dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smayll

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    1

    Domyślnie Kominy systemowe

    Witam . Proszę o poradę jestem na etapie zakupu kominów systemowych i mam na oku firmę mega1000 co sądzicie o tej firmie czy ktoś zamawiał u nich?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jks

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    29

    Domyślnie

    Brałabym pod uwage systemy kominowe Schiedel, Plewa lub Leier.
    Wiesz juz jak wykończysz ten komin nad dachem?
    Tu jest skuteczne rozwiązanie:
    http://fasadaplus.pl/wpisy/oferta_in...n-systemowy-2/

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał jks Zobacz post
    Brałabym pod uwage systemy kominowe Schiedel, Plewa lub Leier.
    Wiesz juz jak wykończysz ten komin nad dachem?
    Tu jest skuteczne rozwiązanie:
    http://fasadaplus.pl/wpisy/oferta_in...n-systemowy-2/
    a ja wziąłem Jawar. Schiedel był drogi, Leier nie sprawdzałe, a Plewa z tego co kojarzę ma wkłady o przekroju kwadratu (bądź prostokąta), a myślę, że dla przepływu gazów lepszy jest przekrój koła
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    i jeszcze jedno. Mi kolega podpowiedział, żebym zamówił bez wełny izolacyjnej, tylko kupił oddzielnie w płytach i sam ciął. Niby taniej, ale cięcie tej wełny i upychanie to jakaś masakra i poziom izolacyjności tej "izolacji" to raczej kiepski jest. Dlatego po 2 metrach komina kupiłem płyty z wełny sztywne takie jak do obudowy kominka (ze srebrną folią ekranującą) no i niestety to się oszczędności skończyły i suma sumarum wyszło na to samo, tylko zabawy więcej., Drugi raz brałbym komplet
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    akurat wielkiej roznicy w przeplywie gazow bym nie szukal pomiedzy kolem a kwadratem, wszystko sprowadzi sie do ilosci cm2. to nie gesta substancja, lub setki metrow komina by opory mialy jakies wielkie znaczenie bardziej marketing i linia produkcyjna firmy X czy Y
    bierz to co masz dostepne pod reka w hurtowniach i ma dobra gwarancje (no i sensowna cene/jakosc). bo jak stluczesz 1 element w trakcie budowy, to nie bedziesz czekac 2 tyg. na sciagniecie np. 1 kawalka wkladu
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Do czego ten komin? Od tego zacznij, czy się nadaje a nie jak firma. Czasy uniwersalnych kominów minęły bezpowrotnie. Inny jest do gazu, inny do śmieciucha a jeszcze inny do kominka. Poczytaj o kominach w dziale dla nich stworzonym lub jeśli to do kominka - w dziale Kominki.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    @ Kominki Piotr Batura

    Witam
    Zajmujesz się kominkami to może zajrzałbyś w moje pytanie i pomógł?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6346481
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał smayll Zobacz post
    Witam . Proszę o poradę jestem na etapie zakupu kominów systemowych i mam na oku firmę mega1000 co sądzicie o tej firmie czy ktoś zamawiał u nich?
    Racja .miej zawsze pozór na wybrany komin systemowy.
    Baturka konkretnie pyta :
    .Do czego ten komin? ...........
    I niestety ma rację .Dopóki się nie określisz dopóty wiedzieć nic nie będziesz.Mam dwa systemy na gazówkę i na kominek.Dwa różne ceramiczne systemy kominowe.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    @ Kominki Piotr Batura

    Witam
    Zajmujesz się kominkami to może zajrzałbyś w moje pytanie i pomógł?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6346481
    W wentylacjach raczej nie bywam, więc tu Ci odpowiem.

    Zaklej odkraplacz. Do kominka mało przydatny. Spytaj producenta o hermetyczne drzwi wyczystkowe. Takie drzwi z dociskową uszczelką gumowa mają stalowe systemy kominowe. Przeróbka to spory kłopot. Pozostaje uszczelniać delikatnie silikonem po każdej rewizji. Mało komfortowo, ale nic mi do głowy nie przychodzi.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W wentylacjach raczej nie bywam, więc tu Ci odpowiem.

    Zaklej odkraplacz. Do kominka mało przydatny. Spytaj producenta o hermetyczne drzwi wyczystkowe. Takie drzwi z dociskową uszczelką gumowa mają stalowe systemy kominowe. Przeróbka to spory kłopot. Pozostaje uszczelniać delikatnie silikonem po każdej rewizji. Mało komfortowo, ale nic mi do głowy nie przychodzi.
    dzięki. popytam za takimi drzwiczkami

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    @ Kominki Piotr Batura, mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie. W piwnicy w pomieszczeniu, które będzie kotłownią mam dwie wyczystki, jedna w kanale kominowym do pieca na ekogroszek, a druga z kominka, który będzie w salonie powyżej. Plany się trochę zmieniły i zamiast ekogrochu będzie pompa ciepła i kanał kominowy "zaślepię". Zrobi się z tego czyste pomieszczenie i zastanawiam się nad zrobieniem tam również pralni, czyli byłaby taka pompownia z pralnią w jednym miejscu. Pytanie jakie mam do Ciebie to do czego służy wyczystka z kominka (prawy kanał)? Popiół z kominka będę wybierał w salonie i zastanawiam się co gromadzi się w tej wyczystce? Po prostu chcę określić ile brudu będzie w pomieszczeniu z tytułu tej wyczystki i co za tym idzie czy nada się na pralnię. Dodam jeszcze, że drzwiczki tej wyczystki i tak muszę dobrze uszczelnić ponieważ piwnica będzie podłączona w instalację wentylacji mechanicznej i w pompowni będzie wywiew.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140130_161428.jpg
Wyświetleń:	1063
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	244702
    Ostatnio edytowane przez mirek118 ; 24-02-2014 o 12:19 Powód: Dodaję zdjęcie
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  12. #12

    Domyślnie

    wydaje mi se ze wiekszosc kominow systemowych jest dobra, czy to Presto, Brata albo Leier to chyba ni ma wiekszej roznicy. Owszem sa roznice w tym jak precyzyjnie wykonane sa wklady i jak jeden do drugiego pasuje. W Shiedlu napewno to jest najlepeiej wykonane ale cena...Najwazniejeszy w kominie systemowym jest jego montaz a w zasadzie jego poprawnosc. Wiekszosc Majstrow nie ma zielonego pojecia jak je montowac i to widac zreszta pozniej na zdjeciach zamieszczanych chocby na tym forum.
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niestety zgodze sie z Yendrkiem w sprawie niewiedzy budowlancow nt. kominow systemowych. Sam to przezylem i ciesze sie tylko, ze mialem dosc czasu by latac po dachu i kontrolowac co sie dzieje. Pomoglo tez od razu montowanie wylazow dachowych, stopni i law kominiarskich. Ekipa murarska (w typowej budowlance sciennej calkiem ok) w praktyce na systemowkach zupelnie sie nie znala, instrukcje montazowe hm.. chyba lekko ich przerosly

    tak na krotko, wklad ceramiczny powinien byc luzny w, tzn. mocowany tylko dystanasami w srodku pustaka keramz. by mogl pracowac w trakcie nagrzewania. Ekipa w dobrej wierze postanowila mi gore wkladu ceramicznego skleic z cegla klinkerowa - by nie zaciekalo pierwsze palenie byloby proba sil, co peknie predzej, ich 3 cm "uszczelka" z zaprawy miedzy ceramika a keramzytem, czy tez sam wklad ceramiczny gdzies po drodze

    drugi komin pod piec kondensacyjny z zaciagiem pow. zewnetrzna czescia, a wyrzut spalin srodkiem ceramiki takze zakleili coz, nauka kosztowala ich rozbiorke gornych czesci obu kominow oraz poprawne zamocowanie i troche poetyckiej polszczyzny Tak wiec b. czesto nie mozna wierzyc budowlancom, ze sie znaja albo ze chca poswiecic czas na instrukcje montazowa...
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał yendrek3 Zobacz post
    wydaje mi se ze wiekszosc kominow systemowych jest dobra,
    http://www.zdunskieopowiesci.pl/punk...onym-zaplonem/
    ...

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    helena-o

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja z kolei polecam kominy z HOCH. Przekonywali mnie znajomi, że ceramika niemiecka, to i dobra. Do tego mają drzwiczki kominowe chyba dość solidne w porównaniu do innych. Ale niech każdy sam się przekona. Osobiście mogę polecić, z kominem nie ma problemów.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał helena-o Zobacz post
    ja z kolei polecam kominy z HOCH. Przekonywali mnie znajomi, że ceramika niemiecka, to i dobra. Do tego mają drzwiczki kominowe chyba dość solidne w porównaniu do innych. Ale niech każdy sam się przekona. Osobiście mogę polecić, z kominem nie ma problemów.
    ... drzwiczki dla większości producentów robi ta sama firma Upman, ceramika w większości przypadków jest z tej samej fabryki w Czechach... a naklejka się różni owszem ...
    ...

  17. #17

    Domyślnie

    Dzieki Kominiarz za artykul ktory jest ciekawy ale nie zgodzie z nim. Powod pekania trojnikow jest zupelnie inny. To brak wyobrazni instalatorow podlaczajacych wklad powoduje ze trojniki pekaja. Nawet przy zastosowaniu redukcji na sznurze moze dojsc do pekniecia. Wynika to tylko i wylacznie z tego ze wszystkie polaczenia idace od kominka sa zbyt ciasno spasowane. Po nagrzaniu sie rury zeliwne od wkladu tak sie nagrzewaja i rozciagaja za razem ze dochodzi do ich naporu na trojnik ceramiczny. Wtedy wlasnie dochodzi do pekniecia.

    Ponizej przedstawiona redukcja na 6mm szurku to pic na dragu, foto montaz. te redykcje tak jak sa niestety nie nie nadaja. Wejscie do trojnika powinno byc na duzo grubszym sznurze ktory bedzie mial wieksza kompensacje naprezen od rur zeliwnych.

    Najbezpieczniejsza juz forma podlaczenia wkladu do trojnika ceramicznego jest uzycie rury spiro ktora podczas nagrzewania sie moze skompensowac sie na swoich polaczeniach. Sprio natomiast ma inna wade, Primo nie oddaje tyle ciepla na zewnatrz co zeliwna rura, Secundo nie jest az tak trwale jak rura zeliwna i zaleca sie jej wymiane co kilka lat.



    Sam mam komin systemowy Presto i przyszedl mi FACHOWIEC go podlaczyc. Chcial to zrobic na ciasno na rurach zeliwnychz uzyciem wlasnie takiej sklepowej redukcji na sznurze tylko ze w przypadku ustawienia mojego wkladu w stosunku do polozenia kominka rury zeliwne po nagrzaniu sie tak by napieraly ze obawiam sie nawet 12mm sznur by nie skompensowal ich ugiecia. Panu serdecznie podziekowalem za wspolprace i zrobilem podlaczenie samodzielnie na kombinacji rur zeliwnych i spiro. Do tej pory 2 sezony palenia i nic sie nie dzieje.



    i obrazek powyzej i sposob pekniecia dokladnie wskazuje na to jak rura zeliwna parla na trojnik. Pekniecie od dolu i od gory potwierdza ze parcie bylo i pozycji pionowej. Tu by sie raczej wszystko zgadzalo.

    najbardziej denerwuje mnie pierdol.. fachowcow ktorzy twierdza ze uzywajac takiej redukcji na sznurze robia wszystko zgodnie ze sztuka i nie moga sobie nic zarzucic. Robia ale ze sztuka pierd... i szkodzenia ludziom.

    LUDZIE KOMINY SYSTEMOWE SA DOBRE TYLKO NAPRWDE TRZEBA UZYC MOZGU PRZY ICH MONTAZU I PODLACZENIU
    Ostatnio edytowane przez yendrek3 ; 05-04-2014 o 09:55
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał yendrek3 Zobacz post
    Dzieki Kominiarz za artykul ktory jest ciekawy ale nie zgodzie z nim. Powod pekania trojnikow jest zupelnie inny. To brak wyobrazni instalatorow podlaczajacych wklad powoduje ze trojniki pekaja. Nawet przy zastosowaniu redukcji na sznurze moze dojsc do pekniecia. Wynika to tylko i wylacznie z tego ze wszystkie polaczenia idace od kominka sa zbyt ciasno spasowane. Po nagrzaniu sie rury zeliwne od wkladu tak sie nagrzewaja i rozciagaja za razem ze dochodzi do ich naporu na trojnik ceramiczny. Wtedy wlasnie dochodzi do pekniecia.

    Ponizej przedstawiona redukcja na 6mm szurku to pic na dragu, foto montaz. te redykcje tak jak sa niestety nie nie nadaja. Wejscie do trojnika powinno byc na duzo grubszym sznurze ktory bedzie mial wieksza kompensacje naprezen od rur zeliwnych.

    Najbezpieczniejsza juz forma podlaczenia wkladu do trojnika ceramicznego jest uzycie rury spiro ktora podczas nagrzewania sie moze skompensowac sie na swoich polaczeniach. Sprio natomiast ma inna wade, Primo nie oddaje tyle ciepla na zewnatrz co zeliwna rura, Secundo nie jest az tak trwale jak rura zeliwna i zaleca sie jej wymiane co kilka lat.



    Sam mam komin systemowy Presto i przyszedl mi FACHOWIEC go podlaczyc. Chcial to zrobic na ciasno na rurach zeliwnychz uzyciem wlasnie takiej sklepowej redukcji na sznurze tylko ze w przypadku ustawienia mojego wkladu w stosunku do polozenia kominka rury zeliwne po nagrzaniu sie tak by napieraly ze obawiam sie nawet 12mm sznur by nie skompensowal ich ugiecia. Panu serdecznie podziekowalem za wspolprace i zrobilem podlaczenie samodzielnie na kombinacji rur zeliwnych i spiro. Do tej pory 2 sezony palenia i nic sie nie dzieje.



    i obrazek powyzej i sposob pekniecia dokladnie wskazuje na to jak rura zeliwna parla na trojnik. Pekniecie od dolu i od gory potwierdza ze parcie bylo i pozycji pionowej. Tu by sie raczej wszystko zgadzalo.

    najbardziej denerwuje mnie pierdol.. fachowcow ktorzy twierdza ze uzywajac takiej redukcji na sznurze robia wszystko zgodnie ze sztuka i nie moga sobie nic zarzucic. Robia ale ze sztuka pierd... i szkodzenia ludziom.

    LUDZIE KOMINY SYSTEMOWE SA DOBRE TYLKO NAPRWDE TRZEBA UZYC MOZGU PRZY ICH MONTAZU I PODLACZENIU
    Owszem, wady montażowe stanowią jakiś procent popękanych kominów ceramicznych. W sumie to powtarzasz to, co „wmówili” nam wszystkim przez lata producenci tych wyrobów budowlanych. Wygodniej jest zwalać na innych nie dostrzegając wad ukrytych, które te wyroby posiadają.

    Wytłumacz mi w takim razie, jak piszesz, że rura parła na trójnik i charakterystycznie pękł, to dlaczego wkład ceramiczny w tym konkretnym przypadku pękł do samej góry jakieś 8 metrów, to wina przyłącza ??
    ...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Owszem, wady montażowe stanowią jakiś procent popękanych kominów ceramicznych. W sumie to powtarzasz to, co „wmówili” nam wszystkim przez lata producenci tych wyrobów budowlanych. Wygodniej jest zwalać na innych nie dostrzegając wad ukrytych, które te wyroby posiadają.

    Wytłumacz mi w takim razie, jak piszesz, że rura parła na trójnik i charakterystycznie pękł, to dlaczego wkład ceramiczny w tym konkretnym przypadku pękł do samej góry jakieś 8 metrów, to wina przyłącza ??
    Kominiarz wady montazowe stanowia duza wiekszosc problemow w kominach systemowych a nie ''jakis procent''.

    Skad wiesz ze pekl na calych 8 metrach, jakosc nie doczytalem tego w tym atykule abo jestem slepy

    Sugerujesz ze popekaly wszystkie ksztaltki kominowe, tak? Byloby to dziwne gdyz jednak kazda ksztaltka jest jednak zdylatowana od kazdej kolejnej na laczeniu a jedyna sytuacja w ktorej mogloby do czegosc takiego dojsc jest pozar sadzy. Innego wytlumaczenia nie widze.

    Najczesciej jednak pekaja trojniki w kominach systemowych i ciekawe dlaczego wlasnie trojniki tego juz nie bede powtarzac
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał yendrek3 Zobacz post
    Skad wiesz ze pekl na calych 8 metrach
    Wiem, bo sprawdzałem.
    Niektóre kształtki pękają jak od linijki do samej góry,
    niektóre pękają chaotycznie - zygzakiem,
    zależy od producenta.
    W tym kominie nie było pożaru sadzy.
    Komin pękł pomimo oznaczenia T600
    Pękł po prostu, bo nie wytrzymał
    Właściciel komina oczywiście na gwarancję się nie załapał
    ponieważ pan od gwarancji stwierdził, że
    rura ze sznurem, która tam była została źle zamocowana (jakby można było inaczej)
    Po prostu farsa. Kominy ceramiczne to wspaniały produkt, który chroni dom przed pożarem.
    Nie przepuszcza przez swe warstwy ognia od wewnątrz na zewnątrz w określonym czasie, ale pęka niestety,
    bo to normalne. Normalne dla mnie, nienormalne dla Ciebie, trudno.
    Nie czepiałbym się, ale jak sam wiesz w każdym przypadku jest napisane "odporny na pożar sadzy"
    a to po prostu wierutne kłamstwo.
    ...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony