dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 42
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 825
  1. #61

    Domyślnie

    Tak ten strop się teriva nazywa. ja i tak pralnie nad garażem robię. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10572228_733628263349645_1812373720_n.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	272647 W sumie żadnych zmian w projekcie nie robię a jak już są to bardzo kosmetyczne.

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gustaw07

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zabłocie
    Kod pocztowy
    43-246
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Może tu ktoś poratuje kto już kupił Tuliusza II. Prosiłem już pracownie DD żeby wysłali specyfikacje projektu z jakich materiałów jest przewidziana budowa tj. ściany, strop, co. I w dokładniejsze wymiary tego domu bo biednie to jest opisane. Może ktoś napisze kto już ma projekt w domu Z góry dziękuje

  3. #63

    Domyślnie

    Witam
    Co do ścian to chyba z czego chcesz możesz budować. Strop w projekcie jest teriva. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj_b.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	272656Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj_a.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	272657Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	272658Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	272659 Tu masz info co do mojego tuliusza z jedno stanowiskowym garażem.

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gustaw07

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zabłocie
    Kod pocztowy
    43-246
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuje bardzo ale możesz wysłać mi na email bo nie umiem rozczytać wymiarów. [email protected] Dzięki z góry
    Ostatnio edytowane przez gustaw07 ; 30-07-2014 o 21:27

  5. #65

    Domyślnie Projekt domu Tuliusz + zmiana dachu

    Witam, mam kilka pytań odnośnie budowy domu. Niebawem zaczynam budowę domu i chyba lepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z pomieszczenia nad garażem. Dom jest dosyć duży a te pomieszczenie jest nam zbędne w dodatku myślę że zaoszczędzimy na tej zmianie. Po tej zmianie będę mógł wstawić okno aby na schodach było naturalne słoneczne światło.
    Moje pytanie jest następujące

    * Jaka jest całkowita oszczędność gdybym chciał zrobić dach prosty bez pomieszczenia nad garażem strop to około 25mkw (leier).

    * Projekt jest już gotowy więc będę musiał płacić oddzielnie za tą zmianę i również proszę o orientacyjny koszt takiej zmiany w projekcie. Firma która robiła adaptację zażyczyła sobie uważam że bardzo mało 2600 pln w tej cenie sami wszystko załatwiali w urzędach.

    Dom będzie budował mój ojciec więc koszty robocizny nie wchodzą w kalkulacje.



    Tu link to projektu
    http://www.dobredomy.pl/projekt/tuliusz/

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    O co chodzi z tym "zaoszczędzeniem" ?

    Ten dom - Gargamel z skomplikowanym dachem i garażem dla ukochanego autka - z założenie nie jest oszczędny...

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1984 Zobacz post
    * Jaka jest całkowita oszczędność gdybym chciał zrobić dach prosty bez pomieszczenia nad garażem strop to około 25mkw (leier).

    * Projekt jest już gotowy więc będę musiał płacić oddzielnie za tą zmianę i również proszę o orientacyjny koszt takiej zmiany w projekcie. Firma która robiła adaptację zażyczyła sobie uważam że bardzo mało 2600 pln w tej cenie sami wszystko załatwiali w urzędach.
    Ale chaotycznie piszesz. Masz pozwolenie an budowe ?

    Co to jest "dach prosty" - rozumiesz przez to stropodach ? Jeżeli tak to na oszczędności nie licz.

  8. #68

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	272671

    Coś jak na obrazku. Tak mam pozwolenie budowlane

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1984 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	272671

    Coś jak na obrazku. Tak mam pozwolenie budowlane
    A dostaniesz zgodę architekta na takie zmiany ?

    A z czego ten dach ? Stropadach czy dach taki plaskaty? Czy to pokryte.

    Wg mnie sensu w tym ni w ząb.

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kropekde rozmawiałam z mężem i też mnie wyśmiał, że napisałam taką głupotęJuż się dowiedziałam. Mamy wieniec, ale murarze tak sprytnie wymyślili, że jest on od środka wylany i obmurowany cegłą, dlatego nie widac go z zewnatrz. Fajnie jest zobaczyc Tuliusza u kogos innego z innej perspektywy. Coraz bardziej mi sie podoba ten nasz domek

  11. #71

    Domyślnie

    Moni to dobrze że się dowiedziałaś No domek tez mi się bardzo podoba. Na początku miałem budować Alabaster. ale Tuliusz mi sie bardziej spodobał. A czym będziesz pokrywała dach. Ja już się nie mogę doczekać aż zobaczę mój dom na żywo bo tak to tylko ze zdjęć ale jeszcze tydzień

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    a Ty kropekde czym będziesz krył dach?jedni mówią, że od zwykłej blachodachówki jets w leci strasznei gorąco, ale róznica w cenie też jest spora tak jak przeliczałam...tyle, tylko że dach też się robi na lata..mój mąż chce z blachodachówki...a schody masz takie jak w projekcie?i z połowy schodów masz wejście do pokoju?

  13. #73

    Domyślnie

    Ja będę krył dachówka ale jak i blacha tak i dachówka się nagrzewa ale przy dobrej izolacji nie powinno być z tym problemu w Tuliuszu krokwie maja 20 cm wiec izolacja jest dość dobra Wejście do pokoju jest z połowy i ile można to nazwać połowa bo do reszty pomieszczeń są 3 stopnie. Schody są tak jak w projekcie.

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    aha..a znasz juz koszt orientacyjny dachu?

  15. #75

    Domyślnie

    Więźbę z łatami kontrłatami ok 7 tyś mnie kosztowała dachówkę z tego co wstępnie liczyłem 8 tyś nie liczyłem jeszcze dodatków do dachówki a wiem że nie są one tanie, jeszcze rynny i podbitka. w przyszłym tygodniu ruszają z dachem to będę coś więcej wiedział.

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dach chcemy pokryc blachodachówką. Mamy już wycenę z jednej firmy Regamet, nazwa blachodachówki Olimpia HPS 200 kolor RAL 9005. Wycenili nam wszystko łącznie z trzema oknami dachowymi na 20 tyś. Wydaje nam się to dużo, bo jeszcze robocizna dojdzie. Wyliczyli 300 m2 dachu, pewnie dlatego że powiększylismy garaz i z każdej strony wydłużyliśmy dach chyba do 40 cm. Musimy pojechac do tej firmy po szczegolowa wycenę bo ta podali telefoniczmnie i raczej bedziemy szukac tanszej firmy. A u nas prace stanęły, bo murarze wzieli sobie wolne na żniwa i nie wiem kiedy przyjdą.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    widmor

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stobierna
    Kod pocztowy
    36-002
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam, ja też kupiłem projekt tuliusza i jeżeli się uda to w tym roku będę chciał zrobić fundamenty. Zmiany w projekcie: zlikwidowałem kominek w salonie ponieważ chcę duży salon i lubię pomieszczenie otwarte, drzwi łazienki na parterze będą przeniesione, ściankę kotłowni przesuwam do połowy budynku a z garażu rezygnuję ponieważ buduję osobno, kotłownię chcę mieć większą ponieważ będę ogrzewał węglem i drzewem i opał na całą zimę chcę magazynować w kotłowni. Pozostała część garażu to pomieszczenie przeznaczona na moje hobby i okno zamiast bramy garażowej.

    Przeczytałem wszystkie wasze tematy i podobają mi się wasze pomysły, np. pralnia na strychu.

    Moim zdaniem warto dom przykryć dachówką ceramiczną, nie jest ona tak droga jak kilka lat temu, np. dobra blacho dachówka to około 25zł/m2 a dachówka 30zł/m2.

    Serdecznie pozdrawiam,

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    hejka, a powiedz gdzie te drzwi od łazienki zostaną przesunięte?ja będę budowąć z dwoma garażami...

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    widmor

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Stobierna
    Kod pocztowy
    36-002
    Posty
    17

    Domyślnie

    Moja kierowniczka zaproponowała zmiany w tym miejscu, zaproponowała zamianę łazienki z pomieszczeniem (przejściem do garażu), wejście do "garażu" jest gdzieś jak by pod schodami lub obok, dokładnie już nie pamiętam bo nie mam projektów przy sobie. Jest dużo kombinowanie i to mi się nie podoba, jeszcze mam czas na przemyślenie. Chcę przenieść drzwi łazienki ponieważ nie chcę mieć ich na bezpośrednim widoku z salonu, może to być krępujące.

    Czy ktoś buduje ten dom w okolicach Rzeszowa??

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    hejka..jak idą postępy w waszych budowach?czekamy na wieści...i powodzenia

Strona 4 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony