dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 42
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 825
  1. #1

    Domyślnie projekt TULIUSZ pracownia DOBRE DOMY

    Co sądzicie o tym projekcie ?
    Szukam domu właśnie z takim rozstawem pomieszczeń.
    Kuchnia od frontu, jeden niewielki pokój (gabinet) na parterze, kotłownia za domem z przejściem przez garaż.
    Główna sypialnia od frontu z garderobą i wolne pomieszczenie na poddaszu (strych) w którym można np. urządzić pralnie.

    Tyliusz świetnie wpisuje się w mój gust, wcześniejszym typem był Cyprysowa 10
    Jednak Tyliusz pojawił się w necie zaledwie kilka dni temu i nie mogę znaleźć na jago temat żadnych dodatkowych informacji czy opinii.

    Co sądzicie o tym projekcie? Dostrzegacie jakieś błędy? A może jakieś ciekawe możliwości do zmiany?

    Nie bardzo mi się podoba że kominek stoi tak odosobniony w środku salony, lepiej bym go widział w towarzystwie przynajmniej metrowej ścianki;p
    Komin na poddaszu od ów kominka nieciekawie wystaje zza ściany. Nierozumnie czemu wc na poddaszu został tak dziwnie umieszczony na projekcie?
    Kuchnia gazowa nie ma połączenia z kominem. Garderoba obok wiatrołapu wydaje mi sie mało praktycznym pomieszczeniem. Co sądzicie o gabinecie z drzwiami od salonu? Czy 11m2 dla głównej sypialni to nie będzie zbyt mało? Dzwi od wiatrołapu i łazienki na parterze nachodzą na siebie czy to nie będzie problem? Ogólnie dzwi mnie draznią w tym projekcie np. od łazienki na poddaszu zasłaniające schody lub komunikacja wiatrołap/garderoba. trochę mi to nie gra ale to moje osobiste amatorskie spostrzeżenia
    Co o tym wszystkim sądzicie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Skoro to nowość na rynku trudno by były zdjęcia z realizacji i opinie użytkowników

    Widać po rzutach, że skos dachu utrudnia zabudowę łazienki na poddaszu - dlateg wc jest oddalony. Gdyby był bliżej ściany wstający z sedesu uderzałby głową w sufit.
    Stopień w garażu niepotrzebnie utrudnia komunikację

    W chwili obecnej większość projektanów przyjmuje chyba kuchnie indukcyjne w projektach.

    Kominek ma na celu osłonięcie łazienki, która ma wyjście wprost na salon.

    Koło wiatrołapu to małe pomieszczenie jest raczej na częsci samochodowe, opony, wiadro, mopa bo znajduje się pod schodami.

    Sypialnia na parterze to raczej pokój gościnny a nie sypialnia na codzień. Ma za mało miejsca na szafy dla dwójki dorosłych osób.

    Sam zauwązyłeś, że projekt nie jest idealny

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sypialnia na parterze to raczej pokój gościnny a nie sypialnia na codzień. Ma za mało miejsca na szafy dla dwójki dorosłych osób.

    Sam zauwązyłeś, że projekt nie jest idealny
    Nie myślałem o tym pomieszczeniu jako o "głównej sypialni" To będzie gabinet a główna sypialnia jest na poddaszu od frontu 11m2 martwi mnie że to moze byc za mało.

    Dzięki za opinię i czekam na więcej komentarzy na temat tego projektu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    hmm. Główna sypialnia ma chyba 10,3 m2. Ale nie wiadomo czy po podłogach czy dla powierzchni o wysokości powyżej 1,9 m. Na rysunku wszytsko sie mieści, zwłaszcza, że w pokoju nie musisz mieć szaf.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    My właśnie od kilku dni usilnie zastanawiamy się nad tym projektem Ciężko jest być jednym z pierwszych, nie mając żadnych informacji...
    np. wysokość ścianki kolankowej? Pewnie trzeba będzie podnieść o jedną...
    SYpialnia nie powala wielkością ale jednak jest obok garderoba, więc problemy z szafą raczej rozwiązane

    Pewnie w najbliższym czasie wybierzemy się do architekta, może on nam podpowie co jest nie tak

    My byliśmy zdecydowani na dom w rezedach archona, ( zwiedziliśmy nawet kilka ) ale wielkość łazienki górnej była tak porażająca że zaczeliśy się rozglądać za innym

    Mam nadzieje że wątek się rozwinie

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A i na pewno poszerzylibyśmy garaż, bo wydaje się wąski i zlikwidowalibyśmy drzwi od ogrodu.
    Mi akurat podoba się odległość kominka od salonu, ale to rzecz gustu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał domi2014 Zobacz post
    np. wysokość ścianki kolankowej? Pewnie trzeba będzie podnieść o jedną...
    Dokładnie 75,5 cm Nie wiem czy to dużo czy nie W trakcie adaptacji będę o tym rozmawiał z architektem.
    Polecam zapoznać się też z projektem Wezyr II bardzo zbliżony projekt

    Ja na 99% w przyszłym tygodniu kupuje Tuliusza. Chcę zebrać jak najwięcej opinii i komentarzy zanim udam się z projektem do adaptacji.
    Garaż ma 574cm na 336cm dla mnie trochę mało, lubię majsterkować i grzebać przy samochodzie w garażu będą potrzebne jakieś szafki na narzędzia.
    W kotłowni również miejsca nigdy za dużo Przyda się dodatkowa przestrzeń na worki z ekogroszkiem Drzwi od ogrodu do kotłowni dla mnie są niezbędne Za domem można zaplanować jakiś składzik na paliwo do pieca i w razie potrzeby szybko uzupełnić zapasy w kotłowni.

    Martwi mnie jeszcze ten komin wystający z ściany w garderobie na poddaszu, jak tam wstawić szafę skoro z ściany wystaje taki 29 centymetrowy gargamel ;p

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mąż ( stolarz) stwierdził że ten komin to nie problem ważne że reszta się podoba my cały czas jesteśmy w trakcie selekcji

    Większość projektów ma zbyt wąskie garaże, a żeby dostać się do kotłowni trzeba będzie się przeciskać koło samochodu. My akurat planujemy ogrzewanie na gaz.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    z tego co widzę to my jesteśmy najbardziej posunięci w działaniu. Mamy nie tylko zakupiony projekt Tuliusz, ale także zalane fudamenty i wyprowadzony poziom zero Zmiany jakie nanieśliśmy to: poszerzony garaż wraz z kotłownią o 96 cm, zlikwidowane okno dachowe w garderobie i zastanawiamy sie nad usunieciem okna dachowego w głównej sypialni, usunięty podciąg w salonie na scianie tv. Chcielismy tez podnieść ściankę kolankową ale projektant nam odradził, że dach wyjdzie zbyt stromy i dom straci ładny wygląd a działkę mamy nieduzą 10 arową.
    Jesli będziecie mieli jakieś pytania to piszcie, ale od razu zaznaczam,że my tez jesteśmy początkującymi i uczymy się na błędach
    Cieszę się, że wreszcie ktos zainteresował sie tym projektem, gdy my go kupowaliśmy we wrzesniu to nie było żadnej zmianki, że ktoś buduje ten dom. Nawet zaczełam wątpić, czy jest taki ładny

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Moni2014 a możesz podpowiedzieć co Was przekonało do Tuliusza? My się jeszcze wahamy pomiędzy Dilios/Leonidas a właśnie Tuliuszem.... Pewnie też przedyskutujemy wszystkie za i przeciw z architektem ale chciałabym mieć już wybór za sobą zazdroszczę poziomu zero

    A możesz powiedzieć na temat tej ściany TV? Bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym podciągiem?

    Jak my zostaniemy przy tym projekcie to zostawimy to okno w garderobie, bo jednak przewietrzyć, albo mieć światło dzienne to dla mnie ważne
    Ja zastanawiam się nad drzwiami balkonowymi z łazienki u góry, czy nie zmienić na okno? albo w ogóle pozbyć się tego balkonu z przodu... ale M się nie zgadza

    Pozdrawiam

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Na poczatku wybraliśmy 3 projekty, które nam się podobały. Były dość podobne do siebie (tak jak w przypadku Tuliusza i Leonidasa) i razem z projektantem odrzuciliśmy dwa a został Tuliusz P stwierdził, że jest to projekt bardzo ciekawy, ma funkcjonalne rozstawienie pomieszczeń i nie jest to projekt powielany przez wiekszośc budujących. W Tuliuszu spodobało mi się to, że to pomieszczenie nad garażem przerobimy na stryszek i pralnię (oddzielna pralnia jest dla mnie bardzo ważna), pokój na parterze będzie świetny dla przenocowania gości, jako pokój komputerowy oraz może w przyszłości pokój dla trzeciego dziecka
    Przeglądając Leonidasa odrzuciłabym go ze wzgledu na położenie kotłowni. Wprost z korytarza wchodzi się do kotłowni, będzie się okropnie kurzyło, tak samo wychodząc z garażu za każdym razem wnosilibyśmy kurz z kotłowni do domu. Kolejna sprawa to dostarczenie opału do kotłowni, ale ja pisze z naszego punktu widzenia, bo my bedziemy mieć piec na węgiel i drzewo, także drzwi od ogrodu są super.
    Jesli chodzi o ten podciąg to byłaby to taka jakby zabudowana belka wystająca przy suficie, na to konto bedzie grubsza ściana. Sama dokładnie nie wiem po co był ten podciąg, ale pewnie był nie potrzebny
    Drzwi balkonowe w łazience to faktycznie był mały problem, bo obawiam się, że może być przez nie zimniej i mniej przytulnie. jednak są na to sposoby A zmiana okna na zwykłe też już była rozważana i stwierdziliśmy, że dom straci na wyglądzie i tak zostało

  12. #12

    Domyślnie

    Podciąg to żelbetonowa belka konstrukcyjna na której wspiera się strop i najczęściej ścianka działowa na poddaszu (tak z własnych obserwacji)
    Podciągi są chyba bardziej skomplikowane w wykonaniu niż tradycyjna ściana nośna, bo trzeba użyć szalunków i zbrojenia. Piszę w oparciu o własne amatorskie obserwacje. Żadnym fachowcem w taj dziedzinie nie jestem;p Mój kierownik budowy zwrócił mi uwagę że ekipa która będzie budować dom w technologi podciągów powinna mieć w tym temacie doświadczenie gdyż znacznie łatwiej o błędy niż przy tradycyjnych ścianach nośnych.
    Widzę że temat zaczyna żyć własnym życiem;D
    Moni2014 a prowadzisz jakoś blog-dziennik budowy ;> ?? Była by to na pewno bezcenna skarbnica wiedzy dla młodych Tuliuszy ;D

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dobrze że jest nas więcej, człowiek się tyle dowie! Już się nie mogę doczekać wizyty u architekta... skłaniam się właśnie do tuliusza, bo nie jest "standardowy" z zewnątrz. a za to w środku wydaje się być bardzo ustawny...
    Pewnie odezwę się po konsultacji z architektem

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Moni a wiesz jakie jest zapotrzebowan energetyczne Tuliusza?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    domi2014 nie znam sie na tym, ale w projekcie znalazłam takie obliczenia:
    1) dla pokrycia zapotrzebowania ciepła na c.o. i c.w.u. przyjmuje sie kocioł o mocy cieplnej ok. 24kW,
    2) sumaryczne zużycie gazu do ogrzewania i przygotowania c.w.u. wyniesie 2320 m3/rok.
    Powodzenia na spotkaniu z architektem
    Grafi raczej na chwile obecną nie będę sie bawiła w dzienniki budowy Niedługo urodzę drugie dziecko i nie będę miała na to czasu, a wiem że trzeba na poświęcić na to trochę wolnego czasu Może kiedys wrzucę kilka fotek z postepów budowy, ale nic nie obiecuję.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jednak wygrał tytus... bardzo spodobało nam się to ze z salonu nie widać co się dzieje w kuchni,a na śniadania i obiady będziemy wychodzić na zewnątrz
    Dzięki za rady

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domi2014

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    i powodzenia!!! Pochwalcie się później swoimi domami pozdrawiam!

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Hej! Fajny ten Tytus, ma prostą formę, ale w środku jest ciekawy Jak widać kazdemu odpowiada co innego, ale to fajnie, że jest aż tyle możliwości do wyboru. Gratuluję wybrania projektu i życzę powodzenia w budowie. Pozdrawiam'-)

  19. #19

    Domyślnie

    Ja już na etapie adaptacji
    Nie mam zamiaru nic zmieniać u architekta a jedynie adoptować do warunków miejscowych (1500zł)
    Do tego będzie wymagane badanie gruntu (500zł)
    i adaptacja instalacji elektrycznej czy jakoś tak (500zł)
    Oraz dwie mapki jedna 7zł a druga z gminy dotycząca zagospodarowania przestrzennego 70zł i na tą ostatnią mam czekać 3 tygodnie
    Tyle też ma trwać adaptacja i tym samym uzyskanie pozwolenia na budowę.
    Czyli projekt wraz z adaptacją = ~5000tys zł

    Sporo załatwiania na początek ;p

    W dodatku architekt który robi adaptacje na wstępie nastraszył mnie że być może będę musiał odesłać projekt z powrotem gdyż nie spełni on warunków dotyczących zagospodarowania przestrzennego okolicy ;p Mam nadzieje że do tego nie dojdzie i żaden urzędnik nie zmusi mnie do rezygnacji z Tuliusza ;p

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Fajnie, że zdecydowaliście się na Tuliusza Już my nie czujemy się osamotnieni. U nas nie było problemów z adaptacją do warunków miejscowych, wszystko sie zgadzało. Nasze koszty związane z przygotowaniem dokumentacji pod budowę przedstawiają się nastepująco:
    1) Projekt domu -2500 zł
    2) Mapka do celów opiniodawczych -70 zł
    3) Zaświadczenie o zagospodarowaniu przestrzennym -70 zł
    4) Mapka do celów projektowych -600 zł
    5) Ogólne koszta projektowe ( w tym opłata dla projektanta) -2900 zł
    W późniejszym etapie:
    1) Geodeta (wytyczanie fundamentów) -550 zł
    2) Kierownik budowy -1500 zł
    3) Tablica informacyjna i dziennik budowy -50 zł.
    Zaznaczam jeszcze, że mieszkamy w województwie lubelskim, także koszty mogą się różnić.
    Powodzenia!

Strona 1 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony