dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 122
  1. #41

    Domyślnie

    co do cen . . . nei do końca się zgodzę, jeśli chodzi o część asortymentu

  2. #42

    Domyślnie

    Dzieki Illbruckowi dawno temu rozstałem się z taśmami butylowanymi. Trzeba było wiele sposobów stosować, żeby po kilku dniach nie wisiały sobie luźno na oknie.
    Zrobiliśmy sobie wątek branżowy

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Dziękuje za miłe słowa.
    Piankowanie oraz klejenie robię sam, gdyż jeszcze nie trafiłem na takiego, który robiłby to w zadowalający mnie sposób. Rzadko który montażysta zwraca uwagę na pewne szczegóły, które przekładają się na efekt końcowy. Mój montaż nie jest może jakiś super estetyczny ale skuteczny (dużo kleju wszędzie)
    Ja mam foto
    http://www.unimar.pl/galerie/1/02.jpg
    http://www.unimar.pl/galerie/1/01.jpg
    http://www.unimar.pl/galerie/1/03.jpg
    Dzięki za zdjęcia, siostra ma malucha na głowie i nie mogę się jej domęczyć o te zdjęcia, mój telefon nie wyrabiał niestety, żony w serwisie no i trzeba było pożyczać... aż troche dziwnie w tych czasach..

    co do montażu to ma być szczelny, a estetyka to sprawa drugorzędna, widziałem uszczelnienia tylko na taśmie na dużej budowie, nie da rady. Kurz, ten piękny suchy cementowo/wapienno/wełniany/ dziad jest wrogiem numer jeden przy wykonywaniu uszczelnień taśmami. Po okresie prób i błędów taśma poszła w odstawkę, a panowie uszczelnienie na styku folia paroszczelna>beton zaczęli stosować klej. Sprawdzałem i trzyma mocno jest elastyczny jak silikon, ale nie było kogo spytać jaki klej był stosowany.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Złoty dąb do grafitowej dachówki - co za gustowne zestawienie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #45

    Domyślnie

    Bardzo często wybierane ze wzgledu na kolor podbitki.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Złoty dąb do grafitowej dachówki - co za gustowne zestawienie
    O gustach się nie dyskutuje

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Dziękuje za miłe słowa.
    Piankowanie oraz klejenie robię sam, gdyż jeszcze nie trafiłem na takiego, który robiłby to w zadowalający mnie sposób. Rzadko który montażysta zwraca uwagę na pewne szczegóły, które przekładają się na efekt końcowy. Mój montaż nie jest może jakiś super estetyczny ale skuteczny (dużo kleju wszędzie)
    Ja mam foto
    http://www.unimar.pl/galerie/1/02.jpg
    http://www.unimar.pl/galerie/1/01.jpg
    http://www.unimar.pl/galerie/1/03.jpg
    Noooo raduje się me serce Pewnie bym się przyczepił do jakiś "pierdołków" ale ja czepialski jestem

    Pozdrawiam

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    A ty sie MMichał dziwiłeś że kupuje hano duo easy za 8 zł a nie jakąś inną

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Złoty dąb do grafitowej dachówki - co za gustowne zestawienie

    Misiu kolorowy elewacja będzie w jasnym kolorze, krem czy coś takiego plus szare elementy. Pasuje świetnie do złotego dębu. i czarnej dachówki. Teraz wygląda to dziwnie, ale teraz to jest SSZ, a nie finito.
    Żeby nikt nie musiał mi wierzyć na słowo oto dom na którym się wzorujemy kolorystycznie- Wpisać proszę w wyszukiwarkę Czarna Droga 87, Tarnów 33-101.w google maps , widok z drogi. Wygląda fajnie.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Noooo raduje się me serce Pewnie bym się przyczepił do jakiś "pierdołków" ale ja czepialski jestem

    Pozdrawiam
    Trafić na montera okien, który robi ciepły montaż i nie uważa tego za głupotę albo niepotrzebną fanaberie jest ciężko. Zwłaszcza w Tarnowie. Cinka poznałem i zamówiłem u niego okna zanim wiedziałem, że udziela się na forum- to wyszło dużo później jak spytałem o ciepły montaż. Okazało się, że on to on., ale jak powtórzę, decyzja zapała kilka miesięcy wcześniej i to że się tu udziela bo okna to dla niego też hobby było tylko na plus.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Trafić na montera okien, który robi ciepły montaż i nie uważa tego za głupotę albo niepotrzebną fanaberie jest ciężko. Zwłaszcza w Tarnowie. .....
    Nie tylko w Tarnowie. Do mnie zwracają się ludzie słyszący w odpowiedzi na zapytanie o ciepły montaż - "naczytał się Pan Muratora i głupoty Panu w głowie".
    Moje przekonania nie mają tu nic do rzeczy. Faktem jest że dla wielu montażystów i przede wszystkim sprzedawców montaż "ciepły" czy montaż w warstwie ocieplenia to coś co ich przerasta pod każdym względem
    I dobrze że jest taki Cinek, stary, finlandia czy inni na rynku

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale ja się nie czepiałem twoich słów, mój komentarz do nich był raczej uzupełnieniem twojego i tego co myślę o rynku okien. Ale postępy jakieś są i to klient decyduje portfelem o ich szybkości. Większość nowo budujących chce mieć możliwie najlepsze okna i jak tylko kogoś stać to bierze pakiet 3xszyb. Inna sprawa to odpowiedni profil do tego pakietu, mało kto wie, że pakiet 3x jest cieplejszy od ramy i to tam generują się straty. Ludzie myślą odwrotnie. Ale jak rozmawiam z ludem Bożym to widzę powolne zmiany na plus. Oczywiście rozbija się o kasę, jak kogoś nie stać na 3x i ciepły montaż to powie, że dla niego to fanaberia, bo u nas w Polsce to wstyd powiedzieć, że na wszystko naj to kasy mi brak. Na zachodzie nie, ale My Polacy uważamy to za wstyd.

    Sorki za offtopa.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    A ty sie MMichał dziwiłeś że kupuje hano duo easy za 8 zł a nie jakąś inną
    dziwię się bo przy takiej cenie za folie 8 x 2 = 16zł mb + piana PU to już można zaproponować taśmę rozprężną multifunkcyjną no w przypadku szerokich profili to 22 zł ale bardzo blisko a montaż jeszcze "lepszy"

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    .....dziwię się bo przy takiej cenie za folie 8 x 2 = 16zł mb + piana PU to już można zaproponować taśmę rozprężną multifunkcyjną no w przypadku szerokich profili to 22 zł ale bardzo blisko a montaż jeszcze "lepszy" ...
    Od pewnego czasy przeszedłem całkowicie na montaż TrioBandem. Już nawet nie chodzi o kasę, liczy się czas jaki przeznacza się na montaż i jego jakość

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Od pewnego czasy przeszedłem całkowicie na montaż TrioBandem. Już nawet nie chodzi o kasę, liczy się czas jaki przeznacza się na montaż i jego jakość
    i słusznie a Twa miłość do I godna uznania

    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    nie, często I zdradzam
    Cóż, niewierny Tomasz jestem

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    nie, często I zdradzam
    Cóż, niewierny Tomasz jestem
    dlatego, że sporo różnych rozwiązań na rynku, ja staram się używać nazw "ogólnych" taśma multifunkcyjna - i wszyscy producenci są zadowoleni a i sama nazwa bardziej wymowna

    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    wiesz....pozostałość po Reichu
    Tam, bez względu na producenta tak się mówiło

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    wiesz....pozostałość po Reichu
    Tam, bez względu na producenta tak się mówiło
    jasna sprawa, to tak samo jak posiadanie "veluxów" czy też "elektroluxa" albo "junkersa"

    pozdrawiam

  20. #60

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony