dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 42
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 825
  1. #41

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    My też zdecydowaliśmy się na Tuliusza Wybraliśmy wersję z podwójnym garażem, wprowadziliśmy też szereg zmian do projektu, niektóre kosmetyczne, inne poważniejsze:

    Parter:
    1.Ze względu na usytuowanie działki względem stron świata przesunęliśmy taras na lewą stronę domu. Z tego względu okno z lewej strony salonu zamienione zostało na drzwi tarasowe i poszerzone (będzie 3-skrzydłowe), natomiast w miejsce zlikwidowanych drzwi tarasowych z tyłu będzie mur.

    2.Zdecydowaliśmy się powiększyć wiatrołap kosztem pomieszczenia gospodarczego między wiatrołapem a garażem (oby nie było przeszkód bo to świeży pomysł, jeszcze nie uzgodniony z budowlańcami). Z pomieszczenia gospodarczego zostawiamy tylko tą część z okienkiem, reszta zostanie włączona do wiatrołapu.
    3.Kotłownia przedłużona na całą szerokość garażu (piec na ekogroszek)

    Poddasze:
    1.Poddasze podniesione, tak aby nie było tak dużych skosów (skos w oryginalnym projekcie zaczynał się mniej więcej 70 cm od podłogi, teraz mamy o ile się nie mylę 125cm)
    2.Zmiana kąta dachu na 45 stopni (wymagania planu miejscowego)
    3.Usunięty balkon z przodu domu, zamiana drzwi balkonowych na zwykle okna podwójne
    4.Z tyłu do okien balkonowych dołożylismy po zwykłym oknie.
    5.Usunięte wszystkie okna dachowe oprócz garderoby (aby było w niej dzienne swiatło i mozliwość wietrzenia).

    Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję na poziom zero w tym roku, ale to zależy jak długo pogoda pozwoli budować, bo nasza ekipa ma zaplanowane prace. Jeśli się nie uda w tym roku, to zaczynamy na wiosnę 2015 pełną parą!

  2. #42

    Domyślnie

    u mnie już strop robią

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    MirF a gdzie będziecie mieć wejście do garażu nadal przez wiatrołap?my ciągle się zastanawiamy...ale jak narazie to tuliusz też z podwójnym garażem wygrywa, tylko nam się już w tym roku nie uda zacząc, więc na 100% zaczynamy wiosną, bo nasi budowlańcy mają już zajęte terminy na ten rok, a gdzie budujecie?pozdrawiam i życzę powodzenia...

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    kropekde to super...czekamy na fotki...

  5. #45

    Domyślnie

    kamilcia202 - tak wejście do garażu pozostaje niezmienione nasza ekipa ma nam niedługo przygotować kosztorys, ciekawi jesteśmy ile wyliczą

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    oo to czekam z niecierpliwością na wieści..i tak to wszystko wyjdzie.. ja się boję, żę mnie to przerośnie..ja to nie chche za dużo zmian, ten przedłuże kotłownie, i zlikwiduję okno balkonowe w łazience, i chyba będę chciała doświetlić oknem dachowym klatkę schodową...ale nadtym się jeszcze zastanowię.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja nie wprowadzam zadnych zmian mialem likwidowac balkon z przodu ale po zastanowieniu z żoną doszlismy do wniosku ze jedna zostaje ale pomysle nad tym doswietleniem klatki schodowej dobry pomysl.
    A zdjecia dam jakos pod koniec sierpnia

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Hej! Co tak cicho?Nic sie nie dzieje!? My mamy już poddasze a jutro przychodzą dekarze i postawią pierwsze krokwie W następnym tygodniu murarze dokończą ścianki działowe i znów dalsze krycie. Już nie moge sie doczeka kiedy zobaczę nasz domek w całej okazałościPostaram się o jakieś fotki w niedalekiej przyszłości.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    hejka, no właśnie cicho...ciągle zaglądam, a tu nikt nie chce zamieścić żadnych foteczek, żebym mogła utwierdzić się, że dobrze wybieram...bo widzieć projekt na rysunkach a zdjęcia..t o całkiem co innego...a jak łazienka na dole nie jest za mała?wejdzie tam pralka?i będzie trochę miejsca?my czekamy na naszego architekta i idziemy rozamwiać co myśli na ten temat...pozdrawiam...

  10. #50

    Domyślnie

    siema
    Moni to za niedługo będziesz się mogła wprowadzać a co do łazienki to nie jest ona za duża na pralkę tam raczej miejsca nie ma ja robię pralnie nad garażem tam sobie wydzielę miejsce. Ja jeszcze swoje domu na żywo nie widziałem tylko postępy na zdjęciach oglądam jeszcze 2 tygodnie i zrobię jakieś konkretne foty. Moni a powiedz mi co zrobiłaś z tym wolnym miejscem pod sodami ja o nim zapomniałem ze coś takiego jest bo bym zrobił tam wejście od garażu. Ale może nic straconego jeszcze.

    Pozdrawiam !!

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Hahaha...pewnie że niedługo za jakieś 2, 3 latka, co to jest A wiesz, że my też o tym nie mysleliśmy, nie wiem może się zabuduje i jakiś schowek będzie, albo zostawimy tak jak jest, bo schody będą podwieszszane, jeśli sie dobrze wyraziłam, a nie wylewane.
    Na dole w łazience na pewno pralka nie wejdzie, chyba że zlikwiduje się spizarnię. My też robimy pralnię nad garażem, bo taka zawsze mi się marzyła, nawet okna zrobiliśmy dwa, jedno w pralni drugie na stryszku.
    dzisiaj jedziemy na działeczkę to porobię trochę fotek i pokażę Wam)))

  12. #52

    Domyślnie

    No ja też jakieś 3 lata ja schody normalne wylewane robię wiec będę tam miał pusta przestrzeń pod schodami. Czekamy na foty

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Fotki wklejone

  14. #54

    Domyślnie

    Moni ładnie a powiedz mi o ile podniosłaś ścianę kolankową? i nie masz wieńca zrobionego? Ja podnoszę o jeden pustak.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    DziękiŚciankę podnieśliśmy o 2 pustaki, na początku chcieliśmy o 3 ale kierownik uznał że dach wyjdzie zbyt stromy. Tak jak jest teraz wyszło bardzo dobrze. Wieniec to taki bukiet na dachu, tak?A po co to komu?

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    super... fotki...ale kurcze miałaś racje, że ta łazienka bardzo malutka...będę kombinować żeby przenieść spiżarke...

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natalia90

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Udrzynek
    Kod pocztowy
    07-308
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam wszystkich my też zamierzamy małymi kroczkami zacząć budować Tuliusza w styczniu jeszcze nie było żadnych komentarzy,aż sie zarejestrowałam z wrażenia pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    hhaha Moni to na dachu to się Mojka nazywa bynajmniej u mnie a wieniec to jest jest zakończenie ścianki kolankowej to szalujesz i zbroisz i zalewasz betonem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10589114_733628193349652_437615630_n.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	272598 Tak to u mnie wyglada . A co do tej łazienki na dole to jest tam tylko po to żeby na górę nie trzeba było za każdym razem wychodzić nawet ten prysznic tam jest nie potrzebny ale w sumie jak goście będą to dla nich.

  19. #59

    Domyślnie

    Kilka fotek z mojej budowy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10516901_730401717005633_2090567732_n.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	272600Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10521336_728660207179784_1488672163_n.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	272601Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10528195_730401727005632_227814292_n.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	272602Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10566486_730401780338960_37544280_n.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	272603Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10579391_733628216682983_1387138299_n.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	272605

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    super..fotki...ja wiem właśnie,że to tylko po to żeby nei chodzić na górę..ale jak pomyśle żeby wnosić pralkę na góre...a wiem jak to jest z doświadczenia...to mnie to przeraża...a ja lubie być wygodna i proste rozwiązania..ale to drobnostka...bo i tak coś wymyśle.a ten strop to terriva się nazywa?masz tak jak w projekcie?czy przerabiałeś?a możesz wrzucić fotkę schodów widok z dołu?bo bardziej mi się podobają takie otwarte ale nie sądzę żebym to jednak zmieniała...bo to zadużo zachodu...

Strona 3 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony