dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 42
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 825
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxbruk83

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących dom wg tego projektu.
    Szczerze chyba pierwsze forum na którym można dowiedzieć się coś o tym projekcie. W skrócie około roku przymierzałem się do wybrania projektu - sterta katalogów - szczerze wątpię by ktoś podniósł je wszystkie naraz Zaczeło się od Atosa (dużo informacji w necie) poźniej portos lecz dalej za małe pomieszczenia na parterze, dalej gracja mała - ustawnośc na działce wymusiła szukania czegoś innego, potem marlena realny lecz brak pomieszczeń gospodarczych, następnie Cypryda z pracowni domena - wszystko idealne ale jeden szkopuł - schody zachodziły na salon , niby salon duży lecz z widokiem schodów na scianie w salonie - projekt odpadł. przeglądałem jeszcze projekty podobne jak perła z ATRIUM, Dom na piątke itp. ale zawsze było coś co nie pasowało, Kpl klapą i nieporozumieniem były projekty z Archon - domy 100-120 m2 trzy łazienki kosztem klitek - nieporozumienie projektanci chyba na oczy nie widzieli jak wyglada dom jak by całe życie mieszkali w blokach wizja projektowania tych domów chyba skierowana jest docelowo do ludzi którzy w domu nie mieli łazienki, budując go wynagradzając sobie go po trzykroć hahhaha itp
    ... ok.. Dlaczego to mówie - po męczącym już wybieraniu projektu wybór padł na tuliusza, ustawny ma wszystko co trzeba spiżarnia jakies pomieszczenie gospodarcze duży salon. Stosunkowo mały dom o dośc dużej pow. Na gorze trzy pokoje wraz z garderobą (pokjoje bez mebli na ciuchy nawet 12 m2 sa w miare duże), dodatkowe pomieszczenie nad garażem. Jest ok... teraz pytanie do osob które budują go:

    1. Czy ktoś z okolic dolnosląskiego jest na etapie budowy tego domu?
    2. Czy ktoś spotkał się z przerobieniem parteru tzn dokładnie chodzi o zlikwidowanie pokoju tzw gabinetu na rzecz powiekszenia salonu? - z tego co dowiadywałem się zamiast sciany idzie powiekszony podciąg.

    Będe bardzo wdzięczny za podpowiedzi...
    ... a tym którzy zaczeli juz budować tylko zazdroszcze .

    Pozdrawiam Wszystkich.

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U nas murarze już skończyli prace. Dzisiaj mąż zamówił blachodachówkę, jaką pisałam już wcześniej, a jutro przychodzą dekarze i rusza krycie dachuPo długich debatach postanowiliśmy nie oszczędzac na kryciu dachu i kupilismy jedna z najdrozszych blach, tak samo orynnowanie metalowe a okna dachowe firmy fakro. Oszczędzac bedziemy teraz na robociźnie, bo praktycznie wykończenie w środku i elewacje zrobi mój mąż, ktory zajmuje sie tym na co dzień.
    Maxbruk nie podobały ci się schody wychodzące na salon a w Tuliuszu praktycznie też są bardzo blisko salonu, a do gabinetu to już wogóle sie wchodzi z salonu. Mnie osobiście to nie przeszkadza, takze nic nie zmienialiśmy na parterze. Bardzo mała wyszła łazienka na parterze za to ta na górze jest suuuper. Pokoje również fajnie wyglądają, nie za duże i nie za małe a sypialnia rewelacja, bardzo przytulna. Bałam się że garderoba będzie bardzo mała, ale jest w sam raz. Wogóle co ja tu będę zachwalac, wybudujecie swoje Tuliusze to sami sie przekonacie jaki jest fajny

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    super...cieszymy się że tak dobrze Wa m idzie...ja czekam na przyłącza..,Moni2014 czekamy na fotki...i jak da rade to ja bym poprosiła zdjęcia tej łazienki..

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    hej hej dzieje się tam coś u Was..?

  5. #85
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pablo28

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    olkusz
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam mam pytanko do budujących Tuliusza , jak w tym projekcie jest rozwiązana wentylacja z kuchni (np okap na kuchnią ) no i wentylacja w łazience , jako tako kominów tam nie ma ...?

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kamilcia202 u nas nadal krycie dachu. A to święto a to cos im wypadło i w sumie już 3 dzień robią. Mam ttylko nadzieje, że w tym tygodniu skończą i będę mogła się pochwalić stanem surowym. Niestety zdjęć łazienki nie mogę ci pokazac, ponieważ nie mamy jeszcze ścianek działowych. Mój mąż postanowił sam je stworzyć,więc trzeba bedzie troche poczekać
    kropekde a ty jak tam z postępami prac?dach już jest?

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    SSO Zakończony!!!! Najnowsze zdjęcia zamieszczam w dzienniku budowy

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chcecie zobaczyć jak wygląda urządzony parter Tuliusza? Tu można podejrzeć http://www.dobredomy.pl/projekt/tuliusz/

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    Dzięki...mi i mężowi to tylko pomogło w utrwierdzeniu, że podjeliśmy słuszną decyzję...pozdrawiam

  10. #90

    Domyślnie

    Witam. Sorki ze tak długo nie pisałem ale byłem na urlopie w Polsce i nie miałem zbytnio czasu U mnie jeszcze niestety dachu nie ma bo ekipa nie może się wyrobić na innej budowie przez pogoda. Ale podobno od poniedziałku maja zacząć Moni piękny ten domek masz ja tez się już nie mogę do czekać aż u mnie będzie już dach. Pozdrawiam!!

  11. #91

    Domyślnie

    Witam po małej przerwie
    Mamy już pozwolenie na budowę, projekt przyłącza wody się robi. We wtorek mamy spotkanie z szefem naszej ekipy budowlanej, będzie miał gotowy kosztorys materiałów + robocizny do stanu surowego z dachem pod papę. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć ten kosztorys. I oczywiście czym prędzej się nim z Wami podzielę, ciekawe, jak to wyjdzie w porównaniu do Waszych Tuliuszów Budujemy w okolicach Trójmiasta.

  12. #92

    Domyślnie

    Moni2014 zazdroszczę, że Wasz Tuliusz już stoi!! super

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MirF Zobacz post
    Moni2014 zazdroszczę, że Wasz Tuliusz już stoi!! super
    Dzięki. Też się cieszymy, że udało nam się aż tyle zrobić w tym roku)Powodzenia przy Waszych budowach

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxbruk83

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    no..Decyzja zapadla projekt kupiony. Zmiany dokonane u architekta. Za dwa tyg pozwolenie i zaczynam stan zero

  15. #95

    Domyślnie

    No więc mamy: materiały 80 tys, robocizna 50. Od fundamentów (łącznie z kosztem koparki), po dach pokryty papą. Jak to wychodzi w porównaniu do Waszych domów?? Ekipę mamy sprawdzoną, budowała 2 domy w naszej rodzinie,trzeci wykańczała. Zaufana, niepijąca Sami się zajmują kupnem wszystkich materiałów.

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxbruk83

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    `Witam - jestem już po otrzymaniu decyzji na budowe.

    Zmiany które dokonałem obejmują (w związku z tym iż widziałem dom na zywo kilka dni temu). :

    1. Poszerzenie garażu o 1 metr. Tak by komunikacja do kotłowni była bardziej komfortowa.

    2. Wywalenie ścianki między salonem a gabinetem. Zlikwidowanie Kominka w salonie i sciany która przylega do niego. Efekt około 45 m 2 pow. salonu.

    3. Zlikwidowanie spiżarni (wczesniej upierałem się iż ma być ale jak zobaczyłem na żywo odpuściłem - coś jak schowek na mopa) efektem większa kuchnia - bardziej ustawna.

    4. Zlikwidowanie w Wc na parterze kabiny celem powiększenia Kuchni - jedna sciana równa między kuchnia a Wc.

    5. Tak by nie wchodzić z salonu do wc - wejscie do Wc jest od strony wiatrołapu.

    6. Zlikwidowanie od ściany czołowej balkonu i zamienienie okien balkonowych na niższe ( chodziło o ustawnośc łazienki ), na parterze likwidacja dwoch małych okien od spiżarni i wc - okno od wc przeniesione na sciane pod podcieniem. Okno od kuchgni poszerzone o około 80 cm. Efekt jest taki że przod domu po wprowadzeniu zmian będzie wygladał jak w bliżniaczym projekcie - Realny , Marlena z pracowni dobre domy).

    7. Na poddaszu nie przewiduje na dzien dzisiejszy zmian ( wyjdzie w praniu).

    Poniżej zdjęcie poglądowe naniesionych zmian.

    http://s6.ifotos.pl/img/tuliusz-z_eawhhhp.JPG

  17. #97

    Domyślnie

    Witam.
    Mirf to masz 130 tys mnie cały stan surowy kosztował ok 140 tys z dachówką oknami dachowymi sam materiał na dach to 22 tyś a ty czym będziesz krył.? Ja na razie czekam na ekipe od dachu.
    Ostatnio edytowane przez kropekde ; 05-09-2014 o 16:13

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxbruk83

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    witam a czy 130 tys-14 zawiera koszt wraz z oknami brama garazowa tzn stan surowy zamkniety

  19. #99

    Domyślnie

    Nie. Orientowałem się już co do ceny okien to ona na cały dom jakieś 18 tyś do tego rolety zewnętrzne 10 tyś

  20. #100

    Domyślnie

    kropekde a gdzie budujesz? Bo sporo taniej niż my, chociaż wiem, że u nas na północy to stosunkowo drogo w porównaniu do reszty Polski. Masz podwójny garaż?

Strona 5 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony