dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    genes1s

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    1

    Domyślnie Płyta fundamentowa bez ocieplenia w domku letniskowym - czy można?

    Witam
    Mam zamiar wybudować domek letniskowy bez ocieplenia fundamentu i murów z silki 18 cm lub 24 cm ewentualnie ytong 24 cm . Z uwagi na ograniczone środki finansowe chcę jak najwięcej etapów budowy wykonać samodzielnie. Dlatego też pomyślałem, że domek posadowiłbym na płycie fundamentowej. Wg mnie na korzyść płyty przemawia:
    1. niższa cena (dobre warunki gruntowe - piasek bez gliny)
    2. łatwiejsze wykonanie (zagęszczenie gruntu, wykonanie szalunku i zbrojenia nie powinno być dla mnie problemem)
    3. krótszy czas wykonania
    Jednakże we wszystkich wątkach na forum omawiana jest płyta fundamentowa z ociepleniem. Ja natomiast celowo chcę pominąć warstwę ocieplenia płyty żeby:
    1. ograniczyć koszty
    2. nie izolować się od ziemi - domek będzie użytkowany od wiosny do jesieni, a zimą będzie stał nieogrzewany dlatego wg mnie pominięcie izolacji od gruntu będzie umożliwiać utrzymanie temperatury powyżej 0 st. wewnątrz domku.

    W związku z tym moje pytania to:
    1. Czy można wykonać płytę fundamentową bez izolacji?
    2. Jaki układ warstw powinna mieć płyta fundamentowa bez izolacji?
    3. Czy wykonanie płyty fundamentowej bez izolacji będzie powodować jakieś negatywne skutki?
    4. Czy przy płycie fundamentowej zawsze zachodzi konieczność wykonania drenażu?

    W chwili obecnej jestem przed rozmową ze swoim projektantem i chcę pozbierać jak najwięcej informacji i argumentów za i przeciw takiemu rozwiązaniu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ech moda na płyte.

    Ad1. można
    Ad2. upraszczając chudy beton/płyta/ warswy posadzkowe
    Ad3. Nie
    Ad4 Nie

    Nie piszesz o wymiarach domku ale Twoje założenia są delkatnie mówiac naciągane.
    Ad1. Jak dobre warunki to wąskie ławy wystarczą !
    Ad2 Pod ławą nie zageszczasz gruntu - do lawy ciut wiecej szalunku ale dużo mnie stali , drewno tańsze niż stal czyli taniej ławę
    Ad3 - mysle ze czas porownywalny przy sprawnym działaniu. Chcesz działac sam łatwiej ławy+ściany itd.

    Ad3.1 - policz to dokładnie bo możesz się zdziwić.
    Ad3.2 Nie ociaplaszł płyty to i pewnie nie robisz opaski. Pod płyta w poziomie gruntu grunt rodzimy przemarza czyli zima w domku może być minus.

    Wg mnie taniej i łatwiej posadowić budynek na ławie. Pomysł plyty nieogrzewanej konstrukcyjnie jest OK. Ale na oszczędnosci nie licz , zyskow cieplnych tez brak.

  3. #3

    Domyślnie

    mozesz zrobic plyte z opska plyty dookla. zabapieczy to przed wdzieraniem sie mrozu pod plyte a tym samym opaska posluzy ci za szalunek tracony
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony