dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie/ogrzanie podłogi...nowej podłogi

    Wiem że temat był poruszany wielokrotnie jednak w zadnym nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi, dlatego proszę o pomoc, jeśli wiesz. Będę z góry bardzo wdzięczny.

    PROBLEM: ZIMNA PODLOGA - obecnie kladąc termometr pokazuje mi ok 10-13 stopni. Brak piwnicy, parter. Byly budynek gosp, przerobiony na mieszkanie. Prawdopodobnie na gruncie. Wcześniej byly plytki, Wyrownalem posadzke i polozylem nowe plytki panelowe(wydane ok 3000 zl). Nie bylem swiadomy ze tak bedzie ciągnac od podlogi... Polak mądry po szkodzie ... Przegladajac rozne fora znalazlem kilka opcji. Bardzo was prosze o opinie na ich temat.

    1. Najdroższa. Zbic wszystko, polozyc styropian i na nowo plytki lub panele. Lub ewentualnie ogrzewanie podlogowe...
    2. W związku ze nie chce pozbywac sie tej nowej, ladnej podlogi pomyslalem ze na okres zimowy kladlbym XPS 5 cm a na to dywan lub wykladzine. Na wiosne/lato bym ściągał. Troche zachodu i koszt mniejszy niz w pierwszym przypadku.
    3. Nie wiem co jeszcze. Doradzcie.
    4. Nałożyć grube kapcie... oczywiście zarcik

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mvmaniek Zobacz post
    Wiem że temat był poruszany wielokrotnie jednak w zadnym nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi, dlatego proszę o pomoc, jeśli wiesz. Będę z góry bardzo wdzięczny.

    PROBLEM: ZIMNA PODLOGA - obecnie kladąc termometr pokazuje mi ok 10-13 stopni. Brak piwnicy, parter. Byly budynek gosp, przerobiony na mieszkanie. Prawdopodobnie na gruncie. Wcześniej byly plytki, Wyrownalem posadzke i polozylem nowe plytki panelowe(wydane ok 3000 zl). Nie bylem swiadomy ze tak bedzie ciągnac od podlogi... Polak mądry po szkodzie ... Przegladajac rozne fora znalazlem kilka opcji. Bardzo was prosze o opinie na ich temat.

    1. Najdroższa. Zbic wszystko, polozyc styropian i na nowo plytki lub panele. Lub ewentualnie ogrzewanie podlogowe...
    2. W związku ze nie chce pozbywac sie tej nowej, ladnej podlogi pomyslalem ze na okres zimowy kladlbym XPS 5 cm a na to dywan lub wykladzine. Na wiosne/lato bym ściągał. Troche zachodu i koszt mniejszy niz w pierwszym przypadku.
    3. Nie wiem co jeszcze. Doradzcie.
    4. Nałożyć grube kapcie... oczywiście zarcik
    2 estetyka, pływająca podgłoga. nie widze tego i szczerze trudno mi to sobie wyobrazić.

    Kosztowne trudno. Zbij wszystko zrób porządną izolację, podsypkę, połóż dobry styropian i zalej posadzkę.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Żeby coś doradzać trzeba wiedzieć co jest. Ty takiej wiedzy nie masz więc pozostaje ci zrobić odkrywkę gdzieś w rogu. Zdjąć/odkuć kolejne warstwy zbadać co masz.
    Skoro to bud gospodarczy to obstawiam brak izolacji termicznej, i chyba brak było (wymaganych prawem) projektów i pozwoleń lub projektant olał sprawę. Zrobiłeś zmianę sposobu użytkowania budynku? - rzetelnie zrobione papiery pokazały by ten problem przed wydaniem kasy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Żeby coś doradzać trzeba wiedzieć co jest. Ty takiej wiedzy nie masz więc pozostaje ci zrobić odkrywkę gdzieś w rogu. Zdjąć/odkuć kolejne warstwy zbadać co masz.
    Skoro to bud gospodarczy to obstawiam brak izolacji termicznej, i chyba brak było (wymaganych prawem) projektów i pozwoleń lub projektant olał sprawę. Zrobiłeś zmianę sposobu użytkowania budynku? - rzetelnie zrobione papiery pokazały by ten problem przed wydaniem kasy.


    Prawdą jest że nie wiem co tam jest. Najprawdopodobniej nie ma izolacji termicznej, dlatego pytam co uważacie na temat pkt 2, zwlaszcza ze byloby to robione tylko na zimę. Czas zrobienia na powierzchni ok 30m2 to pewnie ze 2-3h we 2 osoby.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Na swoje pytania odpowiedziałeś sobie w pierwszym poście. Wyczerpująco.
    Pomysł z czasowym (zimowym) XPS dyskusyjny, musiałbyś zaryzykować. Nie widzę na tym dywanu, prawdopodobnie będzie za miękkie w codziennym użytkowaniu. Może z jakąś grubą wykładziną, jak do samochodów? Taką w wypukłe kółka?
    Zdałyby na tym egzamin prawddopodobnie panele. Ale co pół roku demontaż i montaż???

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym założył ciepłe kapcie a jak będzie cieplej wziął się do generalnego remonty. A teraz się do tego przygotował,
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja bym założył ciepłe kapcie a jak będzie cieplej wziął się do generalnego remonty. A teraz się do tego przygotował,
    Przyłączam się do powyższego.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    [QUOTE=mvmaniek;7054257]Wiem
    Kamień jest zawsze zimny. Latem aby się ochłodzić siadamy na kamieniu, co w sumie jest niezdrowe, dlatego mądry wybiera kłodę drewna i na niej siada. Również zimą drewno jest cieplejsze od kamienia. To wie chyba każdy...
    Bez usuwania włożonych 3000zł nie zrobisz nic... Wystarczyło wykonać elektryczne ogrzewanie podłogowe przed układaniem płytek panelowych.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony