dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Jaki okap kupić? Wasze opinie

    Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaki okap kupić?

    Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Fionka79

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja postawiłam na Elicę, pisałam przed chwilą w poprzednim poście o tym Nie byłam początkowo przekonana ale teraz nie zamieniłam bym mojej tuby na nic innego wydajność ok, do tego nowoczesny wygląd na którym mi zależało i cena dla zwykłego śmiertelnika

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    saszka321

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    U siebie mam okap z Amiki. Dobry, wydajny, bezawaryjny. 4 lata działa idealnie, i nie przepłaciłam.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, chętnie podzielę się opinią na temat tego,jakiego okapu zdecydowanie nie należy kupować.Odradzam okapy cylindryczne (tuby) marki Falmec....!!!!!! Mam taki w wersji wyspowej (Polar). Same problemy...Nie jest w stanie wciągnąć oparów znad garnków nawet na największym biegu, mimo,że pracuje, podobno , z siłą 850 m3/h ! Opary płożą się nad garnkami i rozchodzą w przeróżnych kierunkach po pomieszczenia, tylko niewielka ilość z nich jest pochłaniana przez okap. Montaż szklanego "daszku" tylko pogłebił problem. Odpowiedź producenta na reklamację brzmiała: okap ma za zadanie wymianę powietrza w pomieszczeniu, a nie wciąganie oparów znad garnków!! Kolejny problem pojawił się zaledwie po kilku miesiącach użytkowania - rdza na obudowie, która podobno jest ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, cała stalowa obudowa jest w smugach, pokryta kropelkami pary na całej długości już po 1 h gotowania...Odpowiedź producenta na reklamację brzmiała: rdza na obudowie pojawiła się z powodu zaniedbań użytkownika ( bo z pewnością dopuszcza do tego,żeby okap był mokry!!! i czyści go niewłasciwymi inwazyjnymi środkami, co jest absolutną nieprawdą..!). Drobiazgiem jest to,że jest naprawdę głośny i ze nie ma elektronicznego wyświetlacza, co nie jest specjalną fanaberią przy wysokiej cenie ...Podsumowując , okap cylindryczny marki Falmec to fatalna jakość za duże pieniądze.....Jak widać,marketing producenta dziala jednak sprawnie ...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    To nie wina okapu, tylko ćwoka który instalował go.
    Kanał niedrożny i tyle.
    No może jeszcze filtr "fabrycznie" zabezpieczony (już pomijam że węglowego nie powinno być).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czarna_Inez
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-044
    Posty
    76

    Domyślnie

    Liczyłam, że mamy tu tłum wypowiedzi na ten temat... No, ale może ktoś się zlituje i coś doradzi. Szukam okapu do dużego pomieszczenia, kuchnia z salonem ok 55-60 m2, więc spore wymagania, ale również chciałabym aby przy tym był jak najcichszy. Jakieś wskazówki?
    Dodam tylko, że nie bardzo chcę kupować okap ze stali nierdzewnej - ponieważ czyszczenie wpędzi mnie do psychiatryka, coś szklanego było by ok. Myślałam o okapie firmy Globalo - one maja dużą moc i są ponoć cichutkie, ale mieszkam w niemczech, trochę się boję, co będzie w sytuacji kiedy okap się popsuje, czy będzie miał wady fabryczne - będzie problem z serwisowaniem.... Wszystkie sugestie mile widziane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony