dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budująca3

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    5

    Domyślnie Skradziono bramę garażową

    Witam wszystkich serdecznie,
    jestem nowym użytkownikiem i z pewną dozą nieśmiałości pozwoliłam sobie rozpocząć nowy wątek.

    Sprawa wygląda następująco:w nocy z 26 na 27 grudni 2013r. z budowy w okolicach Poznania skradziono bramę marki Hormann w kolorze złoty dąb, o wymiarach 2500x5000. Oczywiście skradziono też napęd do bramy- wyglądało to tak jakby nigdy jej tam nie było. Sprawa została zgłoszona na Policji, ale jestem pewna że mimo wysiłków i dobrych chęci trudno będzie odnaleźć sprawców.

    Sam fakt kradzieży jest dla mnie przykry i stresujący, bo wiąże się z kolejnymi wydatkami, jednak to co irytuje mnie najbardziej to BEZKARNOŚĆ złodziei.
    Dlatego bardzo proszę o informację, wskazówki, doświadczenia- cokolwiek co mogłoby się przydać w ujęciu sprawców, bo wiem że to nie jedyna tego typu kradzież i obawiam się, że będą następne.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    A kto montował tę bramę? Jeśli pytasz o doświadczenia, to są duże szanse, że maczał w tym palce ktoś z ekipy montującej.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Mariola - następnej nie kupuj tam gdzie tę nieszczęsną.
    Dodatkowo to nie chwal się sprzedawcy co się stało z poprzednia jak będziesz kupowała kolejną.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budująca3

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    Brama była zamówiona w Poznaniu, ale ekipą montującą była firma zewnętrzna. Niby są czyści...Pewnie że to były osoby, które doskonale się znały na montażu i DEmontażu.

  5. #5

    Domyślnie

    Przykre to jest, ale w tym kraju wszystko mozliwe. Żeby brame garazowa kraść, ile na to czasu potrzeba

    Czy to sie stało w nocy i nikt się nie zorientował w okolicy.
    Czy robili to w dzień "całkiem legalnie" tj. sąsiedzi mysleli że wymiana bramy na nową.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budująca3

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    W nocy, sąsiedztwo jest jeszcze niezamieszkałe. Profesjonaliści szybko to pewnie zrobili..Szukam teraz informacji o tym czy i gdzie takie kradzieże miały miejsce, albo czy ktoś nie spotkał się z podejrzanie tanią bramą oferowaną przez sprzedającego.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Robcie zdjecia. Na ich podstawie moze wnioskowac, czy przypadkiem stolarka nie zostala tak zamontowana by ja szybko zdjac.. A i do innych celow moze sie to zawsze przydac.
    Budujaca - a Ty masz fotki? Mozesz zrobic taka pokazujaca boczny glif, tu gdzie brama byla przykrecona do sciany?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budująca3

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jasne, mogę tylko już nie dziś. Postaram się będąc następnym razem na budowie zrobić taką. Z zamontowaną bramą fotki są, tyle że na tą chwilę niedostępne.

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety w naszym kraju ta praktyka chyba nie ma ograniczeń gabarytowych i bezczelności.
    Szczerze współczuję Ci, bo wiem że każdy grosz na budowie jest ważny!

    Jako ciekawostkę przytoczę jeden ze znanych mi sposobów jakie są wykorzystywane przez "monterów". Swego czasu grasowała szajka od jednego sprzedawcy. Monterzy zmówili się (o czym nie wiedział niewinny właściciel) i montowali okna na praktycznie samą piankę. Śruby były montowane przy kliencie aby pokazać, że coś tam robią ale nie były na tyle długie aby dojść do muru. Wieczorem lub następnej nocy przychodzili i nożem wycinali okno z pianki bo w zasadzie tylko na niej i na klinach się trzymało. Brak słów. Sprawa wyszła na jaw, sprzedawca splajtował i miał sporo nieprzyjemności itd.

  10. #10

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem że policja tu nic nie pomoże. Obserwuj ludzi którzy kręcą się w okolicy twojego domu. Zwracaj uwagę na samochody zakręcające w bramie itp. Zaczeła sie zima i wszelki menelstwo i małolaci nie mogąc zarobić na budowie kradną. Spróbuj przenocować w tym domu, przyjedź kilka razy w nocy. A jak będzie ktoś podejrzany to go z siekierką pogoń. Na razie mam spokój. A najlepiej załóż alarm z ochroną. U mnie w okolicy okradli nowo wykończony dom ominęli nawet alarm z powiadomieniem esemesowym ( zastanów się nad radiowym) skurw.. ukradli nawet piec i grzejniki w przerwie zrobili sobie kawę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał budująca3 Zobacz post
    Jasne, mogę tylko już nie dziś. Postaram się będąc następnym razem na budowie zrobić taką. Z zamontowaną bramą fotki są, tyle że na tą chwilę niedostępne.
    Może nie tyle fotka tu pomoże - ale wystarczy policzyć ile jest dziur na pionowej ścianie. Jeśli brama była przygotowana pod wyjęcie, to nie sądzę by trudzili się wkręcając więcej niż 3-4śruby..

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    No to jak to oznaczać?


    Mojemu bratu, już wiele lat temu okradli wszystkie okna.
    A jak je wstawił, to dołożył całą instalację grzewczą-więc łobuz mając okna okradł go z instalacji, kaloryferów i pieca...

    Sąsiedzi kilkakrotnie mnie już ostrzegali, że nocą stoi blisko samochód a potem odjeżdża, czuję przez skórę początek skubania....
    Kilkakrotnie nadziałam się na własny alarm, ale przekleństwa sąsiada były głośniejsze od syreny


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Robcie zdjecia. Na ich podstawie moze wnioskowac, czy przypadkiem stolarka nie zostala tak zamontowana by ja szybko zdjac.. A i do innych celow moze sie to zawsze przydac.
    Budujaca - a Ty masz fotki? Mozesz zrobic taka pokazujaca boczny glif, tu gdzie brama byla przykrecona do sciany?
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=bernikle;6324899]..... Spróbuj przenocować w tym domu, przyjedź kilka razy w nocy. A jak będzie ktoś podejrzany to go z siekierką pogoń. ..... A najlepiej załóż alarm z ochroną......QUOTE]

    ...tylko siekierę dobrą kup i potrenuj przed noclegiem . Trening poprzyj obejrzeniem filmu "Abraham Lincoln" - walka siekierą jest tam pokazana w szczegółach.

    Tak na poważnie to alarm z powiadomieniem + ubezpieczenie budowy.

    Kradną wszędzie, na budowach, na ulicy, w sieci i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    wiesz, mój Tata ucapił na gorącym uczynku złodzieja jodeł na działce. Zaczął od zdania "ty złodzieju"!! a złodzieisko prawie Tatę pokaleczył siekierą wrzeszcząc "tylko nie złodzieju, tylko nie złodzieju!!"


    [QUOTE=Charlie;6325178]
    Cytat Napisał bernikle Zobacz post
    ..... Spróbuj przenocować w tym domu, przyjedź kilka razy w nocy. A jak będzie ktoś podejrzany to go z siekierką pogoń. ..... A najlepiej załóż alarm z ochroną......QUOTE]

    ...tylko siekierę dobrą kup i potrenuj przed noclegiem . Trening poprzyj obejrzeniem filmu "Abraham Lincoln" - walka siekierą jest tam pokazana w szczegółach.

    Tak na poważnie to alarm z powiadomieniem + ubezpieczenie budowy.

    Kradną wszędzie, na budowach, na ulicy, w sieci i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    No to jak to oznaczać?
    Na pasku od spodni mam napis: " Tak, robiłem test IQ, ale rezultat był zawsze negatywny". Dziś się tak właśnie czuję, bo nie wiem o co pytasz

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=GraMar;6325192]wiesz, mój Tata ucapił na gorącym uczynku złodzieja jodeł na działce. Zaczął od zdania "ty złodzieju"!! a złodzieisko prawie Tatę pokaleczył siekierą wrzeszcząc "tylko nie złodzieju, tylko nie złodzieju!!"


    ... nie był poprawny politycznie. Powinien zawołać: eeee, gościu, działki Ci się pomyliły. Dwie przecznice dalej są dorodniejsze

    Wiesz, że gdyby obezwładnił złodzieja, np. rozbijając mu głowę, łamiąc rękę, itp. to został by aresztowany na 48 h a później po sądach przesiadywał udowadniając, że nie jest wielbłądem ?

    Miesiąc temu był w TV pokazywany przypadek obywatela, emeryta, który w obronie własnej scyzorykiem dźgnął bandytę, który go zaatakował w celach rabunkowych. Pani prokurator zdecydowała o dozorze policyjnym dla ofiary + zarzuty o przekroczonie samoobrony.
    Dlatego odwracam głowę bo wiem jakie konsekwencje mogę ponieść w momencie kiedy nie zmieszczę sie w interpretację przepisów polskiej prokuratorii.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...
    Tak na poważnie to alarm z powiadomieniem + ubezpieczenie budowy.

    Kradną wszędzie, na budowach, na ulicy, w sieci i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem.
    Zgadzam się z Tobą w kwestii ubezpieczenia, które coraz częściej jest wymagane przy kredytach hipotecznych. Bank niejako zmusza kredytobiorców aby na czas budowy cały plac i znajdujące się na nim materiały były objęte ubezpieczeniem. Niekiedy można spotkać się z bankiem, który wymaga wynajęcia ochrony na czas budowy (rzadziej okres ten jest przeciągnięty na późniejsze użytkowanie budynku). Dochodzą do tego obowiązkowe ogrodzenia placu budowy itp zabiegi, które jak widać dla złodzieja nie są przeszkodą.
    Co do alarmu - nawet te montowane w oknach, drzwiach i bramach często nie są podłączone zaraz po założeniu. Czas pomiędzy założeniem stolarki a podłączeniem alarmu często wystarczy aby coś skubnąć.

    P.S. pomocne będzie wrzucenie zdjęć na ile śrub została zamontowana brama garażowa i czy w ten sposób czasem nie została przygotowana do zdjęcia, jak zasugerował to fin.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Witam,
    Ja w dniu zakładania stolarki okiennej równolegle miałem ekipę od alarmu.
    Tego samego dnia alarm już działał i w razie czego informowałby centralę firmy ochroniarskiej. Do tej pory nie miałem żadnych kradzieży.
    Podobnie u bezpośredniego sąsiada.

    Sąsiadka dalej również wybudowała dom. Nie założyła alarmu. Wstawiła okna i zaczęła ocieplać poddasze. Skutek - złodzieje wynieśli 30 rolek wełny mineralnej i 2 okna dachowe, i to w dwóch ratach - pierwszej nocy przyszli pewnie na rekonesans i wynieśli 6 rolek, a 2 dni później dokończyli. A dokładnie na przeciwko są zamieszkane zabudowania. Złodziei nic nie rusza.

    Dodatkowo, od kiedy w domu jest coś więcej niż ściany i dach plac budowy jest ubezpieczony. To kosztuje około 100zł za 100tys zł wartości budowy (plus minus).

    pzdr

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    A kto montował tę bramę? Jeśli pytasz o doświadczenia, to są duże szanse, że maczał w tym palce ktoś z ekipy montującej.
    A czyje to są takie bogate doświadczenia?
    Nie słyszałem o przypadkach kradzieży przez ekipy montujące "swoich" towarów, może wyznając zasadę niekalania własnego gniazda wybierają się na gościnne występy do innych inwestorów..... Przecież oni są podejrzani przede wszystkim, co już tutaj można było zaobserwować po wypowiedziach.
    Wcale to nie oznacza, że nie ma takich przypadków, jednak najczęściej złodziejami są pospolite łajzy, którym nie chce się uczciwie pracować, nierzadko z kilkudniową praktyką w branży budowlanej, na której przecież każdy się zna....Demontaż okna czy bramy nie wymaga specjalnej finezji, jak się uszkodzi to zawsze można kolejną zdemontować u sąsiada.
    Natomiast praktycznie zawsze winny jest inwestor, ale już ten kolejny inwestor, "kolekcjoner okazji" udający naiwnego czereśniaka, który nie wie gdzie takie przypadki mają genezę ....
    Ciekawa lektura o popycie i podaży niekoniecznie z budowlanki, jednak nie dziwcie się, że tylko bramy czy okna są krojone....
    http://www.medigo.pl/zdrowie-od-a-z-twoje-zdrowie/zlodzieje-trupow

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Łajzy nie łajzy ale samochód do bramy musieli mieć. Nie dygali przez pół miasta o 02:00 w nocy z bramą pod pachą.
    Brama już dawno pewnie jest zamontowana u jakiegoś niczego nie świadomego albo świadomego użytkownika.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony