dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wycinanie uszczelki u góry w ościeżnicy drzwi balkonowych

    Dziś fachowcy wymienili mi drzwi balkonowe i zauważyłem, że został wycięty kawałek uszczelki na środku w górze ościeżnicy. W czym to pomaga, a w czym szkodzi, jakie są tego plusy i minusy? Obawiam się, że przez to stracę na izolacji cieplnej. Wykonałem zdjęcie -widok aparatu z dołu ku górze: https://files.fm/u/fxprwwhbg

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak masz WG to powinien być nawietrznik. Wycinanie uszczelki to bida-metoda obecnie niedopuszczalna wg rozporządzenia w sprawie warunków technicznych. Bez tego wentylacja nie ma prawa działać (chyba, że dom bardzo nieszczelny).
    Jak masz rekuperację to okna powinny być szczelne.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak masz WG to powinien być nawietrznik. Wycinanie uszczelki to bida-metoda obecnie niedopuszczalna wg rozporządzenia w sprawie warunków technicznych. Bez tego wentylacja nie ma prawa działać (chyba, że dom bardzo nieszczelny).
    Jak masz rekuperację to okna powinny być szczelne.
    Jeśli uszczelka jest wycięta tylko w ościeżnicy a w skrzydle nie (a myślę że tak jest) to ideą nie był "bida nawiewnik" tylko coś zupełnie innego i chwała producentowi za to że mu się chciało.

  4. #4

    Domyślnie

    A można uchylić rąbek tajemnicy o tym "czymś zupełnie innym"?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam rekuperacji, mieszkam w tradycyjnym bloku z lat 90-tych. Nie posiadam wywietrzników, a uszczelka jest tak wycięta tylko w tym miejscu, nigdzie indziej. Drzwi balkonowe są 3-szybowe o bardzo wysokiej izolacji cieplnej i może dlatego jest to wykonane żeby wilgocią nie zachodziły w środku???

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lepton Zobacz post
    Nie mam rekuperacji, mieszkam w tradycyjnym bloku z lat 90-tych. Nie posiadam wywietrzników, a uszczelka jest tak wycięta tylko w tym miejscu, nigdzie indziej. Drzwi balkonowe są 3-szybowe o bardzo wysokiej izolacji cieplnej i może dlatego jest to wykonane żeby wilgocią nie zachodziły w środku???
    M.in. dlatego. Zbyt szczelne okna to zło
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lepton Zobacz post
    Nie mam rekuperacji, mieszkam w tradycyjnym bloku z lat 90-tych. Nie posiadam wywietrzników, a uszczelka jest tak wycięta tylko w tym miejscu, nigdzie indziej.
    Nawiewniki (np. w oknach) to przy nowoczesnych oknach niezbędny element systemu WG (na równi z samym kominem wentylacyjnym).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony