dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 157
  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Zmywarka Siemens 60-tka do zabudowy, pracowała u mnie 24 lata bez żadnych napraw, wczoraj wystawiłem ją pod śmietnik, nadal sprawną, z powodu zmiany zabudowy kuchni na nową.
    Stała ze 2 godziny złomiarze ją dorwali.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #102

    Domyślnie

    Sprzęt już zamówiony. Trochę to trwało, bo szukałam, porównywałam, itd., ale już mam to z głowy, uff. I ostatecznie lodówka (do zabudowy) będzie z AEG, indukcja (do zlicowania z blatem) z Siemensa, a zmywarka (do zabudowy) z Boscha. Piekarnika nie kupowałam, bo bierzemy z tego mieszkania, a mam z Samsunga. Tak więc każdy sprzęt z innej firmy, no prawie, bo ekspres do kawy (do zabudowy) też mam z Siemensa.

  3. #103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grazka87

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja polecam sprzęt marki Miele. Może nie jest najtańszy, ale za to niezawodny

  4. #104

    Domyślnie

    Ja większość sprzętu mam firmy Beko, nie mam żadnych zastrzeżeń, do tej pory, odpukać nic się nie dzieje

  5. #105
    Banned
    asiah78

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    NOWA RUDA
    Kod pocztowy
    57-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kupując sprzęt do swojej wymarzonej kuchni, postawiłam na różnorodność skupiając się na najważniejszych cechach poszczególnych urządzeń oraz ich dopasowanie do stylu w jakim urządzone jest całe mieszkanie. Płytę indukcyjną mam Boscha, lodówkę i okap Gorenje, piekarnik Siemens, zmywarka Beko.
    Zdecydowanie najtrudniej było podjąć decyzję co do doboru młynka ale ostatecznie wybrałam Eureka Mignon - Młynek automatyczny - Błękitny. Wykonano go z wysokiej jakości materiałów, super jakość i co za design.
    Poszukajcie sami, polecam, bo naprawdę warto.
    Ostatnio edytowane przez asiah78 ; 11-10-2016 o 11:42

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Miele - bardzo fajne odkurzacze

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Tym razem nie co, ale jak kupić aby nieco zaoszczędzić.
    Dokonując wyboru kierujesz się z reguły obiegowymi opiniami o sprzęcie, wzornictwem i ceną.
    Przemyśl dokładnie jakie parametry danego sprzętu są Ci wyjątkowo potrzebne.
    Zadaj sobie pytanie jak często będziesz korzystać z danego urządzenia.
    Jeżeli w lokalu mieszkają nie więcej jak 2 osoby, pomyśl np o mniejszej zmywarce, maksymalnie na 8 kompletów.
    Masz mało miejsca w kuchni, lub nie pieczesz zbyt często wybierz mniejszy piekarnik, za to z funkcją mikrofali.
    Warto zainwestować w kuchnię indukcyjną. Nie dosyć, że jest estetyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości, tak potrawy przygotujesz znacznie szybciej jak
    w przypadku nawet kuchni gazowej, nie wspominając o tradycyjnej elektrycznej. Możesz także zaoszczędzić na rachunkach.
    Wielkość lodówki dobierz do rzeczywistych potrzeb rodziny. Szkoda aby zajmowała miejsce w kuchni, a agregat zamiast żywności chłodził powietrze.
    Jeżeli jakiegoś sprzętu AGD i RTV używasz często, to wybieraj te w najlepszej klasie energetycznej. Jeżeli rzadko, to nie warto wydawać więcej na sprzęt w wyższej klasie energetycznej, bo różnica może nigdy się nie zwrócić.
    Zwróć uwagę na warunki gwarancyjne. Bardzo często po zarejestrowaniu na stronie producenta można uzyskać dłuższą gwarancję lub usługi serwisowe.
    Nie kompletuj sprzętu markami, to raczej nigdy nie jest opłacalne.
    Każdy producent w jakimś momencie chce pozbyć się stoków magazynowych lub ma niższe koszty produkcji, ale tylko na dany asortyment. Raczej nigdy nie kupisz kompletu wyposażenia AGD i RTV z danej marki, tak aby to było korzystne.
    Kupuj sprzęt przez Internet lub poluj na promocje w sklepach stacjonarnych.
    Jeżeli urządzasz dom lub mieszkanie zupełnie od zera, to wypisz sobie modele jakie konkretnie Cię interesują i stwórz listę.
    Na znanych portalach lub porównywarkach cen wybierz najtańsze sklepy. Nie wciskaj " Kup Teraz", ale skontaktuj się ze sklepami i poproś o wycenę indywidualną. Na wszelki wypadek, poproś o wycenę sprzętu alternatywnego, gdyby czegoś na liście nie było.
    Często spotkasz się z problemem braku oferty, wówczas dzwoń i pisz. Pogoń troszeczkę sprzedawców podkreślając, że chcesz szybko przeprowadzić transakcję. Zdziwisz się, ile można w ten sposób zaoszczędzić. Na kompletnym wyposażeniu mieszkania to minimum kilkaset złotych, a często o wiele więcej.
    Jakie są wasze doświadczenia?
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  8. #108
    Banned
    Apartamenty

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-083
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak, zgadzamy się - drobne urządzenia kuchenne także.

  9. #109

    Domyślnie

    Mam pytanie z innej beczki, nie firma czy model, a kolorystyka. Kuchnia otwarta na salon. Szafki białe (fronty połysk i korpusy) oraz drewniane blaty. Zdecydowałem się na lodówkę wolnostojącą, a piekarnik będzie pod indukcją. Jakie byście dobrali kolory do takiej kuchni sprzętów: zlew z baterią, indukcja, piekarnik i lodówka?

  10. #110

    Domyślnie

    Inox - u mnie jest bardzo podobna kolorystyka i wszystkie sprzęty dopasowałam w tym odcieniu. No i ich jest największy wybór.

  11. #111

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Podesłałabyś zdjęcia swojej kuchni? Jak wygląda kwestia oferty na rynku indukcji w kolorze inox? Pytam, bo przeważają zdecydowanie indukcję w kolorze czarnym, występują również białe, a ostatnio w sklepie zwróciły moją uwagę sprzęty Whirpoola w kolorze beżu/brązu.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał michozi Zobacz post
    Mam pytanie z innej beczki, nie firma czy model, a kolorystyka. Kuchnia otwarta na salon. Szafki białe (fronty połysk i korpusy) oraz drewniane blaty. Zdecydowałem się na lodówkę wolnostojącą, a piekarnik będzie pod indukcją. Jakie byście dobrali kolory do takiej kuchni sprzętów: zlew z baterią, indukcja, piekarnik i lodówka?
    U mnie będzie taka sama kolorystyka, sprzęt będzie czarny (poza lodówką - na razie ze względów finansowych zostaje moja stara biała, przyszłościowo będzie wymieniona na lodówkę do zabudowy), zlew + bateria kolor onyx

  13. #113
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    honk

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Myślę o zamianie płyty gazowej na indukcję, co polecacie? Nie chcę przepłacać ale też nie chcę potem żałować że przyoszczędziłem

  14. #114

    Domyślnie

    Z doświadczenia polecam boscha - u mnie bezawaryjny od ponad 6 lat.

  15. #115

    Domyślnie

    U mnie prawie wszystko jest z moderowano. I ja jestem zadowolona z tego sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-11-2017 o 10:10 Powód: Reklama.

  16. #116

    Domyślnie

    U siebie mam najbardziej podstawowe sprzęty, zero udziwnień. Teraz szukam tylko ekspresu.

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konfident Zobacz post
    U siebie mam najbardziej podstawowe sprzęty, zero udziwnień. Teraz szukam tylko ekspresu.
    A jakiej marki ekspres bierzesz pod uwagę? Zastanawiam się w jaki najlepeij jest zainwestować

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał michozi Zobacz post
    Mam pytanie z innej beczki, nie firma czy model, a kolorystyka. Kuchnia otwarta na salon. Szafki białe (fronty połysk i korpusy) oraz drewniane blaty. Zdecydowałem się na lodówkę wolnostojącą, a piekarnik będzie pod indukcją. Jakie byście dobrali kolory do takiej kuchni sprzętów: zlew z baterią, indukcja, piekarnik i lodówka?
    U mnie salon z kuchnią, białe i dębowe szafki, blaty szare z granitu. Indukcja jest czarna, zlew czarny, bateria chrom, sprzęt czarny z inox, lodówka zabudowana (białe meble).
    Poglądowo wklejam parę zdjęć ze stalowym i czarnym zlewem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zlew 1.JPG
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	412404Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zlew_1.JPG
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	412405Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zlwe 2.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	412407

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu nie widać czarnego zlewy, zabudowanej lodówki. Po co wklejać zdjęcia zaprzeczające treści postu. Chyba tylko po to by nabijać posty?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andzius

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-809
    Posty
    6

    Domyślnie

    blendery i mixery- zelmer, chociaż zdarzało mi się kupić fajne marki biedra albo lidl, lodówka, pralka, zmywarka - bosch, piekarnik – beko, mniejsze AGD czyli garnki patelnie - metroz

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony