowy, licznik, pompa itd, tysiąc zł."

    Co do ułożenia podłogówki - chciałbym dostać takie oferty. I pewnie niejeden na FM też. Bo informacje, które się tu pojawiają są 2x wyższe..

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    2,5t wody to ciągle mało (a 2,5m3 to ogromny, jak na domek jednorodzinny, bufor) w porównaniu do 25t betonu.
    .
    Wystarczajacy, tym bardziej, ze w odrożnieniu od betonu, mozna go podgrzac nawet do 70-80C, co zapewni komfortowe grzanie pomiedzy okresami taniego prądu.

    Podlogowkę bez kiwniecia palcem mialem za 52zl/m2
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-01-2018 o 10:04
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wystarczajacy, tym bardziej, ze w odrożnieniu od betonu, mozna go podgrzac nawet do 70-80C, co zapewni komfortowe grzanie pomiedzy okresami taniego prądu.
    Tylko przy podłogówce po co tak grzać pomieszczenie techniczne takim kaloryferem? Szkoda ciepła. To czysta rozrzutność która przy kaloryferach jest złem koniecznym. Ale przy podłogówce to zło zbędne.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Podlogowkę bez kiwniecia palcem mialem za 52zl/m2
    Cztery lata temu ceny były "troszeczkę" inne, niż teraz.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pewnie, że chciałbym zobaczyć " koszt kotła czyli grzałki w rurce, do tego sterownik pokojowy, licznik, pompa itd, tysiąc zł."
    Proszę:
    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Załącznik 402765
    To moje tymczasowe ogrzewanie, które miało dać radę przez dłuższy okres czasu.
    .
    Miałem problemy, teraz temperatury są ok.
    Używam na razie 2 z 3 grzałek/. więcej nie potrzeba. Zdjęcie robocze z dnia uruchomienia.
    W tej chwili sterownik pokojowy nie jest podłączony.
    Układem steruje czasomierz z obi za 10 zł plus stycznik no-name za 40zł.
    Mam już sterownik pokojowy wymieniony w tamtym wątku za około 170zł.
    Wszystkie elementy mam już skompletowane.
    Ceny na allegro możesz sprawdzić.
    Grzeję po 9 godzin na dobę.
    Ponadto mam kilka dużych dziur w izolacji.


    Edit.
    Proszę kliknąć w załącznik lub w cytowany post. Pojawi się zdjęcie jeśli aktualnie nie jest widoczne.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-01-2018 o 15:42
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony