dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 39
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 775
  1. #441
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Czyli ktoś jednak żyje

    Pierwszy rok - czyli w naszym wykonaniu suszenie + dwa mostki + regulacje pompy. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie jednak 20-30% mniejszy choćby przez samo "suszenie" (opinie sąsiadów z podobnymi układami i wrażeniami po pierwszym sezonie). Zobaczymy.

    Na razie chłodzenie działa bardzo przyjemnie - i wydaje się, że sytuacja się stabilizuje.

    Teraz tylko monitoring tego całego ustrojstwa i doszczelnianie domu.

    Nadal walczę z ustawieniami CWU - tak żeby grzać wodę raz dziennie (3osoby i 195L powinno iśc w parze).

    Aha - z ciekawostek - korzystam z G12W - i po zimie wyszło mi 1500kW w szczycie - 4500kW mimo że inwerter nie jest rozwiązaniem do produkcji ciepła "na zapas".

    @OKOBAR
    Jak Twój Smart się spisuje? zadowolony jesteś?

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post

    Jak zwykle garść pytań upierdliwych:
    1. Kto mi zdradzi jak skonfigurować CHŁODZENIE? Mam dwie temp - ale jak przy grzaniu do zadanej dąży temp powrotu - to przy chłodzeniu jak - tak samo?
    2. Gdzie w nowym sofcie zobaczyć teraz "zużycie bieżące"?
    3. Czasami grzanie CWU nie odpala mi się mimo zaplanowanego czasu - macie pomysł dlaczego? Mam okno w II taryfie 13-15 - grzanie na 47 - 2k/2k i dwa razy mi już nie zagrzał pozostawiając temp wody nad temp 38 (nominalna pomniejszona) - jakieś sugestie?
    4. Jeśli dobrze rozumiem TEMP KIERUNKU to temp wody w wymiennikach gruntowych. Czy to normalne że spada czasami nawet do zera (w zimę)? To nie jest tak że powinna się ogrzewać do 7-9st "bo grunt na pewnej głębokości ma stałą temp"?
    Ad1. Chłodzenie masz aktywne, czy pasywne ?
    Ad2. Pod kartą sprężarka. W najnowszym sofcie masz to podzielone na dwie części : Suma ( CO i CWU) wraz z SCOP/JAZ oraz na innej karcie (pod sprężarką) masz parametry chwilowe.
    Ad3. Niestety czasami program czasowy zawiesza się. Mi też to się zdarzało przy wcześniejszym sofcie. Przy tym najnowszym to nawet nie miałem czasu ustawić programu tygodniowego więc nie wiem.
    Ad4. To jest temperatura glikolu jaki wychodzi z pompy. Sprawdzone empirycznie
    Jak zaczynasz pobierać ciepło z gruntu to on już nie ma stałej temperatury
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  3. #443

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy robić gniazdko internetowe w kotłowni na potrzeby pompy Smartheat. Czy ta pompa ma możliwość podpięcia do internetu i sterowania przez aplikację? Czy to w ogóle ma sens? Z tego co czytam to teraz nawet piece na ekogroszek mają taką możliwość więc podejrzewam, że ta pompa też ma taką opcję. Co o tym sądzicie? Może ktoś z takiej opcji korzysta?

  4. #444
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Zastanawiam się czy robić gniazdko internetowe w kotłowni na potrzeby pompy Smartheat. Czy ta pompa ma możliwość podpięcia do internetu i sterowania przez aplikację? Czy to w ogóle ma sens? Z tego co czytam to teraz nawet piece na ekogroszek mają taką możliwość więc podejrzewam, że ta pompa też ma taką opcję. Co o tym sądzicie? Może ktoś z takiej opcji korzysta?
    pewnie można, mówię "pewnie" bo ja nie mam... osobiście dla siebie nie widzę plusów takiej opcji ale moze po prostu się nie znam... każdemu według potrzeb
    najlepiej zadzwoń do GHS, do Tomka... i będziesz wiedzieć
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  5. #445

    Domyślnie

    Zadzwonię i zapytam czy to w ogóle jest do czegoś potrzebne. W przypadku pieca na ekogroszek jakiś tam sens jest bo np można włączyć piec zdalnie jak nie ma nikogo w domu. W przypadku pompy to chyba bardziej bajer bo pompa pracuje cały czas według zadanego planu.

  6. #446

    Domyślnie

    Wczoraj w końcu firma (GHS) zaczęła mi montować pompę Smartheat Classic 008i. Jutro będę Panowie kończyć instalację.Od prawie 4 tygodni mieszkam już w swoim domu, a jeszcze nie mam ciepłej wody i trochę zimno
    W stopce są dane mojej pompy i domu.
    Przeczytałem cały wątek i już sporo się dowiedziałem. Widzę, że większość użytkowników tej pompy korzysta z taryfy G12w. Zaraz będę miał odbiór budynku i będę mógł wybrać sobie taryfę. Na razie mam standard G11, ale myślę, że warto chyba od razu przejść na G12w.
    1. Prośba do użytkowników tej pompy o poradę czy warto wziąć G12w?
    2. Na co zwrócić uwagę podczas montażu pompy przez firmę? O co pytać jeśli chodzi o konfigurację pompy?
    2. Wrzućcie proszę swoje ustawienia pompy dla parametrów : BAA do BAS.
    3. Czy częstotliwość pracy pompy ustawić tak jak ma jgrolik na ok 70Hz dla CWU i 30-70 dla CO? Wiem, że jest to sprawa indywidualna, ale chciałbym zobaczyć jakie macie ustawienia w praktyce.
    4. Ustawić priorytet na grzanie CWU?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  7. #447

    Domyślnie

    Taryfa jest pochodną stylu życia. G12w wygląda atrakcyjnie, ale nie zawsze musi być najtańsza. Jeśli nie boisz sie podpisywać umów z innymi firmami na dostawę energii to zachęcam do sprawdzenia innych ofert na stronie URE. Kalkulator porównawczy znajdziesz w googlach.
    Ostatnio edytowane przez maciejos36 ; 12-09-2017 o 19:39

  8. #448

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Taryfa jest pochodną stylu życia. G12w wygląda atrakcyjnie, ale nie zawsze musi być najtańsza. Jeśli nie boisz sie podpisywać umów z innymi firmami na dostawę energii to zachęcam do sprawdzenia innych ofert na stronie URE. Kalkulator porównawczy znajdziesz w googlach.
    Co masz na myśli czy się nie boję podpisać z innymi? Chyba chodzi o czas reakcji w razie awarii i jakość dostarczanego prądu (przerwy itd). Mieszkam trochę na odludziu i dlatego myślę, że zostanę przy Tauronie. Co do taryfy i stylu życia to myślę, że można się troszkę dostosować żeby zaoszczędzić więcej kasy, oczywiście bez przesady.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  9. #449

    Domyślnie

    Są tacy co się boją komplikacji. Tu nie ma się czego bać. Prąd kupujesz np. W enei ale dostarcza go tauron-on zbiera oplaty dystrybucyjne i ma ci zapewnić dostawę. Popytaj jak to jest zorganizowane sprzedawcy. Ja przy moich 6000kwh rocznie widziałem niektóre oferty tańsze o ponad 1kpln rocznie.

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Są tacy co się boją komplikacji. Tu nie ma się czego bać. Prąd kupujesz np. W enei ale dostarcza go tauron-on zbiera oplaty dystrybucyjne i ma ci zapewnić dostawę. Popytaj jak to jest zorganizowane sprzedawcy. Ja przy moich 6000kwh rocznie widziałem niektóre oferty tańsze o ponad 1kpln rocznie.
    Rozmawiałem ze znajomym, który odszedł od tautona i przeszedł do green i jest zadowolony bo rachunki niższe. Tylko musi teraz płacić dwie faktury: jedną do taurona (łącze) i drugą do green. Dzisiaj będę dzwonił i zobaczymy co się uda załatwić.
    Wracając do tematu Smartheat. Czy może mi ktoś napisać jak sprawdzić COP i SCOP w tej pompie? Wczoraj się trochę pobawiłem, ale jeszcze nie było dużo czasu na poważniejsze rzeczy. Jeszcze chciałbym sprawdzić temp, dolnego źródła. Widziałem, że na początku tematu już było to opisane.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  11. #451
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Rozmawiałem ze znajomym, który odszedł od tautona i przeszedł do green i jest zadowolony bo rachunki niższe. Tylko musi teraz płacić dwie faktury: jedną do taurona (łącze) i drugą do green. Dzisiaj będę dzwonił i zobaczymy co się uda załatwić.
    Wracając do tematu Smartheat. Czy może mi ktoś napisać jak sprawdzić COP i SCOP w tej pompie? Wczoraj się trochę pobawiłem, ale jeszcze nie było dużo czasu na poważniejsze rzeczy. Jeszcze chciałbym sprawdzić temp, dolnego źródła. Widziałem, że na początku tematu już było to opisane.
    nie wiem jaki masz sterownik, jeśli taki jak w mojej, to w pierwszej od lewej "zakłądce"

    nie pamiętam dokłądnie jak i gdzie, jak nie zapomnę to jutro zobaczę i ewentualnie wrzucę foto...
    sory, ale urlop mam i nie siedze na kompie
    a poza tym do pompy i tak zaglądam teraz raz w miesiącu


    a co do taryf - opłaca się g12.... a najbardziej g12w
    miałem g11, g12 i teraz mam g12w
    widze po rachunkach
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  12. #452

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    nie wiem jaki masz sterownik, jeśli taki jak w mojej, to w pierwszej od lewej "zakłądce"

    nie pamiętam dokłądnie jak i gdzie, jak nie zapomnę to jutro zobaczę i ewentualnie wrzucę foto...
    sory, ale urlop mam i nie siedze na kompie
    a poza tym do pompy i tak zaglądam teraz raz w miesiącu


    a co do taryf - opłaca się g12.... a najbardziej g12w
    miałem g11, g12 i teraz mam g12w
    widze po rachunkach
    Wczoraj dzwoniłem do pana Tomka i już wiem jak sprawdzić COP i SCOP (JAZ).
    Moje wyniki po jednym dniu: COP: 7.7, JAZ: 9.1. Fajne jak ktoś chce sobie humor poprawić Nie wiem na ile to są miarodajne wyniki.

    Co do taryf to dobrze zrobiłem bo wczoraj zdecydowałem się na G12w Widzę, że większość osób w wątku właśnie z takiej korzysta i myślę, że i u mnie się sprawdzi.
    Mam pytanie jeszcze odnośnie parametru : Źródło kierunku (B5) AAE. To jest temperatura dolnego źródła? U mnie wynosiła wczoraj: 8.6C.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Rozmawiałem ze znajomym, który odszedł od tautona i przeszedł do green i jest zadowolony bo rachunki niższe. Tylko musi teraz płacić dwie faktury: jedną do taurona (łącze) i drugą do green. Dzisiaj będę dzwonił i zobaczymy co się uda załatwić.
    jestem od V.2015 w Duonie(aktualnie Fortum) - trudno nie chwalić takich cen
    Kilku kolegów, niedawno także przeszło do Fortum - mimo że nie ogrzewają prądem
    https://energia.fortum.pl/fortum-godziny
    oferta jest dla tych, co aktualnie korzystają z G11
    dla osób grzejących w taryfie całodobowej, ta oferta też będzie korzystna
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #454

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    jestem od V.2015 w Duonie(aktualnie Fortum) - trudno nie chwalić takich cen
    Kilku kolegów, niedawno także przeszło do Fortum - mimo że nie ogrzewają prądem
    https://energia.fortum.pl/fortum-godziny
    oferta jest dla tych, co aktualnie korzystają z G11
    dla osób grzejących w taryfie całodobowej, ta oferta też będzie korzystna
    Dzięki za info. Właśnie dzwoniłem do Fortum, Żeby zapytać jak to jest. Wszystko wygląda dobrze i chyba skorzystam z ich oferty. Oferta ważna do czerwca 2018, a to dla mnie cały okres grzewczy Czytam też opinie na internecie na temat Fortum i słabo to wygląda.
    JTKirk jakie są twoje doświadczenia z tą firmą? Czy jest jakiś temat na forum odnośnie taryf i właśnie tej oferty? Nie chcę zaśmiecać wątku.
    Ostatnio edytowane przez drza ; 15-09-2017 o 13:19
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  15. #455

    Domyślnie

    ja korzystałem z ich usług i generalnie byłem bardzo zadowolony. nawet przy rozwiązywaniu umowy, jak miałem jakieś pytanie i nie mieli odpowiedzi na już, to mówili na infolinii, że oddzwonią i dzwonili w umówionym terminie. jak dzwonię do Tauronu, to generalnie nikt nic nie wie, mówią, że oddzwonią, a w końcu nikt nie dzwoni, zawsze wiecznie czeka się na połączenie i marnuje czas i pieniądze.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #456

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników Smartheata. Są dwie wartości grzania: nominalna wartość (BAA) i zmniejszenie nominalnej wartości (BAB). Ta druga wartość powinna być mniejsza od pierwszej, a u mnie jest taka sama. Mimo, że mam ustawione grzanie 21(BAA) i 18(BAB). Dlaczego tak się dzieje? Jak sprawdzić, czy w danym momencie pompa grzeje CO czy CWU?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  17. #457

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Wczoraj w końcu firma (GHS) zaczęła mi montować pompę Smartheat Classic 008i. Jutro będę Panowie kończyć instalację.Od prawie 4 tygodni mieszkam już w swoim domu, a jeszcze nie mam ciepłej wody i trochę zimno
    W stopce są dane mojej pompy i domu.
    Przeczytałem cały wątek i już sporo się dowiedziałem. Widzę, że większość użytkowników tej pompy korzysta z taryfy G12w. Zaraz będę miał odbiór budynku i będę mógł wybrać sobie taryfę. Na razie mam standard G11, ale myślę, że warto chyba od razu przejść na G12w.
    1. Prośba do użytkowników tej pompy o poradę czy warto wziąć G12w?
    2. Na co zwrócić uwagę podczas montażu pompy przez firmę? O co pytać jeśli chodzi o konfigurację pompy?
    2. Wrzućcie proszę swoje ustawienia pompy dla parametrów : BAA do BAS.
    3. Czy częstotliwość pracy pompy ustawić tak jak ma jgrolik na ok 70Hz dla CWU i 30-70 dla CO? Wiem, że jest to sprawa indywidualna, ale chciałbym zobaczyć jakie macie ustawienia w praktyce.
    4. Ustawić priorytet na grzanie CWU?
    Co do taryfy, to ja celowo wziąłem G11 bez żadnych dodatków i długotrwałych umów, żeby jak najszybciej przejść na G12 z promocji Fortum (dawniej Duon). Druga taryfa powinna kosztować grosze, bo sprzedawca daje 10 godzin za darmo do końca czerwca 2018 r. Tutaj jest to wszystko dobrze opisane:
    http://www.jakoszczedzic.pl/2017/08/...e-godziny.html
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  18. #458

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Mam pytanie do użytkowników Smartheata. Są dwie wartości grzania: nominalna wartość (BAA) i zmniejszenie nominalnej wartości (BAB). Ta druga wartość powinna być mniejsza od pierwszej, a u mnie jest taka sama. Mimo, że mam ustawione grzanie 21(BAA) i 18(BAB). Dlaczego tak się dzieje? Jak sprawdzić, czy w danym momencie pompa grzeje CO czy CWU?
    Dobra już wszystko wiem. Wartości są takie same bo mam ustawiony plan tygodniowy i tak też powinno być - pokazuje dla BAA i BAB wartość z danej taryfy.
    Dalej nie wiem jak to jest z parametrami: BAE (temp aktywacji - czyli grzanie włącza się poniżej tej temp) i BAF (czyli jak długo musi być poniżej).
    Może mi to ktoś wyjaśnić na przykładzie i powiązaniu tych parametrów z BAA i BAB? Jak to jest w przypadku gdy w danym momencie zmienię sobie np. BAF z 8h na 10h? Czy pompa zacznie grzać dopiero po 10h (jeśli oczywiście warunek zostanie spełniony), czy może pompa zlicza czas już od jakiegoś momentu i po 2 dodatkowych godzinach zacznie grzać? Fajnie jakby mi to ktoś na przykładzie wyjaśnił. Najlepiej jakimś trudnym przykładzie Ten prosty scenariusz znam
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  19. #459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Dobra już wszystko wiem. Wartości są takie same bo mam ustawiony plan tygodniowy i tak też powinno być - pokazuje dla BAA i BAB wartość z danej taryfy.
    Dalej nie wiem jak to jest z parametrami: BAE (temp aktywacji - czyli grzanie włącza się poniżej tej temp) i BAF (czyli jak długo musi być poniżej).
    Może mi to ktoś wyjaśnić na przykładzie i powiązaniu tych parametrów z BAA i BAB? Jak to jest w przypadku gdy w danym momencie zmienię sobie np. BAF z 8h na 10h? Czy pompa zacznie grzać dopiero po 10h (jeśli oczywiście warunek zostanie spełniony), czy może pompa zlicza czas już od jakiegoś momentu i po 2 dodatkowych godzinach zacznie grzać? Fajnie jakby mi to ktoś na przykładzie wyjaśnił. Najlepiej jakimś trudnym przykładzie Ten prosty scenariusz znam

    w skrócie - ja mam pogodówkę

    temp aktywacji mam np. 20 stopni
    oznacza to, że pompa zaczyna mi grzac gdy temperatura na dworze spadnie poniżej 20 stopni
    BAB mam ustawione teraz 5h, czyli pompa zacznie grzać gdy temperatura zewnętrzna będzie przez minimum 5 godzin niższa niż wklepane 20 stopni

    jak wklepiesz zmianę czasu, to zaobsewowałem, że pompa dopiero od zmiany czasu zlicza czas temp. zewnętrznej

    czyli masz np. ustawione 20 stopni, i 10 godzin
    na dworze od np. 7 godzin jest poniżej 20 stopni (czyli domyślnie za 3 godziny właczy nam się grzanie)
    i wtedy coś cię naszło i zmieniasz czas reakcji na np. 5 godzin
    myślisz sobie że to oznacza, że skoro od 7 godzin jest już chłodniej niż 20 to od razu pompa się wlączy
    ale sterownik myśli inaczej - zacznie dopiero od momentu wprowadzenia 5 odliczać te 5 godzin

    tak robi PC u mnie, nie wiem czy tak powinna robić, ale tak u mnie liczy
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  20. #460

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie. A jak to się ma do tych temperatur co ustawiamy BAA i BAB. Ja mam 21 BAA i 18 dla BAB. Ja rozumiem,to tak, że sterownik najpierw patrzy na BAE (temp aktywacji) i BAF(jak długo poniżej temp aktywacji). Jeśli jest warunek dla BAE i BAF jest spełniony to wtedy patrzy dopiero na BAA lub BAB (w zależności od tego czy tańsza czy droższa taryfa). Jeśli temperatura z BAA jest niższa niż BAE to wtedy dogrzewa aż osiągnie BAA. Jeśli jest większa lub równa to wtedy nie grzeje. Dobrze rozumuję?
    Przy takiej pogodzie jak teraz mamy jakbym ustawił BAE na 0 stopni i BAF na 10h to pompa w ogóle się nie będzie włączać?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

Strona 23 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony