dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kenny30

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    4

    Domyślnie ekogroszek online - ostrzeżenie przed oszustami www.czarne-zloto.pl

    Cześć wszystkim,
    to jest mój pierwszy post, ponieważ założyłem konto aby przestrzec wszystkich i znaleźć potencjalnych innych pokrzywdzonych.
    Nie doszukałem się jakiegoś rankingu dostawców lub postów ostrzegających więc zakładam nowy.
    Przestrzegam przed zakupami w sklepie www.czarne-zloto.pl.
    Złożyłem u nich zamówienie 9 grudnia na 1 tonę ekogroszku Pieklorz KWK "Bobrek-Centrum" oryginalnie workowanego w kopalni.
    Po wcześniejszym kontakcie mailowym i upewnieniu się, że węgiel mają na składzie i że dostawa zajmie 3 dni robocze złożyłem zamówienie i zapłaciłem przelewem. Po tygodniu pisania maili i otrzymywaniu różnych zapewnień, że groszek już jedzie lub że nie wyrabiają z dostawami bo ilość zamówień ich przerosła kontakt się urwał, na maile przestali odpisywać a telefony podane na stronie milczały.
    Wysłałem im rezygnację z umowy zawartej przez internet i wezwanie do zwrotu pieniędzy, aktualnie czekam aż minie 14 ustawowych dni roboczych, które maja na zwrot pieniędzy a potem pozostaje zgłoszenie do Mazowieckiej Izby Handlowej i ostatecznie skierowanie do sądu.
    Jeśli ktoś też został oszukany przez ten sklep to proszę o kontakt poprzez forum. Myślę, że jest nas więcej bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że sklep naraził się na poważne kłopoty za 850PLN.

    Na stronie sklepu piszą, że sprzedają też opał stacjonarnie więc może jest ktoś z Tomaszowa Maz. kto jest ich klientem w realu, dane firmy:
    DAR-GAZ Dariusz Jabrzyk
    ul. Ludowa 62
    Tomaszów Mazowiecki.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli sprzedawca chce żeby zapłacić przed dostawą to logiczne jest że coś kombinuje,ja wszystko co zamawiam przez internet zamawiam z płatnością przy odbiorze i nie mam takich kłopotów,jest trochę drożej ale warto zapłacić za święty spokój.

  3. #3

    Domyślnie

    Google w sumie znajduje tylko twoje wpisy "uwaga..."
    Malutkie firmy to zazwyczaj adres zameldowania właściciela, skład to raczej większa rzecz potrzebująca placu... więc skoro nie jest za tym domem, to? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.JPG
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	233578
    Ostatnio edytowane przez bolek_bolecki ; 06-01-2014 o 20:55

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kenny30

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    4

    Domyślnie

    nie zgodzę się z Tobą - wiele razy kupując coś w sieci płaciłem z góry i nigdy nie spotkała mnie podobna sytuacja a kupuję przez internet wszystko co jest możliwe już kupę lat - od jakiś pierdół do np. akwarystycznych po wyposażenie kuchni do domu o wartości kilku tysięcy złotych. Ja się nie żalę w pierwszym poście tylko chcę przestrzec potencjalnych klientów, pieniądze odzyskam, zajmie mi to tylko niestety trochę czasu ale może uda się komuś innemu uniknąć kłopotów.
    Bolek - oglądałem przez gogla tą lakalizację, ja sam pracuję w firmie, która siedzibę ma gdzie indziej a działalność operacyjną prowadzi gdzie indziej - tu może być podobnie - ktoś firmę rejestruje w domu a plac wynajmuje, ale dzięki za zainteresowanie
    Ostatnio edytowane przez kenny30 ; 06-01-2014 o 21:10

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko zdaje się że ten drugi adres powinien być zgłoszony i podany do informacji.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kenny30

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    4

    Domyślnie

    może tak - tego nie wiem, dla mnie jako klienta zamawiającego przez sieć z dostawą do domu adres ich skladu był nieistotny - no ale już zgłosiły się inne pokrzywdzone osoby i zaczynamy działać

  7. #7

    Domyślnie

    Zgodzę się kupno przez internet wartościowych rzeczy jest opłacalne, wiele elementów do remontu domu właśnie tak zakupiłem jednak niczego co ważyło by więcej niż około 100 kg kurierem nie było mi wysyłane. Glazura, terakota, panele i owszem kurierem płacąc firmie kurierskiej jak za zborze tym samym większe gabaryty ( wanna przesyłka 90 PLN )
    Ale wysyłać kurierem tonę ekogroszku... a firma właśnie tę formę wysyłki preferuje ( a nie o dziwo dojazd własny ), to musiało być skazane na jakieś niepowodzenie. Zastanawiam się czy nie taniej było wynająć przyczepkę 2 osiową i przejechać się z Wieliczki do Bytomia i osobiście w kopalni zrobić zakupy

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ale wysyłać kurierem tonę ekogroszku... a firma właśnie tę formę wysyłki preferuje ( a nie o dziwo dojazd własny ), to musiało być skazane na jakieś niepowodzenie. Zastanawiam się czy nie taniej było wynająć przyczepkę 2 osiową i przejechać się z Wieliczki do Bytomia i osobiście w kopalni zrobić zakupy
    Głupoty piszesz za przeproszeniem. Ja dużo rzeczy w sieci kupuję i nie widzę nic dziwnego kupowania produktów przysyłanych spedycją na paletach. Duże AGD kupowałem przez sieć, gdzie ryzyko znacznie większe niż przy zakupie ekogroszku.

    Co do tej firmy - ja jestem z Tomaszowa ale tego składu nie kojarzę,chociaż na swojej stronie pisali o sprzedaży face to face. Poza tym zalukaj tutaj http://regon.info/1305402/dar-gaz-jabrzyk-dariusz/ Gość prowadzi firmę od października 2013 więc doświadczenia nie ma i albo nie daje rady organizacyjnie/logistycznie albo to przekręt
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu77 Zobacz post
    Głupoty piszesz za przeproszeniem. Ja dużo rzeczy w sieci kupuję i nie widzę nic dziwnego kupowania produktów przysyłanych spedycją na paletach. Duże AGD kupowałem przez sieć, gdzie ryzyko znacznie większe niż przy zakupie ekogroszku.
    Masz rację... przepraszam, zapomniałem że duże AGD waży około 1 tony, pakowane jest w worki po 25 kg i wysyłane jest z naklejką "uwaga szkło".

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kenny30

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    4

    Domyślnie

    obawiam się, że to jednak ta ostatnia opcja czyli przekręt - jesli tylko nie wyrabiałby logistycznie to myslę, że dałby znać albo odebrał chociaż telefon a tymczasem cisza, najlepsze jest to, że odezwał sie do mnie człowiek, który zrobił u nich zakupy już po tym, jak sprawa została zgłoszona na policję - nasze służby działają tak szybko, że nawet po zgłoszeniu oszustwa zostaa oszukani kolejni ludzie sic!

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem czego się spodziewałeś ale po 1 zgłoszeniu nie zablokują witryny internetowej i nie pojadą pod wskazany adres aby przesłuchać właściciela. Twoja sprawa musi nabrać mocy urzędowej ( zakurzyć się ) aż ktoś kiedyś ją umorzy za niską szkodliwość społeczność.

    Swoją drogą domena www.czarne-złoto.pl została zarejestrowana "przed chwilą"
    created: 2013.12.03 13:00:55
    last modified: 2013.12.03 13:00:56
    renewal date: 2014.12.03 13:00:55

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie wiem czego się spodziewałeś ale po 1 zgłoszeniu nie zablokują witryny internetowej i nie pojadą pod wskazany adres aby przesłuchać właściciela. Twoja sprawa musi nabrać mocy urzędowej ( zakurzyć się ) aż ktoś kiedyś ją umorzy za niską szkodliwość społeczność.
    hehe, ale Kolega pojechał ))

  13. #13

    Domyślnie

    Ja tylko niosę pomoc

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mi gościu wisi kasę za węgiel od września 2012.
    Cała procedura trwa do teraz.
    Ze 3 tygodnie temu otrzymałem dopiero klauzulę wykonalności z sądu gospodarczego, trzeba było znaleźć komornika prawie w drugim zakątku kraju, wczoraj wysłałem dokumenty a kiedy to się skończy i jak to tylko Bozia wie.
    Ilu ludzi do tej pory zrobił w konia ?
    Taka nasza Polska rzeczywistość.

  15. #15

    Domyślnie

    Ten gosciu??? z tego linka???

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Ten gosciu??? z tego linka???
    Nie.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony