dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wysokość ław

    Jakie w projektach macie wysokości ław fundamentowych? Dom z poddaszem użytkowym 10x11, ściany Porotherm 25cm - brak szkód górniczych. Czy wymiar ław 60 x 30 cm jest wystarczający ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Pytanie nie rozumiem.

    Masz w projekcie podane wymiary ławy, je na podstawie badań gruntu może skorygować adaptujący. Korekta najczęściej dotyczy szerkości nie wyskości.

    Odpowiadając wprost na pytanie wyskość 30 jest typowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Wymiar domu mam taki sam z poddaszem i piwnica pod polowa domu lawy schodkowe w projekcie 70x40 i takie zrobiłem, grubość sciany poroton 30cm.
    Ostatnio edytowane przez toma1 ; 11-01-2014 o 20:06

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Wymiarowanie ław fundamentowych odbywać sie powinno ze względu na rodzaj gruntu i konstrukcje domu oraz przekazywanych obciążeń. W gotowych projektach są one przewymiarowane bo zakładają mniejkorzystne grunty. W Twoim przypadku można powiedzieć, że podany przez Ciebie przekrój ławy wydaje się standardowym i nie rażą te wymiary.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekatomek Zobacz post
    Jakie w projektach macie wysokości ław fundamentowych? Dom z poddaszem użytkowym 10x11, ściany Porotherm 25cm - brak szkód górniczych. Czy wymiar ław 60 x 30 cm jest wystarczający ?
    u mnie w projekcie byly 50*40. tak jak mowia inni, na podstawie badan geologicznych gruntu dostosowuje sie szerokosc law.

    ja w koncu zrobilem plyte fundamentowa
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hubnik

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-997
    Posty
    30

    Domyślnie

    wymiar ok!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony