dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krislord

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rokietnica
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    126

    Domyślnie izolacja termiczna na styku polaci dachowej ze scianą szczytowa

    Witam
    Murarze nie dali na zakonczeniu scian szczytowych warstwy styropianu. juz mam polozony dach wiec poprawa tego jest dla nich nieco problematyczna - musza wyciac czesc bloczków i wkleic izloacje - tlumacza sie tym ze nie dali styropianu bo w rysunku tego nie ma.

    Mozecie mi pomoc w odczytaniu przekroju b-b w ktorym moim zdaniem jest widoczna warstwa ocieplenia na scianie szczytowej? co oznaczaja pionowe izolacje widoczne na ryskunku? - jedna to zewnetrzne ocieplenie a ta od wewnatrz budynku?

    bede wdzieczny za opinie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj b-b.JPG
Wyświetleń:	433
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	222591  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To niech jeszcze odszkodowanie zapłacą ! za zmarnowany materiał!

    Mozecie mi pomoc w odczytaniu przekroju b-b w ktorym moim zdaniem jest widoczna warstwa ocieplenia na scianie szczytowej? co oznaczaja pionowe izolacje widoczne na ryskunku? - jedna to zewnetrzne ocieplenie a ta od wewnatrz budynku?
    Ta druga to izolacja od środka ściany szczytowej, ja bym to rozebrał do poziomu stropu ! i zastąpił płytą OSB ... będzie taniej niż robienie izolacji
    na czymś co przypomina balkon tylko ustawiony jest w pionie !
    to nic że jest izolacja, to dopiero połowa sukcesu ! tak czy siak będzie mostek termiczny, duży nie duży ... ale nie potrzebny.

    Oczywiście że na rysunku jest izolacja nad ścianą szczytową, niech "murarze" nie pier ... głupot.
    Moja rada taka rozebrać i dać ślepą ścianę z płyty... równo z późniejszą izolacją ścian !

    Ot tak jak byś pół grzejnika zabrał z domu ... niby pierdoła ... ale puki czas można się tego tanio pozbyć.
    Co innego jak byś miał poddasze do samej kalenicy.

    Widzę że projektant świetny ... balkon w na ten czas bez izolacji termicznej ?
    Pewnie już jest to tylko zostaje oizolować to jaką 10cm izolacją .
    Zależy jaki wymiar balkonu ... ale co najmniej druga połowa grzejnika z domu won ...
    i jeszcze parę pierdołek ... i uzbiera się ... z 2 kW mocy !
    puki to można bez większych kosztów załatwić ...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanko co do konieczności połączenia izolacji skosów (wełna) z izolacją pionową zewnętrzną (styro). Moja ekipa obmurowała murłatę od strony zewnętrznej cegłą "wieńcówką" i dodatkowo zaprawą "podjechali" niemalże pod samo deskowanie. Planuję dać 30-35 cm wełny w skosy, krokwie 16cm, zostawię szczelinę pomiędzy wełną, a deskowaniem 3 cm.
    Teoretycznie jest czas żeby te cegły wyciąć, aczkolwiek może to być kłopotliwe z uwagi na krokwie.
    Proszę o opinię.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131228_133900.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	232084

    ups.. zdjęcie się przekręciło do pionu podczas wstawiania.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baps

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Witam. Mam pytanko co do konieczności połączenia izolacji skosów (wełna) z izolacją pionową zewnętrzną (styro). Moja ekipa obmurowała murłatę od strony zewnętrznej cegłą "wieńcówką" i dodatkowo zaprawą "podjechali" niemalże pod samo deskowanie. Planuję dać 30-35 cm wełny w skosy, krokwie 16cm, zostawię szczelinę pomiędzy wełną, a deskowaniem 3 cm.
    Teoretycznie jest czas żeby te cegły wyciąć, aczkolwiek może to być kłopotliwe z uwagi na krokwie.
    Proszę o opinię
    .
    Witaj w klubie
    Czyżby ta sama ekipa budowała? Czeka Cię trochę kucia. A scianę szczytową masz ocieploną czy też do samych desek podciągniętą?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał baps Zobacz post
    Witaj w klubie
    Czyżby ta sama ekipa budowała? Czeka Cię trochę kucia. A scianę szczytową masz ocieploną czy też do samych desek podciągniętą?
    Cześć. Nie wiem czy ta sama ekipa. U mnie ekipa P. Mietka z naszej wspólnej okolicy. Ogólnie nie mam do nich większych zastrzeżeń, ale chłopy starej daty to budują po staremu. U mojego szwagra w Twojej wiosce inna ekipa robiła i też tak obmurowali, a nawet gorzej bo kładli te cegły wieńcowe na czarnej foli tak że cegła jest "przymurowana" do murłaty. U mnie chociaż folię wywinęli także oddziela murłatę od tych cegieł wieńcowych. Czyli mówisz, że klops i trzeba to kuć. Lepiej teraz niż później - mam czas, docieplać poddasze będę latem.
    Co do skosów to na szczytach mam wsadzony stryo 5 cm i deskowanie dotyka styro, a nie bezpośrednio szczytów, tak jak na zdjęciu poniżej. Myślę, że tak jest dobrze, chociaż to zasługa ludzi od dachu i chwała im za to. Murarze krzyczeli, że to niepotrzebne - chcieli sobie ułatwić robotę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131228_134700.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	232216

    Kurczę, muszę poszukać zdjęć z prawidłowego wykonania tego elementu. Biorąc pod uwagę, że zamierzam zostawić szczelinę powietrzną pomiędzy deskowaniem, a wełną (3 cm) to powierzchnia styku warstwy wełny z styropianem elewacji będzie raczej niewielka, tyle co wejdzie wełny nad murłatą, a pod szczelinę powietrzną. A może zostawić tak jak jest tylko pomiędzy murłatę, a tą cegłę wieńcową wepchać wełnę?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baps

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post

    Kurczę, muszę poszukać zdjęć z prawidłowego wykonania tego elementu. Biorąc pod uwagę, że zamierzam zostawić szczelinę powietrzną pomiędzy deskowaniem, a wełną (3 cm) to powierzchnia styku warstwy wełny z styropianem elewacji będzie raczej niewielka, tyle co wejdzie wełny nad murłatą, a pod szczelinę powietrzną. A może zostawić tak jak jest tylko pomiędzy murłatę, a tą cegłę wieńcową wepchać wełnę?
    No to jednak u mnie inna ekipa budowała ale błąd dokładnie ten sam. Pewnie to popularna metoda w naszych stronach
    Jeśli zostawisz tak jak jest to policz sobie powierzchnię tej cegły- 8cm razy długość tych ścian i wyjdzie Ci powierzchnia mostka. Jak skujesz, to po pierwsze się go pozbędziesz a po drugie bedziesz miał miejsce na wlożenie wełny, bo przecież styropian będzie czołowo przyklejony do ściany i te 8cm na wełne ci zostanie. Wysokość murłaty to pewnie około 14 cm, więc ta powierzchnia styku wcale nie będzie taka mała. I tak masz lepiej bo chociaż szczyty ocieplone.
    Ostatnio edytowane przez baps ; 29-12-2013 o 18:55

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    5 cm styro to tak jakby tego nie bylo. widze ze dazysz do pasywnosci, ale z takimi bledami ktore widzisz i nie poprawiasz to ciezko bedzie. tam powinno byc minimum tyle co miedzy krokwiami. poszukaj wpisow kolegi "czolgisty" mam nadzieje, ze sie nie obrazi za nowy nick, czesto o tym pisal i nawet b. ciekawy rysunek umiescil.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    5 cm styro to tak jakby tego nie bylo. widze ze dazysz do pasywnosci, ale z takimi bledami ktore widzisz i nie poprawiasz to ciezko bedzie. tam powinno byc minimum tyle co miedzy krokwiami. poszukaj wpisow kolegi "czolgisty" mam nadzieje, ze sie nie obrazi za nowy nick, czesto o tym pisal i nawet b. ciekawy rysunek umiescil.
    może i mało ale szczytów już nie będę demontować. do pasywności na siłę nie dążę - zbyt wiele błędów od samego początku ale tak to jest jak najpierw zaczyna się budowę a potem zdobywa wiedzę. cóż może następnym razem pójdzie lepiej

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Dobrze, ze jestes tego swiadomy
    Zycze powodzenia

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baps

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    może i mało ale szczytów już nie będę demontować. do pasywności na siłę nie dążę - zbyt wiele błędów od samego początku ale tak to jest jak najpierw zaczyna się budowę a potem zdobywa wiedzę. cóż może następnym razem pójdzie lepiej

    Tego właśnie nie potrafię zrozumieć. Po co zdobywać tą wiedzę? Nie można się przecież znać na wszystkim!
    Jak kupuję samochód, telewizor czy laptopa to nie wnikam w proces produkcyjno-konstrukcyjny - po prostu ma dobrze działać.
    Tego samego oczekuję też po firmach, które zatrudniam na buodwie - ja zarabiam i płacę a wykonawcy są od tego, żeby się na swojej pracy znali i wykonywali ją solidnie. Niestety, w realu wygląda to jak wygląda. U mnie na budowie w pełni zadowolony jestem tylko z elektryka (bo robiliśmy razem i on ZAWSZE uzgadniał wszystkie rozwiązania) i hydraulika, choć z nim też musiałem stoczyć bój o rozsunięcie rurek z ciepłą i zimną wodą tak, żeby zimna rurka niepotrzebnie nie wychładzała ciepłej. Pozstałe ekipy nie dość, że popełniły mniejsze lub większe błędy to nawet dochodziło do tego, że robili coś na własną rękę bo "tak się przecież zawsze robiło". Najgorsze jest to, że nawet podpisanie szczegółowej umowy nic nie daje bo i tak wykonawca robi sobie co chce i liczy na to, że inwestorowi nie będzie się chciało włóczyć po sądach. I niestety często mają rację.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    @baps. też ostatnio o tym rozmyślam i szlag mnie trafia że oczy niszczę po nocach na forum bo mam totalny brak zaufania do ekip wszelakiej maści. wszystko trzeba kontrolować i pasowałoby być cały czas na budowie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tego właśnie nie potrafię zrozumieć. Po co zdobywać tą wiedzę? Nie można się przecież znać na wszystkim!
    Jak kupuję samochód, telewizor czy laptopa to nie wnikam w proces produkcyjno-konstrukcyjny - po prostu ma dobrze działać.
    tylko zobacz kto tworzy auta ? kto nadzoruje, nie jakiś pan miecio z wiem w ręku tylko inż ... Ty masz sprawdzony produkt .... wiadome co nowe to będzie weryfikacja.

    Najgorsze jest to iż nie robienie tak tych ścian jest tańsze !! mniej pustaków mniej izolacji- też zależy gdzie jest ostatni strop.
    Jeśli dom jest parterowy i będzie strych tylko na ciuchy, to płyta OSB ... i a izolację siup od razu na strop .
    To co widzę jadąc autem.... zgroza !
    A czemu tak ? ponieważ leśne dziadki (inż "kiero budowy" ) nie reaguje ! ma w du .
    Projekt też kicha ! ważne iż ława ma 40 wymiarów zamiast poświęcić czas na dopracowanie detali.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    tylko zobacz kto tworzy auta ? kto nadzoruje, nie jakiś pan miecio z wiem w ręku tylko inż ... Ty masz sprawdzony produkt .... wiadome co nowe to będzie weryfikacja.

    Najgorsze jest to iż nie robienie tak tych ścian jest tańsze !! mniej pustaków mniej izolacji- też zależy gdzie jest ostatni strop.
    Jeśli dom jest parterowy i będzie strych tylko na ciuchy, to płyta OSB ... i a izolację siup od razu na strop .
    To co widzę jadąc autem.... zgroza !
    A czemu tak ? ponieważ leśne dziadki (inż "kiero budowy" ) nie reaguje ! ma w du .
    Projekt też kicha ! ważne iż ława ma 40 wymiarów zamiast poświęcić czas na dopracowanie detali.
    mało tego. wielu moich znajomych chwaliło się jakich to mieli super kierowników, którzy na budowie się nie pojawiali i "nie przeszkadzali". Na koniec zgarnęli 1 tys zł i podpisali papiery. Ja im na to, że ich w na własne życzenie w ch...ja zrobili. Mój to chociaż przyjeżdżał zbrojenia oglądać za tą samą kasę. Nawet parę razy coś wypatrzył. Przecież kontrola ekipy budowlanej przez kogoś znającego się na rzeczy leży jak najbardziej w interesie inwestora. Szok, jakie niektórzy mają podejście do tematu.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  14. #14

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku. Mam takie pytanie. Strop poddasza użytkowego i jednocześnie strychu to płyta OSB. Pod nim, od strony pokoi pod sufitem mam jętki a między nimi 15 cm wełny i na nich jeszcze 15 cm w poprzek na zabudowie. Podobnie na ścianach skośnych - 30 cm wełny. Ale zastanawiam się czy ta płyta OSB powinna być ocieplona od strony strychu, który generalnie jest nieużytkowy ale mam tam 15 cm wełny między krokwiami. Pytanie bierze się stąd, iż nie wiem czy pokój nie przemarza od strony strychu, gdzie temperatura jest około 6 stopni na plusie?. Są tam również ściany szczytowe ( Porotherm 24) ocieplone od zewnątrz styro 15 cm ale nie ocieplone od wewnątrz na strychu. Czy warto te ściany też ocieplić. Czy mają one negatywny wpływ na temperaturę na poddaszu a więc w części mieszkalnej ? Dziękuję.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Ocieplenie powinno mieć ciągłość. Szczyty od góry zaizolowane?

  16. #16

    Domyślnie

    Szczyty ok. Zastanawiam się tylko nad sensem izolacji ścian szczytowych od wewnątrz strychu. Jeżeli tam jest 5-7 stopni to zastanawiam się czy to nie jest przenoszone w dół domu?. Dzięki za odp.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Izolacja w skosach/suficie powinna łączyć się z izolacją zewnętrzną ścian.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mój to chociaż przyjeżdżał zbrojenia oglądać za tą samą kasę.
    no jak zna ekipie i widział nie raz nie dwa ok ... ale ja bym z nieznanymi ludźmi nie robił eksperymentów.

    Szczyty ok. Zastanawiam się tylko nad sensem izolacji ścian szczytowych od wewnątrz strychu. Jeżeli tam jest 5-7 stopni to zastanawiam się czy to nie jest przenoszone w dół domu?. Dzięki za odp.
    Nie wiem co dokładnie miało to oznaczać, jeśli to iż "zimno wnika głębiej" to zły kierunek.
    Zawsze energia wędruje od wyższego stanu tj od wyższej temperatury do niższej.

  19. #19

    Domyślnie

    Może ktoś dać zdjęcie jak powinno wyglądać połączenie izolacji ścian z poddasza. Szczyty z betonu komórkowego dochodzą u mnie do deskowania (szczelina 1 cm)

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał bernikle Zobacz post
    Może ktoś dać zdjęcie jak powinno wyglądać połączenie izolacji ścian z poddasza. Szczyty z betonu komórkowego dochodzą u mnie do deskowania (szczelina 1 cm)
    zobacz jeden z moich postów powyżej, jest tam zdjęcie. szczyty akurat mam zrobione prawidłowo poza tym że teraz zamiast 5cm dałbym 10 cm styro

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony