dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 42
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 825
  1. #681

    Domyślnie

    Witam, czy opcja zobaczenia domku jest nadal aktualna? Bardzo podoba nam się ten projekt i chcielibyśmy zobaczyć na żywo rozkład pomieszczeń. Pozdrawiam

  2. #682

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomas2049 Zobacz post
    Witam, u mnie coś się dzieje na budowie. Właśnie wykonuje przyłącz wody i kanalizacji, prąd konczę sam w domku, kanalizacja i woda w domu już rozprowadzona jak i odkurzacz centralny. Przyłącz prądu zrobili wczoraj. Drzwi na dniach wejściowe sztuk 2 będą zakładać, parapety środek też z konglomeratu. Tynki za 2tyg są zamówione. Ktoś z sącza chciał zobaczyć domek to mieszkam między Bochnią a Limanową, zapraszam.

    Załącznik 347400Załącznik 347401Załącznik 347402Załącznik 347403Załącznik 347404
    Witam, czy opcja zobaczenia domku jest nadal aktualna? Bardzo podoba nam się ten projekt i chcielibyśmy zobaczyć na żywo układ pomieszczeń. Pozdrawiam

  3. #683
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie

    Gdyby ktoś chciał obejrzeć mojego Tuliusza ( SSO) w Zielonej Gorze to zapraszam

  4. #684

    Domyślnie

    Witam
    czy dobrze rozumiem ma pan piec heiztechnik jest pan z niego zadowolony ?

  5. #685

    Domyślnie

    * Twoja aktualna cytowana wiadomość
    Cytat Napisał anusiak19 Zobacz post
    Hej założyłam grupę na facebooku na grupie jest 8 osób było nas 12 ale przez ponad pół roku 4 osoby nie wykazywały żadnego zainteresowania i zostali automatycznie wyrzuceni z grupy.Grupa powstała w lutym od tamtej pory część z tej 8 udziela się do dziś i dziękuje im za to. Jesteśmy teraz wszyscy na etapie niemalże przeprowadzki- wykończeniówka. Mogę dodać do grupy osoby które wykańczają dom i jedną nogą są już na swoim...na naszym forum nie ma informacji od początku budowy tak jak tutaj na muratorze.Nasze forum powstało jak już mieliśmy zakończony stan surowy zamknięty.Wszystkie informacje odnośnie budowy uzyskiwaliśmy tutaj na Muratorze.
    Do Nowych!
    Wystarczy cofnąć się od pierwszej strony i przeczytać wszystko od a-z wszystko pisze co jak ile i do czego.Jest 34 strony tyle informacji postów innych wszystko podane na tacy! Założyłam forum na facebooku dlatego bo mnie zaczęło to wkurzać, kiedy weszłam na muratora to te same pytania w kołku nowych użytkowników to samo przykładowo; ile wyszły nas fundamenty,ile wylewki,tynki,,jakie okna,jaki dach ile metrów domu ile wylewek... nosz kur... wszystko jest wcześniej wystarczy przeczytać.
    Każdy kto wybudowała dom już sie nie udzielał nie dodawała zdjęć odchodził po prostu z forum.A tu wielkie bum że facebook rozbił tą grupę załóżcie sobie grupę z kilku osób będących na tym samym etapie budowy i się udzielajcie.Zobaczymy jak długo pociągnie ile osób będzie się udzielało... jak długo przetrwa .

    * Moja aktualna wiadomość
    Czasami tutaj zaglądam i oczom nie wieże bo 19-01-2016 10:47 oburzyłaś się ponieważ zwróciłem ci uwagę że pytasz o to co już było wałkowane tyle razy. Widzę że punkt widzenia zależy od ....... wiatru, pory roku ? Zbanowałaś użytkowników na FB SZACUN! LoL
    ....... Sory ale musiałem to napisać bo dzięki tobie wykasowałem ponad 40 postów które zawierały około 30 zdjęć a także podsumowanie kosztów materiałów z podziałem na fundamenty itd. Chętnie udzielałem się na forum ale do czasu. Tą wiadomość piszę z mojego wykończonego Tuliusza i nie mam zamiaru dodawać zdjęć no może kiedyś jak zobaczę tutaj wysyp zdjęć Tuliusza.


    * Moja wiadomość ze stycznia 2016 która cię oburzyła.
    "Zaglądam tu na forum aby zobaczyć coś nowego co dotyczy etapu mojej budowy. Na wiosnę ruszam z wykończeniówka i sądząc po ilości postów pytania do stanu developerskiego zostały wyczerpane. Wszystko się powtarza. Chciałbym zobaczyć coś nowego!!! .Dochodzą kolejne osoby którym nie chcę się przejrzeć 27 podstron aby znaleźć odpowiedź na zadane pytanie zadają kolejne. Ja przeczytałem wszystkie i nie zadaje pytań na to co nie zostało już tu opisane. Na twoje pytanie jest odpowiedź w jednej z moich odpowiedzi a także kilku innych osób"


    * Twoja odpowiedź do mojej wiadomości ze stycznia
    Cytat Napisał anusiak19 Zobacz post
    Sory ale po to jest to forum żeby pytać i sobie pomagać nawzajem.I nie ładnie z twojej stony takie uwagi tu sypać. Jeśli interesuje cię wykończeniówka to po prostu zapytaj kto jest na tym etapie ,poproś o zdjęcia itp. Może nie jesteś sam na tym etapie i ktoś ci pomoże Ps: jak coś cie nie interesuje to po prostu tego nie czyta nie komentuj twoje uwagi nie są na miejscu!

    Wyszedł kocioł ale forum nie udostępnia cytowania 2 różnych wątków w tej samej wiadomości.
    Ostatnio edytowane przez lukasz1984 ; 13-02-2017 o 23:34

  6. #686
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mati1977
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    Mała Poręba
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1984 Zobacz post
    * Twoja aktualna cytowana wiadomość



    * Moja aktualna wiadomość
    Czasami tutaj zaglądam i oczom nie wieże bo 19-01-2016 10:47 oburzyłaś się ponieważ zwróciłem ci uwagę że pytasz o to co już było wałkowane tyle razy. Widzę że punkt widzenia zależy od ....... wiatru, pory roku ? Zbanowałaś użytkowników na FB SZACUN! LoL
    ....... Sory ale musiałem to napisać bo dzięki tobie wykasowałem ponad 40 postów które zawierały około 30 zdjęć a także podsumowanie kosztów materiałów z podziałem na fundamenty itd. Chętnie udzielałem się na forum ale do czasu. Tą wiadomość piszę z mojego wykończonego Tuliusza i nie mam zamiaru dodawać zdjęć no może kiedyś jak zobaczę tutaj wysyp zdjęć Tuliusza.


    * Moja wiadomość ze stycznia 2016 która cię oburzyła.
    "Zaglądam tu na forum aby zobaczyć coś nowego co dotyczy etapu mojej budowy. Na wiosnę ruszam z wykończeniówka i sądząc po ilości postów pytania do stanu developerskiego zostały wyczerpane. Wszystko się powtarza. Chciałbym zobaczyć coś nowego!!! .Dochodzą kolejne osoby którym nie chcę się przejrzeć 27 podstron aby znaleźć odpowiedź na zadane pytanie zadają kolejne. Ja przeczytałem wszystkie i nie zadaje pytań na to co nie zostało już tu opisane. Na twoje pytanie jest odpowiedź w jednej z moich odpowiedzi a także kilku innych osób"


    * Twoja odpowiedź do mojej wiadomości ze stycznia



    Wyszedł kocioł ale forum nie udostępnia cytowania 2 różnych wątków w tej samej wiadomości.
    Ulżyło Ci kolego? Nie wiem po co się spinasz. Chciałeś usunąć posty usunąłeś. Jeśli ktoś zakłada grupę na FB to tej osoby sprawa kto ma w niej być.
    Mieszkasz sobie to sobie mieszkaj, nie wiem po co jeszcze siejesz zamęt.
    Pozdrawiam.

  7. #687

    Domyślnie

    my już mamy domek w Lublinie, mogę coś zasugerować jeśli potrzeba Ci jakis info

  8. #688
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polak123

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    też uważam, że to nie jest idealne, ale bądźmy szczerzy, nikt z nas nie mieszka w idealnie zaprojektowanym domu

  9. #689

    Domyślnie

    Witam
    U mnie parę dni temu temu wkroczyli na budowę dekarze
    Dachówka ceramiczna ROBEN kasztan a wykończenie struktonitem w kolorze brąz,
    Boki wykończone struktonitem wyglądają bardzo ładnie ale od frontu mam mieszane uczucia ;p Do tego dachówka krańcowa nie zakrywa wkrętów mocujących struktonity:/ Do końca tygodnia wrzucę jakieś fotki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b (5).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	382648   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b (6).jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	382649   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b (7).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	382650  

  10. #690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie Tuliusz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170221_163046.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	382658Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161030_114827.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	382659Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161018_172129.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	382660Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170221_163106.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	382661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161018_172107.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	382662


    Kilka zdjeć mojego Tulisza

  11. #691

    Domyślnie Okna dachowe

    Na jakiej wysokości macie montowane okna dachowe ?
    U mnie od posadzki do dolnej krawędzi szyby jest ponad 130cm I trochę wydaje mi się to dużo :/
    A już zupełnie wysoko jest po drugiej stronie, to okno w trzeciej sypialni od strony garażu musiało być zamocowane jeszcze 30cm wyżej niż poprzednie
    Ponieważ inaczej wchodziło by w kosz. Też mieliście taki problem ?

  12. #692

    Domyślnie

    Tak. Z tymi oknami to lipa troche ;/. nie jestem zadowolony. A to okno w trzeciej sypialni zlikwidowalismy, ponieważ tam w każda zime zalegał by śnieg.

  13. #693
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ja podnosiłem scianke kolankowa o 2 pustaki.
    Jak zamontowali mi okno dachowe to było bardzo wysoko( nie wiem ile cm). Montazysci upierali się ze nizej się nie da. Wezwalem jednak szefa tej firmy, zjebal swoich pracowników i zdecydowanie obniżyli mi wysokość. Teraz jest ok.

    PS Zostawilem tylko jedno okno dachowe w pomieszczeniu nad garażem. Powiekszylem reszte okien na poddaszu i uważam ze jest super.

    Polecam tez zdecydowane powiększenie okn tarasowego. Ja zrobiłem na 2,6 m. Zonie się bardzo podoba.
    Ostatnio edytowane przez NaTyZo ; 14-03-2017 o 21:16 Powód: dodatkowa informacja

  14. #694
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170301_171116.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	383962Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170301_171124.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	383963Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170308_164335.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	383964

  15. #695
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PHarpii

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-347
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie
    Ja jestem na etapie tynków i posadzek w moim Tuliuszu 2 więc jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało proszę pytać a postaram się odpowiedzieć.
    Odnosząc sie do FB z jednej strony sie nie dziwię, skoro tu nie było aktywności ogólnej to stwierdzono że komunikować się będzie lepiej na FB z drugiej jednak strony tu jest dużo informacji a kolejnych mogą udzielać wszyscy inni. Skoro grupa na FB jest zamknięta to trzeba korzystać z forum.

  16. #696
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PHarpii

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-347
    Posty
    6

    Domyślnie

    Odnośnie moich zmian w projekcie.

    1. przeniosłem komin z kotłowni do łazienki (aby zmniejszyć odległości od grzejników - straty ciepła). Będzie piec gazowy.
    2. zrezygnowałem ze spiżarki na rzecz większej łazienki
    3. podniosłem ściankę kolankową o 1 pustak
    4. zrezygnowałem z balkonu z tyłu budynku (będę stawiał pergolę lub robił zadaszony taras.
    5. w łazience na poddaszu zrezygnowałem z drzwi balkonowych na rzecz okna
    6. powiększyłem wiatrołap likwidując pomieszczenie przy garażu
    7. otwór wejściowych drzwi powiększony do szer. 150 cm (drzwi + naświetle)
    8. pod schodami zrobiłem pomieszczenie gospodarcze.

    To chyba wszystkie główne zmiany. Ale budowa wciąż trwa więc pewnie jeszcze coś się pojawi.
    Planuję budynek skończyć w tym roku.

  17. #697
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie tynkow i posadzek. Co pierwsze? Zazwyczaj najpierw sa tynki a potem posadzki. Ja ostatnio spotkałem się z opinia, ze jeśli ma się podlogowke to najpierw piwinny być posadzki gdyż tynkarze podczas pracy moga uszkodzić liczne rury lezace na podłodze . I jeszcze jedno czy macia ta sama ekipe od tynkow i posadzek? Może wtedy problem nie istnieje?

  18. #698
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mati1977
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    Mała Poręba
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał NaTyZo Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie tynkow i posadzek. Co pierwsze? Zazwyczaj najpierw sa tynki a potem posadzki. Ja ostatnio spotkałem się z opinia, ze jeśli ma się podlogowke to najpierw piwinny być posadzki gdyż tynkarze podczas pracy moga uszkodzić liczne rury lezace na podłodze . I jeszcze jedno czy macia ta sama ekipe od tynkow i posadzek? Może wtedy problem nie istnieje?
    Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią. Ja miałem najpierw robione tynki, podłogówkę hydraulicy zakładali zaraz przed wylewkami. Tynki i wylewki robiły mi dwie różne ekipy. Mam zamiar wprowadzić się za nie cały miesiąc, więc służę doświadczeniem w budowie tuliusza.

  19. #699
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dzieki

  20. #700

    Domyślnie

    U mnie dach już zakończony
    Wyszedł o parę metrów kwadratowych większy niż w projekcie
    Ścianka kolankowa tak jak w projekcie.
    Schodki tylko do komina od kotłowni 4 sztuki i ławka 80cm. muszę dołożyć jeden schodek bo niewygodnie.
    Do drugiego komina dostęp poprzez okienko wyłazowe Ławki nie montowałem Zrobi się jakąś zawieszaną na framudzę od okienka włazowego. NIe ma sensu oszpecać dachu jeśłi z takiej ławki ma się korzystać pewnie rzadziej niż raz na 2/3 lata ;p
    Kominy ocieplałem styropianem na to siatka i klej Góra z gotowej płyty betonowej jednak chyba pomylono mi zamówienia bo płyta nie bardzo pasowała, po ociepleniu i nałożeniu płyty, kapinos z jednej strony miał 5 cm a z pozostałych 1cm, zdecydowanie za mało Komin do poprawki. Kolejny komin kazałem już zrobić inaczej. Tam gdzie płyta wystaje bardziej ocieplaliśmy styropianem 5cm a tam gdzie płyta krótsza poszedł styropian 2 cm i mamy symetrie
    Rynny te przed garażem i za garażem poprowadziliśmy tak że obie wychodzą na boczną ścianę garażu Wygląda to estetyczniej i jest praktyczniejsze (nie ma wody przy drzwiach)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b (9).jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	384984Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4613.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	384985Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4614.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	384986Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4615.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	384987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4616.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	384988

Strona 35 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony