dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Jaką zmywarkę kupić? Opinie

    Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaką zmywarkę kupić? Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Każda jest dobra, pod warunkiem właściwego ustawienia parametrów wstępnych pracy zmywarki. Każde preparaty zmywają, jednak niektóre bardziej niszczą naczynia.
    Nie każda zmywarka jest funkcjonalna jak i nie każda jest ładna czy tez niezawodna, ale każda zmywa.
    Kupuje się taką na jaką człowieka stać, parametry i funkcje są zwykle na drugim miejscu.

  3. #3

    Domyślnie

    My wybraliśmy zmywarkę Siemens, ze średniej półki. Argumenty jakie kierowały wyborem to oczywiście energooszczędność urządzenia, ilość zużywanej wody, oraz sama funkcjonalność urządzenia. Z rzeczy, które doceniam z perspektywy czasu to szuflada Vario3 Plus (z rozkładanymi boczkami) - górna szuflada na sztućce. Bardzo przydatna i wygodna w użyciu rzecz. Mieszczą się tam oprócz sztućców zatyczki od pojemników, spodki, akcesoria kuchenne jak końcówki robota. Pozostałe dwie półki ma wolne na naczynia i garnki. Przydatną opcją jest także skracanie programów o ok połowę (kosztem energii oczywiście). Zmywarka jest cicha. Posiada wyświetlacz TimeInfo, który pokazuje na podłodze czas do końca mycia lub do włączenia jeśli jest opóźnione. Wiem, że to bajer, ale jak już się go ma to bardzo wygodny. Mozna lepiej planować prace nie skupiając się na tym kiedy włączyliśmy - kalkulując kiedy powinna skończyć. Brakuje mi w tym urządzeniu tylko oświetlenia wnętrza. Przydałoby się w sytuacji gdy mam włączone tylko oświetlenie podszafkowe (nad blatem). Wkładanie do zmywarki naczyń wymaga światła (trafienie w odpowiednie przegródki). No i jak ktoś zastanawia się nad wielkością zmywarki 45 czy 60 to zdecydowanie tylko 60. W niej tak naprawdę za dużo rzeczy nie upchamy jak zaczynamy ładować garnki czy patelnie, a jak mamy 45 i jeszcze bez 3 kosza na sztućce to może być naprawdę ciężko. CHyba lepiej coś innego poświecić w kuchni a zmywarkę wziąć "60". W razie dodatkowych pytań zapraszam.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kowi
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam i ja dorzucę swoje spostrzeżenie.
    Jest na piątka w domu 2 dorosłych i 3 dzieci. Przy wyborze zmywarki kierowałem się tylko tym czy wejdzie tam gdzie chciałem żeby stała. Aby weszła musiałem zadowolić się zmywarką o szerokości 45cm. Po roku stwierdziłem, że jest za mała i za wąska. Czasem są gary pokaźnych rozmiarów do umycie i taki w zmywarce 45tce zajmuję właściwie 80% kosza i reszta garów już nie wchodzi albo trzeba wiele kombinować żeby wszystko weszło.
    Podsumowują jeśli masz miejsce kupuj o szerokości 60cm.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Sprzęt AGD wybierałem zawsze taki na jaki mnie było stać.
    Powiedzmy że mam 2000 na zmywarkę i w tym przedziale się poruszam to w pierwszej kolejności patrzę na klasę energetyczną a po tym na wygląd.
    Chyba że idzie w zabudowę to wygląd ma najmniejsze znaczenie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowi Zobacz post
    Podsumowują jeśli masz miejsce kupuj o szerokości 60cm.
    O ile masz dzieci.
    We dwójkę mamy 45 i włączamy niepełną co dwa dni.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    O ile masz dzieci.
    We dwójkę mamy 45 i włączamy niepełną co dwa dni.
    Wszystko zależy jeszcze od polityki... Jeśli wszystko od razu odkładasz jako brudne po jednym użyciu to zmywarka szybko robi się pełna... Albo zaczyna brakować noży, sztućców czy filiżanek (nawet jak zostaje miejsce w zmywarce). jeśli czasem użyjemy czegoś powtórnie (tak jak wtedy kiedy nie było zmywarki a mycie było "ostatecznością"). Jeśli zaczynamy wkładać tam garnki czy patelnie to... Także wszystko kwestia korzystania. Moim założeniem było : skoro mam zmywarkę nie myje ręcznie.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kowi
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    O ile masz dzieci.
    We dwójkę mamy 45 i włączamy niepełną co dwa dni.
    Witam. Tak jak napisałem to w moim poście jest nas piątka: dwoje dorosłych i trójka dzieci. A mamy jeszcze kota
    I nadal podtrzymuje to, że tylko 60tka.
    Każdego dnia jest jedno zmywanie. Czasem trafiają się dwa dziennie. Przypomnę, że niestety mam 45tke
    Pozdrawiam
    kowi
    Ostatnio edytowane przez kowi ; 07-02-2015 o 20:08

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motoFan

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    12

    Domyślnie

    Wiesz co, dziś to wszystko jest to samo. Ja mam pospolitą Amice i daje radę: 4 osoby w domu.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja mam doświadczenie z Amica i teraz rok używania Bosha. W Amice było zmywanie codzienne, cykl 60 st w 60 min i zawsze było coś niedomyte przy najlepszych tabletkach. W Boshu zmywam co 2 dni zdarzyło mi się też co 3 kiedy zapomniałam włączyć i może 2 razy zdarzyło mi się ze coś było brudne a używam jakichś biedronkowych tabletek. Cykl 70 st i skrócony o połowę czas czyli coś 120 min. Zmywarki w podobnej cenie a różnica jest.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Paweł Wróbel
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzien dobry,

    Ja polecam zmywarki BOSCH
    Mialem w poprzednim domu 3,5 roku, mam teraz w nowym 2 lata i rewelacja

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Witam ,miałem prze 12 lat Boscha został w rodzinie, teraz po przeprowadzce 2 lata Simens (w sumie to ta sama firma co Bosch) kosz na sztućce, rozkładane i regulowana wysokosć kosza i mam wrażenie że 2x tyle wchodzi co do Boscha.Oczywiscie 60cm szerokosci.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    O ile masz dzieci.
    We dwójkę mamy 45 i włączamy niepełną co dwa dni.
    My też we dwójkę, za to gotujemy codziennie, pieczemy bardzo często, praktycznie codziennie jest też u nas ktoś z rodziny, czasem zaglądają znajomi. Mamy 60 - włączana każdego dnia, góra co 2 dni - wypełniona po brzegi Wszystko zależy od trybu życia.

    ETA: mamy jeden z tańszych modeli Boscha.
    Ostatnio edytowane przez Diedra ; 12-03-2015 o 14:44

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    My decydujemy się na Boscha
    SMV58L70EU

    Znajomi taka mają i są bardzo zadowoleni - cicha, dobrze domywa naczynia, oszczędna.

    Kupujemy 60cm - na razie jest na 3, docelowo ma być 4 Myślę, że 60cm to optymalny wybór znajomi mają 45cm przy 4-osobowej rodzinie i jest za mała.. :/

    Teściowa ma Electrolux'a i z domywaniem różnie bywa niestety.. :/

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    O ile masz dzieci.
    We dwójkę mamy 45 i włączamy niepełną co dwa dni.
    Elfir, zależy wszystko od trybu życia - znajomi mają 45 - przy 2 dorosłych i małym dziecku i za mała..:/ Szczególnie gdy gotujesz, wpadają znajomi, masz gości na święta.. 45 w środku jest naprawdę bardzo mała.. :///

    Ale to już kwestia indywidualna... Moim zdaniem lepiej jest wziąć większą i rzadziej wstawiać, niż np po imprezie dodatkowo stać i domywać resztę naczyń, mają c zmywarkę

    Ale to indywidualna sprawa

  16. #16

    Domyślnie

    U nas przy 4 osobach czasem chodzi 2x dziennie a czasem stoi po 3 dni nie załadowana do końca. Bywa bardzo różnie, ale na pewno nie kupiłbym nigdy 45. Tak naprawdę jak zaczyna się ładować patelnie czy garnki miejsce znika. Talerzy oczywiście można włożyć mnóstwo, o ile nic innego nie wkładamy. A zawsze są jakieś miski, czy pojemniki plastikowe. Nawet szklanki czy kubki potrafią zająć całą środkową półkę. Teraz na pewno nie kupiłbym 45 i na pewno musi posiadać 3 półki załadunku, żeby sztućce nie zajmowały dolnego kosza. A i jakieś chochle tam wrzucam czy nakrywki pojemniczków. Jedyne na co bym teraz zwrócił uwagę to żeby było światło w zmywarce bo to praktyczne, ale niestety chyba tylko wysokie modele to mają.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonsay Zobacz post
    My decydujemy się na Boscha
    SMV58L70EU
    Mi polecono SMV58L50EU:
    Szukałem właśnie różnicy w tych 2 modelach i poza lekką oszczędnością w ilości zużywanej wody, to dość znaczna różnica w cenie to materiał zbiornika bębna. Tańsza ma Stal szlachetna/plastik, droższa tylko stal.
    BTW: przy zakupie do 31 marca Bosch zwraca 150 zł.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  18. #18

    Domyślnie

    I właśnie taka jest różnica w boschach, te z Polskiej produkcji mają zdaje się plastikowe dna co wcale nie oznacza, że są złe, AGD boscha produkowane w PL to raczej ta trwalsza część sprzętu AGD BSH.

    Przy zakupie zwracałbym uwagę na:
    - filtr (plastik, stal nierdzewna),
    - budowę wnętrza - czasem jest z 2-3 elementów np boki i góra są gięte z jednego arkusza blachy czasem każda strona z osobnego składanego na uszczelnieniach a więc większa szansa przecieku, czasem dno z tworzywa nie ze stali nierdzewnej, zapewne to drugie trwalsze,
    - na możliwość zasilania ciepłą wodą do 60-70st - oszczędność energii elektrycznej na ogrzewanie wody, gdy pochodzi ona z zasobnika,
    - elektrozawór na przyłączu tzw aqua stop - nie każda posiada a zmniejsza to szansę zalania domu,
    - hałas, ale rzeczywisty a nie katalogowy,
    - na co się czasem nie zwraca uwagi - zraszacz od góry, moim zdaniem jedna z ważniejszych spraw, nie każda posiada a tak na logikę ma wielki wpływ na spłukiwanie naczyń z resztek w myciu wstępnym oraz z detergentów na koniec mycia,
    - podawanie detergentu (wyrzucanie kostki myjącej lub płynu) - niektóre nie posiadają automatyki, kostkę aplikuje się do otwartego pojemniczka lub do zmywarki gdzie się rozpuszcza,
    - programy, wskaźniki, wyświetlacze, funkcjonalność wnętrza i inne takie tam

    Sam używam Amice (produkt Beko) - jest cicha, tak na ucho cichsza od 2-ch Boschów (45 i 60) z którymi miałem styczność, można lać do niej ciepłą wodę, aqua stop, ma zraszanie z góry, wnętrze z kawałków, dno ze stali nierdzewnej, można było przedłużyć gwarancję u producenta za dopłatą, od kilku lat działa bez zarzutu.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Do tej pory używane dwie. Wirpool i Beco. Niestety obie awaryjne.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar EwaAdamek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-473
    Posty
    19

    Domyślnie

    Z tego jak rozmawiałam ze znajomym, który zajmuje się wszelkimi naprawami agd, to stwierdził, że dobrze jest ograniczyć ilość "bajerów" do minimum. Wszystkie świecące monitorki i ekstra funkcje zwiększają cenę późniejszej naprawy.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony