dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 39
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 775
  1. #561

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    (a tymczasem konkurs UE na dofinansowanie 85% do PV )
    Takim to dobrze

  2. #562
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Takim to dobrze
    Dobrze to będzie jak wygramy - chętnych jest wielu a środki to zdaje się raptem 74mln.
    Z tego co wiem to nie tylko nasza gmina atakuje. Warto poszukać.
    85% to już konkret (czyli płacę 15% inwestycji i oczywiście jeszcze VAT 8%)

  3. #563

    Domyślnie

    U mnie gmina tego nie prowadzila, tylko jakaś prywatna firma i dawali teoretycznie 60% dofinansowania, ale jak sobie sam policzyłem koszty elementów to to co oferowali wychodziło że faktycznie dofinansowanie było na poziomie 15% a to już było po prostu naciąganie ludzi.

  4. #564

    Domyślnie

    Co to za konkurs?

  5. #565

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Co to za konkurs?
    Bardziej kumate gminy załatwiają sobie z różnych programów unijnych pieniądze na wsparcie niskoemisyjnych źródeł energi pt. "Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w gminie ...................".
    Mieszkaniec gminy musi złożyć odpowiednie dokumenty aby w takim projekcie się załapać. Pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne w mojej gminie zakładano przy 15% udziale własnym beneficjenta.
    Oczywiście pieniędzy jest określona kwota więc na dofinansowanie załapują się nieliczni. Zwykle ci co jako pierwsi złożyli dokumenty,, a czas zwykle ograniczony jest do 5 dni mają szansę na ekologie.
    Dlatego też często nazywa się to konkursem, gdyż w określonym czasie trzeba do gminy dostarczyć odpowiednie dokumenty.
    To tak w skrócie. Więcej można doczytać na stronach internetowych gmin.

  6. #566
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    (a tymczasem konkurs UE na dofinansowanie 85% do PV )
    Nawet za darmo bym tego nie chciał...

  7. #567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nawet za darmo bym tego nie chciał...
    A ja chętnie wezmę za pół ceny.

  8. #568
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    U mnie gmina tego nie prowadzila, tylko jakaś prywatna firma i dawali teoretycznie 60% dofinansowania, ale jak sobie sam policzyłem koszty elementów to to co oferowali wychodziło że faktycznie dofinansowanie było na poziomie 15% a to już było po prostu naciąganie ludzi.
    U nas też jakaś firma "we współpracy z gminą" - ale gmina opłaca cała dokumentację - jest właścicielem instalacji przez 5 lat - jedyny koszt po pozytwnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie to 15% netto instalacji + 8% VAT. W gminie będzie jeden dostawca dla wszystkich. Nie wygląda to źle. Liczyliśmy z kolegą - moim zdaniem warto. Zobaczymy jaki będzie efekt.

  9. #569
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nawet za darmo bym tego nie chciał...
    ...bo po prostu nie wiesz co mówisz. Ale nie szkodzi. Ty nie chcesz - będzie więcej miejsca i grantów dla tych co chcą. A Ty płać 100%. Dla mnie to nie problem.
    Szanuję takie postawy

  10. #570
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    ...bo po prostu nie wiesz co mówisz. Ale nie szkodzi. Ty nie chcesz - będzie więcej miejsca i grantów dla tych co chcą. A Ty płać 100%. Dla mnie to nie problem.
    Szanuję takie postawy
    Dla mnie estetyka ma priorytet a nie parę groszy mniej.
    Nigdy bym nie dał sobie zeszpecic tak dachu także lykajcie

  11. #571
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dla mnie estetyka ma priorytet a nie parę groszy mniej.
    Nigdy bym nie dał sobie zeszpecic tak dachu także lykajcie
    Dach ma z założenia służyć - a nie wyglądać. Ile razy w roku widzisz swój dach? Wybacz ale przy dofinansowaniu na poziomie 85% mówimy o uzyskaniu efektu domu "zeroenergetycznego" - czyli szybko licząc paru tysiom rocznie w kieszeni. Tyle Ty płacisz za możliwość oglądania swojego dachu.

    Serio rozumiem to

  12. #572
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    Dach ma z założenia służyć - a nie wyglądać. Ile razy w roku widzisz swój dach? Wybacz ale przy dofinansowaniu na poziomie 85% mówimy o uzyskaniu efektu domu "zeroenergetycznego" - czyli szybko licząc paru tysiom rocznie w kieszeni. Tyle Ty płacisz za możliwość oglądania swojego dachu.

    Serio rozumiem to
    Dach widzę 365 dni w roku także odruchu wymiotnego po wpakowaniu tam paneli wolę sobie oszczędzić
    Rocznie na c.o zuzywam ok.2000kWh czyli jakieś 600zl,na cwu połowę z tego czyli w 1000zl rocznie się mieszcze z c.o+cwu

  13. #573
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dach widzę 365 dni w roku także odruchu wymiotnego po wpakowaniu tam paneli wolę sobie oszczędzić
    Rocznie na c.o zuzywam ok.2000kWh czyli jakieś 600zl,na cwu połowę z tego czyli w 1000zl rocznie się mieszcze z c.o+cwu
    Fajnie. Ale nawet przy Twoich niskich kosztach przy założeniu że pomieszkasz tam ze 25 lat mówisz o kwocie 23.000zł. To solidne wakacje - taras - kominek - albo kawałek działki więcej.

    Szanuję Twój wybór

  14. #574
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym się nie podniecal tym dofinansowaniem, u mnie w gminie robili zebranie 2 lata temu, ludzie audyty z wlasne pieniądze porobili, a teraz jak dzwoniłem to może coś z tego będzie za rok, może 2-miejsca wszystkie zajęte ale zwalniają się bo ludzie rezygnują, koszty nikt nie wie jakie, co bedzie nikt nie wie wiadomo tylko że się nie oplaca.3 lata temu mieli dotacje na oczyszczalnie biologiczne, papierów na 2 miesiace chodzenia okazja 11 tyś po dotacji a sąsiad w zeszłym roku sam sfinansował, zamówił miejscowego gostka i oczyszczalnie biologiczną zrobił za 9,5 tys bez dotacji i w tym był przewiert pod drogą który sporo kosztował.
    Dziękuję za takie dotacje, zarabia audytor i pracownik gminy co siedzi i kawkę pije i narzeka że nie da się.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  15. #575

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Ja bym się nie podniecal tym dofinansowaniem, u mnie w gminie robili zebranie 2 lata temu, ludzie audyty z wlasne pieniądze porobili, a teraz jak dzwoniłem to może coś z tego będzie za rok, może 2-miejsca wszystkie zajęte ale zwalniają się bo ludzie rezygnują, koszty nikt nie wie jakie, co bedzie nikt nie wie wiadomo tylko że się nie oplaca.3 lata temu mieli dotacje na oczyszczalnie biologiczne, papierów na 2 miesiace chodzenia okazja 11 tyś po dotacji a sąsiad w zeszłym roku sam sfinansował, zamówił miejscowego gostka i oczyszczalnie biologiczną zrobił za 9,5 tys bez dotacji i w tym był przewiert pod drogą który sporo kosztował.
    Dziękuję za takie dotacje, zarabia audytor i pracownik gminy co siedzi i kawkę pije i narzeka że nie da się.
    Niestety z tymi projektami UE tak już jest że czekać trzeba nie wiadomo jak długo, Nie wszyscy dostają, bo bardzo łatwo zrobić jakiś błąd formalny, część ma szczęście. Cierpliwości albo za własne środki rozwijać ekologie.

  16. #576
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytalem o dotacje i dałem sobie spokój, dziś wysłałem zapytanie o 3-kW na początek z późniejszą możliwością rozbudowy.Za własne pieniądze.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  17. #577
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Ja bym się nie podniecal tym dofinansowaniem...
    U nas jest łatwiej - gmina płaci za wszystko - jedyne co trzeba zrobić to wypełnić ankietę - i czekać. Pewnie z rok - ale nic to nie kosztuje. Pogadajcie ze swoją gminą.

    I ja się jaram. Już Maryla śpiewała "bo to co nas podnieca - to się nazywa kasa - a kiedy jest dotacja - to prądzik pierwsza klasa...."

    Nie obraziłbym się gdyby w skali roku CO+CWU kosztowało mnie... zero... (lub prawie zero).

  18. #578
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja dotacje gminne odpuscilem szkoda zachodu przynajmniej u mnie, wysłałem zapytanie o Pv do miejscowej dużej firmy, prawue 8 kW za 35 tyś, na dobrych komponentach, pokryje mi to w 100% zapotrzebowanie na energię, może będzie jakaś dotacja w malopolsce, albo dodatkowa promocja bo czasami z czymś takim wyskakują.Mam czas jak nie w tym roku to w następnym.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  19. #579
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    No dobra. Przyszły oczekiwane mrozy... i walka z ciepłem.

    Wygląda to tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SmartHeat przy mrozach.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	408447

    Przyznam, że w takie dni w domu jest ~20st...i zauważalnie cieplej trzeba się ubierać.

    Do doświadczonych kolegów
    1. Czy to nie jest okoliczność do uruchomienia grzałki żeby nie zabijać źródła?
    2. Jeśli temp zasilania jest tak wysoka (bo max to chyba 35st) - to czy np zmiana pompy z 8kW na 12kW przyniosłaby jakiś zauważalny efekt? Co by się wtedy stało tak naprawdę?
    3. Zdarza mi się czasem sytuacja kiedy wybrane sekcje podłogówki są cieplejsze - a po godzinie chłodniejsze - i z powrotem. Nie ma żadnej reguły. Nawet korytarze w środku domu tak mają. Spotkaliście się z czymś takim?


    Tak pro forma:
    X1: 18 st
    Y1: 22 st
    X2: -20 st
    Y2: 40 st

    Jak Wasze SmartHeaty pracują w taką pogodę?

  20. #580
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    No dobra. Przyszły oczekiwane mrozy... i walka z ciepłem.

    Wygląda to tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SmartHeat przy mrozach.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	408447

    Przyznam, że w takie dni w domu jest ~20st...i zauważalnie cieplej trzeba się ubierać.

    Do doświadczonych kolegów
    1. Czy to nie jest okoliczność do uruchomienia grzałki żeby nie zabijać źródła?
    2. Jeśli temp zasilania jest tak wysoka (bo max to chyba 35st) - to czy np zmiana pompy z 8kW na 12kW przyniosłaby jakiś zauważalny efekt? Co by się wtedy stało tak naprawdę?
    3. Zdarza mi się czasem sytuacja kiedy wybrane sekcje podłogówki są cieplejsze - a po godzinie chłodniejsze - i z powrotem. Nie ma żadnej reguły. Nawet korytarze w środku domu tak mają. Spotkaliście się z czymś takim?


    Tak pro forma:
    X1: 18 st
    Y1: 22 st
    X2: -20 st
    Y2: 40 st

    Jak Wasze SmartHeaty pracują w taką pogodę?
    Przy takiej temperaturze zasilania przy -10C na zewnątrz bardziej bym się zainteresował izolacją domu .

Strona 29 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony