dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Ok będę szukal tego swistka z tym numerem jakies tam papiery mi zostały ale dużo tez wyrzuciłem obym znalazł.

  2. #22

    Domyślnie

    Nr zestawu masz podany na takiej niewielkiej (A5) karteczce "Przedłużenie gwarancji" ja nie znalazłem tej kartki więc telefon do Hewalexa powiedzieli abym zadzwonił do instalatora i aby podał mi nr. faktury na krórą on brał zestaw od nich czy innej hurtowni. Telefon do instalatora okazało się że ma w kompie wpisane wszystkie zestawy jakie montował odnalazł się też mój. Oczywiście nie obyło się bez kilku telefonów do Hewalexa bo ciągle starali mi się wcisnąć ten zestaw za 199 PLN bo instalator zarejestrował zestaw który instalował, ale regulamin jasno mówi że chodzi o datę rejestracji z programie przedłużenia gwarancji i wyjścia nie mieli tylko po n-tym telefonie coś zmienili w bazie i system "sprzedał" mi sprzęt za 30 PLN ( 10 +20 PLN kurier ) a dodatkowe 29 PLN/rok płatne po 1 sprawdzeniu sprzętu przez instalatora.

    P.S. numerek to około 5-7 znaków głównie liter.

  3. #23

    Domyślnie

    Ekontrol dotarł i został podłączony.
    Pierwsze wrażenia spełnia swoje zadanie pokazuje praktycznie na żywo wszelkie informacje z kolektorów niestety jest wiele niedoróbek / niedopracowań:
    1) urządzenie zlicza tylko statystyki przesłane na serwer przez ekontrol, w sterownikach pamięć sięga na około miesiąc wstecz niestety dane te nie zostały wyeksportowane na serwer hewalexa.
    2) wszelkie wykresy temperatury obrazują okres około 2h jeśli chcesz sobie zmienić musisz ustawiać godzinę z dokładniejszą do 30 minut.

    Generalnie jak za 10 PLN zakup opłacił się.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.JPG
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	240654  
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 04-02-2014 o 09:36

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pemek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam kupiłem ekontrol za 10zl ,po podłaczeniu według instrukcji nie moge sie z nim połączyc siec moja go nie widzi dioda zielona miga,co jakis czas zapali sie na stale i dalej mruga ,dioda żółta pali sie caly czas dioda czerwona wogóle sie nie pali chyba ze trzeba cos poustawiac w sterowniku mogłbym prosic o pomoc

  5. #25

    Domyślnie

    A czy w twojej sieci masz włączony serwer DHCP, czy sterownik ma ustawione na routerze/serwerze wyjście na świat?

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pemek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    26

    Domyślnie

    mam liveboxa 2 to jak to ustawic

  7. #27

    Domyślnie

    Jeśli pali się żółta pali oznacza brak komunikacji pomiędzy sterownikiem solarów a modemem ekontrol. Też miałem z tym spore problemy.
    Sprawdź czy zadziała z podłączony rezystorem dołączonym do zestawu z ekontrolem. Jeśli dobrze pamiętam powinien być podłączony przy sterowniku od solarów. Jeśli masz sterownik GH26 uważaj w instrukcji źle są oznaczone złącza A i B ( sprawdź na opisie na płytce drukowanej w samym sterowniku ).
    na 99,9% zamieniłeś kable w którymś z miejsc steronik / ekontrol.
    Jeśli chodzi liveboxa ma włączone DHCP więc modem pobierze IP tylko wtedy gdy sterownik nawiąże połączenie z sterownikiem od solarów.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pemek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    26

    Domyślnie

    Sprawdziłem w kartoniku co dostałem ekontrol nie było zadnego rezystora i sprawdziłem połaczenie ze sterownikiem i powinno byc dobrze podłaczone a dalej nie działa a sterownik mam G422-P07, w sterowniku ustawiłem predkosc transmisji 38400, Adres fizyczny: 2 ,
    Adres logiczny: 2 jak w instrukcji na stronie Hewalexa chyba ze trzeba cos jeszcze zmienic
    Ostatnio edytowane przez pemek ; 09-03-2014 o 06:58

  9. #29

    Domyślnie

    Miałem taki sam zestaw i rezystor był w zestawie ale w końcu uruchomiłem bez rezystora bo z nim był jakiś problem. sprawdz dokładnie może gdzieś ten rezystor Ci wypadł?
    Adresy poprawne 2 i 2

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pemek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    26

    Domyślnie

    Raczej nie było tego rezystora w komplecie ,ale u Ciebie działa bez niego ,to co wina lezy po stronie sterownika

  11. #31

    Domyślnie

    Tak u mnie uruchomił się bez tego rezystora. Wina będzie w podłączeniu sterownika i modułu ekontrol np. gdzieś zamienione kable / ewentualnie samo złącze RS485 w sterowniku solarnym są 4 złączki tylko 2 się podłącza.
    Zrób foty podłączenia wstaw tutaj to może coś znajdziemy

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pemek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    26

    Domyślnie

    No i zaskoczył ekontrol wsio ładnie lata wina byla po mojej stronie podłaczyłem wszystko dobrze tylko zapomniałem aktywować usługę pozdrawiam i dziekuje za pomoc

  13. #33

    Domyślnie

    Wiele z opcji pokazywania w module mogła by być zrobiona lepiej, ale chyba Hewalex nie bierze się zbyt specjalnie za ich poprawę:

    1) na wykresie słupkowym widać że solary pracowały z jakąś mocą - która nie jest wprost powiedziała przedziałka jest co 5kWh więc możemy tylko zakładać że było to około 12kWh ( przedziałka 10-15kWh ) i gdyby tak było było by OK jednak producent wolał zrobić 10,71 - 15,14kWh i dynamicznie się to zmienia. Można wypluć wykres słupkowy i taki sam w pliku pdf. Ale aby zrobić konkretne dane w xls`ie to już nie.

    2) Moc chwilowa pobierana przez pompę w zależności od aktualnego czasu raz podana jest liczba naturalna w postaci "0 W" a raz "0,00W"

    3) godzina na sterowniku tu znów w zależności od humoru albo mamy aktualną, albo o godzinę wcześniejszą - zależy gdzie klikamy w tych zakładkach.

    4) opcja "wysyłania" sms`a i emaila o awariach... nigdzie nie są spisane te "awarię" ja chciałbym sms`a z informacją że solary się przegrzewają, że stagnacja, że max T2 osiągnięte.

    5) cóż to za ciekawa twórczość producenta w statystykach pt: "Poziom wysterowania pompy" nie... to nie jest "przepływ" bo to zupełnie co innego ale wróćmy do tego wysterowania. Chcesz wygenerować tę statystykę a jej nie ma.

  14. #34

    Domyślnie

    Hewalex wprowadził aktualizację swojego narzędzia www.ekontrol.pl
    Update idący trochę w złą stronę, zbyt zagmatwany.
    Minusy:
    - strona z widokiem własnej instalacji nie posiada już "auto refresha" więc raz otwarta strona prezentuje dokładnie te same wartości. Jeśli po otwarciu strony kolektory pracują i zostawimy stronkę otwartą po podejściu ponownie do kompa za 2 dni będą dokładnie te same wartości.
    - aktualizacja ustawień trwa wieki ( zmień parametr idź zrób sobie kawę ) i może uda się to zapisać a jeśli nie procedura od nowa.
    - generowanie widoków to już w ogóle jakaś masakra, zamiast zwykłego kalendarza Hewalex pokusił się o rozwiązanie na około... 2 pola edit. W jednym definiujesz z jakiego okresu chcesz np. wykres (Dzień, miesiąc, rok ) kolejne Edit z jakiego dnia..
    - wykonanie wykresu z danych godzin "radosne suwaczki"

    Na plus:
    - można zobaczyć konkretną wartość uzysku kolektora na wykresie. Ale tu znów brakuje wartości liczbowej z której możemy wyliczyć konkretną średnią dziennych uzysków. Z wykresu nadal można przeczytać że uzysk dzienny to około X + / - 2kWh. Wypluli by plik do .csv ( stety nie można już generować pliku pdf z wykresem ) i wszystko było by jasne.
    - dodany język włoski
    - naprawiona godzina już nie pokazuje aktualnej godziny z dokładnością + / - 2h tylko tę poprawną.

    Widać że chcą stronkę zrobić bardziej przyjazną dla użytkownika, jednak nie w taki sposób 99% użytkowników zapewne chce znać konkretną wartość z dnia dzisiejszego i to powinien być widok domyślny Generuj wykres = dziś od 00:00 do aktualnej godziny!

    EDIT:
    poprawili i teraz już doskonale wiadomo jakie są dzienne przyrosty z instalacji solarnej z dokładnością DO 12 MIEJSC PO PRZECINKU
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	249566   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	249569   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	249572   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	249578  
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 20-03-2014 o 10:34

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony