dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zły rodzaj styropianu pod posadzką?

    Witam,

    Piszę z prośbą o pomoc i opinie na temat wykonanej posadzki w nowo kupionym mieszkaniu w stanie deweloperskim. Powierzchnia 70 m2, parter, pod mieszkaniem garaż i piwnice. Przy kuciu posadzki pod prysznic okazało się, że w pomieszczeniu na łazienkę i osobne na WC nie ma w ogóle izolacji styropianowej jaką przewidywał projekt (5 cm wylewka, 5 cm styropian). Po tym odkryciu wkułem się jeszcze w dwóch miejscach w pokojach, żeby się przekonać czy przypadkiem styropianu nie ma na całej powierzchni mieszkania. Okazało się, że jest, miękki, że można go palcami bez trudu ściskać. Deweloper i główny wykonawca powiedzieli, że styropian użyty odpowiada zastosowaniu pod posadzką pływającą i że wszystko jest ok. Dostałem opis jaki styr miał być użyty i chciałem z Waszą pomocą zweryfikować czy czepiam się na wyrost czy faktycznie coś jest nie tak. Planuje położyć płytki w kilku pomieszczeniach i boje się, że z czasem zaczną one pękać z powodu złego styropianu.

    Opis jaki dostałem, którego nie jestem w stanie rozszyfrować (Styropian akustyczny?).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styr.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	343758


    Dodatkowo nagrałem porównanie ze styropianem jaki powinien być użyty. (po lewej użyty w posadzce).

    https://youtu.be/4s9ddRmaI9Y

    Z góry dzięki za odzew.

  2. #2

    Domyślnie

    Ponoć został użyty styropian Termo Organika Superakustic. Podzwonilem w kilka miejsc i jest on głównie na zamowienie... Gdzie w Krakowie mógłbym sprawdzić osobiście czy to faktycznie to?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Akustyczny ma być miękki.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saakaszwili Zobacz post
    Witam,

    Piszę z prośbą o pomoc i opinie na temat wykonanej posadzki w nowo kupionym mieszkaniu w stanie deweloperskim. Powierzchnia 70 m2, parter, pod mieszkaniem garaż i piwnice. Przy kuciu posadzki pod prysznic okazało się, że w pomieszczeniu na łazienkę i osobne na WC nie ma w ogóle izolacji styropianowej jaką przewidywał projekt (5 cm wylewka, 5 cm styropian). Po tym odkryciu wkułem się jeszcze w dwóch miejscach w pokojach, żeby się przekonać czy przypadkiem styropianu nie ma na całej powierzchni mieszkania. Okazało się, że jest, miękki, że można go palcami bez trudu ściskać. Deweloper i główny wykonawca powiedzieli, że styropian użyty odpowiada zastosowaniu pod posadzką pływającą i że wszystko jest ok. Dostałem opis jaki styr miał być użyty i chciałem z Waszą pomocą zweryfikować czy czepiam się na wyrost czy faktycznie coś jest nie tak. Planuje położyć płytki w kilku pomieszczeniach i boje się, że z czasem zaczną one pękać z powodu złego styropianu.

    Opis jaki dostałem, którego nie jestem w stanie rozszyfrować (Styropian akustyczny?).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styr.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	343758


    Dodatkowo nagrałem porównanie ze styropianem jaki powinien być użyty. (po lewej użyty w posadzce).

    https://youtu.be/4s9ddRmaI9Y

    Z góry dzięki za odzew.
    jest wszystko w porządku. Styropian akustyczny jest miękki. Jest bardziej miękki, niż termiczny. Na przykład gąbka bardziej wytłumia, niż twardy ekstrudowany styropian. Miękkie tłumi twarde przenosi dźwięk.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5

    Domyślnie

    Ma Pan dobry styropian pod posadzką, tak jak już to wyjaśnili koledzy z forum.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony