dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie FILM: Ściana trójwarstwowa z elewacją z klinkieru

    Ściany trójwarstwowe mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną, pozwalają na murowanie elewacji z klinkieru. Są jednak bardziej pracochłonne w wykonaniu. Jesteśmy z kamerą na budowie ściany trójwarstwowej. Zobacz kolejny odcinek serialu Muratora "Stan surowy bez błędów". Jakie zalety ma ściana trójwarstwowa? Dlaczego jest tak znakomita i tak rzadko budowana? O tym wszystkim mówi nasz ekspert Robert Wiktor. Jesteśmy z kamerą na budowie...

    Zobacz film:



    Zobacz cały nasz serial "Stan surowy bez błędów"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tvtvtvtc.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	251161  
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-04-2014 o 19:30

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Te86

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    łódź
    Posty
    1

    Domyślnie

    hej dopiero co trafiłem na ten filmik, fajny, wielkie dzięki za wrzucenie go sprawdzam też inne

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że wspominali o tym, że do każdego rodzaju cegły powinna być odpowiednia zaprawa, bo jak nie to wyjdzie białe na cegle...

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc - mnie także się przyda.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Czemu jest tak rzadko budowana? Przez koszty i czasochłonność. Chociaż u mnie w rodzinie ostatnio był budowany dom trójwarstwowy i moim zdaniem oba te argumenty nie są do końca uzasadnione. Przy trzywarstwówce jest sporo roboczogodzin do wypracowania, ale robi się to jednorazowo, a nie w podziale na ileś tam etapów - jak przy ścianie 2W. Koniec końców ścianę 3W buduje się raz a dobrze i nie trzeba wracać do tematu. Parametry termiczne i aku miażdżą ściany 1W i 2W - porównując ściany z ceramiki.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierczek Zobacz post
    Czemu jest tak rzadko budowana? Przez koszty i czasochłonność. Chociaż u mnie w rodzinie ostatnio był budowany dom trójwarstwowy i moim zdaniem oba te argumenty nie są do końca uzasadnione. Przy trzywarstwówce jest sporo roboczogodzin do wypracowania, ale robi się to jednorazowo, a nie w podziale na ileś tam etapów - jak przy ścianie 2W. Koniec końców ścianę 3W buduje się raz a dobrze i nie trzeba wracać do tematu. Parametry termiczne i aku miażdżą ściany 1W i 2W - porównując ściany z ceramiki.
    Można również wybudować ścianę nośną, a potem dołożyć elewacyjną, obie techniki są dobre.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Można również wybudować ścianę nośną, a potem dołożyć elewacyjną, obie techniki są dobre.
    Niby tak, ale to nie zawsze dobrze wygląda wizualnie, bo jak projekt domu ma nietypowy dach, to może się nie udać dołączyć ściany osłonowej w przekonujący wizualnie sposób. Dlatego sensowniej jest to sobie od razu przewidzieć na etapie projektu.
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał paroofka Zobacz post
    Dlatego sensowniej jest to sobie od razu przewidzieć na etapie projektu.
    No, raczej to oczywista oczywistość. Jakoś do mnie nie przemawiają dziesiątki ton ściany elewacyjnej podwieszonej na wieszach. Oparcie na fundamencie jest bezpieczniejsze. O takiej ścianie myśli się na etapie projektu. Co nie zmienia faktu, że metody późniejsze są dwie, albo równoległe stawianie ścian, albo w kolejności. Ta druga pozwala na rozłożenie kosztów - oraz czasu budowy.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hova
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wołczyn
    Kod pocztowy
    46-250
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Co nie zmienia faktu, że metody późniejsze są dwie, albo równoległe stawianie ścian, albo w kolejności. Ta druga pozwala na rozłożenie kosztów - oraz czasu budowy.
    Dokładnie ja dojrzałem do murowania ściany osłonowej z klinkieru dopiero po dwóch sezonach Mam klasyczną elewację i mówiąc oględnie po dwóch latach jest tak zasyfiona, że mam jej dość... Ściana będzie z klinkierówek gładkich (Pomerania?), z kilku cm pustką powietrzną pomiędzy izolacją termiczną.

  10. #10

    Domyślnie

    filmik -nawet ładnie przygotowany , ale merytorycznie niestety wielka lipa . Ściana tak wykonana , to wiedza z przed potopu , a prowadzący nawet nie wie , że ściana pokazana na początku filmu , ta stara , jest konstrukcyjnie lepiej zaprojektowana niż ta pokazana jako nowsza w trakcie realizacji . No cóż , hova przynajmniej chce wykonać pustkę powietrzną , ale ściana jest i tak typu mokrego , więc wcześniej czy później będzie grzyb i pleśń . Życzę inwestorowi dobrego samopoczucia wewnętrznego , bo w domu go pewnikiem nie zazna . Szkoda , że mamy taki poziom wiedzy na temat budownictwa jaki mamy . Życie jednak powoli potwierdza przykrą prawdę o domach pasywnych , takich jak na przedstawionym przykładzie filmowym .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Barakuda - nie rozsmieszaj ludzi. W Niemczech domy pasywne buduje sie od 30-tu lat i domy testowe są naszpikowane elektroniką, ciągle monitorowane.
    I jakoś nikt tych domów nie przestał budowac.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony