dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 39
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 775
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Ja robię to tak.
    Najpierw reset alarmu (przytrzymanie przycisku alarmu kilka sekund)
    Potem przyciskiem wyłączam pompę a następnie wyłączam bezpiecznik na 15-30 sekund.
    Potem tylko włączenie pompy przyciskiem i nic nie trzeba grzebać w sofcie
    Taka kolejność daje łagodne traktowanie elektroniki i sprężarki więc pompa powinna się potem odwdzięczyć
    Czyli nie jest to skomplikowane, a jednocześnie zwiększy żywotność pompy To jeszcze zapytam: czy warto dołożyć 2 tys i kupić Smartheat inwerter zamiast Stiebel on/off?

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Czyli nie jest to skomplikowane, a jednocześnie zwiększy żywotność pompy To jeszcze zapytam: czy warto dołożyć 2 tys i kupić Smartheat inwerter zamiast Stiebel on/off?
    Chcesz grzać głównie w II taryfie ?
    Jak grubą masz wylewkę ?
    Jakie masz priorytety jak chodzi o ogrzewanie domu ? Tj czego oczekujesz ?

  3. #423

    Domyślnie

    Jeśli się uda to dobrze by było grzać w II taryfie. Wylewka będzie 6-7 cm. Jeśli chodzi o ogrzewanie to odpowiada mi temperatura 21 st. 100% podłogówka. Chciałbym po prostu płacić mniej za prąd i mieć komfort bezobslugiwosci. Jeśli chodzi o wodę ciepłą to głównie prysznic i raz w tygodni wanna. Tak jak wcześniej pisałem mogę od czasu do czasu wejść w ustawienia pompy i spróbować kilku konfiguracji, jestem informatykiem także myślę, że nie będzie z tym problemu. Będę miał także kominek w salonie z otwartą kuchnią, który dogrzeje mi w mroźne dni cały parter i pewnie trochę poddasze użytkowe.
    Czy przy takich założeniach lepiej dołożyć do pompy Smartheat inwerter?
    Projekt domu:
    https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...-na-stoku-nf40
    Ostatnio edytowane przez drza ; 19-05-2017 o 10:53

  4. #424
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    wczoraj przyszła fakturka z Taurona za prąd za ostatnie pół roku - nie mam jej przy sobie ale wyszło około 1480 PLN - na wszystko, ogrzewanie, CWU i normalne użytkowanie domu
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    wczoraj przyszła fakturka z Taurona za prąd za ostatnie pół roku - nie mam jej przy sobie ale wyszło około 1480 PLN - na wszystko, ogrzewanie, CWU i normalne użytkowanie domu
    Piękny wynik. Ja teraz w bloku za ogrzewanie rocznie płacę 3300 zł A ja teraz będę miał domek trochę mniejszy od ciebie. Ogólnie 130m2 podłóg do grzania bo cześć piwnicy nie będzie ogrzewana. Coraz bardziej się skłaniam do tego Smartheata

  6. #426
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    widzisz, ja nie mam gazu, mam wszystko na prąd... mimo że zima była mroźniejsza niz zeszła, mimo ze licznik kWh pokazywał iż znacznie więcej zużyłem tej imy niż poprzedniej, to fakturka wychodzi podobnie...

    wieczorem jak znajdę to wypiszę obecną fakturę z poprzednią....

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...19#post7148619

    to powyżej to mój post z danymi z faktury za zimę zeszłego roku

    a to poniżej to link do mojego zużycia kWh na ogrzewanie i CO z podlicznika

    https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg
    Ostatnio edytowane przez okobar ; 19-05-2017 o 12:16
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  7. #427

    Domyślnie

    Okobar znalazłem w innym wątku, że też miałeś dylemat podobny do tego, który ja teraz mam. Czy z perspektywy czasu jesteś zadowolony z decyzji i dalej byś wybrał tą pompę zamiast on/off? I właśnie jak to jest z inwerterem i grzaniem w II taryfie? Grzejesz w taniej taryfie czy nie ma to sensu?

  8. #428
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    co do taniej taryfy
    mam ustawioną wyższą temperaturę wymaganą w taniej taryfie i niższą w drogiej
    dzięki czemu w taniej PC ładuje trochę bardziej, w drogiej tylko jak spadnie ponizej tej wymaganej...
    oznacza to mniej więcej że w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym ustawione mam tak - od 22 do 6 i od 13 do 15 wymaganie 23' C
    a w godzinach 6-13 i 15-22 mam ustawione 21 stopni...
    efekt jest taki że rano jest fajna ciepłą podłoga, a wieczorem nie jest zimna

    w SmartHeacie można ustawić każdy dzień osobno, ale mi się nie chce tyle klikać i jadę takim ustawieniem też w wekendy, kiedy całość doby jest w taniej taryfie...

    wiadomo że inwerter inaczej zapatruje sie na grzanie w 2 taryfie, on/off ustawisz tylko w taniej i będziesz zadowolony
    ale ja jestem z inwretera, grzeje kiedy potrzebuje, a jendocześnie moduluje mocą, więc nie wali 100% mocy w każdym momencie

    patrząc na zużycie prądu i rachunki jest ok... moze przy on/offie byłoby jeszcze lepiejk, ale nie chce mi się wyliczać i sprawdzać, leniwy jestem
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  9. #429
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Widzę, że z tą bezobsługowość ją to jest tu nie najlepiej. Nie rozumiem skad moga pojawiać się takie problemy. Do podlogowki i nocnej taryfy zamontowalbym on/off. Takie pompy pracują od dziesiątek lat i działa to dobrze. Do taryfy G11 można pomyśleć o inwerterze.

  10. #430
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    Widzę, że z tą bezobsługowość ją to jest tu nie najlepiej. Nie rozumiem skad moga pojawiać się takie problemy.
    a teraz proszę napisz to po polsku, zebym mógł zrozumieć o co Ci chodzi...

    ustawiłem raz i nic przy [pompie nie robię - czyli jest bezobsługowa... nie mam zielonego pojęcia o co ci może chodzić
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  11. #431
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    ok, wszedł na topik Adrian, napisał jakieś głupoty, pewnie dlatego ze sam nie sprzedaje SmartHeata, i odszedł

    to ja wkleję link do mojeo posta z podsumowaniem faktury za zimę, a właścieiwe za prąd na cały dom za pół roku z zimą włącznie...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...97#post7474797
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  12. #432

    Domyślnie

    Z wypowiedzi jgrolik i okobar wynika, że nie ma co się przejmować spadkami napięcia bo jest to problem, który występuje rzadko i szybko można sobie z tym poradzić. Wyliczenia, które przedstawił okobar pokazują, że pompa jest ekonomiczna w użytkowaniu. Jakoś bardziej do mnie przemawia niż stiebel on/off. Argumenty za SmartHeat to : 1. większy o 20l zbiornik na wodę i że stali nierdzewnej. 2. Inwerter- oszczędność w okresach przejściowych i nowoczesna technologia. I przedstawiciel firmy montującej pompy i inwerter i on/off też ma SmartHeat więc coś to znaczy

  13. #433

    Domyślnie

    Dobra wiadomość dla użytkowników SmartHeat-ów.
    Będzie a w zasadzie już jest nowy soft. Podobno rozdzielony jest JAZ osobno dla CO i CWU i parę dodatkowych bajerów.
    Jak będę miał go u siebie w pompie to dam znać.
    Dodam jeszcze do tego co "drza" napisał to że przedstawiciel SmartHeat-a ma duży wkład w ten nowy soft a więc i rozwój tej pompy. Oby więcej takich instalatorów/dystrybutorów pomp którzy są pasjonatami temetu.
    Bardzo lubię rozmowy z Tomkiem (GHS) o pompach/domach i instalacjach.
    Chwała Tomkowi,że przekonał mnie do aktywnego chłodzenia pompą. Pompa właśnie sobie "pyrkająć" chłodzi dom w takie upalne dni. Podłogówka robi za bufor "chłodu" a klimakonwektory przyjemnie chłodzą mi poddasze.
    Dostarczana ilość "chłodu 3.6 kW przy poborze prądu 180W(odczytane z opdlicznika) czyli COP dla chlodzenia to ok 20 (pompa pokazuje 18 ) ale na GZ mam pompkę która pobiera mniej prądu niż ta standardowa.
    Z DZ wraca solanka o temperaturze 12.5 C a na GZ zasilanie to 14 C.


    PS: Nie mam żadnych profitów za to co piszę... po prostu zadowolony użytkownik.
    Ostatnio edytowane przez jgrolik ; 02-06-2017 o 19:47

  14. #434

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Dobra wiadomość dla użytkowników SmartHeat-ów.
    Będzie a w zasadzie już jest nowy soft. Podobno rozdzielony jest JAZ osobno dla CO i CWU i parę dodatkowych bajerów.
    Jak będę miał go u siebie w pompie to dam znać.
    Bardzo dobra wiadomość Może poprawili także ten problem co wcześniej opisywałem przy skokach napięcia. Już niedługo także dołączę do posiadaczy Smartheat'a więc na pewno będę się udzielał w tym wątku dzieląc się doświadczeniami i pytając o możliwe konfiguracje

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Bardzo dobra wiadomość Może poprawili także ten problem co wcześniej opisywałem przy skokach napięcia. Już niedługo także dołączę do posiadaczy Smartheat'a więc na pewno będę się udzielał w tym wątku dzieląc się doświadczeniami i pytając o możliwe konfiguracje
    Podobno poprawili

  16. #436

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Myślę czy kupić Smartheat Classic z osobnym zasobnikiem bo jest 4 tys tańszy od wersji all in one czyli Bravour. Czy te pompy różnią się jeszcze czymś konkretnym czy tylko tym że zasobnik jest osobno? Kotłownię mam dużą także kompaktowość nie jest mi bardzo potrzebna.
    Możecie wrzucić parę zdjęć jak wygląda sterownik do tej pompy? Tak żeby było widać jakieś ciekawe funkcje Chciałbym sobie zobaczyć jak to wygląda. Słyszałem, że sterownik można oczepić od pompy i umieścić np. w salonie.
    Ostatnio edytowane przez drza ; 07-06-2017 o 07:43

  17. #437
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Śmiga śmiga , tylko u mnie SCOP 5.3 był ostatnio. Ale nie ma co się dziwić skoro prawie 50% prądu idzie na grzanie CWU :-/ przez teściową.
    Chyba będę musiał w kuchni założyć termostatyczny zawór mieszający bo teściowa puszcza gorącą wodę nie mieszając jej z zimną to i pompa co chwilę musi ją podgrzewać.
    Usuń z układu Teściową i problem się rozwiąże

    Witam z powrotem grono SMARTHEATowców!

  18. #438
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    No dobra.

    To moich tutaj przygodach mogę podsumować 1 rok pracy pompy. Za wszystkie moje wygrzewania, zabawy z konfiguracją, mostki termiczne i inne cuda pompa wzięła 6150kW przez rok.
    Nie wiem czy to dużo czy mało. Jestem zadowolony. Jak była zima to w środku było 22.5C (małe dziecko na podłodze). Fakt, że pompa dawała z siebie 100%... ale dała radę.

    Co sądzicie o wyniku?
    Dom się wygrzewał - mam dwa mostki (progi pod drzwiami w garażu i sama brama ma szczeliny) - uczyłem się konfiguracji (parę razy zagotowałem prawie wodę bez powodu.

    Teraz Tomek GHS uruchamia mi chłodzenie. Uzupełniłem pompę o czujnik pokojowy.

    Dostałem nowy soft i albo mi się wydaje albo pompa działa jak licznik czyli liczy zużyty prąd z parametrem DWH. Macie już jakieś doświadczenia z nowym softem?

    Jak zwykle garść pytań upierdliwych:
    1. Kto mi zdradzi jak skonfigurować CHŁODZENIE? Mam dwie temp - ale jak przy grzaniu do zadanej dąży temp powrotu - to przy chłodzeniu jak - tak samo?
    2. Gdzie w nowym sofcie zobaczyć teraz "zużycie bieżące"?
    3. Czasami grzanie CWU nie odpala mi się mimo zaplanowanego czasu - macie pomysł dlaczego? Mam okno w II taryfie 13-15 - grzanie na 47 - 2k/2k i dwa razy mi już nie zagrzał pozostawiając temp wody nad temp 38 (nominalna pomniejszona) - jakieś sugestie?
    4. Jeśli dobrze rozumiem TEMP KIERUNKU to temp wody w wymiennikach gruntowych. Czy to normalne że spada czasami nawet do zera (w zimę)? To nie jest tak że powinna się ogrzewać do 7-9st "bo grunt na pewnej głębokości ma stałą temp"?



    Jak zwykle wdzięczny za komentarze

  19. #439
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam,

    coś cisza na wątku zapadła.

    Czy ktoś chłodzi pompą?

  20. #440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    No dobra.

    To moich tutaj przygodach mogę podsumować 1 rok pracy pompy. Za wszystkie moje wygrzewania, zabawy z konfiguracją, mostki termiczne i inne cuda pompa wzięła 6150kW przez rok.
    Nie wiem czy to dużo czy mało. Jestem zadowolony. Jak była zima to w środku było 22.5C (małe dziecko na podłodze). Fakt, że pompa dawała z siebie 100%... ale dała radę.

    Co sądzicie o wyniku?
    Dom się wygrzewał - mam dwa mostki (progi pod drzwiami w garażu i sama brama ma szczeliny) - uczyłem się konfiguracji (parę razy zagotowałem prawie wodę bez powodu.

    Teraz Tomek GHS uruchamia mi chłodzenie. Uzupełniłem pompę o czujnik pokojowy.

    Dostałem nowy soft i albo mi się wydaje albo pompa działa jak licznik czyli liczy zużyty prąd z parametrem DWH. Macie już jakieś doświadczenia z nowym softem?

    Jak zwykle garść pytań upierdliwych:
    1. Kto mi zdradzi jak skonfigurować CHŁODZENIE? Mam dwie temp - ale jak przy grzaniu do zadanej dąży temp powrotu - to przy chłodzeniu jak - tak samo?
    2. Gdzie w nowym sofcie zobaczyć teraz "zużycie bieżące"?
    3. Czasami grzanie CWU nie odpala mi się mimo zaplanowanego czasu - macie pomysł dlaczego? Mam okno w II taryfie 13-15 - grzanie na 47 - 2k/2k i dwa razy mi już nie zagrzał pozostawiając temp wody nad temp 38 (nominalna pomniejszona) - jakieś sugestie?
    4. Jeśli dobrze rozumiem TEMP KIERUNKU to temp wody w wymiennikach gruntowych. Czy to normalne że spada czasami nawet do zera (w zimę)? To nie jest tak że powinna się ogrzewać do 7-9st "bo grunt na pewnej głębokości ma stałą temp"?



    Jak zwykle wdzięczny za komentarze
    dopiero jestem i czytam
    czy dużo? moim zdaniem tak, ale pierwszy rok... więc nie będę się wymądrzał...

    nowego softu nie mam, nie wiem czy będę mieć więc też ci nic nie powiem

    co do temp w chłodzeniu - tak, według mnie tak samo

    a co do Temp Kierunku, o ile pamiętam to chyba temp wylatująca z domu... chyba ze źle pamiętam, bo dawno o tym nie myślałem
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

Strona 22 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony